Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44044405440644074408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benim araç 2015 AT elegance eco lpg li. Cevap yazdığım arkadaşın aracıyla aynı. 2600 tl 40 bin km bakımı için imkansız gibi bir şey. Ekstra bir şey yoksa yağ ve filtrelere ilaveten subap ayarı yapılıyor sanırım.
    Benim aracın 100 bin bakımı geldi. Arayıp daha sormadim ama gitmeden önce hep Izmir den fiyat alır sonra Balıkesiri arardim. Daima daha uygun söylerlerdi. Artık Izmiri aramadan direkt Balıkesiri arıyorum, surekli gittiğim için indirim de yapıyorlar.
    Mesela 40 bakımını yaptırırken Izmir Çamkıran Honda 1200 tl demişti, Balikesir de subap ayarı vs 800 tl ye mi ne yaptırmıştım. 80 bin bakımında bile 1000 tl nin altında ödemiştim. Daha nisan ayında 750 tl ye 90 bin bakımını yaptırdım.
    Arayıp fiyat almakta fayda var bence, uzaktan geldim deyince indirim yapiyorlar. Atak Bey var, özellikle, fiyatta yardımcı oluyor.
    Şunu da eklemek lazım: Ocak ayı sonrası fiyatları yükseltiyorlar, yaz ve özellikle son baharda kampanya oluyor ve inisiyatif kullanarak yaptiklari iskonto orani daha yüksek oluyor. Yılın ilk aylarında kuruş indirmiyorlar. Bizzat tecrübe ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fark çok yüksek değil, yakıtı ve harcadığın zamanıda düşünürsek....
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Serviste tabiki her şey için ücret istenir, hemde yüksek ücret, bence sen arızalı lastiği tamir ettir gene onu tak, her şey düzelir, eskisi gibi olur

Honda'nın yeni model arabalarında artık stepne yok, onun yerine tamir kiti veriyor,
    bencede çok gereksiz bir şey stepne
    Stepne gereksiz olur mu hiç hocam? Başına gelmez gelmez otobanın (tabi uzun yol yapıyorsanız) ortasında lastiğin yarılır, ondan sonra saatlerce çekici beklersin... ben kendi adıma uzun yolculuklarimda cok rastladım....

• Buji soran arkadaşlar;

aracım 2013 fb7 fabrikasyon lpg li,

110 bin km oldu, bujilerde sorun yoktu ama servis benzinli olanlarda 120k da lpg li olanlarda daha erken buji değişimini tavsiye ediyor...

gecen hafta bosh çift iridyum bujilerle değiştirdim.

İlginç ama bizim araclarda KRONİK OLAN SABİT 80-90 LA GİDERKEN ARA ARA İRKİLMELER OLUYORDU, BUJİLERİ DEĞİŞTİRİNCE BU İRKİLMELERİN COK ÇOK AZALDIĞINI FARKETTİM....

• mehmet0303531 kullanıcısına yanıt
    önceki aracım da honda civic idi, tam 11 sene kullandım, bir kere bile istepneyi yerinden çıkartmadım, lastiğe çivi falan batınca fitil attırıp devam ediyordum, o ağırlığı yıllarca boşu boşuna taşımam bir yana bağajın yarısını öldürdü meret
    şimdi bu honda uygulaması bence harika, tamir kiti vermiş lastiğin içine köpük sıkıyorsun, elektrikli kompresör vermiş onunlada şişirdinmi tamam, lastikçiye kadar rahat rahat gidersin
  • Merhabalar, yeri burası mı emin değilim ama aracım fb7 2015. Aynı araçtan olan arkadaşlarla aynı sorunu mu yaşıyoruz bilmem ama telefondaki şarkı çalarken telefon ile aracın bluetooth bağlantısıyla arasında yaklaşık 3-4 saniyelik gecikme oluyor. Bu bir sorun mudur yoksa normal mi. Bir de telefonda çalan şarkı bilgilerini bir türlü ekranda göstermeyi başaramadım. Bunun bir yolu varsa yardımcı olabilir misiniz.. Teşekkürler herkese şimdiden..

• caucass kullanıcısına yanıt
    kaganss kullanıcısına yanıt
    Az önce Balıkesir Honda servisten 100 bin bakımı için randevu ve fiyat aldım. Rutin bakim (lpg, hava, polen filtresi ve motor yağı), şanzıman yaği ve filtresi 1400 tl dedi. Yakıt filtresini değiştirmemiştim, onu da ekleyince 2100 tl dedi.

