Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatih!

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Yahu arkadaşlar, sizde ne modcu ruhu varmış vallahi....

yaşım 43 daha patlak 2 ampul dışında hiçbir aracıma ilişmedim.

el maharetimde yok hiç, birde o var tabii...

siz şu ledleri bir kesinleştirin hele sonra sıra bizimkilere takmaya gelecek ama ellerinizden öper takma işleri hiçbir yere kaçmaca yok ona göre...

bu arada şu rüzgarlık işini halletmeye çalışıyorum, stickerle beraber takarız artık. @melil

salim beyin söylediği yer ile görüşeceğim bugün - yarın, kromlu mu alsam yoksa kromsuz mu ona karar veremedim....

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-2012-yeni-kasa-cam-ruzgarligi-sunplex-crome-107069668/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-2012-2013-yeni-kasa-cam-ruzgarligi-107070159/detay/

Bence kromsuz daha iyi.
    Hele aracın beyaz ise nikelaja gerek yok bence.
    Fd6 civic imde ikinci linktenini kullanmıstım memnun kalmıstım..

araçta zaten krom uygulaması yapılmış kapılara, yani cam çıtaları krom. bunları da krom yaparsam çerçeve tam krom olacak...

/>
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: sk67a

quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

Sn sk67a ;
    Görsel paylaşımları benim gibi sizde çok seviyor ve yararlı buluyorsunuz.
    Hayırlı olsun. Güzel olmuş.
    Bana gündüz aydınlatması biraz zayıf geldi. Sizce nasıl ?
    Fotoda mı öyle çıkıyor?

Sn. temizyürek, teşekkürler.
    Gündüz aydınlatmasından memnunum.
    Belki yoğun güneş altında fotoda zayıf çıkmış olabilir.
    Güneş ışığı ile rekabet zorlu bir iş, güneşten bulunduğumuz
    yere kadar olan onca mesafeye rağmen!

DRL ampülü iki değişik ışık seviyesinde yanıyor. Kısa ve uzun farlar
    kapalı iken yüksek seviye. Kısa ve uzun farlar açık iken düşük seviye.
    Yüksek seviyeyi içeren fotolar önemli. Belki yüksek seviyeyi içeren
    değişik açılardan ve uzaklıklardan yeterince foto çekmemiş olabilirim;
    benim hatam. Biraz acele ettim. Millet etraftan bakıyor; "bu adam
    neden aracının bir sürü fotosunu çekiyor?" diye. Biraz garipseniyor;
    ben genelde aldırış etmemeye çalışıyorum.

Honda servisin de dikkatimi çektiği üzere, benim en çok hoşuma giden
    Xenon kısa farlar ve halojen uzun farlar ile yeni DRL LED ampülün
    renk uyumu oldu. Servis 5300 Kelvin şeklinde ölçü ile ifade etti
    ama bu bilgiyi sorgulamadım.

Sayın sk67a burada siz DRL ın iki kademede yandığını belirtmişsiniz.

Daha önce teori olarak mı yazdınız, yoksa sonradan arıza mı oluştu.

Ya da DRL mı sonradan tekrar değiştirdiniz.

Yorum yazabilir misiniz.?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melil

quote:

Orijinalden alıntı: gelendostlu

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar biri bana anten kablosunun teyipten cıkarak arkaya nereden gittiğini söyleyebilirmi

Hayırdır neyin peşindesin yine

Uydu anteni bağlıycam tavana :) şaka biyana ;

Radyo cızırdıyo bulamadım serviste bulamadı

Navigasyon takılırken konsolda gördüm ana nerden geldiğine dikkat etmedim.

Ama sol taraftan geçme ihtimali yüksek

Bir ara bununla ilgili bir yazı okumuştum. İnceleme ve uzun uğraş sonucunda arka camın üzerinde camdaki anteni kabloya bağlayan metal tırnak veya ayak mı ne varmış. Bu temsazsızlık cizırtı yapıyormuş

Ne kadar doğru bilemem

En azından denerim çok saolun arka sol direk içi ozaman sanırım

lehim goren led ampulu devre disi birakmayi denedin mi?

Sigortalari kontrol ettirin Sami bey veya siz anliyorsaniz siz kontrol edin. Tek kademe yanmasinin nedeni olabilir diye dusunuyorum. Ben drl taktirmaya gittigimde sol yandi sag yanmadi ve sebebi sigortalardan birinin atmis olmasiydi. Sonra sokturdum drl leri orjinal ampullere geri dondum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Sn sk67a ;
    Görsel paylaşımları benim gibi sizde çok seviyor ve yararlı buluyorsunuz.
    Hayırlı olsun. Güzel olmuş.
    Bana gündüz aydınlatması biraz zayıf geldi. Sizce nasıl ?
    Fotoda mı öyle çıkıyor?

