Şimdi Ara

2011 opelimde vernik atması....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 opel çorsam var metalik gümüş gri... tavanda sol kapı üst çıtasında ve sağ kapıda madeni para büyüklüğünde vernik atmaları oldu.
    opelin merkezi ile görüştüm. en yakın servise gitmemi söylediler. bende aracı götürdüm. oradaki usta baktı boya orijinal ancak basınçlı suyla araba yıkanırsa böyle sorunlar olabilir kesinlikle basınçlı suya değdirme vernik atıkları büyümez dediler. yani kullanıcı hatası dediler...
    tabi sanayiiye götürdüm oradaki ustalar baktılar kesinlikle büyüme yapar dediler... araştırmalarım sonucu 4 formül var karar veremedim...
    1. lokal boya atmak 4 yerde lokal boya aracın değerini düşürecek özellikle tavan kısmı ayrıca renk uyumunu sağlayamama riski var....
    2. komple şeffaf folyo kaplamak özellikle tavana ama bundada folyo sökülürken tüm verniğin zarar görmesi yada veya vernik atan yerin büyük riski var.
    3. etiket şeklinde folyo kaplamak sadece vernik kalkan yeri kaplatırım ama bu vernik atmasını durdururmu görüntü nasıl olur.
    4. vernik atan yere sertleştirmiş vernikle lokal uygulamak bazıları olmaz bazıları büyümeyi durdurur diyorlar
    kısaca karar veremedim. bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızın fikirlerini bekliyorum...

• Arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sayın mehmet23

öncelikle merhaba:

aracın orjinalliğini boya vs gibi bozmaya değmez.? doğru olan tek yöntem ,işi bilen iyi bir boyacı güzel bir pasta cila

yaparsa vernik atması ve devam etmeyeceği gibi atık vernik lekesi'de fazla belli olmaz.

bence pasta cila yaptırın.?..

esen kalın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanemühendis

sayın mehmet23

öncelikle merhaba:

aracın orjinalliğini boya vs gibi bozmaya değmez.? doğru olan tek yöntem ,işi bilen iyi bir boyacı güzel bir pasta cila

yaparsa vernik atması ve devam etmeyeceği gibi atık vernik lekesi'de fazla belli olmaz.

bence pasta cila yaptırın.?..

esen kalın...

ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM... pasta cilanın vernik atmasını durduğunu öğrenmiş oldum... benim korkum aslında pasta verniği inceltir ve tekrar vernik atmasını hızlandırır şeklindeydi... demek korkularım yersiz olduğu gibi pasta cila vernik atmasının lekesini de azaltıyor... ilk işim iyi bir usta bulmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet23 -- 27 Haziran 2015; 1:36:08 >
  • mehmet23 M kullanıcısına yanıt
    rica ederim...
  • Aynı sıkıntı benim opelde de var pasta cila zarar veriyor dediler vernik atmasını hızlandırır diyenler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.