Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.723
Cevap
41
Favori
161.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    eyvallah hocam. bakalım yeni kasa bi tane beyaz avensis elegant extra buldum. anlaştık gibi bakalım kısmetse alacam.
    bide brc my11 taktık mı? ömürlük olmasada kaza bela olmassa bi 10 sene gider diye düşünüyorum. 70 80 bin civarı servis garantili cizik boya degişme yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: estaba

eyvallah hocam. bakalım yeni kasa bi tane beyaz avensis elegant extra buldum. anlaştık gibi bakalım kısmetse alacam.
    bide brc my11 taktık mı? ömürlük olmasada kaza bela olmassa bi 10 sene gider diye düşünüyorum. 70 80 bin civarı servis garantili cizik boya degişme yok.

brc takma da ne takarsan tak deyim ben sana
    obd'li lovato takın daha isabetli olur
  • estaba kullanıcısına yanıt
    BENCE DE BRC YE SAPLANMA .
    LOVATO VE VİALLE NİN DE YENİ MODELLERİ ÇIKTI.
  • Brc de hiç sorun yaşamadan çok uzun bi süredir kullanıyorum. Daha iyisi varsa tabii ki olabilir ama bakalım önce bi aracı halledelim onada sıra gelir..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Akresi

Arkadaşlar direksiyondan radyo aramaya bastığımda sadece hafızadaki kanllar arası geçiş yapıyor. Oysa ilk aldığımda normal arama yapıp bir sonraki radyoyu buluyordu. Nasıl tekrar o hale getirebilirim?

Not aşırı yoğun olmayan şehir içi trafikte yakıt ortalamam bilgisayarda. 8 litre nasıl acaba?

Basılı tutun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Basılı tututp ses geldikten sonra arıyor ama bu eğer böyleyse ciddi eksi radyo adına. Zira kumandadan zaplama yaygın olduğu gibi düğmeden kanal değişme de öyle. Umarım tek basışta geçiyordur. Yoksa ben ilk aldığımda halisünasyon mu gördüm :)

Bir başka soruda benzinle ilgili olacaktı. Tüpte iken 2 diş benzin gösteriyordu ama içeride ne kadar benzin old. bilmiyordum. Range:0 idi. Bir de benzinle ilgili uyar yazısı gördüm ekranda. Sonra 50 liralık benzin aldım 4 diş oldu. Ne demek oluyor bu?
  • Akresi A kullanıcısına yanıt
    'Range' yazısını dikkate alma hocam. Araç kilometre yaptıkça menzil azalacak ama içerde kalan yakıt aynı kalacaktır. Daha sonra benzin ekleyince yeniden artar.

• Lpg kullananlara önemli not. Benzin deposu çeyrek altına inmesin. Benzin pompası kendini soğutamaz ve bozulur. Özellikle ford modellerinde zırt pırt bozulur. Toyotalar daha sağlamdır lakin yine de riske girmeyin

• Dostlar bizim araçların buji değişimi kaç kilometre veya yılda bir yapılıyor? Yetkili servis 100000km demişti bana önceki bakımda. Ama bana fazla iyimser geldi bu kadar kilometre. Son olarak bujinin bittiğini nasıl anlarız?

• bahaman B kullanıcısına yanıt
    İridyum uçlu bujiler 100,000 km yi görür. 100bin km de bir değiştirilirler.
    Yakıt çok yakarsa, performans da düşerse 5-10 bin önce de değiştirebilirsin.
    Ama resmi olarak 100.000km.
    yakıt oktan sayısı ve diğer değişkenlikler(tutuşma ile ilgili)
    ve Aracı kullanım şekli de etkendir ama ben şahsen araçların orjinal fabrikasyondaki parçalarının çok uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum.
    Yani kullanımınıza göre 105-110 bini de görür. Ama hep sûrekli 4-5 bin devirlerde kullanılırsa 80-90 bin de de değiştirilebilir.
    .
    ( 5 yıl önce 30bin km de bir değiştirdiğimiz fordun 4 tane bujisi yetkili serviste toplam 25 lira civarıydı.)
    İridyum bujiler çok daha pahalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 3 Nisan 2016; 10:37:09 >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Şu ana kadar 47000 km yol yaptım Avensisimle. Bu durumda en az 80-90 bin kilometrelere kadar yola devam. Belki de benden sonraki sahibine kısmet olacak bu buji işi o zaman

Araç lpg.li ise seksenbinlerde değiştirmek daha iyi olur.Benzinli kullanımda yüzbin de bir değişim öneriliyor
  • Buraya da yazalım. Arkadaşlar avensis yağı 0w 20 dır. Servisler ısrarla 5w30 koyuyor. Bu da bir miktar performans torpuluyor ve yakıtı artırıyor.
    Tam sentetik 0w 20 kullanın. Lpg li de olsanız aynı yağı kullanın!

Bu mesaja eklenen görseller:

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

• quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Buraya da yazalım. Arkadaşlar avensis yağı 0w 20 dır. Servisler ısrarla 5w30 koyuyor. Bu da bir miktar performans torpuluyor ve yakıtı artırıyor.

