Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11281129113011311132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sk67a

Yine forum renklendi.
    Her zamanki gibi.
    Sonu gelmiyor.

yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.ede
    Bu gidişle toplu tedavi için bir Bakırköy buluşması yaparız galiba...
    Resmen müptela olduk.
    Evet arkadaşı destekliyorum, iyi fikir valla zorunlu ama herkesin memnun olacağı Türkiye geneli Bakırköy buluşması.

Tedavi programı;

1-Tüm illerden gelen Civic ve forum müptelalarının Bakırköy'de toplanması,

2- Tedavi göreceklerin uygun görülecek süreyle Civic'lerinin ve cep tel-pc-tablet v.b. internete erişimi olan cihazlarının toplanması,

3- Civic forumun bu kadar seviyeli ve bilgilendirici olmasından dolayı bağımlılığın daha da artmasından dolayı, kötü örnek teşkil etmesi açısından bazı araç forumlarının gösterilmesi,

4- MN v.b. araçlarla geziler düzenlenerek çeşitli kronik problemlerin tanıtılması, Civic'in sorunsuzluk imajının unutturulması,

5- Tedavinin sonuç verip vermediğinin kontrolü için alınan herşeyin geri verilmesi,

6- Veda yemeği sonrası Civic'lerin yollara dönmesi.

Ama durun durun, yapılan tüm çabalara ve tedavilere karşın Civic forumu tekrar kaldığı yerden paylaşıma devam ediyor. Bakırköy'den yapılan açıklamaya göre Civic sahiplerinin neden bu kadar bağımlı oldukları ve tedaviye neden cevap vermedikleri sorularına cevap bulamadıklarını ve bunları Allah'a havale ettiklerini bildirmişlerdir.

bence site kuralım. reklam gelirleri olursa da vakıflara falan aktarırız .

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

quote:

quote:

Resmen müptela olduk.
    Evet arkadaşı destekliyorum, iyi fikir valla zorunlu ama herkesin memnun olacağı Türkiye geneli Bakırköy buluşması.

Tedavi programı;

2- Tedavi göreceklerin uygun görülecek süreyle Civic'lerinin ve cep tel-pc-tablet v.b. internete erişimi olan cihazlarının toplanması,

3- Civic forumun bu kadar seviyeli ve bilgilendirici olmasından dolayı bağımlılığın daha da artmasından dolayı, kötü örnek teşkil etmesi açısından bazı araç forumlarının gösterilmesi,

4- MN v.b. araçlarla geziler düzenlenerek çeşitli kronik problemlerin tanıtılması, Civic'in sorunsuzluk imajının unutturulması,

5- Tedavinin sonuç verip vermediğinin kontrolü için alınan herşeyin geri verilmesi,

Ama durun durun, yapılan tüm çabalara ve tedavilere karşın Civic forumu tekrar kaldığı yerden paylaşıma devam ediyor. Bakırköy'den yapılan açıklamaya göre Civic sahiplerinin neden bu kadar bağımlı oldukları ve tedaviye neden cevap vermedikleri sorularına cevap bulamadıklarını ve bunları Allah'a havale ettiklerini bildirmişlerdir.

• Bolca bos vakti olan bir forumdas
    ugrasiversin. Kabak tadi artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nereye....?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hurma10

turbo motor a birşey olmaz....2005 sonu aldığım 1,3 mj fiat motorlu aracı 2012 ekimde sattım...140 binde....
    gene 2005 sonu aldığım 1,3 mj fiat motorlu aracı 2010 eylülde sattım...100 küsur binde....

ve bu araçları ben ve tüm elemanlar ful kullandık... bazen gözümün önünde hırpaladılar aracı banamısın demedi...
    ve ben gene 2012 aralık da aynı motorlu araçtan aldım....

dizel araç parçaları daha kaliteli üretilmek zorunda..mesela piston lar alfin lidir....eksoz subapları mıknatıs tutmaz vs....

eğer turbo civic olsaydı...ben alırdım....neden çünkü honda nın mühendisleri var ve hepsi okumuş çocuklar...bende alırdım diyen yok mu....????

