Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3084. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30823083308430853086
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdi sizlere bişey soracağım lpg li civic sahiplerine ?

Biliyorsunuz lpg de kullanırken benzin göstergesi düşüyor ve kırmızı yanıncada öylede kalıyordu taki biz üstüne birazdaha benzin alana kadar...

Aracı ilk aldığımda durum bendede aynıydı fakat iki gündür lpg de kullanırken benzin göstergesi aynı şekilde düşmesine ve kırmızı yanmasına rağmen arabayı stop ettim belki bi saat sonra falan bi iş işim vardı bindim çalıştırdım bi baktım benzin eski seviyesinde yarım deponunun iki beyaz kutu aşağısında şaşırdım dedim benzin almadım noluyor böyle....

Sonra yola çıktım baya bi km yaptım sonra baktım gene kırmızıya düştü benzin göstergesi sonra yine stop edip ertesi gün aracı çalıştırdığımda yine benzin göstergesi eski yerine gelmişti...

Şimdi bildiğim kadarıyla benzin almadan benzin göstergesi eski halini almıyor yada yarım deponun üstünde olması gerek değilmi?

Benim arabadamı bişey var yoksa bunu yaşayan arkadaşlar varmı?

Birde kış lastiklerini taktım hava basınc uyarısı verdi neyse menüden kapattım uyarıyı ama basınç kaç olmalı 32 biliyorum kış lastiklerinde değişirmi? Ustama sordum 32 den biraz fazla basalım lastik yeni yerine otursun sonra indiririz dedi siz böyle bişey duydunuzmu biliyormusunuz?

Birde i-mid ekranında resimleri kaça kaç yapmalıyız tam ekrana oturacak şekilde görüntü almak için uyduramadım birtürlü??

Gene bir sürü soruyla dönüş yaptım affola

Ha bide şunu yazayım 50 tl lik lpg ile 215 km yaptım 0,232 kruş yaktı uzun yol nası?

• =======================o0o=======================

İnsan hayatının hiçe sayıldığı Memleketimde; beni korumak için sözüm ona emniyet kemeri kullanımını sıkı denetlemeye başladılar. Ama serseri mayın gibi dolaşan (hedef kitle sizler değilsiniz) uyduruk tesisatla yapılmış gazla çalışan arabalar ne olacak. Benim kemer takarak kendimi korumam BENİ ilgilendirir, ama güvensiz trafiğe çıkan her araç HERKESİ ilgilendirir.

Gazla çalışan arabaların plakalarına özel etiket takılmalı. Bakın bilinç düzeyi yüksek olan kardeşlerim bile, yasağı nasıl delip, kapalı otoparka girdiklerini itiraf ediyorlar. Bizim tesisatımız çok güvenli, sızdırmazlık raporumuz var falan demek olabilecek tehlikeleri bertaraf etmez. Tüp arıza yapmaz ama elektrik tesisatından çıkabilecek bir yangın, kapalı otoparkı mahşer yerine çevirir. Sadece kendi aracınızdan olabileceğini düşünmeyin, yakınlarındaki bir araçta olacak bir yangın da aynı kötü sonuçlara sebep olabilir.

Oğlumun arabası da gazlı, kapalı otoparka girmemesi için uyardığımda; "Zaten hiçbir şekilde girmem" diyor. Atatürk memleketi siz gençlere, yasaları delin diye teslim etmedi. Lütfen böyle konularda hassas ve örnek olun.

Dip Not: Bu yazı hiçbirinizi kırıp, incitmek için değil, bu konudaki kişisel bilgilerimi, hassasiyetimi ifade etmek için yazılmıştır.

http://ekonomi.haberturk.com/otomobil/haber/835905-arac-sahiplerine-mujde

=======================o0o=======================

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

Orijinalden alıntı: avansis

Arabaya ilk bindimizde yapmamız gereken emniyet kemerini takmak.

Kaç kişi takıyorki.lpg li araç kapali otoparka giremez diyorlar ısrarla sokmaya çalışıyoruz.

Ocagın tüpü bitiyor sallıyoruzki daha dibindeki gaz çıkıp iyice bitsin diye.

