Şimdi Ara

2011 mazda 6 almayı düşünüyorum.. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
18.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GOKBAR

quote:

Orijinalden alıntı: éLégancé

quote:

quote:

quote:

Mazdanın kazıklama politikaları arkadaşlar bırakın mazdayı İNSİGNİA diye bir canavar var bilmiyorum adını duydunuz mu görmek isteyenler en yakın havalimanına gitsinler çünkü uçuyor + vıp konforu sağlıyor daha ne istiyorsun 1.sınıf yolculuk en yakın opel bayine git..

1.6 180 HP - Benzinli Cosmo 62.885 'yı kap..

Saygılar

vip konforu ne deri koltukmu? mazda 6'da var.
    ısıtma mı oda var.
    navigasyonmu oda var.
    güç mü oda var.
    i-stop denen muhteşem kalkış teknolojisi mi oda var?
    diğer konfor özellikleri nedir acaba vip özellikleriymiş orta sınıf bir aracı öyle bir tarif ettiniz ki hiç görmezem uzay gemisi zannedeceğim.
    objektifliğiniz alkışa değer
    burda hiçbir fanatik bu kadar abartmadı bu kadar sallamadı

Evet opelin amiral gemisi hiçbir fanatil diyorsun sen arabanın a.sından anlamayan bir adamsın o zaman duvarını açsanda arkadaşlarımızda attığın mesajları görse 1-2 tane akla uygun mesajın var diğerleri saçmalamış vergi sisteminden bahsetmişsin yalan yanlış o değil böyle bir bilgi forumunda insanlarıda yanıltıyorsunuz birde şu var seni düzeltmeye çalışan adamın doğrusunuda terliyorsun senin konfordan anladığın navigasyonsa birşey diyemiyeceğim ahjahahahj sana sadece gülüyorum mazda 6 ya bindim gerek ön sürücü koltuğu yanı gerekse arkası çok dar dizlerim koltuğa değiyor binerken yaşadığım sıkıntılar ayrı malzeme kalitesi ayrı birşey kapı kolu elimde kalacak sandım , insigniayada bindim gördüm elledim ondaki güven hissinin h'si bile yok performans desen bariz birşekilde belli amiralin önde olduğu boylar mazda6 yı zaten mazda 6 cıların insigniayı rakip görmesi ayrı birşey insigniacılar sizi rakip görmüyor rahat olabilirsiniz onlar daha üst sınıflarla oynuyorlar;)

Neyi sallamışım onuda söylesene?

size teklifimi düşünün insignianız varsaki sanmıyorum.buyrun buluşalım.ikimizde birbirimizin arabasını denesin ve biraz daha objektif olmaya denesin.
    araba konforludur ben bunu söylüyorum.insignia diğer tüm opel arabalarından kat kat zengin bir araç ama herkezin orta sınıf dediği bir araca bir araçtan dolayı audi ayarı bmw ayarı demek olsa olsa sizin fanatik olduğunuzun belirtisidir.
    insignianın artıları bol bunu herkez kabul eder performansta iyidir,konforda iyidir ama arabadan ucağa kaydırmak böyle orta sınıf bir aracı tamamen sallamasyonun belirtisidir.

Evet bu araba c180le a4le oynar örneklerini gördüm ama tabi audi mercedes ismi varya o onlar yücelten başka birşey değil farketmez bende olmasada arkadaşımda var ne zaman nerde e-5 de bir atalım uygun mu? hatta ben calibra 94 calibramla geliyim üzüntünüzü arttırayım kimle oynadğınızı anlayın..Bu arada cevapşayın konfordan anladığınız navigasyonmu

94 calibranız bu araçtan kat kat sorunsuz bana kalırsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 29 Ekim 2010; 10:22:31 >

• İki aydır Audi A4 kullanıcısıyım. 7 sene Mazda 3 kullandım. Takasa verip A4 aldım.

Tartışmalara bir nokta koymak istiyorum.

zoom zoom zoom zoom

Anlaşılmıştır umarım. Konu bu mesajla kapanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

İki aydır Audi A4 kullanıcısıyım. 7 sene Mazda 3 kullandım. Takasa verip A4 aldım.

zoom zoom zoom zoom

forumuda kapatalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dupp

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

İki aydır Audi A4 kullanıcısıyım. 7 sene Mazda 3 kullandım. Takasa verip A4 aldım.

zoom zoom zoom zoom

forumuda kapatalım

Ben forumun kapatılmasına karşıyım, baştan söyliyim.

• quote:

quote:

quote:

Mazdanın kazıklama politikaları arkadaşlar bırakın mazdayı İNSİGNİA diye bir canavar var bilmiyorum adını duydunuz mu görmek isteyenler en yakın havalimanına gitsinler çünkü uçuyor + vıp konforu sağlıyor daha ne istiyorsun 1.sınıf yolculuk en yakın opel bayine git..