Sn. temizyürek, teşekkürler.
    Gündüz aydınlatmasından memnunum.
    Belki yoğun güneş altında fotoda zayıf çıkmış olabilir.
    Güneş ışığı ile rekabet zorlu bir iş, güneşten bulunduğumuz
    yere kadar olan onca mesafeye rağmen!

DRL ampülü iki değişik ışık seviyesinde yanıyor. Kısa ve uzun farlar
    kapalı iken yüksek seviye. Kısa ve uzun farlar açık iken düşük seviye.
    Yüksek seviyeyi içeren fotolar önemli. Belki yüksek seviyeyi içeren
    değişik açılardan ve uzaklıklardan yeterince foto çekmemiş olabilirim;
    benim hatam. Biraz acele ettim. Millet etraftan bakıyor; "bu adam
    neden aracının bir sürü fotosunu çekiyor?" diye. Biraz garipseniyor;
    ben genelde aldırış etmemeye çalışıyorum.

Honda servisin de dikkatimi çektiği üzere, benim en çok hoşuma giden
    Xenon kısa farlar ve halojen uzun farlar ile yeni DRL LED ampülün
    renk uyumu oldu. Servis 5300 Kelvin şeklinde ölçü ile ifade etti
    ama bu bilgiyi sorgulamadım.

Sayın sk67a burada siz DRL ın iki kademede yandığını belirtmişsiniz.

Daha önce teori olarak mı yazdınız, yoksa sonradan arıza mı oluştu.

Ya da DRL mı sonradan tekrar değiştirdiniz.

Yorum yazabilir misiniz.?

müdahil olasım geldi :)
    gelendostlu hocam, gündüz farından bahsediliyor yanlış anlamıyorsam? farlar kapalıyken gündüz farı şiddetli (gündüzleyin), farlar açılınca zayıf olarak (geceleyin) yanmaktadır. eğer ki bunu sorduysanız (sazan gibi atlamak istemem)

• quote:

Orijinalden alıntı: muratdarı

servis zaten neyi buluyo ki işlerine gelmemiştir
    dün efe ye gittim motor ısınınca direksiyonu hafif sağ veya sol yaptığımda gıcırtı geliyor dedim
    normaldir ısındığı zaman ses yapar dedi
    lastik sesi olabilir dedi???????????arabanın içinden geliyor dedim
    gelir o bişey olmaz eğer arızalı olsaydı ESP lambası yanardı dedi
    bende binim geldim
    EFE ye ne zaman gitsem mekanik bir sorun için hep aynı cevabı aldım "sorun yok normal"
    artık gitmem EFE ye

EFE nin genel karakteri öyle.
    daha öncede söylemiştim arabamın tek hoşuma gitmeyen yeri EFE den alınmış olması.
    tam anlamıyla rezalet bir yer.bir daha oradan araba almak mı tövbeler olsun.
  • quote:

quote:

dün efe ye gittim motor ısınınca direksiyonu hafif sağ veya sol yaptığımda gıcırtı geliyor dedim
    bende binim geldim
    EFE ye ne zaman gitsem mekanik bir sorun için hep aynı cevabı aldım "sorun yok normal"
    artık gitmem EFE ye

daha öncede söylemiştim arabamın tek hoşuma gitmeyen yeri EFE den alınmış olması.

büyük konuşma hocam :) bak yarın gider Accord'u da Efe'den alırsın güleriz

• Arkadaşlar herkese merhaba...
    Bir konuda kararsız kaldım ve yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum. 2009 model honda civic arabamı sattım ve yeni bir araba alma niyetindeyim. İki araç arasında kararsız kaldım. İkisinin de artıları ve eksileri var gözümde. Bu yüzden karar veremiyorum. Nissan Qashqai ve Yeni Honda Civic.
    Honda civic kasasını yenilemiş bir araç, yeni donanımlar eklendi, fabrika çıkışı garanti bozmayan lpg seçeneği var, konforunu ve kalitesini biliyorum ve ikinci el piyasası daha canlı gibi. Ancak son çıkardığı kasa ben dahil bir çok civic severi üzdü. Pek beğenilmedi sanki. O yüzden ikinci el satışında eskisi gibi canlı olur mu bilemiyorum.
    Nissan qashqai büyük ve gösterişli bir araç, türkiye yol şartlarına göre biraz daha uygun gibi. Panaromik cam tavan seçeneği var. Ancak 2010'da kasayı makyajlamış olmalarına rağmen bu kasa eskidi ve birkaç yıla kadaryeni bir kasa çıkarırlar diye düşünüyorum. Böylelikle aldığımız araç kısa bir süre sonra eskimiş olma ihtimali var. Ben benzinli tekna modelini düşünüyorum. Ve buna tüp taktıracağım. Ancak tüp garantiyi bozuyor diye biliyorum. Nşspeten civic e göre daha fazla yakıyor gibi. Henüz test sürüşü yapmadım ama sanki içi biraz boş ve konforsuz geldi bana. İçi dümdüz bir araba gibi görünüyor. Sürüşü de civic e göre pek konforlu değil gibi duruyor. Bir de ikinci el piyasası biraz ölü gibi. Yani ilerde satmak istediğimizde biraz zorlar sanki. Valla arjadaşlar benim düşüncelerim bu iki araç hakkında bunlar. Sizden fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

