Şimdi Ara

2011'de Ankastre Alıcaklar Fırın + Davlumbaz + Ocak Hangi Marka ve Model ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
8.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ankastre set olarak (fırın+davlumbaz+ocak) fiyat-performans olarak en iyi tercih sizce nedir ?

Benim aslında düşüncem 2 türlü ya set alıcam yada tek tek ayrı ayrı markalardan özellik ve fiyata göre seçerek tek tek toplama bir seti ben kendim yapıcam aslında bu konuda ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum Aşağıda tekanın bir kampanyası var fiyat olarak 1600 civarında bu fiyat aralığında başka ne yapılabilir ?

http://www.kalede.com/Products/Kaledekor-katalogu/PID-teka-avantaj-ankastre-set-2~T0007550.aspx

Marka model olarak tavsiyelerinizi bekliyorum (set olması gerekmez toplama bir sette olur toplam 1600 gibi olsun ama özellikleriyle diğerlerinden daha iyi olsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz39 -- 2 Mart 2011; 13:47:27 >

• konuyla ilgili tecrübesi & bilgisi olan, yardımcı olacak arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum...
  • Diğerlerini bilmem fakat davlumbaz seçerken :Emiş gücünün yüksek olmasına,Kullanılan paslanmazın kalınlığına,veee en önemlisi sesizliğine dikkat edin nihayetinde bir defa alacaksınız.
  • davlumbaz konusunda haklısınız. çoğu set altında satılan indirimli ürünler bence biraz bu konuda düşük emiş güçlü davlumbazları koyuyor setlere. ben fiyat-performans olarak tekanın 800 m3 lük davlumbazlarıyla ilgileniyorum.

ocakta sanırım teka olur ama fırın konusunda siemens bosch teka arasında kaldım özellikle 2011 yılında hem rekabet hemde üretici firmaların çokluğu nedeniyle ürün seçmek çok zorlaştı. bakalım burada belki fikirlerimizi paylaştıkça bişeyler netleşir.
  • Bizde yeni aldığımız eve mutfak yaptırıyoruz ve ankastre ocak davlumbaz ve fırın almayı düşünüyoruz, mutfağı yaptırdığımız yer silverline ın bayisi ve ankastreleri bu markadan alsak sizce nasıl olur, satan kişi türkiyedeki bütün marka davlumbazları silverline kendisi üretiyor onlara veriyor onlarda kendi markalarında satıyorlar dedi
  • Ankastre ürünlerde özellikle ankastre fırın bence çok önemli. Çünkü bu aleti mobilya içine gömüyoruz herhangi bir teknik arızadan dolayı çok büyük sorunlar(yangın vs..) çıkartabilir. Onun için şahsen bu konuda güvenilir firmalar benim tercihim oluyor.

Ancak yukardada bahsettiğim gibi henüz marka ve model belirgenleşmiş değil.

Fırınların iç kaplama malzemesi emaye yada seramik vs... gibi değişiyor buda sanırım fırın içi temizliğinde önemli oluyormuş.

Bu bahsettiğime ilave olarak cam ocaklar gri inox malzemeye göre çok daha fazla çizik belli ettiğini ve üzerlerine yanlışlıkla yada bilerek ağır bir malzemeyi sert bırakılmasıyla çatlayabildiğini öğrendim(bayii söyledi).

Ayrıca kasap34 arkadaşın söylediği gibi davlumbazdada saç kalınlığı ve m3 hacmi en önemli detay.

Bunları göz önüne alarak hangi markanın hangi modellerini almalı(fiyatlar toplamda 1700tl gibi olacak) karar vermiş değilim.

• Bende bir fikir vereyim. Uzun süre araştırma yaptım bende forumda. Konularıma da denk gelmiş olabiliriniz.

Uzun süre siemens üzerinde gittim geldim. Siemens Ocak ve fırına karar verdim görsel olarak ama beğendiğim davlumbaz modeline o kadar vermek içime sinmiyordu.

En uygun şekilde. Siemens ocak+fırın+davlumbaz+mikrodalga 4000 civarı tutuyordu. Önce davlumbaz siemens ile çok benzer olan bir termikel model alayım dedim ki forumda bir arkadaşta bunu önermişti. Neredeyse 3 te 1 fiyatına onu aldım. Ocak siemens alayım dedim ama baktım ki onun da benzer görsel olanı yarı fiyatında derken bir baktım bütün takım termikel olmuş :)

Fırın ve mikrodalga konusunda kesinlikle siemens alıcam derken onları da fiyatı yüzünden termikele kaydım. En son olarak 4 parça termikel ankastre ürünü 1700 lira 5 ile 9 taksit arasında değişien rakamlarda farklı yerlerden aldım. Montajını daha yaptırmadım ama montajdan sonra ayrıntılı bir inceleme yapmayı planlıyorum. Zira iyi bir araştırma yok bu konuda.

Ankastre alırken bence öncelik olarak üst fiyat belirleyin kafanızda. Eğer alım gücünüzde problem yoksa adını sanını hiç duymadığınız uçuk rakamlara satılan ürünler de var. Ama kalite olarak siemens' in iyi olduğunu belirtebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

Bende bir fikir vereyim. Uzun süre araştırma yaptım bende forumda. Konularıma da denk gelmiş olabiliriniz.

Uzun süre siemens üzerinde gittim geldim. Siemens Ocak ve fırına karar verdim görsel olarak ama beğendiğim davlumbaz modeline o kadar vermek içime sinmiyordu.

En uygun şekilde. Siemens ocak+fırın+davlumbaz+mikrodalga 4000 civarı tutuyordu. Önce davlumbaz siemens ile çok benzer olan bir termikel model alayım dedim ki forumda bir arkadaşta bunu önermişti. Neredeyse 3 te 1 fiyatına onu aldım. Ocak siemens alayım dedim ama baktım ki onun da benzer görsel olanı yarı fiyatında derken bir baktım bütün takım termikel olmuş :)

Fırın ve mikrodalga konusunda kesinlikle siemens alıcam derken onları da fiyatı yüzünden termikele kaydım. En son olarak 4 parça termikel ankastre ürünü 1700 lira 5 ile 9 taksit arasında değişien rakamlarda farklı yerlerden aldım. Montajını daha yaptırmadım ama montajdan sonra ayrıntılı bir inceleme yapmayı planlıyorum. Zira iyi bir araştırma yok bu konuda.

Ankastre alırken bence öncelik olarak üst fiyat belirleyin kafanızda. Eğer alım gücünüzde problem yoksa adını sanını hiç duymadığınız uçuk rakamlara satılan ürünler de var. Ama kalite olarak siemens' in iyi olduğunu belirtebilirim.

Konu biraz eski ama ben de ankastre set düşünüyorum. Buzdolabımı siemensin muadili profilo aldım. Acaba bunu da aynı şekilde profilo mu alsam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu bir hayli eski kalmış. O zamandan bu yana bende pek ilgili olamadım. Fakat tavsiyem önceliklerinizi belirlemeniz. Fiyat, görsellik, kalite gibi etkenlere göre karar verebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.