Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (225. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracı kuruladıktan sonra soğuk kaporta üzerinde ufak dairesel hareketlerle uygulayın, bütün aracı döndükten sonra ürün pudralaşır, sonrasında mikrofiber bez ile kalıntıları alıp parlatın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22 kuruş yakmış araba Nazilli Didim arası :( git gel . Ama malesef daha uzağa gidemiyoruz, LPG beleş ama dünya çok pahalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

MERHABA
    80 liraya Autoglym Extra Gloss Protection Parlaklık Ve Boya Koruma 500 ml.
    almıştım,
    korona nedeniyle uygulayamamıştım.
    bu ürün tek araba için mi?
    iki arabaya yeterli olur mu?
    sünger olarak bakkal da satılan renkli büyük bulaşık süngerleri işimizi görür mü?

https://www.hepsiburada.com/autoglym-extra-gloss-protection-parlaklik-ve-boya-koruma-500-ml-p-HBV00000J3IPZ

http://uludagfirca.com/urun/77/renkli-bulasik-sungeri
    https://urun.n11.com/sunger/parex-magic-fiber-sunger-P382909918?

şundan almadım;
    https://www.amazon.com.tr/AutoGlym-11183-Cila-Uygulama-S%C3%BCnger/dp/B005DXQW0Q/

Alıntıları Göster
    https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ultra-yumusak-oto-yikama-eldiveni-cizmeyen-yun-karisimli-1-kalite_pdp_514873107 şuna benzer ürün kullanıyorum. Bakkalda satılan sünger çizer arabayı. Ph nötr bir şampuan + çift kova ile kolayca yıksrsınız petrolde. Ürün hk Burak abi söylemiş zaten sitelerinde de yazıyor. Ben 3d high gloss almıştım tüpte ucuz bir şeydi ondan kullanıyorum. Arabanın üstü kaygan bir hal alıyor leke tutmuyor bereketli çok.
    boya koruma yaptıktan sonra benzinlik köpüğü ile yıkama yapmayın kafi.

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    hı tech aplicatör Sünger sipariş verdim.
    Haftaya gelir.
    3D gloss ile neyden bahsettiğinizi anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

hı tech aplicatör Sünger sipariş verdim.
    Haftaya gelir.
    3D gloss ile neyden bahsettiğinizi anlayamadım.
    ben de zamanında boya koruma olsun diye şundan almıştımmarka ismi
    https://www.trendyol.com/3d/hd-poxy-hybrid-montan-wax-boya-koruma-473-ml--422oz16-p-6863120?boutiqueId=446995&merchantId=126937&gclid=Cj0KCQjw2PP1BRCiARIsAEqv-pTytjcXFhXsNfCkZluRBG2JEthkkoda6NGav33lpN3JDWzvXcDyrIYaAmv2EALw_wcB

• araçlarınızda kronik sıkıntılar söz konusu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avcı10

araçlarınızda kronik sıkıntılar söz konusu mu ?
    Düşünüyorum
    Düşünüyorum
    Aklıma bişey gelmiyor.
    2011 avensis elegant extra

• quote:

Orijinalden alıntı: Avcı10

araçlarınızda kronik sıkıntılar söz konusu mu ?
    Benim karşılaştığım hiçbir şey olmadı.

Bu aracın Türkiye'de neden çok satılmadığını gerçekten anlamıyorum.

Araba işi masraflı olmasına rağmen insanlar macerayı seviyor ve farklı markalara yöneliyor.
  • 4 senenin ardından bugün lastikleri nokian powerproof ile değiştirdim. Goodyear'a yakındım ancak indirim bedava yakıt vs. Tanesini 600e düşürünce ikinci tercihim olan nokian aldım.
    225 55r17 devam

• Hayırlı olsun

• Fark nedir ??

