Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1885. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gelendostlu

Geçen yıl Pakistan-Karaçi de idim. Yollar buna benzer araçlarla doluydu.

Hele kamyonlar. Evlere şenlik bir ara foto yüklerim.
    Evet fırından yeni çıktı bacanağın oğlu dedim ya.

Boş duramam bana 3.stop için led bul dedim. Bir tane almış idare eder.

Bu arada biz buraya düzgün bir led buluruz.

Sayın sk67a, 3. fren lambasını biraz kilitli sanırsın ki şifreli yapmışlar.

Rahat çalışabilmek için önce duya takılan kablonun tırnağına bastırarak kabloyu çıkartın. Sonra plastik duyu yukarı doğru ittirerek saat yönünün tersine çevirin. Zorlansın biraz korkmayın açılıyor.

Duyu çıkartın ve lambayı takın.

Bir ara foto ekleyeceğim.

Pucto hyper 7443 olduğundan tadilat olmadan 3. frende çalışmayabilir.

İstanbul, Ağrı uyuma. Civicine sahip çık.

Baştan söylüyorum Kızılay'dan geçmez.

Bekliyoruz inşallah video yüklenecek.......

Nihayet yüklendi.

http://youtu.be/zeaFUG-ZBCw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelendostlu -- 14 Haziran 2013; 20:54:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

quote:

hocam camlarda kaç numara film var?

@gelendostlu

Beğeni için teşekkürler.

Herhalde karşılığı 2 numara deniyor.

Llumar ATR 35 esas numarası. % 99 UV filtresi % 35 ışık geçirgenliği diye hatırlıyorum.

Koyuluk tam kıvamında

teşekkürler hocam. ben de yakında cam filmi taktırcam. 2 numara düşünüyorum. nasıl çok koyu olur mu olmaz mı, forumdaki araçlardan gözlem yapıyorum

Alıntıları Göster
    her gün bu yoldan geçmekten nefret ediyorum artık

var mı böyle bir yol? var mı böyle bir belediye?
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

quote:

quote:

Şöför cam düğmesi iki kademeli ve tek dokunista acip kapama ozelligi var. Orjinal sistemi sag on cam icin de kullanamazlar mi ? Cam a sistemi taktirsak , sofor kapisindaki kumanda paneline de ayni iki kademeli dugmeden taktirsak. Boyle bi uygulama yok mu acaba. Koskoca honda burdan da çalmak zorundamiydi acaba.

Eğer sıkıştırma zafiyetinden endişe etmiyorsanız 100 TL cam kaldırma modülü taktırın. 4 cam da auto olsun.

O zaman sadece anahtardan kapanacak dört cam da. Aracın içindeyken açıp kapama imkani yok sanirim. Yanliş mi biliyorum ?

Düğmelerden de aktif oluyor.

Düğmelere uzun süre basılı tutarsanız kademeli açılıyor. Dokunursanız auto olarak açılıp kapanıyor.

Ayrıca aracı kilitlediğinizde sırayla 4 cam kapanıyor.

Sunroof hariç.

Bu zamanında paylaştığım video.

Bir iş çıkışı civic magazin muhabirlerine yakalanmıştı...

Video boyutu yüksektir. Full HD.

http://yukle.donanimhaber.com/VideoList.aspx

• lahosmania kullanıcısına yanıt
    Var, hemde kralı var .
  • quote:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

Gayet güzel. Çok ciddiyim.
    Sizi Trabzon'a davet ediyorum. 10 metre ara ile sırasıyla çukur, hendek ve kanal ızgarası (tabi zeminden 20 cm aşağıda)...
    Varın siz düşünün durumu.

• Biraz daha düzenli yanıp sönse daha iyi olur abi. Temassızlık varmış gibi yanıyor. Şöyle cama bir iki vurası geliyor insanın yerine otursun diye

daha seyrek aralıklarla yanıp sönse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 14 Haziran 2013; 21:01:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

Biraz daha düzenli yanıp sönse daha iyi olur abi. Temassızlık varmış gibi yanıyor. Şöyle cama bir iki vurası geliyor insanın yerine otursun diye

daha seyrek aralıklarla yanıp sönse?

Katılıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Şöför cam düğmesi iki kademeli ve tek dokunista acip kapama ozelligi var. Orjinal sistemi sag on cam icin de kullanamazlar mi ? Cam a sistemi taktirsak , sofor kapisindaki kumanda paneline de ayni iki kademeli dugmeden taktirsak. Boyle bi uygulama yok mu acaba. Koskoca honda burdan da çalmak zorundamiydi acaba.

Eğer sıkıştırma zafiyetinden endişe etmiyorsanız 100 TL cam kaldırma modülü taktırın. 4 cam da auto olsun.

O zaman sadece anahtardan kapanacak dört cam da. Aracın içindeyken açıp kapama imkani yok sanirim. Yanliş mi biliyorum ?

Düğmelerden de aktif oluyor.

Düğmelere uzun süre basılı tutarsanız kademeli açılıyor. Dokunursanız auto olarak açılıp kapanıyor.

Ayrıca aracı kilitlediğinizde sırayla 4 cam kapanıyor.

