Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35253526352735283529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbulda 30bin bakımı için önereceğiniz yetkili servis hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: og.78

Sn cemele,

Ben Ankara'da taktırdım. İyi bir elektrikçi 1-1.5 saatte takıyor. Bende sorun çıkmadı ancak söküme dikkat etmek lazım. Birde montaj yeri çok kısıtlı o biraz zaman alıyor. Keşke montaj sırasında çekim yapsaydım iyi olurmuş, artık geçti

Hocam ankarada tam nerede yaptırdınız?
  • og.78 kullanıcısına yanıt
    Anladim valla en cok bu konuda tırsıyorum. Servise gitsem heybe dolusu para talep ediyor. Bu sekilde piyasaki elektrikcilere yonelince soru isareti olusuyor.

İnsallah isinin uzmani birine denk gelirim.

Arkadaslar Istanbulda servis harici elektrik aksamini ozellikle ayna kapama modeli taktirdiginiz bizim civiclere aşina tanidik elektrikci varmi?

Bulundugum yere yakin olan bir yer olursa orda yaptirayim.
  • gelendostlu kullanıcısına yanıt
    Konuyu derleyip toplamışınız.
    3. madde çok güzel bilgi..Hemen kullanmaya başlayacağım.
    S ve D için; sizin aktardıklarınız dışında kullanım klavuzunda da detaylı bilgi yok.
    Bunların dışında başka özellikleri yok mu? Mesela S'de daha spor kullanım için vitesler daha yüksek devirlerde değişir vs. gibi...
    Yoksa tüm özellikler yazdığınız kadar mı?
    Bir de şunu ilave edeyim: D ve S için kitapçığa bakarken "Gaz pedalına basarken vites kolunu kullanmayınız. Şanzımana zarar verebilirsiniz." yazdığını farkettim. (271. sayfa)
    Bunu da göz önüne almak lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismet berker -- 11 Haziran 2014; 17:52:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polo6n

İşte bende aynen ondan korkuyorum kapı içindeki oturma delikleri var tık tık geçiyor birbirlerine aynı çıt çıtlı düğme gibi sökerken birini kırarsa al başına iş:(

Ayrıca benim şimdi şoför camından aşağı inerken tıkır tıkır bir ses geliyor birde arka sağ camdan indirmek için düğmeye ilk basış anında takırt diye iniyor sonra sanki bir anlık durup tekrar inmeye devam ediyor gibi 19 na randevu aldım gidip yaptıracağım bunları :S

geçen hafta sağ ön camımda aynı tıkırtı vardı servise gittim 15 dk da cıkarttılar.ne olduğunu sorduğumda toz kaçmış gibi bişey dediler.değişen herhangi bir parça olmamış.temizlemişler hepsi bu
  • cemele C kullanıcısına yanıt
    sayın cemele montaj basit şoför tarafındaki siyah kumanlarvarya kilit kaldırma tuşları felan o kapağı söküyor sadece yanlız dikkat edin montajcıya söyleyin kabloları uzun tutsun dikkat edin o kumanda paneli tam oturmamış olabilir o kısma dikkatle bakın oturduğundan emin olun işlem süresi 15 dakika
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Allah sukur benimkinden herhangi bir sikayetim yok. Boya harici sorun yok. Daha once ses olayina takıntılıydım onuda baska dizel araclara binince fazlasiyla yeterli buluyorum.

Bugun dizel opel corsaya bindim ayni segment arac degildi ama kisacik yolda epey rahatsiz oldum. Cam film filan taktirmismiydin? Belki ondan kaynakli birsey olabilir.

Guncell Sikayetler

1.) Silkeleme: Su ana kadar silkeleme yi hissedecek aha bu ne dir diyecek bir olay ile karsilasmadim.

2.) Aracin muhtelif yerlerinden gelen sesler: Hic bir yerden bir ses gelmiyor. Sadece gaza basinca vtec esek gibi bagiriyor

3.) Boya dokulme: Maalesef tamponda toplu igne basi kadar olustu.

4.) Yol sesini iceri alma: Kismen var ama zamanla asina oluyor insan, ozellikle benim gibi Golf tarzi biractan gecen biri hissedebiliyor.