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Ağırlık ? Yakıt tüketim farkından bahsediyorsunuz demi ? Eski kasa daha agirsa belki ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öğleden sonra kargoya gittim, aracı 4luleri yakıp kenardda bıraktım. Geri döndüğümde start stopa bastığımda tirrit tirrit diye ses geldi çalışmadı arac.eyvah dedim motor arızası mi?akü bitse ışıklar da yanmaz diye düşündüm. bujiler mi nedir derken türk nippon kaskoyu aradım(reklamlar;)). acil yol yardım çekici istedim.cabucak geldi. El frenini de indirmiyor basıyoruz. Dedim kitapçığında bagajdaki demir çubukla dondurun yazıyordu. Baktık demir çubuk var ama bı delik filan açıkta yok, bantli yerler falan var. neyse çekici arkadaş bı Toyota ustasını aradı.bagajdan yapmayın beyni karistiriyo aracın dedi El frenini P yazan düğmeyi bu tarafa çekerek yapın demiş tam anlamadım ama oldu, freni saldı. Ha bide aküsü bitmiş, getirin bakalım demiş. Aslında yetkili servise gidesim vardı ama akü diyince bide Toyota daki prosedürü düşününce sür ustana dedim.aku takviyesiyle çalıştırdı. Biraz çalışsın dedi. Bu arada akü varta 2013 orijinal aküsü 60 amper. Sonra ölçüm yaptı iyi çıktı. Akü toplar bazen dedi, yeni akü bile topluyor, 4 luleri falan açık burakma dedi. Ön LED ve gündüz farını yakan ampul patlaktı, onu degistirdi. Borcum, 15 ampul dedi, ustede ne verirsen, 40 lira verdim toplamda, bakımları da sana yaptırayım dedim. 0-20 yağ aldım filtreler filan var dedim. 76 binde araç şanzıman yağı da değişecek dedi., enson bakım 6o bindeydi , 0-20 titretiyo aracı dedi, Castrol 5-30 la değiştir o yağı dedi fabrikada orhinal yağ da Castrol 5-3o koyuyarlarmis. Bu usta Aydın'da ki yetkilide 7 yıl çalışmış. Aklımda deli suphelerle eve geldim. Evde bikac saat durunca aracı kapalı yere park ediyim dediydim araç hepten ölmüş. Işığı yakmaya bile mecali yok. hay senin ustalığına ölçümüne de diye saydirdim. Bence akü ömrünü tamamlamış. Oradayken gündüz sorduğumda Bitmisse varta al yine dedi. Mutlu 2 yıldır bozmuş. Dedim rocket diye bı akü varmış Güney Kore malı mı ne ne çok iyiymiş dedim. Cık dedi.. Ne yapayım bı akıl verin dostlar? Biraz uzun oldu ama tüm yazdıklarımı yorumlarsanız memnun olurum. Akü, bakım yağ vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jumaruu -- 11 Haziran 2020; 0:54:27 >

• Sorun belli ki akü, inci mutlu farketmez, al gitsin. Yağ konusu 0w30 tavsiye olunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 11 Haziran 2020; 1:28:35 >
  • emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    Evet yakıttan bahsediyorum.

• Jumaruu kullanıcısına yanıt
    Benim orjinal akü 6 - 6.5 yıl gitmişti.
    7 yıldan fazla gitmez zaten.
    Sonra yine varta aldım üç yılda zayıfladı , meğer iki yılda rafta beklemiş. Aküm 5 yıllık oldu.
    Bende değiştireceğim.
    Anahtarsız giriş, marş sistemi ve Lpg nedeniyle
    Klasik 60 lık akü almayacağım bu sefer.
    Araştırdım efb akü alacağım.
    Çelik 63 efb akü 350-400 lira dedi ustalar.
    İnci-mutlu-varta (Efb) felan da 500-550 civarıydı.
    .
    Yağ olarak yıllardır mobil1 advanced 0w20 kullanıyorum, memnunum.
    Aydın ve Lpg faktörlerini düşünüyorsanız 10 yaş ve 150 bin km den sonra veya performanslı kullanım tarzınız varsa ; 0w30 ideal olabilir.
    5w30 önermem; 0w30 da 5w30 kadar aracınızı korur, artı tasarruflu olur. İlk soğuk marşta 0w numara yağlar motor aşınmalarını önler.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam cvp için. O zaman elimdeki yağı 0-20 eneosu kullanayım. Seneye 0-39 şapariz. Akü çelik efb o da tamam. elimdeki mevcut aküye para vermezler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jumaruu -- 11 Haziran 2020; 10:54:24 >
  • 350 ye inci akü aldım geçtim. Aydın gibi küçük bı sehirde zaten çok seçeneğin yok. Varta, mutlu, inci. Akude tazelik de önemli sonuçta. Mart 2020 üretimi.

• burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun goodyear asimetrik fiyatı ne kadardı burak.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.