Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Hayırlı uğurlu uzun ömürlü olsun

arka kapak kapandı mı

En çok ondan korkuyordum. Sıkıntı çıkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 17 Temmuz 2017; 1:30:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka disk ve balataları de değiştirdim şükür.
    arka disk ya da balata değişimi için özel döndürüp iten aparat lazım 100 liraya n11 den aldım. ustaya para vermektense bir kere al sürekli kullan. Hem kafam rahat kaliper leri kaliper primlerini güzelce temizleyip lityum gres ile yağladım. Önceki ankara dörtnal da değişim yapmıştım pimlerde hiçbiri yağ yoktu o kadar güvendiğimiz servis bunu yaparsa artık bir şey demiyorum.

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi
    2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 17 Temmuz 2017; 10:22:18 >

• gunduz farlarini nerden yakiyoruz, arac 2013 extra

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    talat bi timsah kriko lazım bize. sonra sök tak dilediğin gibi..
    adresi yazıyorum yolla şu aparatı ben de değiştiricem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garadayı265

gunduz farlarini nerden yakiyoruz, arac 2013 extra

Araç çalıştırıp el freni indirin yanar

• quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

talat bi timsah kriko lazım bize. sonra sök tak dilediğin gibi..
    adresi yazıyorum yolla şu aparatı ben de değiştiricem.

timsah kriko nedir abi

aracın kendi kriko su ufak tefek işler için iş görüyor. Yağ ve filtre için de arkadaştan kriko alıp sağ sol 2 kriko vurup değiştirmeyi düşünüyorum filtre sökme aparatı almıştım onu da kendim değiştiririm nasip olursa

fren kaliper kaktırma aparatı yollarım abi ama kargo parasına bence sen bu cihazı alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 18 Temmuz 2017; 22:21:3 >

• burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Bende önleri kendim değiştirdim miss gibi oldu ama arkayı yapamadım. Allah'tan Talat halletti bende alsam mı almasam mı diye düşünüyorum 90 TL ye gelecek indirimle

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Bende önleri kendim değiştirdim miss gibi oldu ama arkayı yapamadım. Allah'tan Talat halletti bende alsam mı almasam mı diye düşünüyorum 90 TL ye gelecek indirimle

Al al al.

kaliper piston tamir takımı 180 lira çifti

ustalar zarar verebilir kaliper leri yağlamıyorlar kaliper pimleri o derece pislik

kendin sök yap derim kaliper primlerini yağlayıncsa frenler değişti yav pedal lar yağ gibi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 27 Temmuz 2017; 20:5:4 >
  • https://www.youtube.com/channel/UCAqxMMIkcRuxiTPhoJ6Yjgg

yuuuutup kanalım.Basit onarımlar,avensisile ilgili küçük geliştirmeler vs ekliyorum fırsat buldukça.
  • quote:

https://www.youtube.com/channel/UCAqxMMIkcRuxiTPhoJ6Yjgg

yuuuutup kanalım.Basit onarımlar,avensisile ilgili küçük geliştirmeler vs ekliyorum fırsat buldukça.

Talat paylaşımların bayağı faydalı olmuş eline sağlık.
  • quote:

https://www.youtube.com/channel/UCAqxMMIkcRuxiTPhoJ6Yjgg

Tebrikler, güzel olmuş. Elinize sağlık.
  • Yağ konusunda bilgisine güvendiğim bir sanai ustasına 0w-20 yağlardan enois mi, castrol mü ? diye sordum. "Shell in 0w-30 ünü al" dedi. "Alabilsen 0W 40 al" diyeceğim ama hem pahalı olur hem de bulamazsın dedi. Filtre olarak da Man tavsiye etti. Filtrede onun üstüne yok dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 29 Temmuz 2017; 15:14:6 >
  • homebird kullanıcısına yanıt
    Toyota mann filtre kullanmıyor. siz orjinal yap filtre alın bırakın mann ı munn u.

