Şimdi Ara

2011 Skoda Fabia 1.4 LPG sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
2.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eski bir Fabia kullanıcısı ve aynı araçtaki motoru kullanan biri olarak yorum yapayım. Fabia 1.4 75 bg, Ibiza 85 bg. Fabia'da Atiker, İbiza Landi simit tüp takılı. Iki araçla totalde 300.000 km yaptım, bir kez bile ışık yakmadı. Silkeleme, geçen hafta bende de rolantide yapıyordu, Lpg ayarı filtre değişimi yapıldı, şimdi sıkıntı yok. İkisinde de ortalama 17 ile 22 kuruş arası yakıyorum. İyi bir usta, usta, usta diyorum. Usta herşeyden önemli. Iyi bir usta ile tüm kitler uyumlu olur desem abartmış olmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bobin 80 kayme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arıza tespit cihazına bağlat 30 gayme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denim_Blue

Eski bir Fabia kullanıcısı ve aynı araçtaki motoru kullanan biri olarak yorum yapayım. Fabia 1.4 75 bg, Ibiza 85 bg. Fabia'da Atiker, İbiza Landi simit tüp takılı. Iki araçla totalde 300.000 km yaptım, bir kez bile ışık yakmadı. Silkeleme, geçen hafta bende de rolantide yapıyordu, Lpg ayarı filtre değişimi yapıldı, şimdi sıkıntı yok. İkisinde de ortalama 17 ile 22 kuruş arası yakıyorum. İyi bir usta, usta, usta diyorum. Usta herşeyden önemli. Iyi bir usta ile tüm kitler uyumlu olur desem abartmış olmam.

Sanırım haklısınız. Filtre değişimi ve gaz ayarından sonra resmen silkeleme yok denecek kadar azaldı.
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    hocam netleştirmek için yazıyorum

geçen 50 tl attım gaz. Bugün itibariyle bitti. tam 262 km yol yaptım. yani agresif kullanımda km'de 19 kuruş yakmış oldum. Bu değeri daha da düşürebilirim. Bir hdi dizel motoru kadar yakıyor. Yani gayet başarılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinsahin

geçen 50 tl attım gaz. Bugün itibariyle bitti. tam 262 km yol yaptım. yani agresif kullanımda km'de 19 kuruş yakmış oldum. Bu değeri daha da düşürebilirim. Bir hdi dizel motoru kadar yakıyor. Yani gayet başarılı.

Şu agresif kullanım işinden vazgeçin üstadım. Bana hiç mantıklı gelmedi. Sürekli yüksek devir araca uzun vadede zarar verir.

Aynı motora sahip benim aracım da. Şu ana kadar enjektör sorunu ile karşılaşmadım. Umarım da karşılaşmam fakat sırf motor açılıp temizlensin diye yüksek devir kullanmakla subapların uzun vadede zarar görme ihtimali artıyor bu sefer de. Herşey kararında güzeldir. İsterseniz başka ustalara da danışın.

Kazasız belasız sürüşler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

quote:

Orijinalden alıntı: seckinsahin

Şu agresif kullanım işinden vazgeçin üstadım. Bana hiç mantıklı gelmedi. Sürekli yüksek devir araca uzun vadede zarar verir.

Aynı motora sahip benim aracım da. Şu ana kadar enjektör sorunu ile karşılaşmadım. Umarım da karşılaşmam fakat sırf motor açılıp temizlensin diye yüksek devir kullanmakla subapların uzun vadede zarar görme ihtimali artıyor bu sefer de. Herşey kararında güzeldir. İsterseniz başka ustalara da danışın.

Kazasız belasız sürüşler dilerim

Eyv hocam. Son bir kez daha gostercem o ustaya. Yine değişecek derse Baska ağır yere gidicem bakalım ne diyecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.