Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı
88.036
Cevap
321
Favori
4.177.485
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Civic >> 2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
Giriş
      4539 Mesaj
      21 Eylül 2016 00:31:36
      Bayram sabahı yeni cr-v 160hp cdti aracı yakalayamadım iyi kaçıyordu bende golf7 122hp tsi dsg. Golf 5 kişi,crv'de sadece sürüsücü vardı aracını da yeni almıştı:) 160 dizel civic'e olursa act 150hp golf gibi kaçar kereta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      21 Eylül 2016 02:24:45

Seninde araci değistirme vaktin geldi demek ki 182 Hp RS gelecek onu al golften kurtul.
      |
      |
      N KUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kadina mini cooper ve etek, erkege Vtec...
    • Yarbay
      2836 Mesaj
      21 Eylül 2016 08:17:01

güle güle kullanın,güzel araba
      |
      |
      mimleon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

***İZMİR***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

XIAOMI MI 5S PLUS
    • Yarbay
      4539 Mesaj
      21 Eylül 2016 10:43:14

Daloğlunda bir forester var 137.5 istiir. O arabada gözüm var:)) sıfırı 176 olmuş&#128533;

|
      |
      Wolfen1976 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2382 Mesaj
      21 Eylül 2016 13:22:56
      Arkadaslar bugun sabah ise giderken ariza isiklarindan motor, vsa, lastik basinc ve direksiyon hata isiklari yandi. Gecen ay da motor yerine abs ve yine digerleri yanmisti yolda giderken. Bi kac kere kapatip actim isiklar sonmedi gecen ay. Tam servise gidiyordum aradan iki dk gecmedi tum isiklar ayni anda sondu. Yine de servise gosterdim arabada sorun yok, baz istasyonu yakinindan gectiyseniz ondan olabilir dediler sorun yok dediler. Ancak aradan bir ay gecti yine sira sira bu isiklar yandi, bu sefer abs yerine motor isigi da yaniyor. Yarin araci bakima goturecegim zaten ama sorun ne olabilir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myd -- 21 Eylül 2016; 13:26:12 >

• Teğmen
      244 Mesaj
      21 Eylül 2016 15:18:55

Tam hatırlayamıyorum &#128533;kaç tane ışık yandığını,aklimda kalan(5 veya 6 minimum)aracimda ikaz lambaları yanmisti.Servisi aradım neden dolayı olabilir diye.Verdikleri cevap akünün zayıf olmasindan dolayıdır demişti servis elemanı.

Randevu alarak servise gittim.Aküyu ölçtuler ve dedikleri gibi akü zayıftı.Resetleyerek sildiler yanan ışıkları.Aküyu sarja taktilar ve sorunum çözülmüştü..

Sizde aküyu ölçtürün belki bundan dolayi olabilir.

NOT:Aküden dolayı şu 4 yılım zehir oldu desem yeridirSonunda kurtuldum akü sorunundan.

Neler cektim beee bu araçta..Birazda şans yoktu galiba.

|
      |
      myd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1395 Mesaj
      21 Eylül 2016 20:32:21
      Arkadaşlar yeni civic yine 1.6 benzinli motorla gelecekmiş dizel yok .1.5 turbo RS nisanda oda 100-120 civarı olur biz alamayız.
      |
      |

Megane 3 faz 2 1.6 extrem.
      Sony Xperia P
    • Yarbay
      2382 Mesaj
      22 Eylül 2016 09:37:52

Bu sabah servise goturmek uzere calistirdim arabayi, ışık mışık yok geçen de boyle yapmisti ama daha kisa sureli. Bu sefer uzun surdu ama servise gosteririm diyordum gosteremedim. Allah'tan fotografini cekmisim. Servisteki eleman gecici bir problem olmustur diyor. Anlamadim bu ariza isiklari neden yalanci coban gibi.

|
      |
      uygun48 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      634 Mesaj
      22 Eylül 2016 15:15:16
      Arkadaşlar silecek lastiklerini değiştirmek istiyorum. Öneriniz var mıdır?

• Er
      14 Mesaj
      22 Eylül 2016 15:19:53

yanlış alıntı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IyiğitI -- 22 Eylül 2016; 15:22:18 >
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      22 Eylül 2016 15:20:55

senin beyaz satıldı galiba bugün göremedim :)

|
      |
      N KUL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2382 Mesaj
      22 Eylül 2016 23:01:11
      quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Geçen ay aldım, 1 aydır kullanıyorum ve şimdiye kadar neden daha önce almadım diye kendime kızıyorum. Birebir uyumlu ve on numara sessiz süper siliyor

http://urun.n11.com/muz-silecek/honda-civic-silecek-2012-2015-inwells-hybrid-P94403978

Bu arada arkadaşlar bugün 60 bin bakımı yaptırdım. Yukarıda belirttiğim arıza ışıkları ile ilgili hiç bir problem arabada görünmüyormuş, ani voltaj düşüşünden olabileceğini söylediler, arabanın kontrollerinde herhangi bir sorun olmadığını söylediler.

