Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43824383438443854386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sk67a hocam öncelikle alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.Aracı bence de düşükten veriyorsunuz minimum 70 ederi var.Tabii zaman ve kişilerle uğraşmak istemeyip takasa veriyor olabilirsiniz,bir şey diyemem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asylmn A kullanıcısına yanıt
    Minimum değeri 70 bin TL diyorsan maksimum için de 80 bin olur herhalde.
  • Oto galeriden teklif istedim; verilen para 55 lira.
    Üzerine 6-7 lira kar koyup satacak. Satış fiyatı,
    7 lira kar koysa; yine 62 liraya geliyor.
    Subaru takasa 63 lira teklif etti. Fakat Subaru’dan
    vazgeçtim. Zor iş araba almak ve satmak.

Zaman problemi var; her şey 1 haftada gelişti,
    gelecek hafta ortasından önce de sonuçlanması
    gerekiyor. Hayatım hep böyle zaten. Kısmet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 24 Şubat 2018; 16:41:9 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Hocam, zamanının dar olması kötü olmuş, oto galerici onu 65e bile verebilir.
    Bir galerici akrabama benim aracı sordum 2 ay önce (2013, Eco, LPGli, premium, 60.000 km) , hasarsızı 70 bin demişti. Benim sağön kapı ve lastik üstü ile sol arka kapı daha yeni ben fark istemiyeceğim Genelin bir fikri olsun diye paylaşmak istedim. 75 bin deki ilanlar bir süredir bekliyorlar.
  • Crimean kullanıcısına yanıt
    Gider fiyat olan 62’in üzerine bir 5 lira eklesem;
    67 lira yapsam, sonra da malum siteye reklam versem; bir 5 ay daha beklerim herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 25 Şubat 2018; 11:18:27 >
    hocam bizim araclar 5 ay bekletmez rahat olun, aracin olur fiyatını yazarsan 5 ay degil 1 hafta 10 günde satılır diye düşünüyorum...

Sana o fiyatı verenler satıcılar, sen doğrudan kullanıcıya ulaşırsan bence çok uzun sürmez 67'ye ama birkaç günün varsa o ayrı konu.

Edit:Hocam benim ipinle çukura inme, ömrümde araç satmadım İlk aracımı kullanıyorum. Sizinki LPG'li değil, fiyatı biraz aşağı çekebilir bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimean -- 25 Şubat 2018; 22:24:14 >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Hocam alet gelmedi henüz ama pazar günü 20-30km yol yaptım. İkaz ışığı söndü , hiç bir sorunda çok şükür yok. Hiç almadığım bir yerden benzin almıştım. O aklıma geldi. Kalitesiz benzinde de galiba uyarı verebiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Oto galeriden teklif istedim; verilen para 55 lira.
    Üzerine 6-7 lira kar koyup satacak. Satış fiyatı,
    7 lira kar koysa; yine 62 liraya geliyor.
    Subaru takasa 63 lira teklif etti. Fakat Subaru’dan
    vazgeçtim. Zor iş araba almak ve satmak.

Zaman problemi var; her şey 1 haftada gelişti,
    gelecek hafta ortasından önce de sonuçlanması
    gerekiyor. Hayatım hep böyle zaten. Kısmet.

bende defalarca subaruya gittim...xv küçük, outback şehiriçi için büyük ve gereksiz buldum..
    forester'ın üzerine çok düştüm...

turbo benzin ve dizeli donanımsız , donanımlı 2.0 benzinli olanı performanssız geldi..birde 2.eli için mahalle baskısı..
    ayrıca dış görünümü yeni nesil suv lardan en az 10 yıl geride...

artık suv ama gerçek 4x4 araca geçmek istiyorum...bulamadım..
    siz neye karar verdiniz..