Tüpteki kaçagı çakmakla kontrol eden bir milletken bukadar doldurmuşum kime ne zararı olur

Ilginc bir bakış açısı hocam.

benim bilgiğim duyduğum lpg de boş depo gaz genleşmesi olucağı için daha tehlikeliymiş

full lpg dolu depoda genleşme en aza iniyormuş tabiki full derken limitlerde önemlidir

• vegoo kullanıcısına yanıt
    Sayın @vegoo, yaşınız bende büyük olabilir ama artık genç olmadığımı düşünüyorum zira 1975 doğumluyum. Ben yasak deldiğimi düşünmüyorum avm nin alt kattaki otoparkın girişinde lpg li araç giremez uyarısı vardı. Üst kattaki otoparka çıkan yolun başında ise ne bir uyarı yazısı nede görevli vardı. Uyardıkları taktiirde otoparka girmeyeceğimi de zaten söyledim. Diyelimki sizin dediğiniz gibi tüp arızası değilde elektirik arızası nedeniyle yangın çıktı. Alevler araçları benzinli lpgli diye ayırmaz. Sadece benzinli araçlar olsa dahi Allah korusun faciaya neden olur. Haberde avrupada böyle bir yasak olmadığını söylüyor. Çünki orada iş yapmak için iş yapılmaz herşey katı kurallara bağlıdır. Ben yaptım oldu oralarda işlemez. Kimse ucuz olsun diye merdiven altı yerlerde bilinçsiz bir şekilde lpg montajı yaptırmaz. Yapana ve yaptırana göz yummazlar, rüşvetle, hatırla gönülle yürüyen bir mekanizma oralarda yoktur. Hassasiyetinizi anlıyorum ama bunun çözümü avmlere girişi yasaklamak değil, sıkı denetimlerle merdiven altı montajcıları yasaklamaktır. Bu yerlerde montaj yaptıran araçları, düzgün tesisat yaptırıncaya kadar trafikten men etmektir.

• Belki yaptığım yanlış birşey ama nabalım onlarda adam akıllı açık otopark yapsın bizde koyalım nerde açık otopark var bir elin parmaklarını geçmez belkide .
    istanbulda giremediğim avm olmadı kanyonda metrocitye kadar hepsine girdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vegoo

İnsan hayatının hiçe sayıldığı Memleketimde; beni korumak için sözüm ona emniyet kemeri kullanımını sıkı denetlemeye başladılar. Ama serseri mayın gibi dolaşan (hedef kitle sizler değilsiniz) uyduruk tesisatla yapılmış gazla çalışan arabalar ne olacak. Benim kemer takarak kendimi korumam BENİ ilgilendirir, ama güvensiz trafiğe çıkan her araç HERKESİ ilgilendirir.

Gazla çalışan arabaların plakalarına özel etiket takılmalı. Bakın bilinç düzeyi yüksek olan kardeşlerim bile, yasağı nasıl delip, kapalı otoparka girdiklerini itiraf ediyorlar. Bizim tesisatımız çok güvenli, sızdırmazlık raporumuz var falan demek olabilecek tehlikeleri bertaraf etmez. Tüp arıza yapmaz ama elektrik tesisatından çıkabilecek bir yangın, kapalı otoparkı mahşer yerine çevirir. Sadece kendi aracınızdan olabileceğini düşünmeyin, yakınlarındaki bir araçta olacak bir yangın da aynı kötü sonuçlara sebep olabilir.

Oğlumun arabası da gazlı, kapalı otoparka girmemesi için uyardığımda; "Zaten hiçbir şekilde girmem" diyor. Atatürk memleketi siz gençlere, yasaları delin diye teslim etmedi. Lütfen böyle konularda hassas ve örnek olun.

Dip Not: Bu yazı hiçbirinizi kırıp, incitmek için değil, bu konudaki kişisel bilgilerimi, hassasiyetimi ifade etmek için yazılmıştır.