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

Sayın hocam hatırlarsan ben de çok istemiştim 0w-20 tam sentetik yağ kullanmayı ama Adana sıcağında lpg ile '20' olan ikinci değerin motorda fazla aşınmaya yol açacigindan korkuyorum. Malum lpg daha yüksek bir ısı ile çalışıyor. Ama benzinle kullananlar sizin de dediğiniz gibi sadece 0w-20 kullanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 5 Nisan 2016; 21:07:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

Buraya da yazalım. Arkadaşlar avensis yağı 0w 20 dır. Servisler ısrarla 5w30 koyuyor. Bu da bir miktar performans torpuluyor ve yakıtı artırıyor.

Sayın hocam hatırlarsan ben de çok istemiştim 0w-20 tam sentetik yağ kullanmayı ama Adana sıcağında lpg ile '20' olan ikinci değerin motorda fazla aşınmaya yol açacigindan korkuyorum. Malum lpg daha yüksek bir ısı ile çalışıyor. Ama benzinle kullananlar sizin de dediğiniz gibi sadece 0w-20 kullanmalı.

dış sıcaklığın motor sıcağı ile alakası yok. motor sıcaklığı yani yağ/su sürekli soğutulur o yüzden sorun yok. lpg motoru fazla ısıyla çalıştırır da tamamen efsanedir sadece 4000 devir üstünde benzinden yüzde 1.2 fazla ısı açığa çıkarır ki lpg ayarınız düzgünse bu değer ihmal edilebilir. ;)

toyotaclub forumda mühendis arkadaşlardan alıntı yaptım :)

Teşekkür ederim ayrıntılı cevap için. Uzun yolda 3000-3500 devir bandında kullaniyorum. Hız yapmak istryince benzine aliyorum. Şehir içi çok nadir yüksek devir çeviriyorum. Bu durumda bir dahaki yağ bakımında 0w-20 eneos alabilir miyim hocam? Sen de durumlar nasıl. Araçta sürtünme sesi, yakıt tüketiminde farklılık var mi? Son olarak 0w-30 yağ için ne düşünüuorsun?

• quote:

Teşekkür ederim ayrıntılı cevap için. Uzun yolda 3000-3500 devir bandında kullaniyorum. Hız yapmak istryince benzine aliyorum. Şehir içi çok nadir yüksek devir çeviriyorum. Bu durumda bir dahaki yağ bakımında 0w-20 eneos alabilir miyim hocam? Sen de durumlar nasıl. Araçta sürtünme sesi, yakıt tüketiminde farklılık var mi? Son olarak 0w-30 yağ için ne düşünüuorsun?

ben daha önce mobil 5-30 kullandım. ondan 0w20 ye geçince yakıt en az yüzde 5 düştü ve inanı araç daha atik oldu. yani örnek verelim kasiste 2. vitesle girersin hafif rampa bir yerse bazen 1 e çekmen gerekir. 0w20 ile böyle durumlarda gerek kalmıyor heman hızlanıyor. toyotaforumda çoğu avensisçi 0w 20 ye döndü. bulunduğunuz yer çok sıcaksa 0w 30/40/50 olabilir tabiki. ama kesinlikle deneyin ve farkı görün iddaalıyım bu konuda.

ben ENEOS 0w20 yi 2 bin kmdir kullanıyorum araç 70 binde ve lpg li, milim eksiltme yok ben de devirli kullanırım.kesnlikle bu aracı ow20 orijinal yağı ile kullanın derim

bu arada uzunlara hb3 general electric +120 4200k performans ampulu taktım eskisinden çok daha iyi oldu aydınlatma.

• quote:

ben daha önce mobil 5-30 kullandım. ondan 0w20 ye geçince yakıt en az yüzde 5 düştü ve inanı araç daha atik oldu. yani örnek verelim kasiste 2. vitesle girersin hafif rampa bir yerse bazen 1 e çekmen gerekir. 0w20 ile böyle durumlarda gerek kalmıyor heman hızlanıyor. toyotaforumda çoğu avensisçi 0w 20 ye döndü. bulunduğunuz yer çok sıcaksa 0w 30/40/50 olabilir tabiki. ama kesinlikle deneyin ve farkı görün iddaalıyım bu konuda.

ben ENEOS 0w20 yi 2 bin kmdir kullanıyorum araç 70 binde ve lpg li, milim eksiltme yok ben de devirli kullanırım.kesnlikle bu aracı ow20 orijinal yağı ile kullanın derim

bu arada uzunlara hb3 general electric +120 4200k performans ampulu taktım eskisinden çok daha iyi oldu aydınlatma.

Hocam bir sonraki bakımda ben de deneyeyim o zaman. Çok merak ettim gerçekten. 4+1 mi yoksa 4 litre yağ yetti mi yağ olarak?

Farlar 10 numara 5 yıldız olmuş. Nerden buldunuz? HB3 ampul çok zor bulunuyor. Bir araştırma yaptım bizim Avensis ve Aurislerin farları aydinlatma olarak cidden çok üstün bir çok markadan
    Sanirim valeo mercek kullanmışlar.

Evet farlar valeo. Ama yanlışınız var hb3 en çok bulunan ampul çeşididir. Link mobildeyim. N11 den aldım ge megalight 120 60w diye geçer 55 lira civari çifti

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.