Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3006. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30043005300630073008
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel görünüyor keşke yapistirmalı olsaymis daha kolay olurdu montaj isleri bana zor geliyor peki sizin orada yer yok ki nasıl montaj yapacaksiniz termometre zaten boşluğu kaplamıstı ki
  • burockank kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
  • burockank kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun
    İlk araç teslimi dendiği gibi başta yazıyor
    Cam filmi 3m veya lumar düşüne bilirsiniz 2 numara iyi gibi ama kendi zevkinize göre seçin
    Polis açısından son durum yine yasak
    Ama biz Ankara'da (8-10) kişiyiz hepimizde filim var bir kişi hariç şimdilik sıkıntı yaşamadık
    Tekrar hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyberx26

Arkadaşlar daha önce sahibinden.comdan bir link vermiştim DRL için led satılıyordu. Forumdan bi arkadaşımız onunla ilgili sorun yaşamış. Bu nedenle almadım. far doktoru diye bir site var oradan alışveriş yapan oldu mu ? Aşağıdaki linkte yer alan drl ledi alıp kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim ? Bu sarı yanan gündüz farları fena halde canımı sıkıyor.

http://www.fardoktoru.com/?product=1323512&pt=HONDA%20C%C4%B0V%C4%B0C%20DRL%20LED%20AMPUL

Buradan alanların çoğunluğu sorun yaşadı. Ama şans ben yaklaşık 9 aydır kullanıyorum

• Siz ve Sayın Gelendostlu beni honda dostu yaptı.
  • 1000. Sayfamız şerefine benden de sade ve şık civic
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• Beyler honda fiyatları guncelliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: avansis

Ayip olmasın diye link istemedim ama hızır gibi yetiştiniz abi.
    Asıl sormak istedigim ise her ampül için birer adet mi almalıyız yoksa ne kadar led okadar dirençmi?

Arka 2 sinyal icin 2 adet Putco seramik direnc monte etmem gerekti.

On sinyalleri daha Putco plasmalamadigim icin, elimde kalan 2 adet Putco aluminyum
    direnc gerekiyor mu, gerekmiyor mu, su an bilmiyorum.

Sayin halted__'den aku gergi cubugunu gevsetme ve akuyu hafif yerinden oynatma/kaykiltma bilgileri
    geldigi zaman on sinyalleri Putco LED plasmalama isine girisecegim. O zaman kac direnc
    lazim oluyor; ortaya cikar.

Yuzumuz ak mi, kara mi ogrenecegiz.

hocam biraz gec de olsa resmi cektim. resimde sari daire icine aldigim uzun vida akuyu sabitliyor. uzerindeki plasyik muhafazayi cikardiktan sonra vidayi oradan cikarin. aslinda aku cok fazla geriye gitmiyor fakat biraz daha rahat calismanizi sagliyor. ben on sinyali bu sekilde degirtirmistim. kolay gelsin.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halted__ -- 2 Ocak 2014; 18:47:42 >

• Ha maşallah. Arabanın içinde de başka bir Aslan parçası var.

• Benim sorum kamera muhabbeti arasında kaynadı, bir daha yöneltip şansımı deneyeyim bari
    Arkadaşlar geri viteste sürekli "checking your surrounds" uyarısı alıyorum, arkada bir şey olmasada. Rüzgarlığı taktırdıktan sonra oluştu bu durum. Nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frekans06

Arkadaşlar iki gün içinde yaşadığım ders olabilecek nitelikte iki olayı burada anlatmak istedim.

