Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

Teşekkürler

(Her firma 42-63 ah aralığında kafasına göre tavsiye yapmış)

kargocuların durumu belli. ters dönse hasar alsa vb. akücüde daha ucuza almıştım ben.hem kendileri de takarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 10 Mart 2019; 8:24:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız

• burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Yaris 1.33 için 42Ah ile 63 Ah aralığında aküler önerilmiş,
    Genellikle 52-50-44 amperler yoğunlukta.
    42-55-60-63Ah nadir.

Son üç modele indirdim, bu hafta fiyat alırım.

Varta 44Ah - 440A (175mm yüksekliğinde)

Mutlu 50Ah - 420A (190mm)

Varta 52Ah - 470A (190mm)
    .

Varta
    44 ah 380 lira
    52 ah 390 liraydı,
    Kare olması nedeniyle yine 44ah 440Aaldım,
    Üzerindeki delphi 44ah 360A idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 15 Mart 2019; 19:4:18 >
  • 2 aydır su değmez arabayı yıkadım
    ph nötr divortex yerli ve milli şampuan.
    sonax Bsd cila(2 yıllık bereketli bir ürün)
    kendi yaptığım çizmeyen araba yıkama zımbırtısı ve çift kova tekniği.
    En son ön cama ucuz yağmur kaydırıcı.
    benzinlik köpüğü ile neredeyse hiç yıkamadım.aldığımda kromlar su lekesi gibiydi sil sil gitmedi.nedeni benzinlik köpüğüymüş. pasta ile silip ph nötr şampuan ile yıkadığım için aldığımdan beri. kromlarda leke olmadı şükür.

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 16 Mart 2019; 19:30:16 >

• Benzinlik köpüğünü kullandığım tek yer. lekeleri iyi çıkarıyor

• Galiba baskı balata bitmek üzere arabanın eski performansı yok. Bağırıyor biraz, ama ani devir yükselmesi de yok. 2011 1.6 126.000 de. Yakın zamanda değiştiren oldu mu arkadaşlar?

• a.eser01 A kullanıcısına yanıt
    1-2 yıl önce bende baskı balata bitiyor zannediyordum, sanayideki usta baktı,2-3 yıl daha gider demişti.
    sebebi yakıtmış.
    kaliteli yakıt alın. Yüksek devirli kullanın.
    (model ve km aynı gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Mart 2019; 13:0:31 >
  • ARAÇ içi kamera için ;
    Blueskysea B1W (wifi)
    veya
    junsun s100 (wifi)

sipariş vereceğim, itirazı olan var mı?

ilave;
    https://www.banggood.com/DC-12V-23V-to-5V-Mini-Micro-USB-Port-Wire-Cable-Car-Charger-Camera-Phone-GPS-Pad-p-1033830.html?akmClientCountry=TR&currency=USD&createTmp=1&aff_key=31k3_kg4uq&utm_source=ShareASale&utm_medium=aff&sscid=31k3_kg4uq&ID=520614&cur_warehouse=CN
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 26 Mart 2019; 11:15:17 >

• quote:

ARAÇ içi kamera için ;
    Blueskysea B1W (wifi)
    veya
    junsun s100 (wifi)

sipariş vereceğim, itirazı olan var mı?

ilave;
    https://www.banggood.com/DC-12V-23V-to-5V-Mini-Micro-USB-Port-Wire-Cable-Car-Charger-Camera-Phone-GPS-Pad-p-1033830.html?akmClientCountry=TR&currency=USD&createTmp=1&aff_key=31k3_kg4uq&utm_source=ShareASale&utm_medium=aff&sscid=31k3_kg4uq&ID=520614&cur_warehouse=CN
    .
    hayırlı olsun denir. ucuz olsun derseniz şaomi 70 minutes de iş görür :)

• a.eser01 A kullanıcısına yanıt
    Son bakımda ne yağı koyuldu arabaya?
  • Merhaba, şoför kapım çok gicirdiyor, bunu nasıl engelleyebiliriz? Yagciya gitsem ne yağı sürecek menteşelere ? Gres yağı döktüm biraz ama ertesi gün gene aynı moda büründü 😁 araba sanki klasik 63 ler gibi gicirdiyor , kapı açmaya utanır oldum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıvı sprey gres, silikon sprey, ya da en basiti wd40 sıkabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 26 Mart 2019; 22:50:34 >
  • emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    WD40 sıkarsanız uzun süre gıcırdama vb. olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emindoner09