Birşey Olmazmı ? 2004 model aynen 1.3multijet motor ıstanbuldan malatyaya gıderken ankara otabanında 2 sefer 200 e vurdugum ıcın ıstanbula dondugumde aracı satmak zorunda kaldım motoru yemıstık ? 2 sefer bu guce dayanamayacak bır turbo yu turbodan saymıyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: RmznDnmz

ciddi bu hızlara çıkabildiniz mi....tebrikler.......140 dan sonra sallanıyordu bizim araçlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hurma10 -- 20 Mart 2013; 18:33:50 >
  • quote:

quote:

Resmen müptela olduk.

Tedavi programı;

gerçektende bağımlılık yapıyor. ama
    cıvıc forumdaşlar için bu terapi uygulaması süüüüüüüüper olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

Kuralım valla iyi olur.
  • Honda; Motoru sorunsuz yağına ve suyuna dikkat ettin mi senelerce tık demez. Turbosu arıza yapmasın diye 5 dakika rölantide beklenmez. Çift kavrama şanzıman arıza yapacak mı diye uykuları kaçırmaz. 10 bin km'de bir sadece rutin bakım için servise uğrarsınız. Performansı, yol tutuşu rakiplerinin gerisinde değildir. Ön panel teknolojik çoğu kişiyi hayran bırakan kendine özgü tasarıma sahiptir. Donanım olarak rakiplerinden fazlası bile vardır. f/p oranı bence çok iyidir.

İşte bunlar benim için Honda'yı vazgeçilmez yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

tam otomatik civic kullananlar benzinde yakıt durumunuz nedir?

İzmirde ş.içi 8 veya 8.5 litre
    Ş.dışı kokluyor zaten 5 litre en fazla (çok basarsam) 6 litre yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

eco olan araçlar nasıl ayırt ediliyor diğerlerinden, nerden anlıyoruz arabanın eco olduğunu...
    düşünürken içime şüphe düştü. eco diye yemesinler beni

Depo kapağının içerisinde oluyor lpg dolum ağızı. Birde ben bayiden yazılı kağıt aldım, malum ruhsatta, fatura da hiç bi yerde yazmıyor "eco" diye. Bende bayiye kağıt yazdırdım altına kaşe ve imza attırdım. "Falanca şase nolu araç lpg ön hazırlıklı civic eco versiyondur, lpg montajı servisimizde yapılmıştır" diye kağıt aldım. Sattığım adam inanmassa eco olduğuna bu kağıdıda vericem dediğim gibi inanmasa haklıdır, çünkü ruhsatta veya fatura da "eco" ibaresi geçmiyor.

• Depo kapağının içerisinde 2 ayrı dolum yeri mi var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet ozcan

quote:

Orijinalden alıntı: hulk09

hondayı vw ile kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülüyorum.
    hondayla vw arasındaki fiyat farkını görebilmek için çokta inceleme yapmaya gerek yok.
    arabanın beyni kalbi motordur. ve honda bir motor üretme özürlüdür.
    gelin bi karşılaştırma yapalım.

HONDA CIVIC
    Motor hacmi: 1598cc benzinli
    Maks. güç : 140 ps
    Maks. tork : 152 nm

VW JETTA
    Motor Hacmi:1197cc benzinli
    Mak. güç : 105 ps
    Maks. tork : 175 nm

(Jetta diğer motor seçeeği)
    Motor hacmi: 1390 cc benzinli
    Maks. güç : 122 ps
    Maks. tork : 200 nm

burdan şu sonuç çıkıyor. honda 1.6 motorla sadece 152 nm tork üretebilirken vw 1.2 motorla tsi motorla bile 175 nm tork üretebiliyor. diğer 1.4 motorunu saymıyorum bile :) o değilde benim 2004 model 1.4 fabia bile 132 tork üretiyo :: ee nede olsa skoda vw'in kardeşi;)
    yani diyeceğim şu ki herkes hondanın ucuzluğundan bahsetmiş.iyide nekadar ekmek o kadar köfte.bizim türk milleti kullanmasa bile elektronik şeylerde bol özelliği sever.bikaç yerine kamera koy bikaç süslü püslü tuşlar koy istediğin fiyata satarsın.motoru ikinci planda kalır bizim ülke insanına göre.önce özellikleri gelir.sağda solda eşine dostuna anlatacaktır benim arabada 3 kamera var yok efendim bluetooth var yok efendim hansfree var v.s v.s
    dedim ya vw ile fiyat farkı olması normal çünkü vw ile yarışamayacak kalitede bi motor.
    ayrıca hondanın sadece 1 tane motor seçeneği olması ona özürlü demem için haklı bi sebep olsa gerek.
    hatta ayrıyeten okadar para verip sıfır araba al git hemen lpg bayisine tüp taktır :D bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? hani nerde bu kaliteli motor üreten (!) firmanın dizel motoru? :D a pardon motor özürlüydü unutmuşum