5.) Benzin gosterge sorunu: EMU ile cozuldu sorun yok.

6.) Performans: Aracin dusuk hizlardaki performansi bana dusuk geliyor ama uzun yolda harikulade.

aynen silkeleme hiç hissetmedim, gaza basınca o gelen eşşek gibi ses varya benim gibi adama da 200 yaptıracak en sonunda :) gecen araçtan ses geliyordu tıkır tıkır dedim ulan yoksa.. meğersem hanım biber gazı koymuş yan kapıya o ses yapıyormuş.. hiç boya dökülme ile karşılaşmadım. yol sesi konusunda yol bozuksa evet bir ses var ama bence öyle abartılacak bir ses yok arabada zaten genelde otobanda kullanıyorum ve ses falan pek yok sanki.. bilemedim. dacia ve yarise(2010) biniyorum arada onlardaki sesin yanında civicinki vızıltı gibi kalıyor.
    dün 4 kişi ve bir bebek yani 300 kilo diyelim. bagajdada 80 kilo valizler varken.. araç neredeyse %30 hantallaştı.. bugüne kadar da başka bir sıkıntı yaşamadım çok şükür..
    arkadaşlar toyota yaris 53000 bin tl.. hakikaten honda bu fiyata alınabilecek en güzel araba..
    ayrıca ben mi yanılıyorum bilmiyorum ama çok trafiğe takılmazsam 20 kuruş yakıyor.. sonuçta devlet memuruyum ama aklım hiç yakıtta kalmıyor.

Ben vasat bir elektirkçide taktırdım.. Ayna Ve cam Kaldırma modüllerini takma işi kolay sadece büyük bir parca var onu yerleştirmekte iş.. Ben de iki modul olduğundan iki büyük parça. kapı içinde bulunan siyah bir parça var onu ortadan kesip iki parçayı içine çift taraflı bantla yerleştirip siyah parçayı bez bantla güzelce sardırdım. soket ve Kabloların yeri belli onda sıkıntı olmuyor...
    Hıza duyarlı kapı kiltleme modülünü takmaya baslarken sağa sola bakmaya başladı bırak o sonraya kalsın dedim ve uzaklaştım oradan(hala bekliyor o parça)

Gecen aldığım shellgaz ile silkelendim. Daha öncede oldu ama paylaşayım dedim. Hız sabitleme açık 110 gidiyorum sanki yakıtta pislik varmış gibi araba göğüslemesi fazla fazla gaz vermesi yolu geçirdim. Arada benzine alarak rahatlattım arabayıı..
    ders bir : o istasyona bir daha uğramamak..
    Aldığım hiçbir pogazda bu sorunu yaşamadım..
    Akpette 1 kere oldu.
    Lukoilde olmadı
    Aygazda olmadı
    Shellde 2 yada 3 oldu..

• absque A kullanıcısına yanıt
    Bende Shell almayın diyorum ama kulak asan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Bende Shell almayın diyorum ama kulak asan yok

Petrol ofisi kullanıyorum 1.5 yıldır lpg de bir sıkıntı yaşamadım.
    Arada sırada da kampanya olunca Shell'e de uğramadım değil.
    Pek fark görmedim açıkçası (fiyat hariç tabi)
  • Totalgaz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cam modulu icin

Dun evin yakininda oto ses ve aksessuar malzeme ve montaji yapan bir yer vardi oraya sordum.

Eleman disardan gelen isi yapmiyoruz dedi. O zamanda sen tak dedim. Module ve alarm birlikte satiyormus ve 260tl fiyat istedi.

Bizim araclarda Alarm varmi arkadaslar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemele

Cam modulu icin

Dun evin yakininda oto ses ve aksessuar malzeme ve montaji yapan bir yer vardi oraya sordum.

Eleman disardan gelen isi yapmiyoruz dedi. O zamanda sen tak dedim. Module ve alarm birlikte satiyormus ve 260tl fiyat istedi.

Bizim araclarda Alarm varmi arkadaslar?