L pg yi araca, taktırırken, sızdırmazlık raporu alınmasına ve muayeneden geçmesine rağmen otoparka girilmesine izin verilmemesi bence bir tezat oluşturuyor.eğer otoparka girmesine izin vermiyorsan trafiğede çıkmasına izin verilmemeli. kapalı otoparkı yalnız kışları. kullanıyorum, burada inanın insansı birsoğuk yaşanmıyor Yoksa ela bildiğince kurallara uymaya çalışırım, otopark dışında

Ayrıca motifiye konusunda görüşlerinize tamamiyle katılıyorum
    saygılar
    @vegoo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: polo6n

Arkadaşlar herkese slm ....

Şimdi sizlere bişey soracağım lpg li civic sahiplerine ?

Biliyorsunuz lpg de kullanırken benzin göstergesi düşüyor ve kırmızı yanıncada öylede kalıyordu taki biz üstüne birazdaha benzin alana kadar...

Aracı ilk aldığımda durum bendede aynıydı fakat iki gündür lpg de kullanırken benzin göstergesi aynı şekilde düşmesine ve kırmızı yanmasına rağmen arabayı stop ettim belki bi saat sonra falan bi iş işim vardı bindim çalıştırdım bi baktım benzin eski seviyesinde yarım deponunun iki beyaz kutu aşağısında şaşırdım dedim benzin almadım noluyor böyle....

Sonra yola çıktım baya bi km yaptım sonra baktım gene kırmızıya düştü benzin göstergesi sonra yine stop edip ertesi gün aracı çalıştırdığımda yine benzin göstergesi eski yerine gelmişti...

Şimdi bildiğim kadarıyla benzin almadan benzin göstergesi eski halini almıyor yada yarım deponun üstünde olması gerek değilmi?

Benim arabadamı bişey var yoksa bunu yaşayan arkadaşlar varmı?

Birde kış lastiklerini taktım hava basınc uyarısı verdi neyse menüden kapattım uyarıyı ama basınç kaç olmalı 32 biliyorum kış lastiklerinde değişirmi? Ustama sordum 32 den biraz fazla basalım lastik yeni yerine otursun sonra indiririz dedi siz böyle bişey duydunuzmu biliyormusunuz?

Birde i-mid ekranında resimleri kaça kaç yapmalıyız tam ekrana oturacak şekilde görüntü almak için uyduramadım birtürlü??

Gene bir sürü soruyla dönüş yaptım affola

Ha bide şunu yazayım 50 tl lik lpg ile 215 km yaptım 0,232 kruş yaktı uzun yol nası?

Polo6n,
    Ben arac siparisi esnasinda konusurken konuyu dile getirmistim.
    Satis muduru de stop edip calistirinca gosterge yerine geliyor v.b aciklamalar yapmisti.
    Mantikende arac benzinde basladigi icin yakit durumunu kontrol ediyordur.

Bu arada benim aracin benzin gostergesi hic yanmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemele -- 11 Ocak 2014; 17:16:10 >

• Güzel bir açıklama.

Lpg şamandırasını ben merdiven altı biryerde yaptırmadım.

Has oglu has honda yetkili servisinde yapıldı!!!

Sıkıntı olsaydı zaten yapılmazdı.

Bu kapalı otopark mevzusuda dünyada sadece iki ülkede var! Biri türkiye diyeri ukrayna.

Kapalı otoparka girilmeme sebebi ise lpg dolayı deyil kapalı otoparkların lpg li araçlara göre havalandırma sistemi olmamasından kaynaklıdır!!

• Baha önce okumuştum biryerde. Ihtisası bu alanda olanlar daha iyi yazabilirler.

LPG havadan daha ağır olduğundan herhangi bir sızıntı halinde tabanda kalıyor. Ülkemizde kapalı alanlar genelde yukarıdan havalandırma sistemine sahip. Bu nedenle ortamı tam temizliyemiyor.

