Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43234324432543264327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Prinsin kullanmis oldugu valve care ayri bir sistem. Subaplarin isisina gore elektronik olarak yag puskurtuyor. Bu profesyonel bir yaglama sistemi. Ancak bu brc de yok . brc yaglama sistemi kullanmiyor. Bunun yerine yuksek devirde isterseniz vsr denen ozelligi acik tutarak subaplari koruyabilirsiniz deniyor.

Bizim lpgciler napiyor brc veya baska herhangi bir markaya kendileri yaglama takiyor ve bu sistem standart olarak yuksek devir dusuk devir bakmadan yag damlatiyor. Bu sistem ise yariyor olsa inanin brc kendisi bunu cikarir aktif hale getirir. Prins ayri bir sistem yaglamasi ve maddesi dde ayri. Ancak bizim lpgcilerin kendi uydurduklari yaglama hem ise yaramaz hemde araca zarar verir. Dusunun motorun icine gelen yag nerden cikacak egzostan cikacak yag yanarken motorun icinde is yaparak cikacak ve egzostaki katalitik konvektor cok kisa surede olecek vs vs bir suru sikintisi var. Dedigim gibi prins valve care cok ayri ve guzel bir sistem ama uzerinde lpg markasi bile yazmayan. Ustanin uydurdugu yaglamalardan bence uzak durmakta fayda var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bosch marka filtre seti alıp kullanan var mı acaba?

• Gündüz farı için turuncu ampul kullananlardan tavsiye alabilir miyim link olursa çok makbule geçer.

İç aydınlatmada uzun süre patlamadan led kullanan var mı?

Not: Beyaz elegance aldım genelde arabaları sade severim, aydınlatma gibi görsellikten ziyade fonksiyonellik içeren önerilerinize açığım.

• Merhaba arkadaslar 2012 model civic aracim var. Lpg taktırmak istiyorum. Hangi sehirde ,en uygun fiyatli ,hangi marka ve işçiliği iyi olan bir yer tavsiye edermisiniz. Şimdiden teşekkürler.

• Akşaam oldu, hüzüüünlendim yinee.

• UZUNADAM15 kullanıcısına yanıt
    Merhaba .markadan ziyade işçilik önemli.ancak bizim araçlara genelde brc montajı yapılıyor.ancak Atiker grand ve Gold kitlerle dahi iyi ustayla başarılı sonuçlar alabilirsiniz.ankara ,Çorum ,Bursa ve Sivas'ta iyi ustalar onerebilirim.brc genelde 2500 civarı montaj fiyatı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Teskrler brc için urfa civarlarında isciligi iyi olan biryer var mı peki bildiginiz

• UZUNADAM15 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim iller dışında işçiliğini bildiğim kefil olabilecegim bir bayi yok maalesef hocam.lpg dönüşümü forumu var oraya konu açarsanız ustalar yardımcı olur.

• arkadaşlar hepinize iyi günler
    2012 civic elegance eco,sondan bir önceki kasa sedan
    ağır hasar kayıtlı
    90 binde
    lpg li
    bu araç için 50 bin fiyatı nasıl sizce
    bir takas yoluyla alınma ihtimali var,sizce fiyat nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitrox -- 1 Mayıs 2017; 13:31:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitrox

arkadaşlar hepinize iyi günler
    ağır hasar kayıtlı
    90 binde
    lpg li

Ağır hasarlı 2012 model araca 50 bin tl. mi verilir. Hasarsız olsa 60 ın az üzerindedir zaten fiyatı en fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

quote:

ağır hasar kayıtlı
    90 binde
    lpg li

Ağır hasarlı 2012 model araca 50 bin tl. mi verilir. Hasarsız olsa 60 ın az üzerindedir zaten fiyatı en fazla.