• hurma10 H kullanıcısına yanıt
    Outback baktım. 4.82 m uzunluğunda bir araç.
    Park etmesi kolay değil. Sadece arkada kamera
    var. Ön tampona ve arka tampona park sensörü
    istedim. Orijinal parça 4.950 tl; yurtdışından
    gelecek dendi. Sonra sıfır aracın ön ve arka
    tamponu delinecek dendi. Sonra kabloları
    döşenecek dendi. Haa, bu arada ön tampon park sensörünü
    yoğun trafikte gürültü yapmasın diye kapatmak
    için minik bir anahtarı aha naa şuraya sigorta
    kapağının ucuna köşesine iliştirilecek dendi.
    Bende o anda film koptu. Sigortalar atmadı;
    sigorta panosu komple alevler içinde
    yandı. İşte 2 üst segment lüküs araç.
    4x4 defterini kapattım. Düzgün bir sedan
    bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Şubat 2018; 23:44:7 >
    Arkadaş hiç korkma,adamlar takasa 62 dediyse sen 65 yaz siteye,10 dakika da satarsın.Ben önceki kasa HOnda'mı öyle sattım.İnallar'ın dediği fiyatın üstüne 3 ekledim ve 10 dakika da sattım.İş yerinde yanımda şahidimde var.Arkadaşım da inanamadı.Sadece 1 kişi ile görüşmedim.4-5 kişi aynı anda aradı.Sabahın 9'u,internet başında mı beklemiş arkadaşlar anlamadım ama Honda'da fiyatını düşürürsen anında satarsın.Merak etme,dene.
  • arkadaşlar daha önce konusuldu mu bilmiyorum ama ben yine hatırlatayım, malum bizim fabrikasyon lpg li araclarda, LPG kullanırken benzin göstergesi düşüyor ve depoda tam olarak ne kadar benzinin kaldığını bilemiyoruz (bazilarina sonradan takmış olabilirler ), velhasil bunun için emulator takılması gerekiyormuş, bugün yetkili servise gittim ücretsiz taktilar bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0303531

arkadaşlar daha önce konusuldu mu bilmiyorum ama ben yine hatırlatayım, malum bizim fabrikasyon lpg li araclarda, LPG kullanırken benzin göstergesi düşüyor ve depoda tam olarak ne kadar benzinin kaldığını bilemiyoruz (bazilarina sonradan takmış olabilirler ), velhasil bunun için emulator takılması gerekiyormuş, bugün yetkili servise gittim ücretsiz taktilar bilginize...

Hocam kontağı kapa aç yapınca benzin göstergesinin eski halini almasını sağlıyor değil mi?

• Arkadaşlar 2012 model otomatik lpg’li 92000km’de fb7 aracımı yeni aldım. 0420 katalitik konvektör arızası belirlendi. Biraz araştırdım internetten özetle, katalizörü temizletenler, değiştirenler(çıkma, orijinal veya yan sanayi), iptal ettirenler, oksijen sensörü değiştirin diyenler, olmaz bişey kullanın diyenler vs.vs. Balıkesir’de yasıyorum. bilgi paylaşımı için şimdiden çok teşekkürler.

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    evet hocam ..

• Slymnok S kullanıcısına yanıt
    mrb çözümle ilgili bilgi alabilirseniz ustadan servisten vs. burada paylasirsaniz seviniriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet0303531 -- 28 Şubat 2018; 1:53:0 >
  • arkadaşlar 2012 fb 7 aldım 85000 km de ekspere soktuğumda ateşleme sistemi ve motor takozuna baktır dedi bunun için tavsiyesi olan var mı ? civiclerdeki subab ayarı 40000 de bir deniyor araç performansını ne derece etkiliyor ? birde silecekler berbat orjinal silecek fiyatı bilgisi olan var mı ya da silecek ne önerirsiniz ?
  • v.7898 V kullanıcısına yanıt
    hocam aracim 130 binde sadece 90 binde yaptim subap ayari. usta her gittigimde yapalim yapalim diyor ama saglam para istiyolar :)
    silecek ise orjinal alacam diye kasma ben bu yıl hibrid aldim n11 den 20-25 tl ye . cok kullandigin zaman zaten her yıl degismen gerekebilir.atesleme sistemine evet baktir. son 10bin km de atesleme de bazen 2 inci marsi istiyor ben bujiler dedim ama usta yok dedi lpg ayarinda soylersin dedi. ama duzelmedi açıkçası çokta kafaya takmiyorum kullanmaya devam .
  • v.7898 V kullanıcısına yanıt
    Mrb, subap ayarı bizim araclar icin cok önemli, ayari bozuk olanlarda yakit artmasi,performans kaybi vs gibi durumlar oluyor. Subap ayarinin bozukluğu özellikle soğuk zamanlarda bariz belli oluyor, şöyle ki; aracı sabah ilk çalıştırdığınızda stop edecek gibi olur, devir düzensiz olur.

40 bin km tavsiyesi benzinle kullanılanlar için tavsiye ediliyor, eğer aracı LPG li kullanıyorsanız bu 25-30 bin lere düşüyor vesselam...

• YuliaN Y kullanıcısına yanıt
    İlk çalışmada lpg ile çalışmadığı için, sizinde dediginiz gibi ateşleme sistemine yönelmek gerek...

• 
Sayfa: önceki 43824383438443854386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.