Son dönemde bazı avm lerde altta da havalandırma yapılan sistemler bulunuyor. Buralara da LPG li araçlar alınıyor

Avm alınmama gerekçesi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelendostlu -- 11 Ocak 2014; 17:34:40 >
  • Ömer abiyle buluştuk lpg aparatını sıkıntılıda olsa hallettik burdan tekrar teşekkür ederim

Ufak bir resim şöleni

Burdan yetkililere sesleniyorum İstanbuldaki abilerim bir toplu buluşma düzenliyelim böyle sanaldan olmuyor artık
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• cemele C kullanıcısına yanıt
    Benzin göstergesi hiç yanmadı derken? Kırmızı yanmadı yani değilmi o zaman sen yarım deponun üstünde tutuyorsun benzini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: polo6n

Benzin göstergesi hiç yanmadı derken? Kırmızı yanmadı yani değilmi o zaman sen yarım deponun üstünde tutuyorsun benzini?

Ozel uretim

• vegoo kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar haklısınız ama benim tek anlamadığım nokta niye açık otopark her avmde yok siz sonuna kadar haklısınız , bende giriyorum yalan söylemenin anlamı yok hemde girmediğim avm kalmadı yanlış birşey ama burda birşeyler daha ortaya çıkıyor bagajı açıyorlar bakıyorlar buyrun diyorlar güvenlikte tam yerinde kontroller düzgün değil buna rağmen giriyorum hatta giren çok kişi var yanlış davranış ama açık otoparklar düzgün bir şekilde yapılırsa bu sorun çok net bir şekilde çözülür
  • berk tmzl B kullanıcısına yanıt
    honda hakaten başka !

araçlar çok güzel. kazasız belasız sürüşler inşallah

yanlız lpg aparatını kısaltıp takmışsınız ama depo kapağı lpg aparatı çıkmadan açılmayacak gibi görünüyor. yoksa ben mi yanlış görüyorum?
  • Honda hayat onda

Amin hepimize kazasız belasız sürüşler dilierm.

Resimden öyle görünüyor galiba denedik bir sorun yok açılıp kapanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gnc.ali

herkese gunaydin...
    Attila'ya ne oldu?

Arkadaşlar varmı duyan gören?
    Sonunda adamın üstünü çizmişler....
  • hocam ben depoyu fulledim oyle biniyorum su ana kadar bir sorun olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berk tmzl

Ömer abiyle buluştuk lpg aparatını sıkıntılıda olsa hallettik burdan tekrar teşekkür ederim

Ufak bir resim şöleni

Burdan yetkililere sesleniyorum İstanbuldaki abilerim bir toplu buluşma düzenliyelim böyle sanaldan olmuyor artık
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

maaşallah tay gibi olmuş kazasız keyifli kullanmalar .

• quote:

Orijinalden alıntı: vegoo

Boşuna nefesini tüketme dostum,
    2 yıl öncede bu konu bu başlıkta konuşuldu,
    hiç bir LPG kullanıcısı "haklısın" demedi,
    hepsi hemen savunmaya geçip,
    çeşitli gerekçelerle mazaretler ürettiler.

Bir ülke demokrasisi,
    o ülke vatandaşlarının kanunlara uyöasıyla ölçülür,
    yani,
    demokrasi ve özgürlük,
    bir başkasının özgürlüklerinin sınırına kaardır.

kanunen kapalı yerlerde LPG araç yasağı varsa,
    UYACAKSINIZ.

sizin LPG kullanma özgürlüğünüz varsa,
    Kapalı yere girmeme zorunluluğuda,
    benim özgürlüğümün SINIRIDIR.
    İHLAL EDEMEZSİNİZ.

hepsi bu.

Hatta LPG araç olduğunu gösteren stikerı takmamakta direnmeniz bile kanunen yasaktır.

lütfen...........

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi akşamlar abilerim. 2 haftadır finallerimden dolayı aranıza dahil olamadim ama takipteydim

Bir sorum olacak bizim civicte sağ tarafta ön ve arkada oval yerlerde 5 cm çizgi şeklinde sonradan boya yapılmış gibi bir görüntü var ama sadece akşamları düşük ışıkta farkediliyor gündüz birşey yok. Bayide indirirken çizilmiş ve rötuş yapılmış olabilir mi yapıldıysa bunu nasıl anlayabiliriz ?

• 
Sayfa: önceki 30823083308430853086
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.