0w20 her yerde var eneos motul mobil castrol hepsi iyi yağ fiyatına göre alın birini

• quote:

Orijinalden alıntı: homebird

Yağ konusunda bilgisine güvendiğim bir sanai ustasına 0w-20 yağlardan enois mi, castrol mü ? diye sordum. "Shell in 0w-30 ünü al" dedi. "Alabilsen 0W 40 al" diyeceğim ama hem pahalı olur hem de bulamazsın dedi. Filtre olarak da Man tavsiye etti. Filtrede onun üstüne yok dedi.

bahsettiğiniz markalar kalitelidir, sorun olmaz.
    SN sertifikası olsun yeterli.
    ama muhakkak 0w-20 alın derim.
    yakıt, performans , sessizlik .. her konuda iyileşir.
    ben 4 tane litrelik Mobil 1™ Advanced kullanmıştım, çok çok memnunum.
    12000 km oldu, bakıma 3000 km kaldı.
    dün yağı kontrol ettim,
    hiç eksiltme yok. yine üst çizgiye yakın seviyede.
    biraz rengi kahverengileşmiş o kadar.

http://www.turkoilmarket.com/Mobil-1-0W-20-1-L,PR-5810.html

http://www.turkoilmarket.com/Motul-8100-Eco-Lite-0W-20-4-Lt,PR-5152.html

http://www.hepsiburada.com/motul-8100-eco-lite-0w20-4-litre-p-OTYAGCRSI582

http://www.hepsiburada.com/eneos-premium-ultra-0w-20-4-lt-motor-yagi-p-HBV0000031387

http://www.hepsiburada.com/petronas-syntium-0w-20-p-HBV000003AVCO

http://www.yagonline.com/Petrol-Ofisi-Maxima-0W20-4-lt-Benzinli-Motor-Yagi,PR-1595.html
    .
    yağ filtresi ve contası orjinal olsun.

• quote:

Toyota mann filtre kullanmıyor. siz orjinal yap filtre alın bırakın mann ı munn u.

0w20 her yerde var eneos motul mobil castrol hepsi iyi yağ fiyatına göre alın birini

Aynısını ben de ustaya söyledim. Söylediğine göre onlarda filtreyi kendileri üretmiyor, başkasına ürettiriyorlarmış. Söylediği man filtreyi ve diğer birkaç markayı kutularından çıkarıp baktım. Doku ve ağırlık olarak diğerlerinden çok daha kaliteli duruyor. Ama iyi izlenim bırakması, kaliteli olduğu anlamına gelmiyor tabiki Gerçi filtre işini düzgün yapsın yeter, kaliteli olması çok bir şeyi değiştirmez değil mi? Belki yağın ömrüne olumlu katkısı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 29 Temmuz 2017; 22:50:58 >

• Arkadaşlar hayırlı günler aracın sağ arka lastikten ara ara şangırtı sesi geliyor sebebi ne olabilir acaba.frene bastiğimda tamamen kesiyor fakat bu seferde cızırtı sesi geliyor.bazen yagmurlu yolda islandiginda gelen ses gibi geliyor.sıkıntı yaratacak biseymidir acaba. Taş toz sıkışmistir diye düşündüm yolda yaptim tazyikli su ile de temizledim bazen kayboluyor bazen yine oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: o.m

Arkadaşlar hayırlı günler aracın sağ arka lastikten ara ara şangırtı sesi geliyor sebebi ne olabilir acaba.frene bastiğimda tamamen kesiyor fakat bu seferde cızırtı sesi geliyor.bazen yagmurlu yolda islandiginda gelen ses gibi geliyor.sıkıntı yaratacak biseymidir acaba. Taş toz sıkışmistir diye düşündüm yolda yaptim tazyikli su ile de temizledim bazen kayboluyor bazen yine oluyor.

Arka balatalar bitmiş büyük ihtimal, balatanın bittiğini haber veren bir metal parça var, diske sürtüyor ve tencere-tava sesleri çıkarıyor. Geçen sene tatil dönüşü başıma gelmişti ,uzunca bir yolu öyle geldim, sinir bozucuydu. TEM serviste değiştirdim sonrasında.
  • taş sıkışmış olabilir balata bitiyor olabilir.

balata ise önemli bir sorun taş ise bir süre sonra geçmesi gerekir.

balataları kontrol ettirin.

ya da lastiği söküp kaliper arasından bakın bakalım balata ne durumda.

ince metalik bir cızırtı varsa arkadaşların dediği gibi balata bitik sinyalidir

• bugün tüv türk muayeneden AĞIR KUSURLA KALDIM.

plaka da vidalar ağır kusurmuş, söktürdüm, silikon sıktırdım, üstünede beyaz parlak yapışkan bant yapıştırttım.

arka sinyal ampülleri solmuş, osram taktırdım, tanesi 4 liraymış.

lpg hortumunda metal spiral olmayacakmış, söktürdüm.
  • araçta yedek lastiğim yoktu.
    onun için hafif kusur bile yazmamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 1 Ağustos 2017; 20:38:31 >
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.