Merhaba, şoför kapım çok gicirdiyor, bunu nasıl engelleyebiliriz? Yagciya gitsem ne yağı sürecek menteşelere ? Gres yağı döktüm biraz ama ertesi gün gene aynı moda büründü 😁 araba sanki klasik 63 ler gibi gicirdiyor , kapı açmaya utanır oldum :)
    gergiye beyaz Gres sürülecek tüm kapılara yapın. kapıyı açınca ortada plastik siyah bir kol var içeri giren oraya süreceksiniz.
    araba temizlerken oradaki yağı vb şeyleri de temizliyoruz yağsız kalıyor gacırdıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

hayırlı olsun denir. ucuz olsun derseniz şaomi 70 minutes de iş görür :)

Alıntıları Göster
    almışken iyisi olsun dedik,
    viofo A129 sipariş verdim gavuristandan.
    700 tl. kupon kullanarak.

https://www.maxitekno.com/viofo-a129-cift-kamerali-gps-modullu-arac-kamerasi?gclid=EAIaIQobChMI3cXauKGx4QIVFIfVCh2n2QVSEAQYAiABEgLTLPD_BwE

.
    kupon:
    https://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-wifi-cift-kamerali-arac-kamerasi-incelemesi/20671

.
    https://www.banggood.com/Viofo-A129-Duo-Dual-Channel-5GHz-Wi-Fi-Full-HD-Car-Dash-Dual-Camera-DVR-with-GPS-p-1321355.html?cur_warehouse=CN

• 2011 avensis en son periyodik bakım 139000 de yapılmıştı. ayrıca genel bakım yaptırdım ama buji balata vs birşeye ihtiyaç duyulmadı. şimdi 155000 km de bakıma gidecem. Ekstra baktırmam gereken birşey var mı. araç da gözüme çarpan birşey yok debriyaj haricinde. bir de 800 tl diyor servis yakın zamanda bakım yaptıran var mı biraz fazla geldi fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.m

2011 avensis en son periyodik bakım 139000 de yapılmıştı. ayrıca genel bakım yaptırdım ama buji balata vs birşeye ihtiyaç duyulmadı. şimdi 155000 km de bakıma gidecem. Ekstra baktırmam gereken birşey var mı. araç da gözüme çarpan birşey yok debriyaj haricinde. bir de 800 tl diyor servis yakın zamanda bakım yaptıran var mı biraz fazla geldi fiyat.
    tüm sıvılar kontrol edilsin.soğutma sıvısı 100 bin / hidrolik 40 bin periyotta değişir.
    soğutma sıvısı en iyisi en son spekleri karşılayan silika borat FREE ürünler olsun. ben castrol radicool SF kullandım.
    hidrolik dot4 /5 kullanılır.
    başka aklıma gelen yok.

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Yağ ve cam suyu hariç bendeki bütün sıvılar 8 yıllık sanırım.
    Enazından 6 yıldır bende , fren hidroliği ve antifriz değişmedi.
    Yakın zaman da ön balatalar bitecektir,
    Ozaman fren hidroliğini de değiştireyim bari.
    .
    Bujiler 100-120 bin km de bir değişiyor, ben indirimle 330 liraya 112 bin km de iken serviste değiştirmiştim.
    .

• quote:

Yağ ve cam suyu hariç bendeki bütün sıvılar 8 yıllık sanırım.
    Enazından 6 yıldır bende , fren hidroliği ve antifriz değişmedi.
    Yakın zaman da ön balatalar bitecektir,
    Ozaman fren hidroliğini de değiştireyim bari.
    .
    Bujiler 100-120 bin km de bir değişiyor, ben indirimle 330 liraya 112 bin km de iken serviste değiştirmiştim.
    .
    fren hidrolik değişiminde fark hissediliyor. radyatör suyu değişimi kullanıcıyı etkileyen bir şey değil ama motor sağlığı için sanki gerekli

• Fren hidroliğini hava yaptırmadan tek kişi değiştirebilir mi? Bir de debriyaj için şanzıman üzerinden de eski sıvıyı alabildiniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.