Herkese Günaydın.
    Arkadaşım ile birlikte siparişlerimizi verdik elegance otomatik, benimkisi lpg'li.
    Görev nedeniyle doğuda olduğumuzdan (Iğdır-Ağrı) bize yakın olan Erzurum'dan verdik siparişleri.
    Arçlara cam filmi düşünüyorduk ama mesafeden dolayı Erzurum'a gidemediğimizden ve araçları alacağımız gün geri dönüşü de düşünerek vakit kalmayacağından cam filmi fikri bi kenarda duruyordu. Forumda fenerli2325 kardeşimin Erzurum'da olduğunu öğrenince irtibata geçtik ve saolsun kendi aracı gibi ilgilendi, sağa sola sordu, gitti geldi hakkını helal et fenerli2325 ben ve arkadaşım çok teşekkür ediyoruz sana.

Diğer taraftan bir sorum olacak 2013 lerde park sensörü için tamponların delinmesi gerekiyormuş yani hazır gelmiyormuş. Servisten aradılar tampon delinirken çatlama olabilir dediler. Bana mantıklı gelmedi zira bir sürü arabaya park sensörü sonradan takıldı ve kimsenin böyle bir şikayetini bu sayfalardan okumadık. Bu konuda ne tavsiye edersiniz fikirlerinizi öğrenmek isterim.
    Saygılar, Sevgiler...

Merhaba,

O Servis elamanına anlat..

1.Delinecek yere koli bandını yapıştırsın.
    2.Delinecek yeri band üzerinde markalasın.
    3.Nokta uçlu matkap ucu (ağaç için kullanılandan) kullansın.
    4.Önce küçük çaplı sonra büyük çaplı uç kullansın.Yani deliği yavaş yavaş büyütsün.

Bu şekilde hiç bir çatlama olmaz...

Fayansları da bu şekilde, yalnızca beton matkap ucu kullanarak delebilirsiniz....

Kolay gelsin...

• Son mesajlarında sayın sk67a

DRL ampüllerinin tek kademe sadece güçlü ışık verdiğinden bahsetti.

Aynı ampüller ise daha önce paylaşımında iki kademeli olarak yandığını yazmıştı.

Ne oldu da aynı ampullerin yanmasında değişiklik oldu, onu araştırıyoruz.
  • Tüm arkadaşlara merhabalar,

Hızlı paylaşımlar daha da hızlanmış..Bir çok yeni arkadaş gelmiş..

Ne güzel..
  • quote:

Ne oldu da aynı ampullerin yanmasında değişiklik oldu, onu araştırıyoruz.

Bu foruma birde ARGE gerekecek galiba...

Araştırma falan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Tüm arkadaşlara merhabalar,

Ne güzel..

abi mrb hoş geldin :) inşallah dönmüşsündür aramıza, muhabbetini özledik (şahsen ben)
  • yazdığım bir bilgi vardı

T20, 7440 ve 7443 ampülün soket tipidir diye
    her ikiside aynıdır

ancak

flamanı belirten kod 3157 dir.
    7443 led almak yetmez
    bilgilendirmede ya çift flaman yazacak
    ,yada bu 3157 kodu.

kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

quote:

bende binim geldim
    artık gitmem EFE ye

büyük konuşma hocam :) bak yarın gider Accord'u da Efe'den alırsın güleriz

doğru söylüyorsun. bu zamana kadar ne zaman büyük konuşmuşsam başıma geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: iyimser29

quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Tüm arkadaşlara merhabalar,

Ne güzel..

abi mrb hoş geldin :) inşallah dönmüşsündür aramıza, muhabbetini özledik (şahsen ben)

Sağol, esasında bugün geldim....

Şöyle bir foruma bir bakayım dedim...

Forum güncelliğinden bir şey kaybetmemiş maşallah......

Hepinizin iyi olduğunu umarım.....

