Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3587. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35853586358735883589
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arakadaşlar. Bazen lpg li honda ların tekleme sorunundan bahsedenler oluyor.

Benim araçta lpg yok. Aracım düz vites.

Ancak bahsettiğiniz tekleme bazen bendede oluyor. örneğin 4. vites 70 le sabit bir gazla giderken bazen tekliyor. diğer visteslerde de yapıyor bazen.

BENCE tekleme işinin LPG ile alakası YOK
  • Bu arada sabah benzinden lpg'ye geçerken araç stop ediyor yada stop etme derecesine geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuhsinS

Herkese merhabalar. Az once konya ve antalya servisleriyle konustum 10bin bakim icin ikiside 520 tl dedi 2013 elegance eco otomatik arac icin. Cam kaldirma aparati icin konya servis takmiyoruz garantiyi bozuyo dedi. Antalya ise takiyoz dedi onlara garantiyi sordum yuvarlak konustu.ben napiyim şimdi taktirayimmi taktirmayimmi cam kaldirma aparatini

Hocam Merhabalar. Ben de Antalya'da yaşıyorum. Antalya Honda bayisinde aksesuar anlamında bayağı çeşit var. Aksesuarcılarıyla konuştururlar sizi ve birsürü aksesuar gösterirler. Taktırma niyetiniz varsa pazarlık yapmanızı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. En az 50 TL Üstten söylüyorlar.
    Antalya bayii garantiyi bozup bozmadığını söyledi mi bilmiyorum ama cam kaldırma aparatı için 2013 model aracın garantisini bozmaya da gerek yok bence. Yine de siz bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Smoch

2013 ve 2014 model Civicler için Ayna kapama modülü araştırmalarım sonucu ortaya 1000-1100 TL'lik bir masraf çıkıyor.

Sizce değer mi?

Fazla geldi bana.

Manuel el ile de guzelce kapanıyor. Masrafsiz
  • Arkadaşlar sıfır araca boya koruma önerirmisiniz beyaz renk bugun bu işi yapan bi yer 100 tl dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

Kontrolü size bıraksada kesiciye girdikten bir süre sonra vites yükseltiyor bende hocam. Devir düşürünce zaten hemen vites yükseltiyor.

Dil konusunda da dediğiniz gibi bi yazılıma bakar, umarım dediğiniz gibi sorun çözülür.

Belki o kadar beklemedigim ya da zorlamadığım için farketmemişimdir. Bir deneyeyim bakalım;)

• efsane_m kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle su ledlerin linkini isteyeceğim sizden bende alicam kalitesini çok merak ediyorum doğrusu..en azından incelersem linkini ne imiş daha iyi yorum yapabikirim..
    Dirençler sinyal kablolarına bağlanacak..sizde yapabilirsiniz ama tecrübeniz yoksa bence bulaşmayın..

• Teşekkür ederim akkusat ve sana avansis ben muğlaya taşınıyorum kaskocum sigorta da ufak bi fark yaratacağını söyledi (anadolu sigorta) kaskoda bir şey farketmezmiş gidince değiştiricem plakayı gerçi güzel plakaydı 06 FB 3248 ama neyse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: odtulu23

quote:

Orijinalden alıntı: MuhsinS

Herkese merhabalar. Az once konya ve antalya servisleriyle konustum 10bin bakim icin ikiside 520 tl dedi 2013 elegance eco otomatik arac icin. Cam kaldirma aparati icin konya servis takmiyoruz garantiyi bozuyo dedi. Antalya ise takiyoz dedi onlara garantiyi sordum yuvarlak konustu.ben napiyim şimdi taktirayimmi taktirmayimmi cam kaldirma aparatini

Hocam Merhabalar. Ben de Antalya'da yaşıyorum. Antalya Honda bayisinde aksesuar anlamında bayağı çeşit var. Aksesuarcılarıyla konuştururlar sizi ve birsürü aksesuar gösterirler. Taktırma niyetiniz varsa pazarlık yapmanızı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim. En az 50 TL Üstten söylüyorlar.
    Antalya bayii garantiyi bozup bozmadığını söyledi mi bilmiyorum ama cam kaldırma aparatı için 2013 model aracın garantisini bozmaya da gerek yok bence. Yine de siz bilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim. Gidip bi bakicam artik o anda kafama ne yatarsa yaptiririm. Umarim servis olarakta iyidir anyalya

• MuhsinS M kullanıcısına yanıt
    Muhsin gardaş
    cam modülü bir çok kullanıcı ttarafından yapıldı.
    Araca extra bir yük söz konusu değil.
    Yükün bindiği kkısım akü. Bütün camlar aynı anda kapanmadigi için akü nunde etkilenmesi sınırlı.
    Tabii servisler cam modülü dışında bir şey olsa bağlamak isterse bağlar.
    Benim düşüncem araca olumsuz bir etkisi yok.
    kontağı kapatıp açık camlar in kapanması büyük rahatlik.
    Cam modülü ne benzer bir çok aksesuar servisler tarafından yapılıyor. Cam modulunude takiyorlar bazı servisler pahalı bazıları uygun fiyata.