Normal 60 bin bakımı + subap ayarı toplam 770 TL tuttu. Subap ayarından sonra arabayı kullanınca yüzümde istemsiz bir gülümseme oluştu. Araba şimdi gerçekten saat gibi çalışıyor. Daha önceleri dur kalklarda devir 400-500'e kadar düşüp tekrar çıkıyordu, üst üste debriyaj dur kalk yapınca stop bile ediyor ve çalışmakta zorlanıyordu, şimdi dur kalk yapınca devir 1000'de sabit, gaza basmazsak 800'e düşüyor yani şuan çok çok iyi, çekişini de bizim burada 3. vitesle çıkamadığım bayır var çok bayılıyordu orada, şimdi yine bayılıyor 3. viteste ama direniyor çıkmak için çok hoşuma gitti şahsen arabanın çekişi ve gaz tepkisi...

Bakıma ek ücretsiz olarak; LPG dolum kitini sabitlettirdim benzin kapağına, kaput ve çamurluklardaki taş vb... izler rötüş yapıldı. direksiyon aldığım ilk günden bu yana hafif yamuktu sola doğru onu düzelttiler gibi gibi...

Bu bakımda şanzuman yağı ve fren hidroliği de değişecekti, tam 3 sene dolmadığından bunu bir sonraki bakıma ertelettirdim.

Aracımın frenleri ile ilgili ciddi sorunlarım vardı, onun için balatalar değişecek, arka disk değişecek, ön disk tornalanacak ve maliyet 990 TL dediler.
      Frenlerle ilgili problemi yapmayın dedim şimdi dışarıdan fren balata disk set bakıyorum.

Daha önce mutlaka konusu açılmıştır ama forumu takip etmek malum biraz zor oluyor. Frenler konusunda ne yapmalıyım? Servis ücretlerini biliyorsunuz çok pahalı fiyat çekiyorlar. Burada özel bir ustayı aradım, önce brembo dedi sonra brembonun hangi serisi diye sordum sonra servisin kullandıklarının birebir aynısı dedi eğilme bükülme yapmaz on numara kaliteli öyle kaliteli böyle kaliteli dedi ön arka disk balata 1000 TL'ye değiştiririm dedi.

Hatta tek tek fiyatlar şu; Ön disk 325 TL, arka disk 250 TL, ön balata 185 TL, arka balata 140 TL, işçilik 100 TL, toplam 1000 TL...
      İnternetten baktığımda brembo frenleri hesapladığımda daha ekonomik rakamlar çıkıyor, usta çok mu fazla söylüyor sizce ne yapmalıyım? İstanbulda falan güzel frenci tanıdığınız varsa Kocaeli'den oraya geçebilirim. Var mı öneriniz?

• Yüzbaşı
      634 Mesaj
      24 Eylül 2016 23:04:03
      quote:

Orijinalden alıntı: myd

quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Geçen ay aldım, 1 aydır kullanıyorum ve şimdiye kadar neden daha önce almadım diye kendime kızıyorum. Birebir uyumlu ve on numara sessiz süper siliyor

http://urun.n11.com/muz-silecek/honda-civic-silecek-2012-2015-inwells-hybrid-P94403978

Teşekkür ederim.
      |
      |

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      25 Eylül 2016 12:18:31

Lpgdolum kitini nasil sabitlettiniz
      Benzin kapaginin icine mi sabitlettiniz yoksa arabanin altina mi

|
      |

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      25 Eylül 2016 12:27:38
      Arkadaslar aracim 30bin kmye yaklasti
      Malum bakim zamani geliyor. Hatay da bulunan yetkili serviste narin honda kapanmis bakim satis hic bisey yapmio.
      Ya yetkili servis icin adanaya gidecez yada burada ozel servise gidecez
      Dun arkadasin 2013 otomatik civice ozel servste 60bin km bakim yaptirdik
      Yag (0-30 shell helix ultra)150tl
      Yag filt. 20tl
      Hava flt. 25tl
      Arka balata ( orj nissin marka 150tl
      Sanziman yagi 80tl
      Iscilik 50tl
      Toplam 475 tl tuttu

Sizce nasil fiyat
      Bu arada adana da ki yetkili servis balata haric 850 dedi

Motor yagi shell 0/30 nasildir
      Fikir verirseniz sevinirim

• Çavuş
      83 Mesaj
      25 Eylül 2016 13:13:06
      quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