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ygoksela

Arkadaşlar herkese merhaba...
    Bir konuda kararsız kaldım ve yardımlarınızı yorumlarınızı bekliyorum. 2009 model honda civic arabamı sattım ve yeni bir araba alma niyetindeyim. İki araç arasında kararsız kaldım. İkisinin de artıları ve eksileri var gözümde. Bu yüzden karar veremiyorum. Nissan Qashqai ve Yeni Honda Civic.
    Honda civic kasasını yenilemiş bir araç, yeni donanımlar eklendi, fabrika çıkışı garanti bozmayan lpg seçeneği var, konforunu ve kalitesini biliyorum ve ikinci el piyasası daha canlı gibi. Ancak son çıkardığı kasa ben dahil bir çok civic severi üzdü. Pek beğenilmedi sanki. O yüzden ikinci el satışında eskisi gibi canlı olur mu bilemiyorum.
    Nissan qashqai büyük ve gösterişli bir araç, türkiye yol şartlarına göre biraz daha uygun gibi. Panaromik cam tavan seçeneği var. Ancak 2010'da kasayı makyajlamış olmalarına rağmen bu kasa eskidi ve birkaç yıla kadaryeni bir kasa çıkarırlar diye düşünüyorum. Böylelikle aldığımız araç kısa bir süre sonra eskimiş olma ihtimali var. Ben benzinli tekna modelini düşünüyorum. Ve buna tüp taktıracağım. Ancak tüp garantiyi bozuyor diye biliyorum. Nşspeten civic e göre daha fazla yakıyor gibi. Henüz test sürüşü yapmadım ama sanki içi biraz boş ve konforsuz geldi bana. İçi dümdüz bir araba gibi görünüyor. Sürüşü de civic e göre pek konforlu değil gibi duruyor. Bir de ikinci el piyasası biraz ölü gibi. Yani ilerde satmak istediğimizde biraz zorlar sanki. Valla arjadaşlar benim düşüncelerim bu iki araç hakkında bunlar. Sizden fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

sn. ygoksela

arabasından memnun olmayan keşke almasaydım diyen kimse duymadım. civic ten herkes memnun görünüyor. nissan hakkında bir bilgim yok.
    ancak mesajınızda kendiniz yazmışsınız zaten. civic seçmezseniz eğer seçmeme sebebiniz pek beğenilmemesi görünüyor.ama kim beğenmiyor? tercihlerinizi başkalarının söylem ve iddialarına göre yapacaksanız yazılanlarında zaten bir önemi yok. yok eğer siz de beğeniyorsanız çok düşünmeye gerek yok.
    ben ve burada size cevap yazma ihtimali olanlar çok beğeniyoruz.mesajınızda belirttiğiniz konuyu araç tercih kıyaslama kısmına yazmanızı tavsiye ederim.

Zira daha önce volvo yüzünden biraz sarsıldık forum olarak

Şu an tam gaz gidiyoruz..

Civic modifikasyonu üzerine paylaşımlar yapılıyor .

Bir çalkantıyı daha kaldırmaz bu sayfa ...

• merhaba ,
    az önce Civic Elg.Otm . siparişimi verip parasını ödeyerek aranıza katıldım.Eğer bir aksilik olmaz ise Cumartesi geçici ruhsat ile teslim alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: miki

merhaba ,
    az önce Civic Elg.Otm . siparişimi verip parasını ödeyerek aranıza katıldım.Eğer bir aksilik olmaz ise Cumartesi geçici ruhsat ile teslim alacağım

Hoş geldiniz, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygoksela

Arkadaşlar herkese merhaba...

Merhaba, 5 yıl tekna kullandım, Araç harikadır, ve oldukça tutumludur, yol tutuşu mükemmeldir,sürüşü zevklidir, geniş görüş sağlar, üstelik, soğutmalı torpidodan, sensörlü farlar, silecekler, bluetootlu müzik sitstemi , ısıtmaşı karararn otomatik katlalana aynalar vs vs direksiyondan kumandalar, dijital klimaya kadar yok yoktur.Hiç yolda bırakmadı ,Memnun kalacağınıza garanti veririm.

Honda civic, 1988 den itibaren evde hep honda olmuştuur , şu anda da 120k km de 1998 model otm .civic imiz mevcuttur, kesinlikle sorunsuz , kullanıcı dostu bir araç, bu gün yenilemek için 2013 civic otm aldım , en az 10 yıl kullanmayı düşündüğümden bu seçimi yaptım. Nissan da muhteşem ama 10 yıl götürür gibi gelmedi bana. ve civic qashqai ye göre biraz fazla yakar.

LPG hiç bilmem yılda 5-10 bin ancak yaparım.yorumlar benzinliler içindir.

• Arkadaşım civic'e daha önce binmişsiniz zaten,değişiklik yapıp Qashqai deneyebilirsiniz 1.5 dcı motor seçeneğiyle.Benzinli alacaksanız kesinlikle civic tercih edin başınız rahat olsun...
  • 
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.