Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4332. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43304331433243334334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç lastik değiştirmediğim için aklımda bir marka ve model yok ama michelein gibi kaliteli ve yumuşak hamurlu herhangi bir lastik tercih edebilirsiniz. Forumda konu açarsanız bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 26 Mayıs 2017; 16:7:8 >
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Forumda lastikler ile ilgili çok fazla başlık var. Doğal olarak binbir çeşit yorum oluyor. Bu yüzden spesifik olarak buraya yazmıştım.

Teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baal77 B kullanıcısına yanıt
    Siz aradığınızın ne olduğunu biliyorsunuz bu nedenle sadece hangi lastikler yumuşak hamurlu onu öğrenmeniz yeterli. Örneğin michelin ve nokian line yumuşak diye biliyorum. Michelin kesin yumuşak ama nokian'ı teyyit etmek için bir araştırın. Uzun süre kullananlardan sertleşme oluyor mu olmuyor mu ömrü ne kadar gibi kullanım tecrübesi gerektirecek bilgileri edinin. Zaten sonrası fiyat / performans kıyaslaması yapıp satın almaya kalıyor.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 215 Cinturato P7 Blue.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

quote:

Wolfen1976

Arka sis fari LED ampulunu degistirdim. Mapushane

ne alemde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

bence kötü duruyor bir balık sırtı bir de cam çıtası yeter

Balik sirti anten kandiriktan oluyor; sirf goruntusu bulunsun

diye fonksiyonu olmayan ve muzik sistemine bagli

bulunmayan bir parcayi eklemem. Cam citasini arabayi ilk aldigimda ekletmistim

servise; eger ayni parcadan bahsediyorsak.

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    Bence çıkartmayın, arabamın tamponlarının dört köşesi evin otoparkındaki umursamaz komşuların vuruk, çizikleriyle dolu. Daha önce keşke taktırsaydım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

Bence çıkartmayın, arabamın tamponlarının dört köşesi evin otoparkındaki umursamaz komşuların vuruk, çizikleriyle dolu. Daha önce keşke taktırsaydım diye düşünüyorum.

Tanesi 80 kaat idi; zam geldi simdi 100 kaat oldu.

4 tanesi ediyor 400 kaat. Ön ve arka tamponu boyatacam;

hal hatir / mudavim musteri / indirim derken, aksam

oldu erken, belki bir guzellik ile olacak 700 kaat.

Serviste.

Tampon köşe çıtalarının boyası keleğe geldiginde

sokup boyatmak da pek mumkun olmuyor. Yapistiricisi

var; sokunce deforme oluyorlar. Tecrubeyle sabit;

bir tanesinde boyle bir olay yasadik.

• Sabahin 2'sine kadar makale yazdim; kafa dumanli

ciktim ofisten. O da ne? Kavacik mevkiinde yol

calismasi var; butun trafigi durdurdular. Bu arada

önde 2 ve arkada 2 adet olmak uzere 4 adet Alpine marka

haut-parleur; yani yuksek sesle konusan cihaz mevcut.

Fabrika hoparlörleri copu coktan boyladi. Motor devredeyken Mutlu akumuzun voltaji 14 Volt seviyesinde; Allah zeval vermesin, amin.

2013 FB7 arabani satmayacaksan Alpine yap derim.

Naviin marka navi cihazina baglat gitsin. Çıstaka çıstaak.

Mapustan çık da bir önce.

quote:

Wolfen1976

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Mayıs 2017; 18:59:51 >

Baya pahalıymış. Serviste boyatacaksınız sanırım. Ben de niyetlendim servis veya sanayiye ama çok para istiyorlar. Forumdan birinden rötüş boyası almıştım, zımpara, pasta alınan, cila da Sonax'ın Quick Detailer'i var. Kendim deneme yapacağım, zaten tampon çizik içinde, kaybedecek birşey yok :) Maliyet oldukça düşük olacak gibi. Tamponlarda başarılı olursam kaportada da devam ederim.

Ek olarak arabayı bir süre daha kullanacağım için, sağı, solu iyice çizilince İstanbul'a gözüme kestirdiğim birkaç detailingciye götürmeyi düşünüyorum. Arabayı hemen hemen showroomdan çıktığı haline getiriyorlar gibi , yorumları çok olumlu. Servis, Auto King, Rs Servis, sanayi ve bilimum çevreden daha da uygun oluyor ve işçilikler de güzel görünüyor bütün arabaya yaptırınca.

• quote:

Baya pahalıymış. Serviste boyatacaksınız sanırım. Ben de niyetlendim servis veya sanayiye ama çok para istiyorlar. Forumdan birinden rötüş boyası almıştım, zımpara, pasta alınan, cila da Sonax'ın Quick Detailer'i var. Kendim deneme yapacağım, zaten tampon çizik içinde, kaybedecek birşey yok :) Maliyet oldukça düşük olacak gibi. Tamponlarda başarılı olursam kaportada da devam ederim.

Ek olarak arabayı bir süre daha kullanacağım için, sağı, solu iyice çizilince İstanbul'a gözüme kestirdiğim birkaç detailingciye götürmeyi düşünüyorum. Arabayı hemen hemen showroomdan çıktığı haline getiriyorlar gibi , yorumları çok olumlu. Servis, Auto King, Rs Servis, sanayi ve bilimum çevreden daha da uygun oluyor ve işçilikler de güzel görünüyor bütün arabaya yaptırınca.

