Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43944395439643974398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam benimde bakim dayandi iyice birkac gune siparis vericem.bugun ustami aradim.0-20 den devam dedi. Bu bakimdada 0-20 alicam eneos .bide bakim seti.

Yanliz aracim 120bn km de

4 adet buji alacam ngk mi alayim.yoksa bosch mu alayim önerisi olan arkadas varmi?

Arac 2014 eco lpg li

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YuliaN Y kullanıcısına yanıt
    Ben önerilere uyup 5w30 alacağım hocam bakalım, mantığıma yattı ve teknik verilere göre de daha iyi bir koruma sağlayacağını düşünüyorum. 5w30 ile devam ederim ölümüne artık

• tcmb T kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

Arkadaslar arabam gaz fren pedallarinin uzerinden su aliyor yagmurda :( yukaridan damliyor. Neden olabilir acaba? Daha once basina gelen oldumu?

LPG baglantı kablosunun oradan alır. sızınki bıraz abartı olmus. sılıkon sıkacaklar.
  • Bir benzin filtresi 450 TL olur mu yahu ?
  • Smoch kullanıcısına yanıt
    Dolar kuru servisi fena vurmuş herhalde

Servis fena ben parçaları kendim alıp tanıdık bir ustaya giderim.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Piyasada benzin filtresi yan sanayi yok ki el mahkum

Benzin filtresi hariç 60 bin bakıma 880 tl ödedim. Şanzuman yağı da dahildi

Buarada servisler adam avlıyor. Kitapçıkta 120 bin diyor benzin filtresi için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben de son bakımı 60bin km de yaptırdım şanzıman yağı dahil 700 verdim içine kendi götürdüğüm 4lt eneos 0w20 yağ dahil edince 800 tl. Benzin filtresi ya da yakıt filtresi değişimi olmadı araç eco LPG'li zaten. Ne olursa olsun benzin filtresini o fiyata almam, değişmek isterlerse de değiştirmem 6 yıl 120bin olmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 7 Haziran 2018; 14:33:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Ben de son bakımı 60bin km de yaptırdım şanzıman yağı dahil 700 verdim içine kendi götürdüğüm 4lt eneos 0w20 yağ dahil edince 800 tl. Benzin filtresi ya da yakıt filtresi değişimi olmadı araç eco LPG'li zaten. Ne olursa olsun benzin filtresini o fiyata almam, değişmek isterlerse de değiştirmem 6 yıl 120bin olmadan.
    Ben ilk bakıma yanımda eneosla gitmiştim. Motor arızasında sorumluluğumuz azalır bilginiz olsun dediler. Hiç riske etmek istemedim.

Yani motor yağından ötürü motorda bir sorun görmeseler dahi oraya bağlayıp bahane ederler diye ne şeytanı görürüm ne salavat getiririm hesabı bulaşmadım.
    Ben her bakımda götürdüm, onlar littesini varilden 55tl ye koyuyor, net 100tl kar ediliyor her halükarda. 0w20 mi diye sordular sadece bana. Evet deyince tamam dediler.

• Civic severler iyi geceler. Bende 2015 eco elegans beyaz lpg li otomatik araç var. Sıfır almıştım, kaza vs yok. Bunu satıp üzerine 6-7 in ekleyip yeni kasa 2016-2017 model 2. el civic elegans almayı düşünüyorum. Satış ilanını verdim. Okuduğum kadarıyla yeni kasa fc5 lerde en büyük sıkıntı tavan C sütununda oluşan göçük. Bu konudaki yorumlarınız benim için kıymetli. Satıp yeni kasa civic almam konusundaki fikirleriniz nedir?
  • Bahsettiğin kadar bir rakam ekleyip alabiliyoranız ben geçmenizi öneririm. Sürüşü daha iyi, direksiyonu daha iyi içi vs de öyle. C sütunu göçüğü ve yüksek hızlarda kaput dalgalanması olduğu söyleniyor. Sacı ince deniyor. Bunlar giderildi deniyor 2017 Kasım sonrası, alacağınız araç ne zaman üretilmiş olur bilmiyorum ama sac kalınlığı konusu mühim ve test edilmesi gereken bir konu. Bunu iyi bir araştırın. Dikkat edin.

