Şimdi Ara

2011 Mazda 6 Sport alındı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
2
Favori
31.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mazdayı diğer araçla kıyaslamak haksızlık olur.Hele hele içine oturdum yok plastiği sert,yok şuyu eksik veya yok işte alsan 1.6 motor var ne diye 2.0 aldın vs demek bunu söyleyen kişinin Mazda nın M sinde yok demektir.Bu kadar bilgiç bilgiç konuşuyorsun peki Mazda ne demektir peki söyle dersen.

Mazda,Japon sorunsuzluğunun ve işçiliğinin şekil bulmuş yegane aracıdır.Mazda alan tek birşey için alır,uzun yıllar bir otomobile binmek için.
  • Arkadaşlar aracımı bu akşam 18:00 de teslim aldım.Plaza ile evim arası 45 km nasıl geçti anlamadım.İnanın rahatlığı ,konforu,zorlama değil gerçek beygir gücünü ve tabii inanılmaz keyifli sürüşü ile iç aydınlatmalrını yaşayınca ne vergi ne benzin geldi aklıma.Hepsine değer dedim.Becerebilsem kendimi alnımdan öpecektim.Yaşamda öyle şeyler var ki gözünüz görmez.Hani yağmur altında sevdiğiniz kızı beklersiniz de su gibi ıslansanız da hasta olmazsınız..onun gibi.Yılda 20000 km yol yapan biri olarak dizeli hiç düşünmedim zaten.Vergi de fazlalığı yılda 1000 TL/12 ay = <100 TL ..yani ayda bir dışarıda fazladan bir yemek parası..Değer değer..vallahi değer.

Tüm dostlara Allah daha iyisini versin.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1can

Arkadaşlar aracımı bu akşam 18:00 de teslim aldım.Plaza ile evim arası 45 km nasıl geçti anlamadım.İnanın rahatlığı ,konforu,zorlama değil gerçek beygir gücünü ve tabii inanılmaz keyifli sürüşü ile iç aydınlatmalrını yaşayınca ne vergi ne benzin geldi aklıma.Hepsine değer dedim.Becerebilsem kendimi alnımdan öpecektim.Yaşamda öyle şeyler var ki gözünüz görmez.Hani yağmur altında sevdiğiniz kızı beklersiniz de su gibi ıslansanız da hasta olmazsınız..onun gibi.Yılda 20000 km yol yapan biri olarak dizeli hiç düşünmedim zaten.Vergi de fazlalığı yılda 1000 TL/12 ay = <100 TL ..yani ayda bir dışarıda fazladan bir yemek parası..Değer değer..vallahi değer.

Saygılar

hayırlı olsun arkadaşım hayal ettiğin otomobile kavuşmuşsun mutlu son :)

sıra bende civic alcaktım ama askere gidiyorum diye erteledim gelince bakıcaz artık bişiler nası şafak sayarım artık bilmiyorum yeni arabama kavuşmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: a1can

Arkadaşlar aracımı bu akşam 18:00 de teslim aldım.Plaza ile evim arası 45 km nasıl geçti anlamadım.İnanın rahatlığı ,konforu,zorlama değil gerçek beygir gücünü ve tabii inanılmaz keyifli sürüşü ile iç aydınlatmalrını yaşayınca ne vergi ne benzin geldi aklıma.Hepsine değer dedim.Becerebilsem kendimi alnımdan öpecektim.Yaşamda öyle şeyler var ki gözünüz görmez.Hani yağmur altında sevdiğiniz kızı beklersiniz de su gibi ıslansanız da hasta olmazsınız..onun gibi.Yılda 20000 km yol yapan biri olarak dizeli hiç düşünmedim zaten.Vergi de fazlalığı yılda 1000 TL/12 ay = <100 TL ..yani ayda bir dışarıda fazladan bir yemek parası..Değer değer..vallahi değer.

