Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35843585358635873588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efsane_m

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

Orijinalden alıntı: efsane_m

Arakadaşlar. Fren lambalarına led ampul taktım. ancak çok canlı yandıkları için firene basında %10 daha artıyor ışık. Her nekadar 3. stop lambası varsa bile, arkadaki araç için sıkıntı olabilecek bir durum. Ledci arakadaşlarda aynı mı durum. Çözümü varmı. yada tavsiye edeceğiniz led ampul?

arka sinyallere taktım, arıza lambası yandı. bunun için bir çözüm varmı.

Geri vitese taktım. Güzel oldu.

Gündüz farları da güzel oldu diye düşünüyorum.

Ledlerinizin markası ne ve nereden aldınız.

Markaları yok. t20 led diye geçiyorlar.

ledleri kardeşim çinden aldı. sahibinden de aynıları var. gündüz farlarına çok güzel oldular. ancak fren lambalarında dediğim gibi.
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Ledci arkadaşlar. Yokmu tavsiyeniz??

• efsane_m kullanıcısına yanıt
    Tavsiye etmemize gerek yok alınmış hayırlı olsun..bi Kaç ay sonra patlayınca iyi led tavsiye edebilirim ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avansis

Tavsiye etmemize gerek yok alınmış hayırlı olsun..bi Kaç ay sonra patlayınca iyi led tavsiye edebilirim ama

3 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Benim sorum fren lambaları ve sinyaller le alakalı.

1. sorunum. Normalde çok canlı yandıkları için, frene basınca yüzde 10 daha farkediyor ve frene basıldığı 3. stop olmazsa anlaşılmıyor nerdeyse.
    2. sorunum sinyallere takınca arıza lambası yakıyor.

Tavsiyelerinizi alabilirim yani
  • Led çalışması?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsane_m -- 21 Temmuz 2014; 15:51:01 >

• Aslinda dogri soyluyosun. Sonucta garantinin onemi sanjiman ve motorda ortaya cikiyo. Bu alette o garantileri bozmaz zaten.

• İyi akşamlar herkese; ben ankaradan muğlaya taşınmak üzereyim haliyle plakayı değiştiricem taşınınca ileriki sigorta masraflarından bir ölçüde kar etmek ve de yerli yersiz trafik tarafından çevrilmemek için, bu plaka değişikliği yapacağımı kasko ve sigorta yapan firmama ilettim ancak bana şehir değiştirsen bile plaka değişimi için illa aracı satman lazım gibi bir laf ettiler, bunun aslı astarı nedir bilen arkadaşlar var mı yav? bir plaka değişikliği için illa aracımı mı satayım ben?
  • efsane_m kullanıcısına yanıt
    Birinci sorunuzu tam olarak anlayamadım...
    İkinci sorunuzun cevabı arıza ışığı yanmamasini istiyorsanız direnç baglatmanız gerek..
    Led normal ampulden daha az elektrik çektiği için sistem onu arıza olarak algılıyor..hepsi bu..

• quote:

Orijinalden alıntı: rdshow

quote:

Orijinalden alıntı: JaDu

Arkadaslar karar asamasindayim cam citalarini sonunda yaptiricam fakat yaptirmisken cerceve mi yoksa duz mu yaptirsam?aracim beyaz. Cerceve olan zamanla deforme olma olasiligi var gibi geliyor bana. Sizin fikriniz ne ozellikle yaptiranlar? Bir de aksoy tunung alternatifi yer var mi?

Bende füme var çerçeve hiç yakismadi, ön ve arka kapıya emanet bi şekilde çerceve yapistirttim hic güzel durmadi, çıkarttirip düz yaptirdim. Ama beyazda nasıl gorunur bilmem ben bi tane gordum gayet guzel duruyordu. Bi de ürün krom degilse ister düz ister çerçeve olsun deforme süresi ayni olur. Serviste paslanmaz krom var citalar var. Onlardan şaşma.
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Eywallah hocam saol. Ben de çerçevenin cok saglikli olacagini dusunmuyorum. Cunku uygulamalari yakindan gordum rahatca elinle tutup cekilebilecek sekilde,ozellikle iki kapi arasindaki ustteki kucuk iki parca cok saki duruyor. Uzun omurlu degil kesinlikle cerceve. Buna karar verdim duz yapicam ben de..

• Realknight kullanıcısına yanıt
    İkametgahı alın yeni ile daha sonra trafiğe baş vurun araç üzerinde kredi yoksa rehin falan kolay bi şekilde plaka değişimi yapılabilir..
    İstanbul ankara izmir dışında ise pek fark olmaz bilginiz olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.ersoy

hocam çerçeve dediğiniz nasıl bişey ben tam olarak anlayamadım. normal cam çıtasından farkı ne?

Camın sadece altına değil de her tarafına cam çıtası taktırırsan çerçeve olur işte ;)) Fotograftaki passatın cam çıtaları her yana yani alt ust sag sola takılı ve çerçeve olmuş mesela. Ama bzim araclara sadece alt taraflara yakisiyor cerceve yamuk duruyo :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rdshow

quote:

Orijinalden alıntı: dr.ersoy

hocam çerçeve dediğiniz nasıl bişey ben tam olarak anlayamadım. normal cam çıtasından farkı ne?