Yılbaşından önceki gün eşim ile birlikte şirketin yılbaşı yemeğine katıldık. Saat 23:00 sularında İstanbul yolundan Eryaman istikametine giderken hipodrom civarında (70 radarını geçtikten sonra) 5 şeritli yolun en sol şeridinde bir linea 70km/s gibi bir hızla gidiyordu. Yolda pek araçta yok ve sağından geçmemek için arkasına yanaştım, belki yol verir diye bir süre peşinde gittikten sonra sağ şeride geçmeyince bir tık selektör yaptım ve 4'lülerini yakarak sağ şeride geçti. Bende onu sollarken eli ile "deli deli" işareti gibi bir şey yaptı. Kıllandım tabi ama solladım ve sinyal verip sağ şeride geçtim. Arkamdan habire selektör yapıyor. Durumdan rahatsız oldum tabi kendimce manyağın birine çattık diye düşünüyorum. Neyse bu selektör yapmayı sürdürünce sağa yanaştım onun beni geçeceği şekilde yavaşladım. Beni geçerken aynı hareketi yapmaya devam etti. Camı açtım "sorunun ne?" gibisinden bir şeyler sordum ama hem araç kullanıp hem iletişimi sağlayamadık bir türlü. Neyse ben kızgınlıkla söylenerek bastım geçtim. Yaklaşık 1km ilerde radarı gördüğümde ise süratim 123km/h idi. O an yaptığım hatayı anladım. Linea'daki adam ilerde radar olduğuna dair beni uyarıyordu ve elleriyle "deli deli" işareti yapmasıyla da polis aracının üst lambasını kast ediyordu. Ben ise yanlış anladım ve bana deli diyerek tahrik etmeye çalıştığını düşündüm.

İkincisi ise;
    Yılbaşı günü akşamı eşim ve çocuklarla babamlara ziyarete gideceğiz. Şirket aracım ve civic yan yana park etmiş olarak duruyor. Oturduğum sitenin park yeri de oldukça geniştir. Soğukta çoluk çocukla indik aşağıya gideceğiz, birde baktım öküzün biri 20 metre yürümemek için arabasını getirmiş iki araçta çıkamayacak şekilde arkalarına yaslayıp bırakmış. Bırakmış diyorum çünkü orası park yeri değil. Aracın siteden birine ait olmadığı belli, üzerine ne bir telefon numarasını not bırakmış ve gideceği yeri yazmış. Baktım gelen giden yok ama bekledikçe sinirden çılgına dönüyorum. Arabayı kaldırıma çıkartarak falan bir şekilde zar zor çıkmayı başardım ama sinirden içim içimi yiyor. Aklımdan ona zarar vermek için bir sürü düşünce geçiyor, camını patlatayım, lastiklerini indireyim, kaportasını göçerteyim, gelmesini bekleyip suratına 2 tane asılayım, falan derken;
    Şöyle derin bir nefes aldım, öfkeyle kalkan zararla oturur, bunlardan birini yaparsam o'ndan ne farkım kalır dedim. En sonunda biraz sakinleştikten sonra hatasını anlaması açısından sileceklerini yukarı kaldırdım ve bir kağıda vicdanını rahatsız edecek (tabi varsa) bir not yazıp camına bıraktım ve gittim.

Lafı getireceğim nokta şu;
    Peşin hüküm vermek, cahillik, bencillik, düşüncesizlik bir çok bireyin içine işlemiş. Bu durumda eğitim ve öfke kontrolü önemli bir noktaya geliyor. Kendimizi bu tip durumlarda mantıklı kararlar almaya zorlamak lazım. Sinirlerimize hakim olmak lazım. Ben kendi adıma bu iki olaydan da iyi bir ders çıkardığımı düşündüğüm için sizlerle paylaşmak istedim. Yolunuz ve bahtınız hep açık olsun.

Selamlar & Saygılar...

cok guzel bir yazi kaleme almissiniz.
    ben de bazen on yargilarimla hareket ediyorum fakat sonuc cogunlukla sui zannimin tam tersi cikiyor:-)
    o yuzden on yargilardan mumkun oldukca kacinmak lazim.