Ancak bendeki araç da aynısı sizinle ve izolasyon, konfor ve sürüş olarak fc5 e göre geride bu araç , görünüm olarak da öyle. Motor neyse aynı , vites olarak cvt ve kulakçıkların olmaması kötü bir tek bence. Bir kaç olumsuz şey de söyleniyor şu bagaj kısmıyla ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Bahsettiğin kadar bir rakam ekleyip alabiliyoranız ben geçmenizi öneririm. Sürüşü daha iyi, direksiyonu daha iyi içi vs de öyle. C sütunu göçüğü ve yüksek hızlarda kaput dalgalanması olduğu söyleniyor. Sacı ince deniyor. Bunlar giderildi deniyor 2017 Kasım sonrası, alacağınız araç ne zaman üretilmiş olur bilmiyorum ama sac kalınlığı konusu mühim ve test edilmesi gereken bir konu. Bunu iyi bir araştırın. Dikkat edin.

Ancak bendeki araç da aynısı sizinle ve izolasyon, konfor ve sürüş olarak fc5 e göre geride bu araç , görünüm olarak da öyle. Motor neyse aynı , vites olarak cvt ve kulakçıkların olmaması kötü bir tek bence. Bir kaç olumsuz şey de söyleniyor şu bagaj kısmıyla ilgili.
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Furbey40

Civic severler iyi geceler. Bende 2015 eco elegans beyaz lpg li otomatik araç var. Sıfır almıştım, kaza vs yok. Bunu satıp üzerine 6-7 in ekleyip yeni kasa 2016-2017 model 2. el civic elegans almayı düşünüyorum. Satış ilanını verdim. Okuduğum kadarıyla yeni kasa fc5 lerde en büyük sıkıntı tavan C sütununda oluşan göçük. Bu konudaki yorumlarınız benim için kıymetli. Satıp yeni kasa civic almam konusundaki fikirleriniz nedir?
    Üstad aracı kaçtan satışa koydunuz. Bende de 2014 makyajlı elegance eco var. Satmayı düşünüyorum. Volvo bayisi 70000 verdi. Kaza tramer vs yok.

• Slm. 2012 aralik cikisli honda civic eco aracim var. 6 yil 150bin km garantili olsun diye eco arac aldik. Aracta ozellikle sola donuste bir takirti seklinde ses geliyor. Servise gosterdim rotillerde ariza oldugunu soyledi ve 2500 civar tutar dedi. Bu aracin 150bin km 6 yil garantisi var bu islemin garantiden yapilmasi gerekiyor dedim. Arac bu arada 135bin km de. Degisim icin hondaya servis yazi yazdi ama garantiye girmiyormus. Ön duzen 60bin km de garantudeymis dediler. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilirmi? Bu durumda ne yapmaliyim.

• akkusat A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım merhaba;

Aynı problem 2012 model FB7 kasanın lansman ürünü olan benim Civic Premium'da da mevcut, direksiyon tam sağ veya tam sol yaptığında yavaşça arabayı kaldırırsan her turda bir tık sesi geliyordu. Direksiyonu serbest bırakıp, araç kalkışı tamamlayarak tekerler de düze geldiğinde kaybolan bir ses ki yetkili servise daha önceki (Kapı tutmaçları ve direksiyon airbag kapagının kronik hatalarındaki) tutumlarından ötürü garanti kapsamında problemi gidermelerini söylemeyi düşünmedim bile, yalnızca Bora'yı arayıp; parça fiyatı sordum. Ön sol aks için iç ve dış aks olmak üzere toplamda 5 bin küsür tutacaktır dediler.

Şaşmaz Oto Sanayii'nde güvendiğim bir ustama gidip durumu anlattım, Çin veya Kore menşeli yan sanayi ürünlerin 200 - 300 TL civarında olduğunu ancak orijinal ürünün değiştirilmesindense bozuk olan aksın sökülüp içindeki üç rulmandan arızalı olanın değişmesinin daha sıhhatli olacağını söyledi. Ben de bu işlemi daha sakin kafayla yaptırabilmek adına ramazanın geçmesini bekliyorum. İnşallah sıkıntı giderildiğinde nasıl ve neye mal olduğunu yine burada paylaşırım.

İyi Günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mflasher

Arkadaşım merhaba;

Aynı problem 2012 model FB7 kasanın lansman ürünü olan benim Civic Premium'da da mevcut, direksiyon tam sağ veya tam sol yaptığında yavaşça arabayı kaldırırsan her turda bir tık sesi geliyordu. Direksiyonu serbest bırakıp, araç kalkışı tamamlayarak tekerler de düze geldiğinde kaybolan bir ses ki yetkili servise daha önceki (Kapı tutmaçları ve direksiyon airbag kapagının kronik hatalarındaki) tutumlarından ötürü garanti kapsamında problemi gidermelerini söylemeyi düşünmedim bile, yalnızca Bora'yı arayıp; parça fiyatı sordum. Ön sol aks için iç ve dış aks olmak üzere toplamda 5 bin küsür tutacaktır dediler.