Alarm var, ama piyasadaki sonradan takma potporilerden değil.. kesik kesik korna çalıyor araba.. :)
    Civic'in tüm modellerinde alarm standart..
    http://honda.com.tr/otomobil/civic-sedan/donanim
    güvenlik bölümünde yazıyor..
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    kampanya olmasa uğramazdım ,cardfinans kampanyası için uğradım açıkcası....Yaklaşık 3bin km yapacağım, nasıl ucuza getiririm onu hesaplıyordum. yoksa Shell'in yolunu bile bilmezdim. ikamet ettiğim yerde PO, Aygaz, Akpet, Lukoil var.

PO daha az mesafe yaptırıyor. Aygaz da PO gibi..
    lukiol, akpet PO dan en az 30 km fazla yapıyor....
    shell de lukoil gibi aynı mesafe yapıyor...
    benim gözlemlediklerim bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absque -- 12 Haziran 2014; 10:25:32 >
  • Selamunaleyküm arkadaşlar. Bende 2013 model 2. el honda civiv elagans alarak honda ailesine katıldım.

Aracımı alınca 16 orjinal jantlarla 17 jantları takas ettim. takas ettiğim yer benim jantlara haliyle ilan açmış.

Düşünen arkadaşlar varsa gözü kapalı alabilir. 13000 km de iken söktük. jant ve lastikler hatasız. illaki bi pazarlık payı olur. Takasta yapabilirsiniz.

Çelik jantı olmayıp takmayı düşünen arkadaşlara tavsiyemdir.

• arkadaşlar merhaba sonunda arabamı teslim aldım ve yaklaşık 2 hafatadır biniyorum. şimdilik 400 km yol yaptım. hemen ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
    aracı alır almaz bir kaç evrak işinden sonra kayseriden yola çıktım ve ilk opet istasyonundan lpg deposunu fullettim 47 tl gaz aldı. 100 tl lik de benzin aldım.
    aracım bir elegance gibi yakışıklı durmasa da yine de şık ve spor bir görünüşü var bir bakan bir daha bakıyor diyebilirim. boyum uzun olduğu için rahat edip edemeyeceğim konusunda şüphelerim vardı arabaya oturup koltuğu direksiyonu ayarlayınca derin bir oh çektim. dizlerim çok rahat ve başım ile tavan arasında 5 parmak mesafe kalıyor. hayatım da ilk defa otomatik vites araba kullandım diyebilirim. başta çok şaşkındım ama yapmam gereken şeyin sadece gaza basmak olduğunu anlayınca beni tutabilene aşk olsun. aracı eco modunda kullanıyorum yakıt açısından bir fark varmı şimdilik bilemiyorum ancak performans olarak müthiş fark ettiriyor. 3000 devire kadar motor sesi almadığını rahatlıkla söyleyebilirim. araç benzinde hiç teklemiyor. ancak lpg de 100 km hıza ulaşıncaya kadar bariz bir şekilde en az iki defa tekliyor.
    emülatörümüde 1000 bakımında takacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: slayerxp

Ayrica dream ve premium sahipleri daha sansli, dis gorunuste baya kismislar makyaj ile

2012 prem. oto var bende. krom kapı kolları var, ancak yeni kasada govde rengi ilk planda dikkatimi ceken; 2012 kasalar cok ozellikli kaldı bu durumda; 213'lerde sanssız (6-7 cıkan ozellik vardı)

2012'nin de eksigi bloototh ve navi tabi, onlarda biz de yok.
    Yok film yaptırmadım hiç sevmem filmi zaten anlamadım bazen aşırı bir takırtı yapıyor bazen hiç gelmiyor..

Arka iki camada dikkat ettim camı indirmek için ilk basışta sanki biri yukardan sertçe tutuyorda birden elinden kayıyor gibi ani bir iniş yapıyor cam sonra sanki kademeli kademeli iniyor gibi ve bayada ses çıkarıyor iki camdada var sizlerde varmı bu durum acaba herkesinkimi böyle yoksa benim arabadamı sorun var:(
  • Arkadaşlar ayrıca aracı şehir içi yada dışı eco açık kullanan varmı ben hiç kullanmıyorum eco açık kapalı ölçüm yaptınızmı hakketen bir faydası varmı bu econun??
  • 
Sayfa: önceki 35253526352735283529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.