Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43384339434043414342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya kırmızı da bilerek geçmedim ki trafik hızlı akıyor ve yavaşlamanız bazen çok zor. Sarının son saniyesi geçtim. Bilirsiniz o durumu gelse üzülmem zaten de gelmese iyi olur tabi Klimadan ses değilde açılınca arabanın devri üzerinde bir zorlama yapıyor sanki ve bu her araçta normal galiba @ters slash

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 14 Haziran 2017; 11:41:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ters slash T kullanıcısına yanıt
    Klima ilk acildiginda oluyor.cok onemli birsey degil servise sormustum

• Bilindiği üzere tripler her 10 bin km'de bir sıfırlanıyor. Bende sıfırlanmadan önce bir foto çekeyim dedim. Geçen 10 bin km'de olduğu gibi uzun dönem ortalamam yine 7.7 litre olarak gerçekleşti.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
  • Arkadaşlar tekrar merhaba

Bizim araclarda arka çamurluklarin içlerini kaplamiyorlar mi

yoksa benimkini unuttular yada ben mi düşürdüm vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ters slash -- 17 Haziran 2017; 19:54:51 >

• "Gecenin getirdikleri". Radyo programı vardı eskiden.

"Cinturato" 'nun "Cin" harfleri takılmış kadraja.

Cin gibi benim lastikler; tü tü tü Maaşallah.

---

Wolfen sınırsız uzaklaştırılmışsın be koçum; n'olcak şincik?!

quote:

Wolfen1976

Çıtaları yenileyeğim ve böyle (boyası dökülen yerde görüldüğü üzere) siyah bırakacağım. Orijinal parça siyah plastik zaten.

Boyatma, rötuş derdi kalmayacak. Buz mavi fon

üstüne siyah. Beğenmeyen halt etmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 18 Haziran 2017; 9:51:18 >

• Merhaba arkadaşlar yeni 14 model elegance aldım otomatik lpgli. Bir kaç konuda fikir danışmak istiyorum.

-Aracın son bakımı 30 binde yapılmış şu an 46 binde bakım zamanı gelmiş geçiyor. Van'dan 600 lira gibi bır fiyat aldım ancak şu an İzmirdeyim fiyatlar yine bu seviyedemidir?

- Van'dan İzmir'e gelirken hız 180 iken frene yarım basınca sol tekerlekten tak tak diye her dönüşte ses geldi bunu 3 sefer yaptı sorun balatalarmıdır acaba?

- ekran yok araçta ekran taktırmak istiyorum f/p açısından bir ürün önerebilir misiniz? Ve dışarda taktırsam garantiyi bozar mı?

• İyi günler arkadaşlar.

2015 Haziran çıkışlı civic LPG'li aracımın muayene zamanı geldi.

Muayene gitmeden önce herhangi bir işlem gerekiyor mu acaba..

LPG sızdırmazlık testi, egzoz emisyon vs...

Birde bir kaç ay önce bir mesaj geldi, tüvtürk artık muayeneler de LPG boruları üzerindeki izolasyon malzemelerini istememektedir diye ne anlama geliyor acaba, şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühbir

İyi günler arkadaşlar.

2015 Haziran çıkışlı civic LPG'li aracımın muayene zamanı geldi.

Muayene gitmeden önce herhangi bir işlem gerekiyor mu acaba..

LPG sızdırmazlık testi, egzoz emisyon vs...

Birde bir kaç ay önce bir mesaj geldi, tüvtürk artık muayeneler de LPG boruları üzerindeki izolasyon malzemelerini istememektedir diye ne anlama geliyor acaba, şimdiden teşekkürler.

Benimki Ocak 2015 çıkışlı vizesi 11. ayda sizinki nasıl daha erken oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgun_izmirli35

Merhaba arkadaşlar yeni 14 model elegance aldım otomatik lpgli. Bir kaç konuda fikir danışmak istiyorum.

-Aracın son bakımı 30 binde yapılmış şu an 46 binde bakım zamanı gelmiş geçiyor. Van'dan 600 lira gibi bır fiyat aldım ancak şu an İzmirdeyim fiyatlar yine bu seviyedemidir?

- Van'dan İzmir'e gelirken hız 180 iken frene yarım basınca sol tekerlekten tak tak diye her dönüşte ses geldi bunu 3 sefer yaptı sorun balatalarmıdır acaba?