Sunroof hariç.

Bu zamanında paylaştığım video.

Bir iş çıkışı civic magazin muhabirlerine yakalanmıştı...

Video boyutu yüksektir. Full HD.

http://yukle.donanimhaber.com/VideoList.aspx

İçerden aktifse guzel. Servis mi takiyor disarda mi yapiliyor acaba ?

• quote:

quote:

Sizi Trabzon'a davet ediyorum. 10 metre ara ile sırasıyla çukur, hendek ve kanal ızgarası (tabi zeminden 20 cm aşağıda)...

Alıntıları Göster
    Bu da buradaki videonun linki.

Dikkat aynı videodur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakko35

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Ben ayna için de katlanma istiyordum ama o yokmuş ve nedense getirtmiyorlarmış.

Hangi cam açık olursa olsun, cam kapatma modülü kapılar kilitlendiğinde sırasıyla sağ arka-sol arka-sağ ön-sol ön olarak sırayla camları tarıyor. Bu tarama her zaman sırayla oluyor. Hangisi açıksa onu kapatıyor.Bu kapatma süresi çok kısa. Eğer arka camlar kapalı ve sadece ön camlar açıksa çok kısa bir sürede ön camları kapatıyor. Çünkü arka camları kapatmadığı için tarama süresi çok kısa sürüyor.

Modülün aracın açık olan camlarını algılaması tarama dışında bence bambaşka bir sistem olurdu ki bunu da yaparlar mı bilmiyorum. Bunu aramızdaki teknik arkadaşlara havale ediyorum. Modül ancak camı kapatmak için uğraşıyor son noktaya geldi mi diğer cama geçiyor. Bunda herhangi bir zorlanma olmuyor.

Sessiz bir ortamda başka bir test yaptım.

Aracın tüm camları kapalı olduğunda bile kapılar kilitlendiğinde modülün takılı olduğu sürücü tarafında tık tık hafif devre açma sesi geliyor. 8 defa bu sesi yapıyor. Yani camları tarayıp kapalı olup olmadığını deniyor. Bu taramayı da güvenlik sebebiyle 2 defa yapıyormuş.

Arka taraftan başlamasına gelince. Bence bu daha mantıklı. Çünkü sürücü aracı kilitleyendir genelde ve aracın sürücü kapısı tarafındadır. Arkadan başlayarak da bu kapıya kadar kapatıyor ve siz isterseniz bunu izliyorsunuz.

Bu cam kaldırma modülü ile ilgili daha önce yaptığım paylaşım.

Merak ettiğiniz bütün konular var.

Düğmeler auto olarak aktif.

Serviste takıldı.

195. TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelendostlu -- 14 Haziran 2013; 21:22:37 >

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakko35

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Ben ayna için de katlanma istiyordum ama o yokmuş ve nedense getirtmiyorlarmış.

Hangi cam açık olursa olsun, cam kapatma modülü kapılar kilitlendiğinde sırasıyla sağ arka-sol arka-sağ ön-sol ön olarak sırayla camları tarıyor. Bu tarama her zaman sırayla oluyor. Hangisi açıksa onu kapatıyor.Bu kapatma süresi çok kısa. Eğer arka camlar kapalı ve sadece ön camlar açıksa çok kısa bir sürede ön camları kapatıyor. Çünkü arka camları kapatmadığı için tarama süresi çok kısa sürüyor.

Modülün aracın açık olan camlarını algılaması tarama dışında bence bambaşka bir sistem olurdu ki bunu da yaparlar mı bilmiyorum. Bunu aramızdaki teknik arkadaşlara havale ediyorum. Modül ancak camı kapatmak için uğraşıyor son noktaya geldi mi diğer cama geçiyor. Bunda herhangi bir zorlanma olmuyor.

Sessiz bir ortamda başka bir test yaptım.

Aracın tüm camları kapalı olduğunda bile kapılar kilitlendiğinde modülün takılı olduğu sürücü tarafında tık tık hafif devre açma sesi geliyor. 8 defa bu sesi yapıyor. Yani camları tarayıp kapalı olup olmadığını deniyor. Bu taramayı da güvenlik sebebiyle 2 defa yapıyormuş.

Arka taraftan başlamasına gelince. Bence bu daha mantıklı. Çünkü sürücü aracı kilitleyendir genelde ve aracın sürücü kapısı tarafındadır. Arkadan başlayarak da bu kapıya kadar kapatıyor ve siz isterseniz bunu izliyorsunuz.

Bu cam kaldırma modülü ile ilgili daha önce yaptığım paylaşım.

Merak ettiğiniz bütün konular var.

Düğmeler auto olarak aktif.

Serviste takıldı.

195. TL
    Tertip çok güzel olmuş, ledin marka modeli nedir?

Civic'in V'si ve H'nin kırmızısı çok başarlı olmuş, iyi fikir valla kırmızı H. Ön taraftaki H de kırmızımı?

• quote:

quote:

durum daha vahim diyorsunuz . parke olunca ve çoğu da sökülmüş olunca arabanın her yerinden ses geliyor. ben de radionun sesini açıyorum .