45 gibi bir fiyatmı olmalı,yani hasarsız 60 bin desek hasar kayıtlı için 45 bin adil bir fiyatmıdır sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Merhaba .markadan ziyade işçilik önemli.ancak bizim araçlara genelde brc montajı yapılıyor.ancak Atiker grand ve Gold kitlerle dahi iyi ustayla başarılı sonuçlar alabilirsiniz.ankara ,Çorum ,Bursa ve Sivas'ta iyi ustalar onerebilirim.brc genelde 2500 civarı montaj fiyatı var.

merhaba lovato yu sordum . 2000 tl istiyorlar. Nasıldır acaba bilginiz var mı?
  • fsenokur kullanıcısına yanıt
    Merhaba.usta iyiyse Lovato kit de gayet iyidir.Obd2 bağlantılı olan kitini tercih edebilirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

quote:

ağır hasar kayıtlı
    90 binde
    lpg li

45 gibi bir fiyatmı olmalı,yani hasarsız 60 bin desek hasar kayıtlı için 45 bin adil bir fiyatmıdır sizce

Bilmiyorum ki hasar durumu nedir, bu gibi durumları araba tamircisi-kaportacı vs. ile değerlendirmek lazım.

• Slm lar abilerim epey isten firsat bulup forumu okuyamadım birikmis baya yazılar....

Basimda bir dert var arac sabahları ilk marsi almıyor du akuyu yeniledim ama gene ayni sorun olunca HONDA mutluhana görürdüm orada bir gun kaldi ilk marsi onlar yaptı ama sikinti olmadigini bilgisayar da bakılıp tum verilerin normal oldugunu belirtip teslim ettiler

Brc nin bakmasini araçtaki regulatorun sikinti olacağını söylediler daha ben brc ye gitmedim

Sizce ne yapmaliyim videoya kaydedicem artik baska servise mi götursem.....

• Araç İlk çalışmada mutlaka benzin sistemiyle çalışıyor.
    LPG sistemi yaklaşık 35 derecede devreye giriyor.
    O zamana kadar LPG sistemi devrede değil.
    İlk marşın BRC ile bir ilgisi olmasa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsenokur

quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

merhaba lovato yu sordum . 2000 tl istiyorlar. Nasıldır acaba bilginiz var mı?

Arkadaşların da dediği gibi lpg sisteminde önemli olan montaj. Montajı yapan usta iyi olsun. Zaten Honda nın bu motoru lpg ile çok uyumlu çalışıyor. Marka olarak da fiyat performans açısından brc yi düşünebilirsiniz. Atiker de taktırsanız montajı yapan usta iyi olduktan sonra sorun yaşamazsınız. Benim araç eco değil brc taktırmıştım 2012 de. Yaklaşık 80bin km oldu. Lpg den kaynaklı bir sorun yaşamadım. Sadece bir kez subap ayarı yaptırdım.

• amatörttl kullanıcısına yanıt
    Sorununuzun bence de lpg sistemj ile alakasi yok. Cunku sabah arac benzin ile calisiyor.

Mars sistemi ile ilgili bir problem olabilir.

Siz sabahlari yaptigi seyi videoya alin ve servise ole gosterin.

• Arkadaşlar Merhaba.

Bir süredir evin çevresinde 4-5 tane inşaat var. Bütün inşaat malzemelerini de bildiğiniz gibi yollara rastgele atıyorlar. Sabah apartmanın otoparkından çıkarken yola atılmış ve eğri büğrü duran inşaat demirinin arabanın sağ kapı ve çamurluğuna sürtünmesi sonucu aşağıdaki resimlerdeki gibi 20 cm civarı çizik oluştu. Sabah inşaatçılar yoktu, henüz görüşemedim. Benzer birşey başına gelen var mı, ne yapmak gerekir?

• Gecmis olsun çizige tirnaginiz giriyorsa geçmiş olsun lokal boya olacak eger yok girmiyorsa yüzeysel ciziktir tamiri basit once bir güzel sicak bezle o bölgeyi temizleyin ardindan arabayı yikayin ardindan kaliteli bir sprey cila alıp üzerine uygulayin hepsi bu.
  • 
Sayfa: önceki 43234324432543264327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.