- ekran yok araçta ekran taktırmak istiyorum f/p açısından bir ürün önerebilir misiniz? Ve dışarda taktırsam garantiyi bozar mı?

Bakım zamanı 40 bin km. idi, sizinki muhtemel garanti dışı kaldı artı, daha ucuza dışarıda yaptırın. Duyduğunuz ses ABS nin sesi olmalı.
  • tcmb T kullanıcısına yanıt
    Lpg sonradan takıldığı için 2 yıla düşüyor muayene, sizinde böyle bir durumunuz olabilir haberiniz olsun. Bende civic eko sahibiyim. Araç sıfır alındığında dahi lpg serviste takılıyor ve araç muayeneye sokuluyor. Bu durumda muayene 2 yıla düşmüş oluyor. Bende bu Ağustos Tuvturk kapısını çalacağım ki arayıp sordum bu durumu sistemde de bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 19 Haziran 2017; 16:58:20 >
    Tahminen sizin LPG 2015 - 11.ay da takılmıştır.

• LPG boru izolasyon malzemeleri çıkarılmalıymış galiba yoksa muayene tekrar, bir kaç yerde bu sorunu paylaşan var ama sürpriz yaşamamak için LPG takan yeri aradım onlarda doğruladılar.

Şimdi izolasyonu sökmek için 50 lira istiyorlar.

Garanti dışı kaldımı gerçekten şu an şok oldum harbiden garantili diye aldık 2020 ye kadar aldığm kişi satarm diye yaptırmamş bakımını geciktirmiş yarın sorayım umarım kalmamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgun_izmirli35

Garanti dışı kaldımı gerçekten şu an şok oldum harbiden garantili diye aldık 2020 ye kadar aldığm kişi satarm diye yaptırmamş bakımını geciktirmiş yarın sorayım umarım kalmamıştır.

Hocam bence en yakın honda servis ile görüşün.
    Tahminimce yardımcı olacaklardır. Çünkü ne kadar garantide kalsa araç o kadar servise gelecektir.
    Ancak şu da bir gerçek garantiniz sona ermiştir demeleri durumunda haklılar.
    Allah kolaylık versin. Hayırlısı tabi...
  • ozgun_izmirli35 O kullanıcısına yanıt
    Bir bakim kacirinca hemen garantiden dusurmuyor honda. Gidin servise 40bin bakimi yaptirin sikinti olmaz garantide. Ben iki bakim kacirdim ama yinede garantiden islemleri yaptiriyorum

• Servisle görüştüm bakımını yaptırırsanız çıkmaz dediler bugun gideyim yaptırayım fiyat bilgisni de yazarım sağolun arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Bir bakim kacirinca hemen garantiden dusurmuyor honda. Gidin servise 40bin bakimi yaptirin sikinti olmaz garantide. Ben iki bakim kacirdim ama yinede garantiden islemleri yaptiriyorum

İki bakım kaçırmak mı, misal 10 binde bakım yaptırdınız, 20 ve 30 bin bakımlarını kaçırıp 40 binde bakım yaptırdınız ve honda 'gel abicim bir şey olmaz kaldığımız yerden devam ederiz' mi dedi. O zaman hepimiz öyle yapalım, bir dolu iki boş.
    Ya şu şekilde, örneğin 10bin bakımı 13binde yaptırabilirsiniz. Ben hep 2bin geçiriyorum. Onu demek istiyorlar. Servis isterse 17binde bile kabul eder 10bin bakımı. Tek şart o isimle yaptır dışarıda kaydın olmasın. Ne de olsa para geliyor yok yapmayız mı diyecek

Hayir o sekilde degil ilk bakim 10binde sonra 24binde sonrada 37binde yaptrdm su anda da arac 49 binde

• Arkadaşlar 10bin bakımını 10900 de yaptırma hakkın var. sonrakini 21900 da yaptıra bilirsin engeç. Bakım için ya 10binde yada 1 yılda bakım ister. Hangisi önce dolarsa. 1 yıl önce dolasa gecikme süresi 1 ay, km önce dolarsa 100 km tolerans var. Yoksa araç garanti dışı kalır. Şartnamede bu yazmakta.
  • 
Sayfa: önceki 43384339434043414342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.