1.6 180 HP - Benzinli Cosmo 62.885 'yı kap..

Saygılar

vip konforu ne deri koltukmu? mazda 6'da var.
    ısıtma mı oda var.
    navigasyonmu oda var.
    güç mü oda var.
    i-stop denen muhteşem kalkış teknolojisi mi oda var?
    diğer konfor özellikleri nedir acaba vip özellikleriymiş orta sınıf bir aracı öyle bir tarif ettiniz ki hiç görmezem uzay gemisi zannedeceğim.
    objektifliğiniz alkışa değer
    burda hiçbir fanatik bu kadar abartmadı bu kadar sallamadı

Evet opelin amiral gemisi hiçbir fanatil diyorsun sen arabanın a.sından anlamayan bir adamsın o zaman duvarını açsanda arkadaşlarımızda attığın mesajları görse 1-2 tane akla uygun mesajın var diğerleri saçmalamış vergi sisteminden bahsetmişsin yalan yanlış o değil böyle bir bilgi forumunda insanlarıda yanıltıyorsunuz birde şu var seni düzeltmeye çalışan adamın doğrusunuda terliyorsun senin konfordan anladığın navigasyonsa birşey diyemiyeceğim ahjahahahj sana sadece gülüyorum mazda 6 ya bindim gerek ön sürücü koltuğu yanı gerekse arkası çok dar dizlerim koltuğa değiyor binerken yaşadığım sıkıntılar ayrı malzeme kalitesi ayrı birşey kapı kolu elimde kalacak sandım , insigniayada bindim gördüm elledim ondaki güven hissinin h'si bile yok performans desen bariz birşekilde belli amiralin önde olduğu boylar mazda6 yı zaten mazda 6 cıların insigniayı rakip görmesi ayrı birşey insigniacılar sizi rakip görmüyor rahat olabilirsiniz onlar daha üst sınıflarla oynuyorlar;)

Neyi sallamışım onuda söylesene?

İyiki Mazda sahibi değilsin.Mazda'ya büyük ayıp olur senin o arabaya binmen arabaya yazık.

Arabayı eleştiriyorsun biraz elle tutulur şeyler söylede millet kâle alsın :D Opel'in sorunsuzluğunu cümle alem biliyor merak etme!!!

• mazda 6 için küçük bir bilgi de benden olsun. araç bence güzel hatta fiyatına göre ciddi anlamda düşünülebilir. güncel kasa mazda 6 ların motoru mk3 mondeo da kullanılan motorun aynısıdır. sadece yazılımı farklı. triger değişimi 400000 km de yapılıyor ve yakıt performans yönünden de oldukça tatmin edici bir motordur.
  • bu arabayı avensisle karşılaştırınca ne düşünürsünüz ?
  • tartışmaya bende katılayım. insignia a 5 metre arkadan bakın bütün alt takımı görülüyor. aracın görsel tasarımı bile hatalı bana kalırsa.
    bence mazda 6 nın rakipleri
    yeni honda accord ve yeni toyota avensisdir.
    tabi subaru da var ama kimse anlamaz.
  • valla o tartışmaya d sınıfı araçlar girerse ortalık karışır :)) bunun passatı var accord u var mondeo su var avensis i var legacy si var .. var da var .. bunların hepsi sınıfların güzel araçları .. türkiye şartlarında araçtan çok fiyat konuşmak gerekiyor :)) eğer yakın bir zamanda değiştirirsem accord ya da mondeo dan birini seçerim diye düşünüyorum ama bir yandan da 5 yıl daha şu anki aracıma binip mercedes e250 coupe de alasım var :)
  • fuarda malesef mazda 6 başındaki hostese soru sormak zorunda kaldım; soru sormayı bile kendime yakıştıramadım...neyse.. kahve deri (çok şık) sadece bronz dış renk ile alınabiliniyormuş; diğer renk seçenekleri sadece siyah deri imiş....elimdeki katalokta böyle bir bilgi yok
    net bilgisi olan varmı?
  • Satıcı elemanlar özellikle de bayan olanları oraya bostan korkuluğu olarak dikiliyorlar. Yaptığı işi bilerek yapmayanlar yığınla piyasada Sadece otomotiv alanında değil elektronik ve bilgisayar alanında bu bostan korkuluklarından geçilmiyor. Hem bilmezler hem bir de biliyormuş gibi davranırlar
  • Oto fuarında konuştuğum çok bilgili ve detayları anlatan arkadaş 6 serisinin sport tipini açıkça tek tek anlattı.Bir sürü özellik standart sunulmuştu.Söylediğine göre Japonyanın Hiroşima şehrindeki fabrikada üretiliyormuş ve herşeyi o fabrikada üretiliyormuş dışarıdan bir şey alınmıyormuş,hatta triger kayışı yok,zincirli bilmem ne demişti.Arabadan çok anlamam ama bana çok iyi malzemeyle ve çok iyi işçilikle üretilmiş dolu bir araba gibi geldi.Otomatik vitesli,benzinli ve 155 bg,sütlü kahve gibi bir renkte ve yine kahve renk gibi deri döşemeliydi.Ben çok beğenmiştim.İlgili arkadaş servisini de yaptıklarını ve servis fiyatlarının ucuz olduğunu söyledi ve bana sedefli beyaz renk ve içine de siyah deri döşeme tavsiye etmişti.Arabayı 62.000 TL ye bırakmıştı.(Ocak 2010 da düz vitesli dizel Fluence i 40.700 e almıştım)Şu anda düşünüyorumda o fiyata o dolulukta iyi malzemeyle ve iyi işçilikle üretilmiş bir araba ve yıllarca binilir gibi geliyor.İlgili kişiye 2.el filan demiştim.Biz alıyoruz ded.Ama tabi fiyat ne olur bilemem.Ama işte bazı kişilerde olduğu gibi bende de saçma bir önyargı var.Araba limde kaırmı son sahibi benmi olurum,almışken Alman arabası almak lazım gibi.Halbuki verdiğin paraya karşılık aldığın makineye bak değilmi,ondan sonra da bas gaza keyfine bak.Yok işte,neyse bu yaştan sonra insanın değişmesi zor.Selamlar sevgiler...