Camın sadece altına değil de her tarafına cam çıtası taktırırsan çerçeve olur işte ;)) Fotograftaki passatın cam çıtaları her yana yani alt ust sag sola takılı ve çerçeve olmuş mesela. Ama bzim araclara sadece alt taraflara yakisiyor cerceve yamuk duruyo :)

ewet şimdi tamam oldu :) bizim araçlarda hiç bu şekil görmemiştim de ondan emin olamadım. bence pasata da sadece alt yakışıyo, çerçeve güzel değil :D:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Realknight

İyi akşamlar herkese; ben ankaradan muğlaya taşınmak üzereyim haliyle plakayı değiştiricem taşınınca ileriki sigorta masraflarından bir ölçüde kar etmek ve de yerli yersiz trafik tarafından çevrilmemek için, bu plaka değişikliği yapacağımı kasko ve sigorta yapan firmama ilettim ancak bana şehir değiştirsen bile plaka değişimi için illa aracı satman lazım gibi bir laf ettiler, bunun aslı astarı nedir bilen arkadaşlar var mı yav? bir plaka değişikliği için illa aracımı mı satayım ben?

ikametgahi aldiktan sonra 1ay sureniz var plaka degistirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chondurax

Bende aracımın 20bin km bakımı için İzmir Çamkıran ve Terakki'yi aradım lpg bakımı dahil olmadan 630 ve 640 tl fiyat aldım. Bu fiyatlar normal mi arkadaşlar. 10 bin bakımını yarı fiyatına yaptırmama rağmen pahalı bulmuştum. Neredeyse bir volvo bmw servis fiyatları bu fiyatlar. Sanayi yolu gözüküyor gibi bana:(

hocam gectigimiz hafta sonu ankaradaki servisde 20 bin bakımına 560 dedi 540 a düştü 3 taksit yaptırdım lpg bakımıda filitre felan degişti bide nitrojen basıp lastiklere kandırdılar beni o da ikram oldu yapacak bir şey yok garanti bozmamak için elim mecbur yaptırdım. ayrıca ankaradaki arkadaşlara tavsiyem servis yogun önceden randevu alsınlar bayram sonuna kadar yogunluk olur gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: avansis

Birinci sorunuzu tam olarak anlayamadım...
    İkinci sorunuzun cevabı arıza ışığı yanmamasini istiyorsanız direnç baglatmanız gerek..
    Led normal ampulden daha az elektrik çektiği için sistem onu arıza olarak algılıyor..hepsi bu..

1. sorunum led ampulleri park+fren yanan yere taktım. Park lambaları yanarken led ampuller çok canlı yanıyor. O yüzden frene basınca çok az ışık farkı (%10) olduğu için frene bastığım nerdeyse anlaşılmıyor. buda arkadaki araçlar için tehlikeli olabilir. Her ne kadar 3. stop lambası olsada yinede tehlikeli geldi bana.

O yüzden söktüm ve normalde daha az yanıp, frene basınca tam yanan led varmıdır diye araştırıyorum.

Dediğiniz direnç ampule mi bağlanıyor. Ben yapabilirmiyim. Teşekkürler

• harunk9 H kullanıcısına yanıt
    hocam ankara da hangi servise yaptırdınız
  • tanerozbabacan T kullanıcısına yanıt
    Kontrolü size bıraksada kesiciye girdikten bir süre sonra vites yükseltiyor bende hocam. Devir düşürünce zaten hemen vites yükseltiyor.

Dil konusunda da dediğiniz gibi bi yazılıma bakar, umarım dediğiniz gibi sorun çözülür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Orijinalden alıntı: Chondurax

Bende aracımın 20bin km bakımı için İzmir Çamkıran ve Terakki'yi aradım lpg bakımı dahil olmadan 630 ve 640 tl fiyat aldım. Bu fiyatlar normal mi arkadaşlar. 10 bin bakımını yarı fiyatına yaptırmama rağmen pahalı bulmuştum. Neredeyse bir volvo bmw servis fiyatları bu fiyatlar. Sanayi yolu gözüküyor gibi bana:(

İzmir desiniz sanırım..Çiğli Ata sanayi Performans Honda Ahmet usta..80 bin bakım..250 lira krerdi kartı geçiyor..Neler yapılmış..Bakalım..Yağ değişmiş,hava,yağ ve polen filitreleri değişmiş..Balatalar kontrol edilmiş..Aracın yakın zamanda subap ayarı yapılması gerektiği belirtilmiş.(daha önce hiç yapılmadı) Suyuna falan bakılmış..Rot balans idare eder denmiş ( yapılırsa 25 lira daha gerekiyor) Genel bir sürüş testi yapılmış..Eh bu paraya bu kadar yapılmış.. 190 lira yedek parça+ 60 lira işcilik alınmış..

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden ötürü. Balçova sanayi de de bir usta söylediler. Dün götürdüm aracı değişecek şeyleri yapacağı işlemleri çok ta düzgünce söyledi.350-450 tl arası fiyat verseler serviste yaptır diyor ztn. Fakat bu işlemlere 170 tl fiyat söyledi. 640 TL nere 170 tl neresi. Aradan 150 200 tl fark olsa garantiyi bozdurmucam ama böyle bir fark üzücü. Randevumu aldım. Bugünlerde yaptırcam bakımımı.

• 2013 ve 2014 model Civicler için Ayna kapama modülü araştırmalarım sonucu ortaya 1000-1100 TL'lik bir masraf çıkıyor.

Sizce değer mi?
  • Ben şimdiden iyi led tavsiyesi alabilirim.
  • Arkadaşlar merhaba.İşlerimin yoğun olması nedeniyle siteye giremiyorum.
    Size bir sorum olacak..Aracımı sabah çalıştırdıktan sonra lpg'ye geçmiyor.Böyle bir sorunla karşılaşan oldumu?Bu arada lpg ayarları normal.

• 
Sayfa: önceki 35843585358635873588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.