Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43294330433143324333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu adamın videoları hem bilgilendirici; hem de ibret verici.
    Altyazı yok maalesef.

Bahsi geçen düldülün 2011 modeline Etiler'deki
    oto satıcısı 395 kaat istiyor. Videodaki düldülün
    bozuk klima motorunun içi de içler acısı; affınıza
    sığınarak; içini poh götürüyor. Bozuk olmasaydı da
    komple değiştirmek lazım gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 25 Mayıs 2017; 14:13:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 80 bin bakımı yaklaşıyor serviste yaptıran ve ne kadara yaptırdığınızı yazarsanız sevinirim

2014 Honda civic otomatik lpg li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanfurkanfurkan343434 -- 25 Mayıs 2017; 15:48:48 >
  • furkanfurkanfurkan343434 F kullanıcısına yanıt
    635 lira lpg bakım hariç efe Honda

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Hocam teşekkürler. Önümdeki araç aniden durdu çevre yolunda. Frene abartı abanmadım ama benim basmama göre aracın yinede durması gerekirdi. Tekerler kaymadı. Sanki frenler kaydı disklerin üzerinde ki sıfırken bile öyleydi. ikame araç olarak 2013 astra verdiler freni müthişti.

Ben civice biniyorum. Babamda da 2015 astra var. Astra kotu arac diyemem ancak bir honda asla degil. Fren konusuna gelirsek astranin fren pedali daha ustte kavriyor civice gore ama durma mesafesi bu segmentteki tum araclar icin hemen hemen ayni bunu test sonuclarindanda gorebilirsiniz. Bizim araclarin fren balatalari biraz sert bunun yerine trv marka veya bosch marka bir balata takarsiniz frenleriniz daha iyi olacaktir. Ancakbunlarinda kullanim omru kisa olacaktir.

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Hocam astra bizimkinden daha konforludur eminim. İçinden ses alması beni mahvediyor. Uzun yolda çok yoruyor. Hele çukurlar mı Allah korusun Civic i

gecmis olsun buna benzer bir kazada ben yaptim fb7 kasalarin freni yumuşak kademeli fren dibine kadar basmayinca durmuyor yeni kasa hb rs test ettim gecenlerde frene ayak ucuyla basmaniz yeterli araci hemen yavaslatiyor fren.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 25 Mayıs 2017; 19:24:10 >
  • Ekmek miktarını artırınca, köfte miktarı da artıyor.

Paraya kıyınca.

Alo merkez, Brake Assist, Brake Assist, alo merkez.

Reklam başarılı. Beğendim. Çok artizzzztik, çook.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 25 Mayıs 2017; 22:44:39 >

Konfor konusunda haklisiniz astra civicden cok cok konforlu.ama kullanim omru motor dayanikliligi konusunda civic astradan cok onde.

• Arkadaşlar merhaba,

Daha önce bu konuya değinildiyse kusura bakmayın. Açıkcası 4bin küsür sayfadan nereden başlayacağımı bilemedim.

Bir ay evvel ikinci el 2012 model civic satın aldık. 40.000 km de ve lastikleri değiştirmek istiyorum. Lastik ebatları 205 55 r16 .

Birinci sorum, run on flat lastik taktırabilir miyim ( eğer cevap evet ise goodyear ın Efficient Grip latiklerini düşünüyorum) başka tavsiye edebileceğiniz lastik var mı ?

Eğer run on flat lastik takılamıyorsa tavsiyeniz ne olur ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

İyi akşamlar

• Baal77 B kullanıcısına yanıt
    Hocam adam arabaya hiç binmemiş ben 1,5 yılda 40bin yaptım Civic te lastiğe para kıymak gerekiyor hem emniyet hem konfor için tek diyeceğim o benim. Yol sesi almayı mümkün olduğunca azaltmak lazım.
    Şu bağlantı altındaki yazıları okumak lazım runflat lastikler için.
    https://eksisozluk.com/entry/65574576

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 25 Mayıs 2017; 22:43:28 >
  • 2-3 sene önce serviste düldülün çamurluklarına, altına

pütürtü pütürttürmüştüm; ziftimsi bir yalıtım malzemesi yani .

Kabindeki ses seviyesi azalmıştı dediler; arabama

binen diğer FB7 Civic sahipleri.

Onların yalancısıyım.

Bilgi için teşekkürler, anladığım kadarı ile çok tavsiye edilen bir lastik tipi değil....peki tavsiye edebileceğiniz lastik var mı ?

valla Civic için tekrar söylüyorum ses ses ses.. ses gürültü seviyesi ne kadar düşükse o kadar iyidir lastik benim için. Geçen bir astra kullandım Michelin lastik takılı idi ve gayet memnun kaldım. Tabi araçdan da olabilir o konfor ama lastikte etkilidir galiba. Biraz paraya kıymak gerek bence bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 26 Mayıs 2017; 0:10:30 >
  • Tampondaki cizikler icin plastik kabi boyattiktan

sonra su kose bantlarini sokup atacagim. Ne dersiniz;

kotu durmuyor mu? Sehir paketi dediler, ilk gun

satin aldik. Ben hic isinamadim. Kelek duruyor bence.

quote:

yokyere

Tamponu vurdugum yer de sis farlarinin uzerindeki
    LED kaşların tam sağındaki alttaki sivri uç.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Pirelli 215 mm taban lastik yakit tuketimi olarak fena
    degil; sehir ici 28 kmh ortalama hıza 9.6 litre/100 km
    tuketim. Yuvarlanma direnci gercekten dusuk olabiler.
    Mümkünatlıdır.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 26 Mayıs 2017; 9:41:37 >

• sk67a S kullanıcısına yanıt
    bence kötü duruyor bir balık sırtı bir de cam çıtası yeter

Haklısınız 68 db ses seviyesine sahip bir lastik kullanırsanız araçtaki yol sesi yarı yarıya azalacaktır. Desibel ölçü biriminde her 3 birim iki kat büyüklüğe işaret eder. Honda Türkiye fabrikasyon olarak 71 db ses seviyesine sahip lastikler kullanarak çok büyük hata yapıyor. Sıfır aracın lastiğini değiştirmek insanın gücüne gidiyor. Hadi 3-4 yıl dayansın eskiyince değiştireyim desek bu seferde arabadan alınan keyfi törpülüyor.

Arabayı satacağım için masraf olmasın diye Continental denen dandik lastikleri değiştirmiyorumda lastik iyice sertleşti buna bağlı olarak uzun yolda aldığı ses iyice arttı. Uzun yolda resmen beynimin ırzına geçiyor.
  • Bir arkadaş Michelin Cross Climate + tavsiye ediyor..açıkcası yazın, yaz..kışında gerekirse kış lastiği tercih ediyorum..

Continentalin premium Contact ile veriler aşağı yıkarı aynı, arada 2 dB fark var ama karar veremedim :/

Kış lastiği kullanıyorsanız 4 mevsim lastik yerine 68 bilemediniz 69 db ses seviyesine sahip bir yaz lastiği alın. Böylece yazın fren mesafesi daha kısa olacaktır.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Mevcut yaz lastiğimi değiştirmek istiyorum. Kış için zamanı gelince bakacağım

Tavsiye edebileceğiniz lastik var mı ?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 43294330433143324333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.