Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43694370437143724373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sk67a

Hayırlı olsun. Kış lastiğinin hamuru yumuşaktır; daha
    esnektir. Dişleri açılır ve kar kaplı zemine daha iyi
    tutunur. Islak zeminde de daha iyi fren mesafesi
    sağlar.

Dikkat edilmesi gereken; havalar ısınınca kış
    lastiklerini çıkarıp; yaz lastiklerine geçilmesi.
    Sıcak havada kış lastiği kullanılırsa, hem aşırı
    yıpranır; gürültü yapar; hem de randıman vermez.

Keyifli sürüşler.

Eyvallah hocam herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.İst için şu anki havalar dikkate alındığında kış lastikleri için erken diye düşünüyorum.Aralık başı gibi takarım muhtemelen mart-nisan ayına kadar duruma kadar gideri olur heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    hocam tabi ki zevkler ve renkler amma velakin;
    aşırı çirkin, gereksiz ve tehlikeli bir ürün.
  • Arkadaslar herkese iyi aksamlar. Aracim 56bin km ye geldi ve artik fabrikasyon lastikler bitmek uzere .

1ay icerisinde lastik almayi dusunuyorum.

Dusundugum markalar bridgestone turanza t001 veya continental premium contact5 bu iki markadan hangisini onerirsiniz. Bu arada bulundugum sehirde yollarda cok iyi sayilmaz

Ikiside hemen hemen n11.com dan 850-900tl arasi bi fiyata gelecek bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetTolga01 -- 13 Kasım 2017; 22:27:4 >
  • cemele C kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile benzin pompası sürekli çalışıyor. Ama aracım LPG'li olduğu için, genelde hep aynı benzini çevirip duruyor. Hem bu durum, hem de 120.000 km veya 6 yıl değil mi deyince hesaptan çıkardılar.
    Garantiyi bozması için bakım kitabında yazılanların dışına çıkılması gerekir ki burada o durum yok.
    Araba; 120.000km veya 6 yılı geçmeden değiştirme önermek bence tamamen duygusal.(!!!)
    Ben 6. yılda değiştirmeyi düşünüyorum. O zamanda zaten ancak 65.000km falan olacak.
    Motor korumayı 50.000 bakımda yaptırmak farz oldu...
  • asylmn A kullanıcısına yanıt
    Ocak 2015'te 205/55 R16 91H WR A3 modelini almıştım. (Şu anda A3 piyasada yok galiba.)
    Alır almaz da karda kullanmam gerekmişti. Kar tecrübesi gerçekten şahaneydi.
    Ayrıca 4 tane de orijinal jant bulup taktım. (850.-TL)
    Şimdi lastik sök-tak yapmadan değişim oluyor.
    Nokia nın yaz lastiğini de bir önceki civic te kullanmış, ondan da memnun kalmıştım.
    Kazasız belasız kullanın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismet berker

Ocak 2015'te 205/55 R16 91H WR A3 modelini almıştım. (Şu anda A3 piyasada yok galiba.)
    Alır almaz da karda kullanmam gerekmişti. Kar tecrübesi gerçekten şahaneydi.
    Ayrıca 4 tane de orijinal jant bulup taktım. (850.-TL)
    Şimdi lastik sök-tak yapmadan değişim oluyor.
    Nokia nın yaz lastiğini de bir önceki civic te kullanmış, ondan da memnun kalmıştım.
    Kazasız belasız kullanın...

Teşekkür ederim cümleten inş.İki lastik arasında kalmıştım Continental WinterContact TS 850 ve nokian wr d4.avrupa testlerinde conti 1. Nokian 2. çıkmış.conti biraz daha yüksek fiyatlı ve nokianın kış lastiklerinde dediğiniz gibi iyi olması nedeniyle nokiandan yana kullandım tercihimi.

