Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzine büyük zam gelecek, 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

depoyu fulledim,

830 km gidecek inşallah. 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyzade;

çinden 4-5 yıl önce aldığımız ön sinyal ampüllerinden bir tanesinde beyaz gündüz ledi yanmıyor,

Eskiye geri dönmekten başka çare yok sanırım.

kontrol ettirdim, sistemde sorun yok, ampül patlak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 29 Ekim 2021; 12:30:38 >
  • bugün sanayi de aramadığım yer kalmadı,

alman grubuna göre yuvarlak soketli sinyalli gündüz ledi vardı ama duy kısmı yuvarlak olduğu için uymadı.

düz soketli bulamadım.

eski sinyal ampülüne geri döndüm.

enteresan ama Valvematic arızası nedeniyle LPG de bariz şekilde dalgalanma ve stop etme durumu oluyordu, artık normale döndü.

geçen ay da arka sis ampülü patlamıştı.

hiç şüphem kalmadı;

ya Valvematic arızası ; elektrik sistemini bozuyor,

ya da elektrik sistemindeki arızalar ; Valvematic arızası verdiriyor.

.

edit;

sorun LPG enjektör kaynaklıymış.

Valvematic değiştirmekten kurtulduk.

2 tane ikili K tipi lovato enjektör nakit 1500 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Şubat 2022; 17:40:19 >
  • Arabayi değiştirmeyi düşünen var mı ? Bazen diyorum LPG Avensis yerine küçük hacimli, turbo benzinli , daha küçük bir araca mi gecseydim diyorum :( otomatik vites ozellikle ama fiyatlar uçtu, corsalar 250 den basliyor :( polo 300 oldu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • emindoner09 E kullanıcısına yanıt

C segmentten aşağısı memnun etmez.

B suv Arona alan arkadaşım pişman. ibiza'nın hallicesi.

edit;

artık pişman değil, 3 ay önce 242 bine aldığı araba 349 bin olmuş .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 5 Kasım 2021; 16:22:35 >

Eşimin 1.33 Yaris MultidraveS ile 35-45 bin km arası

10 000 km de 650 litre benzin tüketmiş.

( 0w-20 advanced) 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

Aynı konforu bulamazsınız bu durumda.

• lordford50 kullanıcısına yanıt

merhaba aylardır girmediğmi farkettim.

çinden yeniden sipriş vermek veya TÜRK siteleine bakmak lazım. benimkiler şükür sorun çıkarmadı. Aldığımda 1 tanesi sorun çıkarmıştı satıcı yenisini gönderdi ondan beri sorun yok gibi

hesabıma yanlışlıkla 1 milyon yatmadığı sürece ben araba değiştiremem bu hiper enflasyonda 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

kriz daha başlamadı...

gerçi hesabıma 1 milyon yatsa eregli alır senede 100 bin temettüsünü yerim orası ayrı :):):):)):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 2 Aralık 2021; 9:23:56 >
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt

Eski sinyal ampülleri taktırdım.

valvematic ile ilgili sorun yaşamıyorum artık.

rölanti normale döndü,

stop etme sorunu kalmadı.

arıza ışıkları yanmıyor.

tüp 5 lirayı geçtiğinden beri 1-2 kez ancak tüp aldım.

2-3 aydır benzinde biniyorum.

ya Arızalı ampülden yada tüpten dolayıydı bilmiyorum, Valvematic sorunu.

.

edit;

sorun LPG enjektör kaynaklıymış.

Valvematic değiştirmekten kurtulduk.

2 tane ikili K tipi lovato enjektör nakit 1500 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Şubat 2022; 17:41:13 >

Benzin-tüp farkı 1-2 lirayken benzinden memnunum.

1 depo benzin ile 830-850 km, harika.

bu fiyatlarla Lpg ile kullanan kalmadı sanırım.

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

• hakkaten çok ilginç bir sorun.düzelmesine sevindim.Ampulu düzgün bağlayamamışlar anlaşılan

Bu arada araç 153 binde,Alt takımla ilgili bir işlem yapıldı mı hiç. Benim 120 bin oldu alt takımda hafif boşluklar başladı.Burada kaymak asfalt neredeyse yok

Alt takım iyi.

yazın 11 yıllık baskı Balata değişti.

Yakıt azaldı.

serviste ; üçlü set 3000₺ , 1250₺ de işçilik ile toplam 4250 lira verdim.

Dövize %60 zam geldiğine göre şimdi serviste baskı balata değişimi 7000₺ tutar herhalde

bende de balata iyi gibi şükür. balata artı alt takım onarımnı düşünemiyorum şu an :S

Benzine zam geliyor, 77 kuruş. 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

9,45 liradan fulledim. 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

bir önceki fulledikten sonra 453 km olmuş, 295 lira ile fulledi. Benzinde 100 km de 65 ₺ tüketiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 8 Aralık 2021; 21:54:21 >
  • 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

soğutma sistemi ve lpg t bağlantılarından sızma var. senede yarım lt kadar eksiltiyor.

yazın 2 adet t alıp değişim yapacağım nasipse.3 lt total organik antfirz aldım şimdiden .daha 2 sene önde değişmiştim ama yapacak bir şey yok.

aynı motor corolla olan arkadaşta da benzerini gördüm. antifriz özelliğinden dolayı galiba.

bağlantı noktalarını iyi sıkmama rapmen yaşarma devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 13 Aralık 2021; 9:39:16 >

Ben de bir yıl önce orjinal antifrizi değiştirdim.

Total supra kullandım.

bende bir eksiltme felan olmadı,

T ne işe yarayacak ?

çürümüş olabilir vb kaç sene oldu. korozyon falan varsa .t dediğim lpg regülatörüne bölünen t ler

Mevcut olanı değiştirecekmişsiniz, 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

yeni bir t alıp ekleyeceksiniz diye anlamıştım ! 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi 

• 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.