Saygılar

Evet tahmin edebiliyorum,hele gece sürüşlerinde eşlik eden o harika kadran aydınlatmaları...İnsanların bu hangi model acaba diye düşünmeleri...Bunların hepsi aylık 100 liraya kiraladığın ''hayran kitlesinin'' sana bir yıldızmışsın gibi davranması gibi birşey..(bi ara böyl şirketler vardı,parayı basıyordun,kiraladığın süre kadar sana dünyaca ünlü bir yıldızmışsın gibi davranıyorlardı)
    Neyse kısacası aracın harika,kimselere aldırmayıp o aracı alman da daha harika..Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan
    Not:Aracını,aracının yanında tip olarak hiçbir şansı olmayan D sınıfı araçların yanına parketme,eğer öyle yaparsan da kapının boydan boya çizildiğini gördüğünde şaşırma

• quote:

Orijinalden alıntı: Müteferric

Evet tahmin edebiliyorum,hele gece sürüşlerinde eşlik eden o harika kadran aydınlatmaları...İnsanların bu hangi model acaba diye düşünmeleri...Bunların hepsi aylık 100 liraya kiraladığın ''hayran kitlesinin'' sana bir yıldızmışsın gibi davranması gibi birşey..(bi ara böyl şirketler vardı,parayı basıyordun,kiraladığın süre kadar sana dünyaca ünlü bir yıldızmışsın gibi davranıyorlardı)
    Neyse kısacası aracın harika,kimselere aldırmayıp o aracı alman da daha harika..Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan
    Not:Aracını,aracının yanında tip olarak hiçbir şansı olmayan D sınıfı araçların yanına parketme,eğer öyle yaparsan da kapının boydan boya çizildiğini gördüğünde şaşırma

2011 Mazda 6 Sport alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmavisin -- 9 Aralık 2010; 14:27:41 >

• Bence Insignia'dan daha şık.
  • gokbar arkadaşım araban nedir? insigniayı kullanmadan nasıl övüyorsun.

kaldıki güzellik görecelidir.mazda6 bence oldukça üstün.arkadaşın kafasını karıştırmakla eline ne geçecek...hem boşuna heveslenme 6'nın tadını aldıktan sonra insigniaya bakmaz bile

edit: bilgi yanlışlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 9 Aralık 2010; 17:59:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: éLégancé

gokbar arkadaşım araban nedir? insigniayı kullanmadan nasıl övüyorsun.bu devirde otomatik vites olmayan tek araçtır belkide insignia.düz vites olduktan sonra 12413651412412 bg olsun benim için 0'dır.

kaldıki güzellik görecelidir.mazda6 bence oldukça üstün.arkadaşın kafasını karıştırmakla eline ne geçecek...hem boşuna heveslenme 6'nın tadını aldıktan sonra insigniaya bakmaz bile

pardon genel konuyu dağıtmak istemem ama otm. vitesi olmayan araç hangisi?
  • quote:

gokbar arkadaşım araban nedir? insigniayı kullanmadan nasıl övüyorsun.bu devirde otomatik vites olmayan tek araçtır belkide insignia.düz vites olduktan sonra 12413651412412 bg olsun benim için 0'dır.

Mazda6 alan arkadaşımıza hayırlı olsun kafasının karışacağını sanmıyorum bilinçli tercih etmiş...

İnsignia için
    2.0 220ps Cosmo Active Select Benzinli, (78bin)
    2.0 160ps Cosmo Active Select Dizel (85bin) olarak 6 ileri otomatik şanzuman var....

1.6 benzinli turbo 180ps motor İnsignia için yeterli performansa sahip ve uygun..(62bin)..
    Mazda 6 daki 2.0 atmosferik motordan daha üstün ve yeni teknolojiye sahip...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Pulse_

quote:

pardon genel konuyu dağıtmak istemem ama otm. vitesi olmayan araç hangisi?

1.6 180 hp.yanlış hatırlamıyorsam otm.vites yoktu.olduğundada 80li rakamlara ulaşıyor yanlışım varsa düzeltiyim.insanların kafası karışmasın.

• mazda 6 insigniadan cok daha hoş bi araç bence de. 1.6 turbolu 180 hp ama oto vit. yok . ayrıca donanım olarakta mazda cok daha dolu bildigim kdarıyla. tek dezavantajı senelik vergisi. zaten emin olun 2 aracın da yakıt tuketimi aynıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

quote:

Mazda6 alan arkadaşımıza hayırlı olsun kafasının karışacağını sanmıyorum bilinçli tercih etmiş...

İnsignia için
    2.0 220ps Cosmo Active Select Benzinli, (78bin)
    2.0 160ps Cosmo Active Select Dizel (85bin) olarak 6 ileri otomatik şanzuman var....