• Abiler bişi önericem size araçta 12volt luk bir çıkış yaratmaya uğraşcagımıza :D 5V luk usb çıkışından faydalansak nasıl olur acaba :D illa 12Volt olucaksa 5V girişli 12V çıkışlı geri beslemeli bir convertr da olabilir ayriyetten ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: burockank

Herkese merhabalar
    Bende yılın son gününde 1.6 elegance otomatik alarak aranıza katıldım.
    Daha önceki arabam fiestaydı. Yani hondanın yabancısıyım açıkcası. Ancak sizlerin sayesinde bu yabancılığımı kısa sürede atacağımı düşünüyorum.
    Arabayı Ankara Efe den aldık. 57.500 son fiyat çektiler. Hediye olarak da 10.000 servisinde %50 indirim , kauçuk paspas , trafik seti , iki kapı nikelajı ( civic yazısı ) aldık.
    Kısmetse de pazartesi ya da salı günü teslim alacağım. Sizlerden ricam şunlar olacak.

1. Arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim ? Bu işlerdeki gözümü açık tutmam gereken hile - hurda var mıdır ?

2. 1.5-2 numara amerikan filmine en son 450 tl söylediler. fiyat iyi midir yoksa dışardan sanayide mi yaptırayım.
    sizin memnun olduğunuz daha makul fiyatlı bir yer varsa yardımcı olabilirsiniz.
    Ayrıca amerikan filmler çevirmede bir sıkıntı oluşturur mu ? çok karanlık değil 2 numara yeter sanırım.

3. araçta karter koruma yokmuş. yetkili servisleri de sonradan taktırmanın gereksiz olduğunu söylüyorlar.
    sizin bu konuda bulduğunuz bir çözüm var mıdır ?

4. araca kısmetse uzun yıllar binmek istediğimden cam çıta taktırmadım. Herhangi bir deforme , renk atması sorunu yaşamayım diye yaptırmadım.
    siz ne düşünüyorsunuz?

teşekkürler.
    kazasız , belasız bol civic li günler

Hayirli olsun Fiyat guzel bende 57.800 e Pas Pas, trafik seti, bagaj havuzu, boya koruma, park sensoru dahil aldim. Ocak 7 gibi teslim.

1.) Bu sorunun cevabi ilk sayfada var ama bende dusunuyorum bu maddeleri nasil uygulayabilirim diye.
    2.) Ben 1 numara yaptiriyorum. Bayiden 350tl ye. Istanbul Mutluhan,
    3.) Karter koruma benim icin cok onemli ama sormadim. Eski aracimda yaptigim ilk is karter korumaydi.
    4.) Cam cita bende dusunmedim henuz ama araci aldiktan sonra bir tunnin ciye gidip body kit filan yapacagim o zaman degerlendirecegim.

Not: 0 km arac aliyorsunuz lpg nin angarya isi ile neden ugrasiyorsunuz? Ben bastan soylemistim bu islerle ugrasmam teklif bile etmeyin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Arkadaşlar geri viteste sürekli "checking your surrounds" uyarısı alıyorum, arkada bir şey olmasada. Rüzgarlığı taktırdıktan sonra oluştu bu durum. Nedeni ne olabilir?

2012 lerde park sensoru standart vardi ve i-mid uzerinden mesafe gostergeleri vardi ama 2013 lerde sensoru kaldirinca ''arkayi kameradan gosteriyorum ama sen yinede cevreyi kontrol et, nolur nolmaz''''

Tarzinda uyari msj i veriyo

2013 lerde boyle , sıkıntı yok..

Ruzgarlik nasil oldu???

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burockank

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

hayırlı olsun...

forumun başlığını gördüyseniz, ilk mesajı okuyun diyor....

tüm cevaplarınız orada...

ilk mesaj 2011 e ait olduğu için acaba o günden bugüne değişen birşeyler var mı diye yinelemek istedim.

Yenilikler ve tecrube edilen hususlar sn kocaballi tarafindan ilk msj a eklenmekte..

Ankarada film icin tavsiyem llumar

Ben ve bir kac aradas bayisi olan llumarda yaptirdik

Ustanin adi salih, 0 533 616 9095

Sivastan yunus'un selami var diyin yardimci olur.

Hayirli olsun,saygilar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• farukclk F kullanıcısına yanıt
    Plakada Fenaaa

• quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Güzel görünüyor keşke yapistirmalı olsaymis daha kolay olurdu montaj isleri bana zor geliyor peki sizin orada yer yok ki nasıl montaj yapacaksiniz termometre zaten boşluğu kaplamıstı ki

Attila kardeşim, yeter ki sen "pusula olsun" de, yeter ki sen iste. Seni mi kıracağız?

