Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43754376437743784379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30.000 bakımda geçen yıl değişti. (3. yıl)
    DOT4 ve yanlış okumadıysam 0,50L yazıyor.
    Fren hidroliği önemli. Aman ihmal etmeyin ve 3 yılda bir mutlaka değiştirin derim ben...
  • Merhaba,
    Eğer sabahları soğuk havada aracınız sarsıntılı çalışmıyorsa, çalışırken şık şık şık diye ses yapmıyorsa, gaza aniden bastığınızda arabanın kasılması (sanki arkadan bir el çekiyormuşçasına sıkışması) yoksa ve yakıt değerlerinizden memnunsanız subap ayarını erteleyebilirsiniz.
    Bir önceki 2009 fd6 aracımda 20bin km'de bir subap ayarı yaptırırdım. Cidden bir fark olurdu hem performans hem de yakıt açısından. Ama bu 2012 fb7'mde 30bin km'de yaptıracağım (40bin km'de aldım lpg'yi ben taktırdım henüz 20bin km yaptım lpg'de ve bundan önce hiç subap ayarı yapılmamış).
    Benzinli kullananlar için her 40binde, lpg li kullananlar için her 20binde öneriliyor. Ancak ustam bu modellerde eski fd6lar gibi subap ayarı çabuk bozulmuyor dedi.
    Karar sizin.
  • bjkneasy1903 kullanıcısına yanıt
    Bende de fd6 vardi simdi fb7 var. Ben her iki aracimda da subap ayarini 20bin kmde yaptiririm. Subap ayarindan sonra arac cok rahatliyor. Bence lpg varsa subap ayari sik araliklarla yapilmali

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımin ön camı taş sıçramasindan dolayı çatlamıştı.Dün değişim yaptırdım kaskomdan.Bir defaya mahsus değişim yaptı kasko şirketi.Fiyatı 2595 tl tuttu.

• uygun48 U kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.orijinal cam mi takıldı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 Qashqai Black Edition almayı düşündüğüm için ,Honda Civic Elegans aracımı satıyorum.

Severek kullandığım Honda Civic Elegans ....Araç 17500 Km ve Hatasız.( Kaza,boya,göçük ve değişen yok,Çok şükür.)
    https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-honda-civic-1-6-i-vtec-elegance/2015-honda-civic-1-6-i-elegance-otom-17500km-ogretmenden-hatasiz/8216726

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sguler16 -- 31 Aralık 2017; 17:39:23 >
  • sguler16 kullanıcısına yanıt
    Ben de biraz geniş bir araca geçmek istiyorum ama honda crv pahalı geldi,Zaten görebildigim kadarıyla ekonomik olanlar kia, nissan ve peugot

qasqai test edebildiniz mi nasıl? Honda dan sonra eksilerş artıları neler?

kolay gelsin.
  • Merhaba 195 55 16 kışlık lastik taksam güvenlik,sürüş ve performans açısından çok sıkıntı olurmu.

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanb85

Merhaba 195 55 16 kışlık lastik taksam güvenlik,sürüş ve performans açısından çok sıkıntı olurmu.

Hocam ilk önce çirkin görünür. Bugün Bolu kartalkaya kayak merkezine dikine kış lastiği ile çıktım, mesela teker daha ince olsa belki çıkamazdı. Viraj alışı mükemmel. Bu arabaya laf nasıl atıyorlar anlamıyorum inş radar cezası gelmez

• osmanb85 O kullanıcısına yanıt
    Kışlıkları mümkünse daha geniş alın karlı zeminlerde kullanacaksanız. Daha dar lastik tabi ki daha az sürtünme kuvveti ve daha az yol tutuşu demek. Yol tutuşu da performans olarak da etkisi zayıflar. Bir tek yakıt tüketimi konusunda iyileşme olur.
  • Standart lastik ebadı: 205/55/R16.

Yaz lastiklerim: 215/55/R16.

Kış lastiklerim: (yine) 215/55/R16.

• ters slash T kullanıcısına yanıt
    Hondadan memnunum aslında, değiştirme konusunda kararsızım biraz. Qashqai ve Kadjar kasa olarak hoşuma gitti, daha sürüş deneyimim olmadı.
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Eski aracımdan kaldı 5000 km bile yapmamışımdır. Sanırım yeni lastik almalı👍🏻

• meddah58 kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste orjinal cam takıldı.

• Arkadaşlar aracimla yokuş aşağı inerken frene 4 veya 5 defa bastiktan sonra uhultu sesi ve küt küt diye ses yapmaya başladı.Yüksek hizla inerken bu ses daha çok belli oluyo.

Yine düz yolda seyir halinde aracın hızı yükseldikçe uhultu sesi yapıyo,özellikle sağ taraftan.

Böyle sorunla karşılaşan oldumu acaba?

• uygun48 U kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi akşamlar,

Mevcut kullandığım 2005 civic(manuel) aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.Kısmetse gönlüm FB7 den yana ama otomatik mi manuel mi ikileminde kaldım.Kullananlarından tavsiye fikir alabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dohc vtec

İyi akşamlar,

Mevcut kullandığım 2005 civic(manuel) aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.Kısmetse gönlüm FB7 den yana ama otomatik mi manuel mi ikileminde kaldım.Kullananlarından tavsiye fikir alabilirmiyim.

Hocam otomatik kullan, hayatını kolaylaştır

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

İyi akşamlar,

Siz otomatik kullanıyorsanız,performans olarak memnunmusunuz.Kullananların bazıları performans olarak kötü hantal diyor da.Birde yakıt olarak nasıl acaba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

İyi akşamlar,

Siz otomatik kullanıyorsanız,performans olarak memnunmusunuz.Kullananların bazıları performans olarak kötü hantal diyor da.Birde yakıt olarak nasıl acaba.

Hocam aldınız mı basacaksınız. Hantal diyenler kalkış hızına aldanıyor. Evet cvt şanzıman kalkışı hantal yapıyor. Fakat yukarı hızlarda gayet yeterli bir şanzıman. Ben çok memnunum. Aşırı devirli kullanıyorum ve çok keyifli. Yakıt olarak dizel kadar yakıyor. Sakin kullanırsanız dizelden daha az yakma ihtimali var. Haa derseniz ben şehiriçi çok kısa mesafelerde kullanıyorum, o zaman lpg de 12 lt ortalama görmeniz normal. Ama şehirdışı mükemmel az yakıyor. Ben hesabı bırakalı çok oldu, bana göre az yakmakta

• 
Sayfa: önceki 43754376437743784379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.