Şimdi Ara

2011 Seat İbiza Style alinirmi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
7.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • araçiniz hayirli olsun kazasiz belasiz yolculuklar

bu araçdan hbrim yokdu taki forumda araştirincaya kadar..

araçdan izlenimleriniz nelerdir birde araçi size verdiklerinde bahsettiğiniz özellikleri size anlatmadilarmi.?

araçi bi kaç kişide merak etmiş sormuş fiyati nedir siz kaça aldınız die aydinlatabilirseniz sewiniriz..
  • ERYA dan ilk gelen arabayı aldık 1.4 style ve yanında park sensoru hediye ettiler. 30900TL ve birkaç noter masrafı ile 31000 e araca sahip olduk. teslimatta herşeyi anlattılar ancak o anda dedem olduğu için çok şey anlamamış :) dolayısı ile aracı kendim çözmeye başladım işte kitapçıığı vs okuya okuya. sis farlarının döndüğünü bi göremedim. sadece direksiyonu hangi yöne çevirirseniz o taraftaki sis farı yanıyor. otomatik klimayı ilk başta kapatmayı bulamadım ancak sonra aklıma normal klima geldi ve fan hızını 0 a düşürerek kapatmayı buldum :) klasik 18 - 26 derece sıcaklık ayarı yerine dijital + - olarak buton var ve bu klima panelinde ön cam buharı, klimanın nereye üfleyecceği(çoklu seçim de var(komple arabadaki bütün klimalar çalışıyor.) ) vs vs.... vitesin önnündeki panelde, bardaklık, çöp, AUX girişi, arka cam buhar, kap kilitleri gibi btonlar var. tepede sadece iç ışık ayarları, sol kapıda klasik 4cam otomatiği, aynalar vsvs... araçta 6 hoperlor mevcut, bagaj hacmi 430 litre zaten çok iyi, birde bagaj kapağı nı açmak için S logosuna basıyorsnuz ama bu çok haffif bir kol ve kırılır diye çok korkuyorum :) bunun yerine sadece basıp plaka üstündeki tutacaktan kaldırıyorum. göstergeler klasik ortada yol bilgisayarı ile mesaffeler, anlık yakıt tüketimi vsvs birçok şey mevcut ve bu direksiyonun sağındaki koldan ayarlanabiliyor, o koldada üstünde yağmur sensör hassasiyet düğmesi ve silecek,su gibi standart özellikkler mevcut ancak sol kolda ekstra hız sabitleyici ve altaındada media tuşlar içişn ekstra bir kol mevcut. şimdilik bukadar sanırım. :) keşfettikçe söylerim

yakıt durumu içinse dizele göre çok büyük bi sıkıntı yaşamadık. bundan önce 2010 clio hb 1.5 dci dizel vardı ve şehir içi kitapçıkta 5 yazarken gene normal 6-7 lt/100km tüketim vardı, şehir dışındada 3 yerine 4 civarnda bi tüketim sözz konusu idi ve 3 aylık 1200 km de olan aracı sattık yerine bnu aldık. hem daha ucuz hem daha şık hem daha karlı :)
  • 1200 km de araç neden satılır?
  • Hayırlı Olsun Hocam Allah kaza bela vermesin.
  • renoult olduğu için satılır :) renoult clio hb den ilk günde beri şikayetçiydik. şimdi golf mkv 2.0 ve ibiza style 1.4 var :)
  • Alınırmı?
  • hocam ibiza içi çok dar ferah değil beğenmedim yinede hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

merhaba aracınız hayırlı olsun bende almak istiyorumda boyunuz kaç , araba basık geldimi en takıldığım konu bu ne kadara aldığınızıda söylerseniz sevinirim ,bence motorlara gereğinden fazla takılınıyor tamam vergi avantajı varda , 1.2 alırkende 5000 tl fazla veriyorsunuz,tekrardan hayırlı olsun.

Dostum valla aracimi aldim.acikcasi gayet memnunum.hem tarz açısından hemde ince detaylari acisindan gönlümü feth etti. Performans dersek 120 ye kadar arac hafif oldugu için gayet güzel performans veriyor bence. Hız arttıgında performans az geliyor acikcasi bana ama benim alişkin oldugun arac jaguar x-type 2.0 ve bu aractan sonra tabiki ibiza boyle gelicek.acikcasi ben buna bagliyorm. Ama iç hacmi olarak ben rahat rahat sıgıyorm. 1.85 boylarındayım. kilomda 83 fln yani iri yari biriyimdir ama rahatlıkla sıgıyorm. Tek sıkıntım benzin acikcasi. Cok yakmiyor ama yinede benzinli ve sehir içinde kullaniyorm.Cok devirli kullanirsam benzini emiyor diyebilirim :) ama dikkatli kullanimda cok can sıkmıyor. Zaten tüp taktırmak istiyorm tek merakim acaba garantiyi bozuyormu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vincent_

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

merhaba aracınız hayırlı olsun bende almak istiyorumda boyunuz kaç , araba basık geldimi en takıldığım konu bu ne kadara aldığınızıda söylerseniz sevinirim ,bence motorlara gereğinden fazla takılınıyor tamam vergi avantajı varda , 1.2 alırkende 5000 tl fazla veriyorsunuz,tekrardan hayırlı olsun.

Dostum valla aracimi aldim.acikcasi gayet memnunum.hem tarz açısından hemde ince detaylari acisindan gönlümü feth etti. Performans dersek 120 ye kadar arac hafif oldugu için gayet güzel performans veriyor bence. Hız arttıgında performans az geliyor acikcasi bana ama benim alişkin oldugun arac jaguar x-type 2.0 ve bu aractan sonra tabiki ibiza boyle gelicek.acikcasi ben buna bagliyorm. Ama iç hacmi olarak ben rahat rahat sıgıyorm. 1.85 boylarındayım. kilomda 83 fln yani iri yari biriyimdir ama rahatlıkla sıgıyorm. Tek sıkıntım benzin acikcasi. Cok yakmiyor ama yinede benzinli ve sehir içinde kullaniyorm.Cok devirli kullanirsam benzini emiyor diyebilirim :) ama dikkatli kullanimda cok can sıkmıyor. Zaten tüp taktırmak istiyorm tek merakim acaba garantiyi bozuyormu...

bozuyor dıye bılıyorum
  • brc nin 25.000 tl lik garantisi var
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.