Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (1129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.286
Cevap
298
Favori
4.431.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sn. Causas Onaya düşen mesajlarınız var...

Hayırdır inşallah.....
  • Yok be yaw , kendim yazdım onay bekliyor diye
    maksat espri olsun
  • ben honda civic araci efsane otomatik vitesi ve sessiz benzinli motoru icin satin aldim.
    nokta. her firmanin iyi uretim yaptigi hususlar var.
  • Motoru pek te sessiz sayılmayacağı gibi
    asfalt sesi çok fazla

mitsubishi carisma bu konuda süperdi , ses mes yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet ozcan

quote:

Orijinalden alıntı: hulk09

hondayı vw ile kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülüyorum.
    hondayla vw arasındaki fiyat farkını görebilmek için çokta inceleme yapmaya gerek yok.
    arabanın beyni kalbi motordur. ve honda bir motor üretme özürlüdür.
    gelin bi karşılaştırma yapalım.

HONDA CIVIC
    Motor hacmi: 1598cc benzinli
    Maks. güç : 140 ps
    Maks. tork : 152 nm

VW JETTA
    Motor Hacmi:1197cc benzinli
    Mak. güç : 105 ps
    Maks. tork : 175 nm

(Jetta diğer motor seçeeği)
    Motor hacmi: 1390 cc benzinli
    Maks. güç : 122 ps
    Maks. tork : 200 nm

burdan şu sonuç çıkıyor. honda 1.6 motorla sadece 152 nm tork üretebilirken vw 1.2 motorla tsi motorla bile 175 nm tork üretebiliyor. diğer 1.4 motorunu saymıyorum bile :) o değilde benim 2004 model 1.4 fabia bile 132 tork üretiyo :: ee nede olsa skoda vw'in kardeşi;)
    yani diyeceğim şu ki herkes hondanın ucuzluğundan bahsetmiş.iyide nekadar ekmek o kadar köfte.bizim türk milleti kullanmasa bile elektronik şeylerde bol özelliği sever.bikaç yerine kamera koy bikaç süslü püslü tuşlar koy istediğin fiyata satarsın.motoru ikinci planda kalır bizim ülke insanına göre.önce özellikleri gelir.sağda solda eşine dostuna anlatacaktır benim arabada 3 kamera var yok efendim bluetooth var yok efendim hansfree var v.s v.s
    dedim ya vw ile fiyat farkı olması normal çünkü vw ile yarışamayacak kalitede bi motor.
    ayrıca hondanın sadece 1 tane motor seçeneği olması ona özürlü demem için haklı bi sebep olsa gerek.
    hatta ayrıyeten okadar para verip sıfır araba al git hemen lpg bayisine tüp taktır :D bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? hani nerde bu kaliteli motor üreten (!) firmanın dizel motoru? :D a pardon motor özürlüydü unutmuşum

1.si Turbo motor ile Atmosferik motoru bilmiyorsanız burda ne işiniz var?
    2.si Skoda VW'nin kardeşi değil malıdır!
    3.sü Yurt dışında birçok araç fabrika çıkışı LPG'li üretilmektedir.
    4.sü VW daha geçen sene 1.6 dizel motoru piyasa sürmüştür.
    5.si Bu dizel motor rakiplerinden yıllar sonra geliştirilmiş olmasına rağmen daha düşük güç üreten, Renault gibi rakiplerinin artık terk ettiği güç düzeyinde bir motordur.
    6.si Honda'nın 2012'de getireceği 1.6 dizel motor çok daha performanslı bir motor olacaktır. 120hp 300nm
    7.si Motor özürlüsü Honda uçak motoru bile üretmektedir.
    8.si Tek motor seçeneği sunmak ve dizel seçenek koymamak motor özürlülük ise dizel motorunu Renault'tan alan Nissan GTR'a koyduğu motora rağmen motor özürlünün önde gidenidir.
    9.su O kamerayı başka bir marka koysa araca ne fiyat çekerdi düşünmek istemiyorum. Veya opsiyon olarak sunsa bazılarının bir tane 'Şahin' fiyatına sunacağına eminim.
    10.su Bizim ülkemizdeki insan için sorunsuzluk ve ekonomiklik önce gelir. Sorun açmaması masraf çıkarmaması önce gelir. Honda'nın yıllardır kısıtlı motor seçeneğine rağmen bu kadar satmasının nedeni budur.
    11.si Bu motor özürlü marka çevreyi o kadar düşünmektedir ki Hidrojenle çalışıp sadece gaz olarak ''su buharı'' çıkaran bir motora sahiptir!

12.si ve sonuncusu Honda ile VW'yi kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülerken karşınızda ayna vardı galiba!