1.6 benzinli turbo 180ps motor İnsignia için yeterli performansa sahip ve uygun..(62bin)..
    Mazda 6 daki 2.0 atmosferik motordan daha üstün ve yeni teknolojiye sahip...

hımmm opel insignia turbo, sorunsuzluk olarak 2.0 atmosferik mazdanın yanına gelemez gelir diyen adama zaten laf anlatılmam, 1.6 180 ph lık insignia kullanmadım duydugum sakin kullanımda 450 kuruş tüketiyormus, mazda 290 kuruş civarlarında.. görünüş olarak 2 side oldukca iyi donanım olarak mazda 6 daha iyi hiç süpesiz mazda 6 yı secerdim..

• Arkadaşlar 3 sayfa boşa tartışmışsınız.

Mazdanın müşterisi zaten mazdayı alternatif olarak gören müşteri değil. Mazda almayı düşünen kişiler genelde zaten mazda almaya karar vermiş, özellikle mazda almak isteyen kişiler oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akdogan911

mazda 6 insigniadan cok daha hoş bi araç bence de. 1.6 turbolu 180 hp ama oto vit. yok . ayrıca donanım olarakta mazda cok daha dolu bildigim kdarıyla. tek dezavantajı senelik vergisi. zaten emin olun 2 aracın da yakıt tuketimi aynıdır...

hayır insignianın çok fazla yaktığını duydum.mazda 6 daha az yakıyor.çünkü mazdada DİSİ teknolojisi var.insignia bildiğimiz turbo motor özel bir teknolojisi yok yakıt tüketimini azaltacak bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKBAR

quote:

Orijinalden alıntı: Müteferric

Efendim GOKBAR birşey mi dedin?Dememişsin ama ben sana yine de cevap vereyim.Hangi lafıma ithafen bu tarz bir mesajda bulundun acaba.''aracının yanında tip olarak hiçbir şansı olmayan D sınıfı araçların yanına parketme'' bu lafıma mı?bu lafımı nasıl anlayıp da insignia resmi koydun?Çok mu zorladın benim yazdıklarımı sanki insigniayı ithaf etmişim gibi anlamak için?
    İnsignia'nın tasarımı sence ben hiçbir şansı olmayan bir tasarım olarak düşünüyorum?
    Yanlış! Ben insigniada resmen bir çaba görüyorum,arka tasarımı gerçekten başarılı,ama diğer taraflar genel olarak arka tasarımının yanında vasat bence..Aracın ön tasarımı ile arka tasarımı uyumsuz bence.Araç aşırı hantal duruyor bence.
    Gördüğün gibi yorumlarım bence.Ama yine de bu yorumu istiyorsan yapayım;merak etme orada kastettiğim ''hiçbir şansı olmayan D sınıfı araçlar derken insigniayı veya Mazda 6 dışındaki diğer tüm D sınıfı araçları kastetmedim.Tasarım olarak eksiklik çeken bazı modeller var mesela Vw pas... gibi...,onları kastettim.
    Ha bence Mazda6 Insignia'dan daha güzel o ayrı...

• Hayırlı uğurlu olsun.
  • Öncelikle hayırlı olsun.Bence çok güzel bir araç farklı olmak isteyenlerin tercihi

• seneye satarsan haberim olsun 30 a alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.C karakaçan

seneye satarsan haberim olsun 30 a alırım

Sonuna smile eklemekle iyi etmişsin çünkü gerçekten komik :) bir 5000 de espri indirimi yaparım
  • Arkadaşlar iyi niyetli mesajlara tekrar teşekkürler.Gerçekten sürüş keyfi neymiş hatırladım.Araçtan inesim gelmiyor.Koltuk ve direksiyon ayarıyla her insan kendini tv koltuğunda olduğu kadar rahat hissedebilir bu kabinde.Ses sistemi kusursuz,rvm nin kör nokta uyarısı çok yaralı,motor çok sessiz,bagajın vites parkta değilken açılmaması çok güvenli,aerodinami gerçekten muhteşem ,sunroof açıkken dört koltukta da saç teliniz bile kıpırdamıyor.

0-100 km hızlanması çoğu kimseyi tatmin etmeyebilir ama benim için yeterli.Çok çok keyifli bir araç.Gerçekten tüm arkadaşların en azından bir test sürüşü yapmasını öneririm.Ben mazda 3 le yapmıştım ama 6 yı bir kullanın mutlaka.Maalesef sadece 3 leri test aracı yapıyorlar..bastırın ve deneyin ama şöyle bir 10 km en azından..

Herkese sevgiler,saygılar
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.