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Bridgestone lar çok sert ve gürültülüdür. continental tavsiye ederim.
  • haacar kullanıcısına yanıt
    kesinlikle conti tavsiye etmem, aşırı sert ve gürültülü bir lastik.eskisin diye bol km yaptım :)
  • yokyere kullanıcısına yanıt
    205 mm tabanlı Continental lastikleri söktüm; 215 mm
    tabanlı Pirelli Cinturato P7 Blue serisi lastikleri
    taktım; tüketim artacağına, 100 km’de 1 litre
    azaldı. Bunu bilirim.

Güle güle Continentaaaal; yoluuun açııık olsuuuun.
    Güle güle sanaaa; seni Tanrım korusuuuun.

https://youtu.be/Ofu6ldn98RE
    Selçuk Ural

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 16 Kasım 2017; 11:12:11 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    bende michelin primacy 3 taktım.2017 30 küsür.hafta made in germany
  • yokyere kullanıcısına yanıt
    Biraz görsel paylaşalım.
    Motor çalışırken tesisatta 14.0 Volt var.
    Navitech konsolda çalan The Slow parçası
    4 adet Alpine hoparlörden ve 2 adet Honda
    fabrika tweeter hor-parlöründen gayet
    tadında seslerle kulağıma geliyor.
    Vites önü tablasını donattığım mavi
    ambiyans ışığı, göstergelerin mavi
    ışıkları ile ahenk içinde, ön tampon
    park kamerasının anahtarını görmemi
    mümkün kılıyor.

Bu arada tek bir arıza ve onarım sıkıntısı
    yaşatmadan beni yaklaşık 83700 kilometre
    taşıyan Civic FB7 aracıma teşekkür ediyorum.
    Arabamı seviyorum nan.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Kasım 2017; 19:21:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Biraz görsel paylaşalım.
    Motor çalışırken tesisatta 14.0 Volt var.
    Navitech konsolda çalan The Slow parçası
    4 adet Alpine hoparlörden ve 2 adet Honda
    fabrika tweeter hor-parlöründen gayet
    tadında seslerle kulağıma geliyor.
    Vites önü tablasını donattığım mavi
    ambiyans ışığı, göstergelerin mavi
    ışıkları ile ahenk içinde, ön tampon
    park kamerasının anahtarını görmemi
    mümkün kılıyor.

Bu arada tek bir arıza ve onarım sıkıntısı
    yaşatmadan beni yaklaşık 83700 kilometre
    taşıyan Civic FB7 aracıma teşekkür ediyorum.
    Arabamı seviyorum nan.

Hocam nice yıllara inş mutlulukla

Ses konusunda kendi hoparlörleri iyi mi değiştirmek gerekir mi sizce? Bir de yol gürültüsünü azaltmak için ne yapabiliriz? Düşünceleriniz nelerdir?

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    2014 yazında aldım Alpine hoparlörleri; yapmış olduğum
    en keyifli aksesuar satın alımıydı. Video çektim, cep telefonunun
    mikrofonu elverdiğince ses olayını aktarmak için.

https://store.donanimhaber.com/d2/e1/94/d2e194fe1b3aaec330c044544b2eee82.JPG

https://youtu.be/_0DOOH67Eu4

Ses/gürültü olayı konusunda; araç ile gelen Conti'ler gittikten sonra,
    Pirelli P7-Blue lastikler sanki bir miktar sesi azalttı. Aracın
    alt kısmına ve çamurluklara püskürtülen malzeme uygulamasını
    yaptıracağım; köpük gibi bir şey. Uygulama esnasında fotoğraf çekerim.
    Sonrasındaki ses olayını paylaşırım.

@Skandalek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 16 Kasım 2017; 11:13:38 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Selam, usta ben aracı alırken alt izolasyon+seramikkaplama bagaj havuzu film vs. pazarlıkla almıştım da alt izolasyon bu honda marmaranın yaptığı bir işe yaramıyor. Yarıyorsa da yaptırmamış olanları düşünemiyorum. %30 daha az geldiğini söylemişti bana ordakiler. Ben bu araca daha üst segment araçlardan geçtiğim için (gerçi hali hazırda yine passat'ı satıp a6 aldık hanıma) izolasyon büyük problem olarak net görülüyor Honda civic'te. Bunun yanında tabi koltuklar da sorun neyse... Benim siyah bir maddeydi alta yapılan, sizinki farklıysa bilemem ama sert bir malzeme yumuşak olanlar daha iyi absorbe edebilir sesi.