@ireyal @temizyurek

• quote:

Ana caddelerinden birisinin adı "Moloz" olan bir şehirden beklenir doğrusu.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Ana caddelerinden birisinin adı "Moloz" olan bir şehirden beklenir doğrusu.

Selamlar.

böyle yollarda en iyisi motor sürmek

• quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Gözümüz led görsün:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-renault-megane-ii-119404247/detay/

Hayır olamaz işte bu, ledin nirvanası.

Sami abi napcaz, nasıl ulaşacağız bu nirvanaya ?

Ben 1000 tane Pucto led siparişi veriyorum, her yeri donatalım bunun gibi

Buda azcık fazla olmuş....

Mersedes s in, dışarıda 300 dü galiba led sayısını geçmiş bence....

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

quote:

Gözümüz led görsün:

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-renault-megane-ii-119404247/detay/

Hayır olamaz işte bu, ledin nirvanası.

Sami abi napcaz, nasıl ulaşacağız bu nirvanaya ?

Ben 1000 tane Pucto led siparişi veriyorum, her yeri donatalım bunun gibi

Buda azcık fazla olmuş....

Mersedes s in, dışarıda 300 dü galiba led sayısını geçmiş bence....

biraz apaçi olmuş

• quote:

Civic'in V'si ve H'nin kırmızısı çok başarlı olmuş, iyi fikir valla kırmızı H. Ön taraftaki H de kırmızımı?

Tertip markası yoktu, muhtemelen çin işi ledlerdendir. Yeğenin mahalle arası modifiyeci arkadaşları var. Bazen yolda görüyorum. Tamponların altına takıyorlar ya çakıyor sürekli. Onlara benziyor.

En azından şimdilik 3.fren ledsiz kalmasın diye takdım.

Maske yaptırırken orada kırmızı deri parçaları vardı. Geçen gün canım sıkılınca kendim keserek çift taraflı bant ile yapıştımrıştım. V iyi oldu. Ama H logosu biraz eğri büğrü oldu.

Ama bu şekilde kaplama ile de kırmızı logo yapılabilir.

Ön tarafta yok. Parça deri yetmedi.

• gelendostlu kullanıcısına yanıt
    O zaman yeni trendi açıklıyoruz, deri kaplı Civic.

Kurban bayramında derileri servislere verip, araçları kaplatıyoruz .

Kırmızı kaplama işi kafama yattı, şimdi en uygun materyali bulmalı.
  • quote:

quote:

Tertip markası yoktu, muhtemelen çin işi ledlerdendir. Yeğenin mahalle arası modifiyeci arkadaşları var. Bazen yolda görüyorum. Tamponların altına takıyorlar ya çakıyor sürekli. Onlara benziyor.

En azından şimdilik 3.fren ledsiz kalmasın diye takdım.

Maske yaptırırken orada kırmızı deri parçaları vardı. Geçen gün canım sıkılınca kendim keserek çift taraflı bant ile yapıştımrıştım. V iyi oldu. Ama H logosu biraz eğri büğrü oldu.

Ama bu şekilde kaplama ile de kırmızı logo yapılabilir.

Ön tarafta yok. Parça deri yetmedi.

Alıntıları Göster
    İyi geceler.
    Lpg edeniyle yanan motor arıza ışığı 600km sonra söndü keyfim yerinde. Daha öncede lpg li araç kullandım daha doğrusu hep lpg li kullandım ama en uyumlusu honda çıktı performanstan çok memnunum. Ayrıca otomatik vitesi dedikleri kadar varmış. Ford ve peugeot kullandıktan sonra en performanslı şanzumanın Honda olduğuna karar verdim.

Bu arada uzun denemelerden sonra navitech cihazı sahibi arkadaşlara tavsiyedir. Youtube dan indirilen videoları İDM proğramı ile indirirken FLV 360 formatında indirin. Format factory proğramı ile video yu avi ye convert edin en iyi görüntü ve ses kombinasyonunu alırsınız.

Ayrıca bir sorum olacak gösterge ekranının ışık parlaklığını düşürebiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

İyi geceler.
    Lpg edeniyle yanan motor arıza ışığı 600km sonra söndü keyfim yerinde. Daha öncede lpg li araç kullandım daha doğrusu hep lpg li kullandım ama en uyumlusu honda çıktı performanstan çok memnunum. Ayrıca otomatik vitesi dedikleri kadar varmış. Ford ve peugeot kullandıktan sonra en performanslı şanzumanın Honda olduğuna karar verdim.

Bu arada uzun denemelerden sonra navitech cihazı sahibi arkadaşlara tavsiyedir. Youtube dan indirilen videoları İDM proğramı ile indirirken FLV 360 formatında indirin. Format factory proğramı ile video yu avi ye convert edin en iyi görüntü ve ses kombinasyonunu alırsınız.

Ayrıca bir sorum olacak gösterge ekranının ışık parlaklığını düşürebiliyor muyuz?

Gosterge panelindeki cubugu saga sola cevirerek parlakligi degistirebiliyoruz

• 
Sayfa: önceki 18831884188518861887
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.