@kagass 40 bin bakımı için 2000-2400 tl fiyat almış. 2015 AT Eco araçta 40 bin km de rutin bakım ve subap ayarı var. Bunun da fiyatını aramışken sordum. 1000 tl dedi. Aradaki fark 1000-1400 tl. Gitmeye deger mi degmez mi siz karar verin. Ancak, bu arkadaşın daha önceki bakımlarından eksik kalan bir işlem varsa ve sistem onu da fiyata ekliyorsa bilemem. Gerçi şimdiye kadar en masraflisi yakıt filtresi oldu. 40 bine kadar çok masraflı bir bakim da yok.

• 100 bin km altı 2014, 2015 eco elengance lpgli otomatik vites fiyatı abartılmış civic alınacaktır. Pm lütfen

• TrgyStc T kullanıcısına yanıt
    Balıkesir normal bakıma 700 gibi birşey söyledi,
    Şanzıman yağı, fren hidroliği ve subap ayarı ile birlikte 1600 dedi.
    Yukarıda yazdığım işlemlere
    İzmit 2000 tl
    Bursa 1800 tl fiyat verdiler
    Bursada olduğum için burda yaptırmaya karar verdim.
    2600 fiyatı yeni kasa içinmiş, yanlışlıkla söylenmiş.
    Hatta 2750 tl olarak yeni kasa 40.000 bakım fiyatı dendi.
    Normal bakım eylül ayında kampanyalı imiş 700 800 tl gibi rakamlar söylüyor servisler.
    Yakıt filtresi çok pahalı, 500 tl dendi balıkesir servis tarafından, 40.000 bakımda o değişmez dedim, yanlış bilgi verip filtreyi de araya sıkıştıracaktı
    2 yıl daha garantisi var aracımın, 40.000 bakımı gerçekten maliyetliymiş.

• esa18 E kullanıcısına yanıt
    Ses gecikmesi hakkında bi fikrim yok.
    Note 2 telefonum bağlıyken şarkı albüm vs. adları gösteriyordu araç ekranı.
    Note Fe bağlıyken göstermiyor.
    Samsung music uygulaması veya android sürümü ile ilgili bir sorun bence.

• araçta iken telefon çalınca, sistem telefonun zil sesini vermiyor, garip bir ses ile sinyal veriyor, bu düzeltilemezmi
  • bakıma giderken hava,polen,yağ filtresi ve yağı kendiniz alıp götürürseniz fiyatta nerden bakarsanız 300-400 avantajlı oluyor.Ben bu şekilde yapıyorum hep.Tabii uğraşmak istemeyenler olabilir
  • kaganss kullanıcısına yanıt
    Bende Sony Xperia varken tüm bilgiler görünürken şimdi HTCye geçtim hiçbir bilgi görünmüyor. Bluetooth versionlarının hepsini denedim yine olmadı.. Sesin gecikmesi sizde oluyor mu peki?

• Xperia androit sistem, bizim araçlar androit ve apple(İphone) algılıyor
  • asylmn A kullanıcısına yanıt
    Hocam servislerin bakım fiyatları çok yükseldi. Aslında ben de uğraşabilirim ama bunları kendim götürünce garanti bozulur mu? Bir de orijinal malzeme nereden temin ediyorsunuz, link vs var mıdır?

• Merhaba 2015 model Eco Elagance alma düşüncesindeyim limitim max 95-100. Elagane yerine Premium alsam hangi donanımlardan feragat etmiş olurum. Bildiği kadarıyla Premiumda Elegance da olan "Cam Tavan" ve "Koltuk Isıtma" yok. Bunlar da benim için gereksiz özellikler. Teşekkürler şimdiden...
  • TrgyStc T kullanıcısına yanıt
    filtreleri bosch olarak alıyorum.yağ da eneos 0w/20 4lt olarak alıyorum.internet üzerinden sipariş veriyorum.
  • garantiyle ilgili olumsuz bir durum söylenmedi bana daha önce serviste,sonuçta alt tarafı filtre takılıyor,kendileri takıyor.yağda da sorun yok eneos koyuyoruz.yine de bakım yaptığınız servise sormanızda fayda var
  • asylmn A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, haftasonu bakıma gidiyorum. Soralım bakalım servise

• 
Sayfa: önceki 44044405440644074408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.