Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4318. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.430.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 43164317431843194320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sk67a

Her torpido gözüne lazım bir tane.
    Salla salvo torpidoyu; batır uzaktaki
    pupa yelken giden gemiyi. Torpido.
    Denizaltı kaptanıyız sanki; torpidoya
    ihtiyaç neden?

Acil durumda emniyet kemeri sıkışırsa,
    kemeri kesmek için jilet var. Gillette Mach3.

Cam aradan çıksın diyorsan, çekiç ucuyla
    çat çat vur cama. Sonra çotaark diye
    cam uzasın, yoluna gitsin. Camda film yoksa
    problem de yok. Nema problema komşi.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Ben koltuk altında 'tahra' bulunduruyorum, her işe yarar...
  • Tahra ile ağaç budanır.

Tahra ile kaza anında sıkışan ve insanı araca

hapseden emniyet kemerini kesmede bol şans.

Torpidoda sustalı çakı vardır muhtemel; tahra

bulunduğuna göre. Sustalıyla belki kemer..

Derkenn, akşam oldu erkenn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 29 Mart 2017; 21:57:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lahosmania kullanıcısına yanıt
    Görüntüsü hoşuma gidiyor

İşimede yarıyor

Ama gürültü olayından mütevellit söktürme ihtimalim var

Biraz daha kullanayım Bakalım duruma göre karar vericem

• Merhabalar,

2012 Civic'in lastiklerini değiştireceğim, marka ve model önerileri olan veya son zamanlarda Continental veya Michelin marka lastik alan arkadaşlar fiyatlarını paylaşabilirler mi.
  • HANKOOK K125 Ventus Prime 3 91H

182tl testlerde en üstte genelde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

Tahra ile ağaç budanır.

Tahra ile kaza anında sıkışan ve insanı araca

hapseden emniyet kemerini kesmede bol şans.

Torpidoda sustalı çakı vardır muhtemel; tahra

bulunduğuna göre. Sustalıyla belki kemer..

Derkenn, akşam oldu erkenn.

Sıkıştın, sel geldi vs. cam kırılır, sorun oldu- sorun çıkaranın kafası kırılır, emniyet kemeri kesilir, iflah kesilir vs.vs. :)
  • Arkadaşlar 2015 civic lpg li aracımın 40 bin bakımı geldi. Balıkesir şen oto subab ayarı da yapılacak dedi. 800tl altına inmedi. Daha once hic gitmediğim ozel servislere fiyat sordum 400 tl dediler. Ancak 0-20 eneos yag yokmuş. Sorun olur mu. Garanti dışı kalir mi.

Bir de Izmir Manisa Balıkesir de ozel honda servisi kullanan arkadaslardan servis tavsiyesi gelirse çok sevinirim.

• TrgyStc T kullanıcısına yanıt
    0w20 yerine ne yag koyuyorlarmis.

• MehmetTolga01 M kullanıcısına yanıt
    Hocam servisin biri castrol koyuyoruz dedi. Biri de eneos zor bulunuyor ama buluruz dedi. Acaba yağı kendim alip gitsem sorun olur mu

Castrol iyi yagdir castrol edge 0w30 koydurabilirsiniz

subap ayarı yapılacaksa yetkili servisten başka yerde yaptırmamanızı tavsiye ederim.
    Daha sonra özel servise devam edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrgyStc

Arkadaşlar 2015 civic lpg li aracımın 40 bin bakımı geldi. Balıkesir şen oto subab ayarı da yapılacak dedi. 800tl altına inmedi. Daha once hic gitmediğim ozel servislere fiyat sordum 400 tl dediler. Ancak 0-20 eneos yag yokmuş. Sorun olur mu. Garanti dışı kalir mi.

Bir de Izmir Manisa Balıkesir de ozel honda servisi kullanan arkadaslardan servis tavsiyesi gelirse çok sevinirim.

İzmir Çiğli ata sanayi de Honda performans var. Ahmet usta var işinde iyi birisi. Zaten 26 yıl Honda terakki de çalıştıktan sonra özel servisi açmış. Ben subap ayarını ona yaptırmıştım. Bi dahakini de ona yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: attillam

Merhabalar,

2012 Civic'in lastiklerini değiştireceğim, marka ve model önerileri olan veya son zamanlarda Continental veya Michelin marka lastik alan arkadaşlar fiyatlarını paylaşabilirler mi.

conti5 aldım en son iki tane 450 tl

• attillam kullanıcısına yanıt
    Tanesi 289 tl den 4 tane michelin primacy 3 aldım memnunum

• lahosmania kullanıcısına yanıt
    Hocam ikiler honda servisi ile konustum. 40 bin bakimi ve subab ayari icin 550 tl fiyat verdi. Bir de yapilan islemler garantiye girmez dedi. Yetkili servise 800 tl vermekten başka çare yok sanirim. Ne önerirsiniz.

• ozgode O kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiye için teşekkürler. Abartılı ve giderek şişirilen fiyatlar yuzunden ilk defa bu yola yoneldim. Tum bakimlar aracı aldığım yerde yapıldı. Pazarlıkla onceleri hallediyordum ama artik pek indirim yapmiyorlar. Yağ ve parça fiyatları ortada olunca bu kadar yüksek faturalara sinir oluyorum. Ozel serviste işlem yapilinca garanti dışı kalıyor mu gerçekten, yoksa korkutmak için mi söyleniyor.

• quote:

Hocam ikiler honda servisi ile konustum. 40 bin bakimi ve subab ayari icin 550 tl fiyat verdi. Bir de yapilan islemler garantiye girmez dedi. Yetkili servise 800 tl vermekten başka çare yok sanirim. Ne önerirsiniz.

Ben yağı internetten alıp filtreleri de servisten alıp dışarıda bir ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Benim arabanın garantisi 2015 kasımda bitmişti. O yüzden garantinin bitmesi gibi bir durum yok 😎 Bende . Fakat yağ ve filtrelerin orjinal olması önemli .

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

Ben yağı internetten alıp filtreleri de servisten alıp dışarıda bir ustaya yaptırmayı düşünüyorum. Benim arabanın garantisi 2015 kasımda bitmişti. O yüzden garantinin bitmesi gibi bir durum yok 😎 Bende . Fakat yağ ve filtrelerin orjinal olması önemli .

Aynen katılıyorum, iki sene önce İzmir - Çamkıran da 900 küsur (40 bin bakımı olması lazım) lira bayıldıktan sonra ayıldım. İki senedir yağını filtresini dışardan alıp kendi ustama yaptırıyorum, cüzi bir bakım işçiliğiyle hesaplı oluyor. İki senedir verdiğim 200 er lira para, (150 tlsi yağ ve filtreler (Mobil 0/40, yağ, hava ve polen filtreleri), 50 tlsi de bakım işçiliği). Ustamın bana söylediği özellikle Japon arabalarında (aslında genelde her markada) bir sene içinde her markanın kronik arızalarından biri çıkmazsa daha sonra çıkmadığı. Yani servise saati bilmem kaç liradan servis işçiliği, filtreler piyasanın birkaç katı, çıkan diğer yağlar (motor yağı, fren yağı, hidrolik dir.yağı vb) yine biriki katı ödeyip yolunmaya gerek yok bence .
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

Orijinalden alıntı: attillam

Merhabalar,

conti5 aldım en son iki tane 450 tl

Teşekkürler, ben de Conti5 aldım, ancak tanesi 240 tlden inmediler.
  • attillam kullanıcısına yanıt
    Conti 5 lastigin kralidir hayirli osun

• 
Sayfa: önceki 43164317431843194320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.