Biliyorsunuz ben de pirelli p7 almıştım önlere, arkaları da geçen değiştirdim p7'leri arkaya attım ve özellikle düşük hızlarda cam açıkkenki ses düzeyi yeni aldığım crossclimate plus'lar ile daha da düştü. Çok bariz bir düşüş. Kapalıyken de bu belli oluyor özellikle şu otobanda giderken hep geçtiğim viyadükler var onların bazı kesim yerleri var böyle ayrık oralardan geçerkenki aldığım ses oldukça düştü.

Bir kaç inceleme sitesine baktım ve ses düzeyinin pek iyi olmadığını gördüm p7'nin:http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017%20AZ%20Summer%20Tyre%20Test

Bunun yanında yanal olarak da su birikintilerinde iyi bir dirence sahip olmadığı belirtilmiş. Farklı testlerde farklı araçlar ve ebatlarla, farklı şartlarda daha iyi sonuçlar da alınmış mesela :http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2017-Auto-Bild-Summer-Tyre-Test.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 16 Kasım 2017; 15:26:32 >

• Arkadaslar 56bin kmdeki fabrikasyon lastiklerimi continental premium contact5 ile degistirdim. Bridgestone ile continental arasinda kalmistim bu daha cok hosuma gitti. Lastik yumusaklik olarak guzel michelinden biraz sert bridgestonedan baya yumusak. Dusunen arkadaslara tavsiye edebilirim

• Benimkiler 40 bin bile demeden gitti
  • MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Evet o lastikler çok iyi ancak testlerde en çok aşınan lastikler arasında. 30 bin km gidilir biter. Ancak çok sağlam ve performanslılar. Ben de düşünmüştüm almayı ancak continental premium contact 6 yı r16 olarak çıkarmadığı ve bu contact 5 lerin tükenmesini beklediği için almadım. Bu politikasını protesto etmeliyiz kendi çapımızda.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Eski 2007 civic imede bu lastikte takmistim. 35bin km kadar kullandim sobra sattim araci fena sayilmazdi ama lastigin dutumu.

Fabrikadan aracin uzerindeki conti contact2 ile 56bin km yapmisim bu yeni lastikle de 50bin yapsam yeter zaten.

• Herkese Merhabalar; Honda kullanıcısı arkadaşlara bir kaç sorum olacak. 1 hafta önce 2012 model Honda Civic Otomatik bir araç aldım. Araç henüz 32 bin km. Aracın bakım geçmişini bilmiyorum satıcı da garantisi bittiği için son bakımını özel bir yerde yaptırdım ama ne zaman hatırlamıyorum dedi. sorularım;
    1. Araca herhangi bir bakım yaptırmak gerekir mi? Km olarak belki 32 binde ama yıl olarak 6. yılına girecek.İlk defa otomatik bir aracım oldu, şanzıman yağını, filtrelerini vb değiştirmelimiyim sizce? Ankara'dayım ilk bakımını servistemi yoksa özel bir yerde mi yaptırmak gerek?
    2. Aracın çakmak yeri çalışmıyor sigorta yerini bulamadım?
    cevap verecekler için şimdiden teşekkür ederim...
  • Arkadaşlar lastik basinci ile ilgili kafama birsey takildi bilgi sahibi olanlar yardimci olabilirler mi?

Uzun yola cikacagim icin lastik basıncı onerisi ararken volvo'nun lastik etiketini gördüm, aynı lastik ebatları için; standart olarak 33 psi,yük durumu, uzun yol ve ekonomik sürüş icin 38 psi kadar öneriyor.

Uzun yolda ve yukluyken 2 psi arttirmayi duymuştum ama 5 psi biraz fazla degil mi?

Bizim aracta römork haric standart 32 psi

Hangisi dogrudur sizce?

• 
Sayfa: önceki 43694370437143724373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.