25 Yasındayım ve hayatım boyunca Gordugum En sert ve En kapak edici Sözlerdi tebrık edıyorum sızı ,:)

• 63 Yasındayım ve hayatım boyunca Gordugum En sert ve En kapak edici Sözlerdi tebrık edıyorum sızı ,:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Orijinalden alıntı: turkish_republic

honda güzel araç sorunsuzluğu da gayet iyi diye duydum

japonlar uzun ömürlü motor konusunda iyiler

Toyota da öyleydi
    adeta sorunsuzluk abidesiydi
    ama ayvayı yedi, tamamı yağ yakıyor
    toyota sahipleri çıldırıyorlar artık

güçlü motor yağ yakar......

yersen yani....

• kimse yemiyor artık

toyota sahipleri şapır şapır dava açmaya başladı
    kazanıyorlarda
    paralarını geri alıyorlar
    firma uçurumun kenarında
  • her üretici ölümü tadacaktır....
  • Genede toyota ölmez diyorum
    yazık olur
  • iyiler ölmesin, sevenler ayrılmasın o zaman diyelim......

"yaram ne kanar ne kabuk bağlar" şarkısı kazaya sebebiyet veriyo, araç da dinlemeyin.....
  • tam otomatik civic kullananlar benzinde yakıt durumunuz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RmznDnmz

quote:

quote:

hondayla vw arasındaki fiyat farkını görebilmek için çokta inceleme yapmaya gerek yok.

HONDA CIVIC

VW JETTA

burdan şu sonuç çıkıyor. honda 1.6 motorla sadece 152 nm tork üretebilirken vw 1.2 motorla tsi motorla bile 175 nm tork üretebiliyor. diğer 1.4 motorunu saymıyorum bile :) o değilde benim 2004 model 1.4 fabia bile 132 tork üretiyo :: ee nede olsa skoda vw'in kardeşi;)
    yani diyeceğim şu ki herkes hondanın ucuzluğundan bahsetmiş.iyide nekadar ekmek o kadar köfte.bizim türk milleti kullanmasa bile elektronik şeylerde bol özelliği sever.bikaç yerine kamera koy bikaç süslü püslü tuşlar koy istediğin fiyata satarsın.motoru ikinci planda kalır bizim ülke insanına göre.önce özellikleri gelir.sağda solda eşine dostuna anlatacaktır benim arabada 3 kamera var yok efendim bluetooth var yok efendim hansfree var v.s v.s
    dedim ya vw ile fiyat farkı olması normal çünkü vw ile yarışamayacak kalitede bi motor.
    ayrıca hondanın sadece 1 tane motor seçeneği olması ona özürlü demem için haklı bi sebep olsa gerek.
    hatta ayrıyeten okadar para verip sıfır araba al git hemen lpg bayisine tüp taktır :D bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? hani nerde bu kaliteli motor üreten (!) firmanın dizel motoru? :D a pardon motor özürlüydü unutmuşum

5.si Bu dizel motor rakiplerinden yıllar sonra geliştirilmiş olmasına rağmen daha düşük güç üreten, Renault gibi rakiplerinin artık terk ettiği güç düzeyinde bir motordur.
    6.si Honda'nın 2012'de getireceği 1.6 dizel motor çok daha performanslı bir motor olacaktır. 120hp 300nm
    8.si Tek motor seçeneği sunmak ve dizel seçenek koymamak motor özürlülük ise dizel motorunu Renault'tan alan Nissan GTR'a koyduğu motora rağmen motor özürlünün önde gidenidir.
    9.su O kamerayı başka bir marka koysa araca ne fiyat çekerdi düşünmek istemiyorum. Veya opsiyon olarak sunsa bazılarının bir tane 'Şahin' fiyatına sunacağına eminim.
    10.su Bizim ülkemizdeki insan için sorunsuzluk ve ekonomiklik önce gelir. Sorun açmaması masraf çıkarmaması önce gelir. Honda'nın yıllardır kısıtlı motor seçeneğine rağmen bu kadar satmasının nedeni budur.
    11.si Bu motor özürlü marka çevreyi o kadar düşünmektedir ki Hidrojenle çalışıp sadece gaz olarak ''su buharı'' çıkaran bir motora sahiptir!

12.si ve sonuncusu Honda ile VW'yi kıyaslayan arkadaşlara kahkahalarla gülerken karşınızda ayna vardı galiba!

25 Yasındayım ve hayatım boyunca Gordugum En sert ve En kapak edici Sözlerdi tebrık edıyorum sızı ,:)

sk67a hocam olsaydı kibar kibar öyle güzel cevap verirdiki arkadaş MM marka aracını satıp tövbe eder japonyaya yerleşirdi (gaz vermiyorum aman hocam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahinbirinci -- 20 Mart 2013; 17:42:08 >

• quote:

Esasında cevap bile vermezdim ama..Hadi yazayım ...Çünkü yeni yazdım...( cevap konusu size değil diğer yazıya)

Elma ile Armudu karıştırsak hesap yanlış çıkar...