• Evet en sonunda ilk uzun yol deneyimimi İstanbul - Bodrum arası gerçekleştirdim ve yorumlarim asagidaki gibidir ;

ı** Bel destek olmadığı ıcın baya zor olacağını dusuyordum ama öyle olmadı yaklaşık 9 saat aracı kullandım fakat belim ağrımadı yani koltuk benden geçer not aldı :)

** Aslında her ilde i-mid ekranın fotosunu çektim kanıt olması acisindan fakat maalesef cektigim fotoları ekranda ben bile okuyamadım saniyorum gunes nedeni ile hepsi çöp :( Hatta İzmir'de molada sanıyorum Çamkıran bayisinin fotosunuda çekmiştim ama oda çıkmamış maalesef...

** Bu araç uzun yol için ideal sadece bazı dik rampalarda biraz zorlandı onun dışında cok iyiydi.

** Yola çıkmadan önce hem depoyu fulledim hemde A ve B yi sıfırladım. i mid ekranda 560 km gider yazıyordu fakat biz Bodrum' a vardigimizda yakıt göstergesinde 3 kalem mavi çizgi vardi ilaveten 80 km daha gider yaziyordu yani full depo benzinle Bodruma vardik üstüne 80 km daha depoda benzin vardi. Anlık sarfiyat ise : İstanbul Yenikapı : 7,5 lt / 100 km - Balıkesir : 7,3 lt - İzmir : 7,1 lt - Aydın : 6,9 lt - Mugla : 6,7 lt ve Bodrum : 6,5 lt ile bitirdik ( Econ kapalı - Klima hep acik - bagaj full dolu - 4 yolcu ) genelde süratli olarak kullandım. Benim fikrim bu araç full depo benzin ile rahat rahat 600 km gider tabiki dur kalk olmaz ise yani uzun yolda. Sehiricinde ise yoğun trafikte 460 km gider gibi.

• Tüm civicdaşlara hayırlı geceler..
    Bende fb7 aracımın gündüz farını xenon ile aynı renge çevirmek istiyorum. bu konuda üstadlardan tavsiye ve yorum bekliyorum.
    istediğim çok çok uçuk olmamak kaydıyla kaliteli bir ürün olması (zırt vırt uğraşmayalım değiştirmekle) ve ülkemizden online olarak satın alabilmem. ve ayrıca bunların bir parlaklık derecesi gibi bir şey varsa normal parlaklıkta olması. xenonlarımız yanında sönük kalmasın.

@avansis yukarıda tavsiye vereceğinizi belirtmişsiniz. başta siz olmak üzere üstadlardan tavsiyeleri bekliyorum..
  • desire907 D kullanıcısına yanıt
    http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2pcs-lot-80w-High-Power-Cree-LED-Vehicles-Car-Turn-Signal-Brake-Lights/1440716676.html

Bu linkte beyaz olanını alacaksınız..
    Geri vitesteki aynı tonu alacaksınız bu kadar led denedim daha iyisine denk gelmedim..

Alacaksanız bence sarı renk alın beyaz dan daha iyi durur düşüncesindeyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trust34 -- 23 Temmuz 2014; 0:56:34 >

• cemele C kullanıcısına yanıt
    Valla hemsom benimde aklima çok yatti.bende cok acik unutuyorum camlari. Ilk firsatta taktircam. Antalyadan bi fiyat alayım uygunsa taktiririm yoksa bi kac aya trabzona gitcem orasi uygun diye yazmış bir arkadas orda taktiririm

• quote:

Orijinalden alıntı: avansis

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-2pcs-lot-80w-High-Power-Cree-LED-Vehicles-Car-Turn-Signal-Brake-Lights/1440716676.html

Bu linkte beyaz olanını alacaksınız..
    Geri vitesteki aynı tonu alacaksınız bu kadar led denedim daha iyisine denk gelmedim..

Alacaksanız bence sarı renk alın beyaz dan daha iyi durur düşüncesindeyim..

hocam güzel duruyo acaba gündüz nasıl dururyodur. ayrıca hocam boya koruma öneririmisin yeni araca

• quote:

Orijinalden alıntı: magicwords06

hocam ankara da hangi servise yaptırdınız

honda efe
  • Günaydın civic alemi
    Kadir geceniz mübarek olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adigeokan -- 23 Temmuz 2014; 8:21:42 >
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    Hocam aarac uzun yolda çok iyi. Dedigin gibi rampalarda biraz can cekisiyor ama her benzinli arac ayni tavri sergiliyo. Malesef tork dusuk kalio. Ama bence tatminkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: adigeokan

Günaydın civic alemi
    Kadir geceniz mübarek olsun

saolun hocam, hepimizin kadir gecesi mubarek olsun.
  • 
Sayfa: önceki 35853586358735883589
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.