• Silindir hacmine göre araç gücü düşük.(2lt.den 155 bg) Motoru sadece 5 bg.lik bir artış için yenilemiş olmaları saçma bir durum. 1.6 tl'den 180 hp çıkartan araçlar var artık.
  • Atmosferik motorlarla kıyaslarsak karşılaştırma daha yerinde olur.2.0 Accord 156 bg,Legacy 150bg,Avensis 152 bg güç sunuyor.Göründüğü gibi verdiğim örneklerde Japon.Yani,motor Turbo'dan çok atmosferiğe önem veren ülke keza Amerika gibi.Turbolu motorların üreticileri (günlük kullanım araçları için..yoksa japonlar da birçok spor otomobilinde turboyu sağlıyor) genellikle Avrupalılar,daha küçük motor daha az emisyon.
    He derseniz,Turbo daha iyi değil mi?>Atmosferik ve Turbo avantaj ve dezavantajları ilgili de forumda bilgiler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Silindir hacmine göre araç gücü düşük.(2lt.den 155 bg) Motoru sadece 5 bg.lik bir artış için yenilemiş olmaları saçma bir durum. 1.6 tl'den 180 hp çıkartan araçlar var artık.

1.3'ten 200 küsür beygir çıkarma işine ne diyeceksiniz :)

turbo yok araçta 1.6 180 hp nasıl bekliyorsunuz?
  • mazda6nın 2009-2011 arası paket özelliklerini içeren bilgi nasıl bulabilirim ikinci el temiz 6lar var ama fiyatlarını nasıl karşılaştırabilirim bilemiyorum...
  • Dynamic Plus ya da Executive al alırsan. Executive otomatik viteslidir. full plus paket olarak. Onun bir altı Dynamic PLUS (+) ise deri döşeme, manuel vitesdir, en üst olan Executive'e çok yakındır. Diğerlerinde lüks özellikler kısıtlanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Dynamic Plus ya da Executive al alırsan. Executive otomatik viteslidir. full plus paket olarak. Onun bir altı Dynamic PLUS (+) ise deri döşeme, manuel vitesdir, en üst olan Executive'e çok yakındır. Diğerlerinde lüks özellikler kısıtlanmıştır.

Düzeltme.Dynamic Plusta hem manuel hem otomatik seçeneği vardır.'Exclusive' yani dynamic plus'un üst donanımında sadece otomatik sunulmaktaydı.Exclusivede Dynamic Plusa ek olarak hatırladığım kadarıyla bi-xenon farlar,ön-arka park sensörleri vardı..Unuttuklarım olabilir yani..Yoksa Dynamic plusta bile deri ve hafızalı koltuklar,sunroof,bose ses sistemi gibi diğer markalarda opsiyonel alınabilcek donanımlar standarttır.
  • Arkadaşlar,
    Mazda 6'nın fiyatına baktım internet sayfasında 80.225-TL. yazıyor. En son kaç TL. kadar iniyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amorti Sir

Arkadaşlar,
    Mazda 6'nın fiyatına baktım internet sayfasında 80.225-TL. yazıyor. En son kaç TL. kadar iniyorlar.

İnternet sayfasında kampanyalı 76000küsür yazıyor aslında Diğer taraftan aracın fiyatı 72000ken 68000e fiyat alıyorlardı bazıları.Hatta yine o dönem Istanbuldaki bir bayi 66.500e veriyordu.
    Heh,buradan bir tahmin yaparsak 76000küsürlük araç muhtemelen pazarlıkla 73-71 arası oynayacaktır..Yine de tahmin sadece
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.