Turbo motor alan
    1. Şehir içinde seri araç kullanır..
    2.75 bin km.den sonra şanzıman kavraması bakıma girer..
    3.seri kullanırsa Turbo su arıza yapar..Normal kullanırsa arıza yapmaz..O zaman neden turbo aldın derler adama...
    4.servis ve yedek parça satmak vw gibi pek çok firmanın zaten stretijisi bu nu bilmeyen kalmadı...
    5.Satarken genel olarak sevinirsiniz..

Atmosferik motor alan

1. en az 350 bin km..Honda motorsa en az 500 bin km motora elini sürmessin.
    2.Şehir içinde seri olmayabilir ama uzun yolda tork değeri devamlı artarak müthiş sürüş zevki verir.
    3.150 km hızlardan sonra Turbo motorlardan daha verimli şekilde son hıza ulaşırsınız..
    4.Fazla bekım masrafı yapmadan ,yalnız yağ su koyarak o araçla bir ömür tüketebilirsiniz..
    5.Satarken mutlaka üzlürsünüz...

Saygılar....

• quote:

Orijinalden alıntı: sahinbirinci

quote:

quote:

quote:

HONDA CIVIC

VW JETTA

sk67a hocam olsaydı kibar kibar öyle güzel cevap verirdiki arkadaş MM marka aracını satıp tövbe eder japonyaya yerleşirdi (gaz vermiyorum aman hocam)

ADAMDAN HABER YOK JAPONYAYA GITMEDIGINI NERDEN BILIYORSUN

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

tam otomatik civic kullananlar benzinde yakıt durumunuz nedir?

merhabalar,
    Ankara da hep şehir içi yoğun trafikte kullandım, 4500km ortalaması 9.7 lt. yani fabrika verisi neyse yaklaşık o. araçta en çok sevdiğim özellikte zaten bu ,fabrika verisi ile gerçek veriler yaklaşık aynı.
    araçta lpg yok. elegance otomatik 2012
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Esasında cevap bile vermezdim ama..Hadi yazayım ...Çünkü yeni yazdım...( cevap konusu size değil diğer yazıya)

Elma ile Armudu karıştırsak hesap yanlış çıkar...

Turbo motor alan
    1. Şehir içinde seri araç kullanır..
    2.75 bin km.den sonra şanzıman kavraması bakıma girer..
    3.seri kullanırsa Turbo su arıza yapar..Normal kullanırsa arıza yapmaz..O zaman neden turbo aldın derler adama...
    4.servis ve yedek parça satmak vw gibi pek çok firmanın zaten stretijisi bu nu bilmeyen kalmadı...
    5.Satarken genel olarak sevinirsiniz..

Atmosferik motor alan

1. en az 350 bin km..Honda motorsa en az 500 bin km motora elini sürmessin.
    2.Şehir içinde seri olmayabilir ama uzun yolda tork değeri devamlı artarak müthiş sürüş zevki verir.
    3.150 km hızlardan sonra Turbo motorlardan daha verimli şekilde son hıza ulaşırsınız..
    4.Fazla bekım masrafı yapmadan ,yalnız yağ su koyarak o araçla bir ömür tüketebilirsiniz..
    5.Satarken mutlaka üzlürsünüz...

Saygılar....

Honda Motor A.ş nin Hangi Departmanında Calısıyorsunuz Dogru Soleyın :

• quote:

Orijinalden alıntı: kpln

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

tam otomatik civic kullananlar benzinde yakıt durumunuz nedir?

merhabalar,
    Ankara da hep şehir içi yoğun trafikte kullandım, 4500km ortalaması 9.7 lt. yani fabrika verisi neyse yaklaşık o. araçta en çok sevdiğim özellikte zaten bu ,fabrika verisi ile gerçek veriler yaklaşık aynı.
    araçta lpg yok. elegance otomatik 2012

Sanki 1999 1997 1.6 vti lerin performansı daha fazla ve daha az yakıyor :)
  • Yine forum renklendi.
    Her zamanki gibi.
    Sonu gelmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbo motor a birşey olmaz....2005 sonu aldığım 1,3 mj fiat motorlu aracı 2012 ekimde sattım...140 binde....
    gene 2005 sonu aldığım 1,3 mj fiat motorlu aracı 2010 eylülde sattım...100 küsur binde....

ve bu araçları ben ve tüm elemanlar ful kullandık... bazen gözümün önünde hırpaladılar aracı banamısın demedi...
    ve ben gene 2012 aralık da aynı motorlu araçtan aldım....

dizel araç parçaları daha kaliteli üretilmek zorunda..mesela piston lar alfin lidir....eksoz subapları mıknatıs tutmaz vs....

eğer turbo civic olsaydı...ben alırdım....neden çünkü honda nın mühendisleri var ve hepsi okumuş çocuklar...bende alırdım diyen yok mu....????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hurma10 -- 20 Mart 2013; 18:18:00 >
  • 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.