Malum bakim zamani geliyor. Hatay da bulunan yetkili serviste narin honda kapanmis bakim satis hic bisey yapmio.
      Yag filt. 20tl
      Hava flt. 25tl
      Sanziman yagi 80tl
      Iscilik 50tl
      Toplam 475 tl tuttu

Sizce nasil fiyat

Bu servis mesesi benimde kafamı karıştırır. Her ilde her serviste fiyatların değişiklik gösterdiğini okudum. Kim nekadara kaç bin bakımını yaptırdı yazarsa bizede fikir vermiş olur.
      |
      |

• Yarbay
      2382 Mesaj
      25 Eylül 2016 13:25:12
      quote:

Lpgdolum kitini nasil sabitlettiniz
      Benzin kapaginin icine mi sabitlettiniz yoksa arabanin altina mi

LPG dolum aparatını benzin dolum kapağının hemen altına sabitlediler, yani lpg dolup aparatını taktığımı yere gömdüler diyebilirim. Arabaya inince fotoğrafını çeker atarım.

quote:

Yag filt. 20tl
      Hava flt. 25tl
      Sanziman yagi 80tl
      Iscilik 50tl
      Toplam 475 tl tuttu

Sizce nasil fiyat

Servis meselesine gelince; Birincisi özel servis olarak arkadaşın ne yaptırdı özele bilmiyorum ama burada yani KOCAELİ de özel servis "speedy" garantili işçilik ve kaliteli malzeme kullanarak, söylediklerine göre garantiyi de bozdurmadan 250 TL'ye yaptıklarını dün kendilerinden fren seti yaptırırken öğrendim. Arkadaşının balatayı çıkıp hesapladığımızda yine pahalı oluyor sanki oradaki özel servis...

Adanadaki servis 850 diyerek bence uçmuş... Yukarıda ben de serviste neler yapıldığından bahsettim, yapılan işlemler arasında 200 TL'lik subap ayarı da var ve toplam 770 TL para ödedim. Adananın servis fiyatlarında bence saçmalık var....

Gelelim frenlere. Dün "speedy" servisinden brembo ön-arka disk ve ön-arka balata taktırdım arabama. Öncesinde çok müthiş bir titreme vardı, frene yüksek hızlarda basınca veya frenler ısınınca. Dün çok zorlamadan biraz test ettim yeni brembo'larımı. Şu zamana kadar resmen karadüzen frene basıyormuşuz, bremboları takınca araba zınk diye abs bile devreye girmeden çakıyor yere. Önceden biraz yükleneyim frene abs hemen devreye giriyordu. Şimdi nerdeyse duracak kıvama gelene kadar abs devreye girmiyor ve resmen yere yapıştırıyor arabayı. Frenleri çok beğendim maşallah... Pazarlığın kıralını yaparak tüm disk ve balataları işçilik dahil 700'e hallettik çok şükür. Servis bana dedi ki; ön disk torna, arka disk ve balatalar değişecek, toplam 990 TL. Ve yine aynı diskler aynı sorunları yapacaktı. Brembo taktım içim çok rahat

• Teğmen
      144 Mesaj
      25 Eylül 2016 16:28:37
      Selamlar tekrardan,

Hala elegance model arayışlarım sürüyor. Kafama bir soru takıldı. Navigasyon sonradan takıldığı zaman garanti bozuluyor mu. Kendim internetten alıp yaptırabiliyor muyum yoksa servisin mi takması lazım. Kendileri taktiği zaman fiyat ne oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1394 Mesaj
      26 Eylül 2016 16:51:33
      Arkadaşlar araca body kit taktıracağım. Body kitle uyumlu olması açısından ön panjurun kromunu ve ön plakanın altındaki yeri piano black kaplamak istiyorum. Cam filmi yaptıracağım yere gösterdiğimde biz yapamayız bunu dendi, body kiti boyatacağım yerde biz yapamayız dedi. Bir sürü civicte görüyorum bu kaplamayı ne tarz dükkandan yaptırıyorlar yada Avrupa yakasında yaptıran yer bilen varsa bana ulaşabilir mi?

|
      |

HONDA 2016 Seat Leon FR 1.4 150ps DSG
      2010 Honda City ES 1.4 100ps OTM LPG
      otobusyusconecto / hakan0403 Steam :)
    • Çavuş
      99 Mesaj
      26 Eylül 2016 22:33:30
      Arkadaşlar bende otomatik 2013 elegance civic (lpg) var. İki adet hasar kaydı var. Toplamda 5000 tl . Araç 38 bin km de. Aracın satışı ortalama ne kadar olur. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
Paykasa
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
web tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.