1.si Turbo motor ile Atmosferik motoru bilmiyorsanız burda ne işiniz var?
    2.si Skoda VW'nin kardeşi değil malıdır!
    3.sü Yurt dışında birçok araç fabrika çıkışı LPG'li üretilmektedir.
    4.sü VW daha geçen sene 1.6 dizel motoru piyasa sürmüştür.
    5.si Bu dizel motor rakiplerinden yıllar sonra geliştirilmiş olmasına rağmen daha düşük güç üreten, Renault gibi rakiplerinin artık terk ettiği güç düzeyinde bir motordur.
    6.si Honda'nın 2012'de getireceği 1.6 dizel motor çok daha performanslı bir motor olacaktır. 120hp 300nm
    7.si Motor özürlüsü Honda uçak motoru bile üretmektedir.
    8.si Tek motor seçeneği sunmak ve dizel seçenek koymamak motor özürlülük ise dizel motorunu Renault'tan alan Nissan GTR'a koyduğu motora rağmen motor özürlünün önde gidenidir.
    9.su O kamerayı başka bir marka koysa araca ne fiyat çekerdi düşünmek istemiyorum. Veya opsiyon olarak sunsa bazılarının bir tane 'Şahin' fiyatına sunacağına eminim.
    10.su Bizim ülkemizdeki insan için sorunsuzluk ve ekonomiklik önce gelir. Sorun açmaması masraf çıkarmaması önce gelir. Honda'nın yıllardır kısıtlı motor seçeneğine rağmen bu kadar satmasının nedeni budur.
    11.si Bu motor özürlü marka çevreyi o kadar düşünmektedir ki Hidrojenle çalışıp sadece gaz olarak ''su buharı'' çıkaran bir motora sahiptir!

12.si ve sonuncusu Honda ile VW'yi kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülerken karşınızda ayna vardı galiba!

25 Yasındayım ve hayatım boyunca Gordugum En sert ve En kapak edici Sözlerdi tebrık edıyorum sızı ,:)

• quote:

Orijinalden alıntı: hurma10

quote:

ciddi bu hızlara çıkabildiniz mi....tebrikler.......140 dan sonra sallanıyordu bizim araçlar....

evet cok cıddıyım vıdeo bıle atabılırım ıstersenız :) ama dedıgım gıbı maxımum 15 sanıye suren hızlanmalar bunlar ve yıne dedıgım gıbı bunu sadece tek seyahatte 2 kez yaptım ve geldıgımde aracı elden cıkarmak zorunda kaldım... bence bu kadar dayanıksız olmaması lazımdı allaha sukredıyorum seyır halındeyken basımıza bır ıs gelmedı yoksa bomm :D
  • quote:

Bolca bos vakti olan bir forumdas

Kabak derken bal kabağı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_vtec

Honda; Motoru sorunsuz yağına ve suyuna dikkat ettin mi senelerce tık demez. Turbosu arıza yapmasın diye 5 dakika rölantide beklenmez. Çift kavrama şanzıman arıza yapacak mı diye uykuları kaçırmaz. 10 bin km'de bir sadece rutin bakım için servise uğrarsınız. Performansı, yol tutuşu rakiplerinin gerisinde değildir. Ön panel teknolojik çoğu kişiyi hayran bırakan kendine özgü tasarıma sahiptir. Donanım olarak rakiplerinden fazlası bile vardır. f/p oranı bence çok iyidir.

İşte bunlar benim için Honda'yı vazgeçilmez yapar.

Dava Kapanmıstır cok guzel anlattınız..

• @Can_vtec
    Honda Motor A.ş nin Hangi Departmanında Calısıyorsunuz Dogru Soleyın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 20 Mart 2013; 18:55:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Bolca bos vakti olan bir forumdas

Kabak derken bal kabağı mı

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

@Can_vtec
    Honda Motor A.ş nin Hangi Departmanında Calısıyorsunuz Dogru Soleyın

Sen Soldakisin Abi Mutlumusunn
  • 
Sayfa: önceki 11281129113011311132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.