Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43924393439443954396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimki de 2015 model aynı durumda. Bakımda sordum yetkili servise garanti kapsamında değil, kullanıcı hatası dediler. Tüketici hakem heyeti yazmış bi arkadaş, vakit olursa belki onla uğraşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Immortall I kullanıcısına yanıt
    mrb hocam, yurtdışında fb7 araclara ozel direksiyon kılıfları var, igne iplikle dikmeli, 70..80lira civarı fiyatları, guzel dikim yapılırsa orijinalinden ayırt edemezsiniz ...

• Arkadaşlar aracım 2016 civic. 1000 - 10.000 ve 20.000 bakımları servisten yapıldı. Geçen hafta plakalık üzerinde paslanma gördüm. Servis aracın fotolarını fabrikaya göndereceği boya yada parça değişimi olabileceğini söyledi. Ancak aracın kazası darbesi yokken değişim yada boya olacak ve bence değer düşümünede sebep olacak. Sizce ne yapmalıyım?
  • regedit1 R kullanıcısına yanıt
    Şahsi görüşüm, bu değişim olursa kaza ,darbe sonucu değil, bahsetmesen bile olur, etik açıdan sıkıntı olmaz.

Benim emektar 2013 Civic'i yakında satmayı planlıyorum, hafif çarpmalar sonucu serviste değişenleri oldu, orjinal parça. İsteyen alıcı yamalı, macunlu, bir süre sonra patlayacak tamirli araçları tercih edebilir, çok fiyat indirmeyi planlamıyorum.
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Öyle ama sonuçta aynı model aynı km aynı fiyat iki araç olsa hiç oynanmamış tercih edilecek. Demek istediğim bu aracın değerinde oynama illaki yapacak. Ben bununservise sunsam bu değer kaybı içinde birşey yapması gerekmez mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regedit1 -- 28 Nisan 2018; 23:47:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 3 hafta önce 2012 model fb7 kasa honda civic aldım ilk sahibinden. Tabi ankara trafiğinde benzin tüketimi fazla geldiğinden 2 hafta önce tüp taktırdım arabaya brc marka mavi denizlerden. Aslında bu sorunu taktırmadan önce de biliyordum çok önemsememiştim fakat tüpü takan ustanın benzini çeyrek deponun altına indirmeyin uyarısı sonrası önemsemeye başladım araba lpg de kullandığım halde sürekli benzin göstergesi düşüyor. Sanırım bayiler ücretsiz bir kiti montajlayıp bu, sorunu çözüyorlarmış ama benim sorum şu: ben lpg yi dışarda taktırdım bu ücretsiz mantajlama konusunda sıkıntı yaratır mı acaba?

• Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Rabbim kaza,bela,radar,eds vermesin ins

Servisler o parçayı bir ara 100 TL ye montaj yapıyorlardı. Ancak oda çok sağlıklı çalışan bir modül değil. Yok kontak kapat, aç vs. Onun yerine ydgm modül diye bir şey çıktı. Bir ara. Şu an sanırım patent işi için satılmıyor. Forumdan alan arkadaşlarda oldu. YouTube da videolari da var. Oda 200 kusur civarındaydi sanırım. Ben açıkçası sizin ustanizin önerisini kullanıyorum. Kışın 2 ayda bir, yazın 3-4 ayda bir 100 TL atıyorum. Bir süre gidiyor,benzin düşüyor. Işık yandıktan sonra güncelleme yapmazsa yakıt alıyorum. Vereceğim para ile 2 depo gaz alır gezerim dedim :) karar sizin.

• regedit1 R kullanıcısına yanıt
    Eğer sadece görünen kısımdaysa değer kaybı olacağını sanmıyorum hatta muhtemelen o kısımlarda boya olup olmadığına bile bakmazlar, zaten elinizde resimler ve servis kaydı da olacağından bence bir sorun yaşamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ters slash -- 30 Nisan 2018; 20:10:14 >
    Bilgi net; o söylediğiniz kiti sadece ve sadece bayilerden lpg li olarak çıkan araçlara ücretsiz takıyorlar, harici ücretli...

• quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Rabbim kaza,bela,radar,eds vermesin ins

Servisler o parçayı bir ara 100 TL ye montaj yapıyorlardı. Ancak oda çok sağlıklı çalışan bir modül değil. Yok kontak kapat, aç vs. Onun yerine ydgm modül diye bir şey çıktı. Bir ara. Şu an sanırım patent işi için satılmıyor. Forumdan alan arkadaşlarda oldu. YouTube da videolari da var. Oda 200 kusur civarındaydi sanırım. Ben açıkçası sizin ustanizin önerisini kullanıyorum. Kışın 2 ayda bir, yazın 3-4 ayda bir 100 TL atıyorum. Bir süre gidiyor,benzin düşüyor. Işık yandıktan sonra güncelleme yapmazsa yakıt alıyorum. Vereceğim para ile 2 depo gaz alır gezerim dedim :) karar sizin.
    Amin hocam allah hiçbirimize kaza bela ceza vermesin inşallah

Hocam servisi aradım 300 lira istediler tabi biraz sinirlendim siz bu arabayı bozuk satmışsınız bir de düzeltmek için para mı istiyorsunuz dedim evet dedi uzatmamak için tamam dedim kapattım ve tabiki 300 lira verip taktırmicam o şeyi. Benim depo 3 lirayla 3 kere doluyor arada 10-20 lira benzin atar keyfime bakarım :)

Arkadaşlarda bahsetmişler , modülü ücretsiz veya çok cüzi montaj masrafı ile fabrikadan LPG'li Eco versiyonlar için takıyorlardı. Benimki Eco olmasına rağmen pek ilgilenmedim, zaten asıl yakıt LPG, çeyrek depo benzin olsa yeter. Ne yolda kaldım ne sıkıntı yaşadım, çok nadir benzin az kaldı uyarısı verdi, biraz benzin alınca sustu.

Aracı ilk aldığınız da göstergede sorun varmıydı? Sonuçta aracın orjinalleğine müdahale ediyorsunuz ve bu sizin tercihiniz. Honda bu nedenle zaten sonradan takılan LPG uygulamaları sonrası garantiyi kaldırıyor.
  • Selam rs cok ikinci el var km az neden alan satıyor bu arabayı birisi anlatabilirmi selam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Hocam bende çok direndim sizin gibi ama bir süre sonra sinir bozucu olmaya başladı, yarım depo benzin var ama gösterge bitti gözüküyor falan...

En son servise gittim, aracım fabrikasyon lpg li olduğu için ücretsiz kiti taktılar, bi nebze rahatladım

• Hocam madem modülü ücretle taktıracaksınız forumda da linki vardı ama şuan bakamadım. Bir modül daha var hem lpg yi hem benzini göstergede gösteriyor. Eğer aracın garantisi bittiyse onu taktırın. O daha stabil çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ters slash

Eğer sadece görünen kısımdaysa değer kaybı olacağını sanmıyorum hatta muhtemelen o kısımlarda boya olup olmadığına bile bakmazlar, zaten elinizde resimler ve servis kaydı da olacağından bence bir sorun yaşamazsınız.
    Ve telefonla bilgi geldi. Boya değil bagaj kapağının değiştireceklerini söylediler.

• Arkadaşlar cam filmi ile ilgili gelişmeleri takip edemedim.son durum nedir? Serbestmi yasakmı serbestse kaç numara vs ?

• 3. yıl yada 30.000 bakımında neler değişiyor? Yakın zamanda yaptıran arkadaş varsa fiyat vs konusunda bilgi paylaşabilirse sevinirim.
  • İlk iki bakımda neler değişiyorsa aynıları değişiyor.

40 bin bakımı ağır bakım olarak geçiyor. yakıt filtresi ve şanzıman yağı değişiyor.
  • Arkadaşlar 100bin bakım geldi 2014 honda civic lpg li yakın zamanda serviste yaptıran varsa Ne kadara yaptırdığını yazarsa sevinirim

• haacar kullanıcısına yanıt
    Benim şanzıman yağı 60 bin civarında değişti. Bir yanlışlık olmasın? 2015 civic eco aracım.

• 
Sayfa: önceki 43924393439443954396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.