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Çok güzel oldu; hem de arabayı sürerken tam gözümün önünde. Manyetik zımbırtılardan olabildiğince
    uzağa monte etmeye çalıştım.

Bu arada sana teşekkür ederim. Bu pusulayı uzun zamandır araca monte etmeyi düşünüyordum.
    Tembelliğime geldi; yapmadım. Taa ki sen konuyu açtın; ben de olayı tamamladım. Sayende
    arabamda "analog" ve manyetik bir pusulam oldu. Artık kaybolmam.

Hehehe. He hee.

Pusulanın gösterdiği Kuzey yönü doğrudur. Bizim laboratuvarın girişi yaklaşık olarak Kuzey cephesine bakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 2 Ocak 2014; 20:23:42 >

• Arka koltuk ISOFIX kapağı biraz örselendi. Ofisteki hesap arabaya uymadı. Yeni bir çentik
    açtım.

Amaaan, boşver. Giderim yeni kapağı servis-yedekparçadan parayı basıp alıveririm. Araba
    daha uzun süre bende; hemen satmıyoruz ki; boşver yeni kapak satın almayı; kalsın böyle.

Ortadaki koltuk kafalığını (kafa dayama zamazingosu) yerine monte edince zaten o ISOFIX-mizofiks
    kapağı görünmüyor.

Değil mi Sayın Gelendostlu?

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

@gelendostlu@temizyurek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 2 Ocak 2014; 20:29:15 >

• Arkadaş, yoruldum, mafoldum, bittim. Bagaj 12 Volt hattını düzelttim. Yorum yapacak halim kalmadı.
    Lütfen teknik forumdaşlardan biri benim yerime hikayesini yazsın. Öfff beaee.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Onca betonun, çeliğin arasında bu elektronik malzemeleri de ne ola ki? Ne ki bunlar?
    Aman Sn. gelendostlu ekip yollamış; kaldırın hemen lehim makinesini, çabuk.
    @gelendostlu@temizyurek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 2 Ocak 2014; 20:39:05 >

• Forumda çok uzzzman ve porofesyonel elektrikçilerimiz var ya.
    Onlara bilgi olsun şeklinde bunu yazıyorum.

Bu bandı ben A.B.D.'de iken satın aldım. "Made in England" yazıyor.
    İngiltere'den bir ürün. Amerika'da pazarlanabildiğine göre başarılı.

Partsexpress diye bir mail-order/online elektronik firmasından aldım.
    Amerika'da çok bilinen bir firmadır; ürün yelpazesi de geniştir.

http://www.parts-express.com/

Ürünün adı "Cold Shrink Tape". Herhangi bir ısıtıcı uygulamadan, mekanik olarak
    gerilmeye maruz bırakılınca birkaç dakika içinde kablonun etrafına sıkıca
    dolanıyor ve bir kauçuk kütle oluşturuyor. Sağlam bir elektrik izolasyonu için
    muhteşem bir ürün.

http://www.parts-express.com/shrink-tape-1-x-10-ft-black--350-040

Bagajdaki 12 Volt elektrik hattımı kesip, biçip, yeniden lehim yaptıktan
    sonra standart elektrik izole bandı 10 kere sardım; üstüne de bu Cold
    Shrink Tape'den bir katman sardım. Taş gibi sağlam oldu.

Hiç bir yapıştırıcı malzeme yok. Mekanik gerilme bir türlü malzemeyi yarı
    akışkan haline getiriyor sonra kendi haline bırakılınca katılaşıp güzel
    bir elektrik izole özelliği olan katman oluşturuyor. Oldukça da kalın bir katman,
    aşınma ve yırtılma gibi mekanik etkileri de mukavemetli.

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Neymiş? Cold Shrink Tape.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 2 Ocak 2014; 20:58:18 >

• 
Sayfa: önceki 30043005300630073008
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.