Şaşmaz Oto Sanayii'nde güvendiğim bir ustama gidip durumu anlattım, Çin veya Kore menşeli yan sanayi ürünlerin 200 - 300 TL civarında olduğunu ancak orijinal ürünün değiştirilmesindense bozuk olan aksın sökülüp içindeki üç rulmandan arızalı olanın değişmesinin daha sıhhatli olacağını söyledi. Ben de bu işlemi daha sakin kafayla yaptırabilmek adına ramazanın geçmesini bekliyorum. İnşallah sıkıntı giderildiğinde nasıl ve neye mal olduğunu yine burada paylaşırım.

İyi Günler.
    Cevabiniz icin oncelikle tesekkur ederim. Sorunu cok guzel tanimlamisiniz. Bu sorun icin bende sanayide birkac kisiye gosterdim rotil,z rot ve rotbasi degisirse iscilik dahil 420 liraya yapuyorlar. Ben sadece rotilleri degistirmeyi dusunuyorum. Yalniz anlamadigim nokta bu garanti ne icin var. Bir kapi kolu degisimi yapmak icinmi ben 5 yildur servise bana gore servet odedim. Lastigi garantiden degistir demiyorum ki senin garanti vererek sattigin arabada bir hata var ve bunun degisimini saglamasini istiyorum. Gerci rakam zaten cok fazla degil ama neden garantiye girmiyor anlamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

Üstad aracı kaçtan satışa koydunuz. Bende de 2014 makyajlı elegance eco var. Satmayı düşünüyorum. Volvo bayisi 70000 verdi. Kaza tramer vs yok.

Alıntıları Göster
    bende de 2014 eco elegans var.37binde otomaik.pejo bayısı 78 verdi.skoda 80 honda bayısı 74 verdı gerı alıma
  • akkusat A kullanıcısına yanıt
    Estğfrllh, bu aks problemi yaklaşık iki yıldır bende mevcut olduğundan ve yalnızca dönüşlerde nüksettiğinden postu görür görmez aynı sıkıntıyı yaşadığınızı tahmin ettim. Ses rot kaynaklı olsaydı araç direksiyonu düz hareket ederken de tekrarlardı diye düşünüyorum, o nedenle bunu rotlara bağlayan ustaları biraz tenkit etmek lazım. Bu arada bizim usta bu şekilde de dönüşlerde çok fazla aracı zorlamadan uzunca bir süre daha aracımı kullanabileceğimi söyledi, yine de içim rahat etmediğinden önümüzdeki ay yaptırmayı planlıyorum. Ankara'da ikame ediyorsanız işlem akabinde size de sonucu ve yaptırdığım akscıyı önerebilirim.

Honda Türkiye bırakın soyulan kapı tutmaçlarını, derisi deforme olan direksiyon simidini, kendiliğinden uçları açılan veya yırtılma noktaları beliren airbag kapaklarını FC5 denilen yeni kasasında sacının uydurukluğundan büzüşen C kuşağını bile garanti kapsamında çözmeyip, yalnızca satışa sunduğu araçlarda bu problemi giderip devam etmeyi kendisine yol seçmiş bir işletme. Aslında da kızmamak lazım, normalde insan emeğine ve hayatına ciddi biçimde saygı gösteren ve önem veren Japonları belki de biz bu hale getirmişizdir. Ya da bunca kronik problemlerine rağmen bu araçları alıp, Tüketici mahkemelerimizde gerekli yaptırımları uygulamayıp, kullanmaya devam ederek hakediyor da olabiliriz.

İyi Akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

bende de 2014 eco elegans var.37binde otomaik.pejo bayısı 78 verdi.skoda 80 honda bayısı 74 verdı gerı alıma

Alıntıları Göster
    Volvo baya düşürmüş o zaman. S60 a niyetim vardı ama düşük fiyat verince açıkçası sinir oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

Alıntıları Göster
    Araç çok temiz, kaza boya vs yok. 28.000 de. 90.000 TL satış. 88,5 verdiler vermedim.
  • 
Sayfa: önceki 43944395439643974398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.