Ah birader ah. Rötuş olayı. Aldım servisten rötuş

boyası; belki 5-10 rötuş yaptım. Ama olmuyor; olmuyor,

gözüme takılıyor. Suluboya seti gibi fırça seti

edindim. Rötuş boyasının kıvamı da keleğe

gelmiştir; alalı 2 sene oldu yahu.

Tamponları serviste boyatacağım. Plastiğinde

zedelenme de var; onarım lazım; rötuş kapatmaz.

Sizin bulduğunuz detailingci dükkanlar nerelerdedir?
    Ben de öğreniim. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Mayıs 2017; 19:25:44 >

Detailworks, Tokyo Garage, Alc, Swissvax, Mtc şimdiye kadar bulduklarım, bu işe meraklıysanız veya araştırma yapmak isterseniz techturkey ve detailturkey forumlarını tavsiye ederim.

• Baal77 B kullanıcısına yanıt
    2db ses için yüksek bi fark, rakam olarak düşük görünse de. Memleketin köstebek yuvası gibi yolları için ben Continental'dan vazgeçmeyin derim. Michelin yumuşak hamurlu, konforu arttırıyor fakat çabuk eskiyor, balon yapabiliyor, ufak tefek kaldırım sürtmelerinde yırtık olabiliyor. Ses konusu beni hiç rahatsız etmiyor. Hatta Continental kış lastiği taktırınca gelen sesten çok mutlu oluyorum.

Bu arada koltuk kafalığı arkası ekran taktırmış mıydınız? Bu vesileyle bütün foruma da sormuş olayım. Arabanın üstünde alırken hediye ettikleri Cyclone Navigasonlu bi multimedia sistemi vardı.

• quote:

Detailworks, Tokyo Garage, Alc, Swissvax, Mtc şimdiye kadar bulduklarım, bu işe meraklıysanız veya araştırma yapmak isterseniz techturkey ve detailturkey forumlarını tavsiye ederim.

Forumda Auto King ile tecrubeler paylasilmis.

Cogunlugu olumsuz tecrubeler; cok azi olumlu.

Bir tane Ege yoresinden olumsuz yorum var ama

onu salla gitsin. Fakat kaale alabilecegim diger Istanbul yorumlari cok olumsuz. Ikitelli, Maslak, Maltepe'deki

Auto King subeleri hakkinda. Bayilik sistemi soz

konusu; her sube farkli standartta calisiyormus.

Sigorta sirketleriyle yaptigi mini onarim anlasmalar

sebebiyle cok yogunlarmis; onca musteriyle basa

cikamiyorlarmis; gerekli zamani ayiramiyorlarmis;

ihtimam gosteremiyorlarmis. Ozetle olumsuz yorumlar

bu sekilde.

https://forum.donanimhaber.com/auto-king-tecrubeleri--21628127-15

Bende koltuk kafaliginda LCD ekran yok. Arabayi

yetkili saticidan 0 km satin aldigimda "illa ki Cyclone;

illa ki Cyclone; illa ki Cyclone; cunku teknik servisi cok iyi" dediler; Cyclone aldim. 10 gun kullandim. Begenmedim. Biraz israr edince baska bir markayla degistirdiler (uste para verdim). Oyle bir tecrubem var. Sene 2012, aylardan

Ekim-Kasim.

• Arkadaşlar Araca üzerinde fren ışığı olan Bagaj üstü spoyler taktıracaktım. Çamkıran Honda dan ürünü buluğp alacaktım ki montajı nerde yaptırırım sorusu aklıma takıldı.
    Servis 200 istedi montaja. Bir arkadaşım 50 Tl ye taktırmıştıo ve aynı yere yaptırmaya karar verdim. Servis tekrar aradığında bunu söyledim ve Servis Aracın garanti dışı kalacağını söyledi Honda TR yi aradım onlardan da aynı.
    Bunun mantığı nedir? Böyle saçma şey mi olur?
  • regedit1 R kullanıcısına yanıt
    Bunun bir mantığı yok.tek mantığı garanti ile müşteriyi tehdit Edip afedersiniz yolmaya devam etmek.ben servise bu yüzden tepki olarak gitmiyorum garanti vs umrumda da değil.tercih size kalmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Arkadaşlar lastik uyarı sistemi ortalama 10 günde bir uyarı veriyor.sizde de durum böyle mı? Ne yapmak lazım.

Lastik uyarı sisteminiz ne oldu; problem çözüldü mü?

Merhaba.soylemeyi unuttum aynen sizin söylediğiniz gibi lastikten bir adet vida çıktı.birazcik da kaçırma yapıyormuş oradan.yama yaptırdım ve sorunum halloldu.tesekkur ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Merhaba.soylemeyi unuttum aynen sizin söylediğiniz gibi lastikten bir adet vida çıktı.birazcik da kaçırma yapıyormuş oradan.yama yaptırdım ve sorunum halloldu.tesekkur ederim.

Geçmiş olsun. Problemin çözüldüğüne sevindim.

Keyifli sürüşler.

• 
Sayfa: önceki 43304331433243334334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.