Şimdi Ara

2011 impreza agir bakim 2650tl.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cekmekoy Bayraktar Subaru da yaptirdim. Nasil sizce?

Bu da motorun bakimi. 1.6litre yag aliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 30 Mart 2018; 18:45:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2010 model corolla için "özel serviste" dört fren diski ve balatalarına" 3200 lira fiyat çıkarıldıktan sonra bu rakamları çok masum buluyorum :) Yetkili servis için normal fiyatlar. Dışarıda daha ucuza olur muydu? Tabi ki olurdu. Kafadan 700 lira hava parası alıyor servis. Periyodik bakım ücreti dediği şeyin hiçbir karşılığı yok. Zaten işçilik ve parça fiyatlarını kalem kalem alıyorken, periyodik bakım kaleminin açıklaması olan bir içeriği yok.
  • daçyadan ucuz

• Büyük bakım dahilindeki kayışlara gergi fiyatlarına bişey diyemem ama yağ-yağ filtresi, hava filtresi gibi herşeyin fiyatı Mazda'nın 3 katına yakın. Bir kere bende Xv götürmüştüm bakıma bayraktara, 800tl gibi fiyat çıktı. Mazda'ya alıştıktan sonra bana her markanın servisi pahalı geliyor gerçi, renault uygun gibi sadece.

Önümüzdeki ay benim araç da yıllık bakıma girecek, çıkacağı 450 maksimum, %20'de bahar indirimi oluyor 350 civarına geliyor.
  • Burhan kullanıcısına yanıt
    Sanziman yagini yazmamislar, bakim dedikleri 700tl yazan kalemde olabilir o.

Ozel subaru servisine de sordum, ayni bakim icin 2200tl dedi. Triger setine baktim yedek parca olarak, 1200tl fiyati var. Parcalari alip sanayide yaptirsam bile 2.000i bulurdu.

Aracin airbaglerinin de degismesi gerekiyormus. Takata airbag sorunu. Bir gun yine serviste kalmasi gerekecek.

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    350tl ye yetkili servise bakim yaptirabiliyorsaniz cok cok iyi bir fiyat ama cok ihtimal vermiyorum. Gecen seneye gore genel olarak cok artti fiyatlar. 87.500km deki yag bakimina 400tl vermistim. Bunda da %20 indirim var. 5litre yag 300tl cok gorunuyor ama 240tl idare eder.

Mazdanin bakimlari kac km de bir?

• Hava filitresi 85tl, motor yağı ise 300 tl. Bu ikisi çok fazla.

• commandx C kullanıcısına yanıt
    Bahar kampanyasına denk getirip, balata vs değiştirmezsen oluyor. Bizde 5litre 5w30 dexelia ultra indirimsiz 170tl örneğin. Subaru hava filtresine indirimle 70 desek, 40tl gibiydi sanırım Mazda'da, bazen polene bakıyorlar eğer çok temizse değişim yapmıyorlar. İşçilik de uygun oluyor.

Bakımlar 10binde bir veya yıllık, hangisi önce dolarsa. Bende yılda 10bin yaptığım için periyodu tam bana göre. Yılda 20bin ve üzeri yapan adam ne yapıyor onu bilemiyorum

Bu arada Subaru yetkili serviste 2600tl ağır bakım için gayet iyi fiyat aslında. Volvo'nun falan saçma sapan servis fiyatları ile kıyaslarsak bedava bile sayılır.
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    Indirim uygulaninca 68tl, 240tl yapiyor. Motul yag. Uygun degil tabii ama yetkili servislerde genelde bu civarda.

• Gayet iyi bir fiyat. Araç birde boxer motora sahipse, işçiliği vs. çok başka boxer motorların, yetkili servise giderek iyi yapmışsınız.
  • Jaspa ya da oto asya’dan orjinal parça fiyatlarını sorsaydınız. Maslak’ta subaru boss var oradan da işçilik sorardınız bana çok fazla geldi. Yağ 120-130tl tutuyor n11’den alınca.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Jaspa 2200tl fiyat verdi bakim icin. Parca da sadece triger seti 1200tl. Parca parca ugrasacak vaktim yoktu, servise bile esim goturdu arabayi. Subaru bir toyota gibi guven vermiyor maalesef, kafam rahat olsun istedim. 26bin kmdir hic ariza cikarmadi, bana misin demedi guzel bir bakim haketti kerata :)

Hocam subaru neden güven vermiyor sorunsuzluk oranları toyotadan daha iyi. Otomatik vites vivio’lar ortalarda geziyor.

Zaten dediğiniz üzerinden ilerlersek 800-900tl az tutacakmış ben o tutarı önemli gördüm o nedenle tavsiye ettim. Maslak boss da yetkili servis ustasıdır. Gözümün önünde yetkili serviste wrx motorunu hacamat etti usta dedikleri adam. Dahası 10-40 total yağ koyduklarını gördüm. O nedenle gözü kapalı güvenmeyin derim. Ben orjinal malzememi alırım işin ehline yaptırırım. Hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Hocam subaru neden güven vermiyor sorunsuzluk oranları toyotadan daha iyi. Otomatik vites vivio’lar ortalarda geziyor.

Zaten dediğiniz üzerinden ilerlersek 800-900tl az tutacakmış ben o tutarı önemli gördüm o nedenle tavsiye ettim. Maslak boss da yetkili servis ustasıdır. Gözümün önünde yetkili serviste wrx motorunu hacamat etti usta dedikleri adam. Dahası 10-40 total yağ koyduklarını gördüm. O nedenle gözü kapalı güvenmeyin derim. Ben orjinal malzememi alırım işin ehline yaptırırım. Hayırlısı olsun.

Subaru forumunda ariza yasayan cok duyuyorum. Ozellikle lpg ile sorun yasayan cok. Sanziman da bazen vuruntu yapiyor 2den 3 e gecerken ya da gazdan cekince. Bir servis tum subarular yapar bunu, sorun degil diyor. Baska bir servis parca degisecek, 3bin lira masrafi var diyor. Bunlardan dolayi bir toyota guveni vermiyor.

Sonraki bakimlarina dediginiz gibi yapacagim. Bu bakim da maalesef cok icime sinmedi. Sanzimanla ilgili yazilim guncellemesi yapmalarini istedim, yapmamislar. Test ettik, bir sorun yok dediler. Vuruntu yaparsa tekrar gidecegim.

• Evaparator filtre dedikleri polen filtresi olamaz değil mi? Eğer oysa 200₺ gerçekten abartılı bir rakam

• Burhan kullanıcısına yanıt
    Ablamın arabasının bakımını yaptırırken ben de karşılaştım aynı durum ile. 2014 corolla 4 balata sadece işçilik ile 1200 kusur TL para çıkardılar. Sanırım gelmesinler diye yapıyorlar.

• nasıl bi antifirizmiş 96tl.dışarda 3lt 20tl 25tl iyisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    26Bin km bişey değilki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet yetkili servisler hep daha pahali olmuştur. Arabanın impreza olduğunu ve kullanılan yağın markasını düşünce yetkili servis standartlarında o indirimli fiyat çok pahalı değil o zaman.

Ben geçen sene Castrol Edge 5w-40'ı tam sentetik yağı sanayiden 160tl'ye Mitsubishi Colt hava filtresini de 20tl'ye almıştım.

• ie36 kullanıcısına yanıt
    %20indirim uygulaninca 77tl ye geliyor, servis fiyatina gore normal sanki. Opette baktim az once, 73tl yaziyor. N11 den falan marka olsun dersen en az 50tl fiyati var. Biraz pahali ama servis iste.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.