Şimdi Ara

2011 CİTROEN C4 CONFORT PLUS DONANIM 6500 KM OLDU *HALA SÜPER* (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
19.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: praoh

Üstad c4'ün ile ilgili son durum ne ? Bide bakıyorumda yeni almış 3-5000 km yapmış aracını satıyolar bir sıkıntımı var aceba araçlarla ilgili? Çok araştırdım herkesin hemfikir olduğu nokta vosvos olsun isterse hurda olsun ama parasıda çokca olsun isteniyor bu olmassa ford olsun neden insanlar bu kadar sabit fikirli anlamış değilim. Elindeki paranın ederi kadar alsana arabayı dimi.Güvenlik diyorlar encap ta herkese 5 yıldız dağatıyolar.Sen ne dersin?

O araçlarını satanlar tabiri cayiz ise çakallar 1 ayda 45.000-50.000 TL paraya kim 1.500-2.000 TL faiz verir.Bakarsanız çoğunda pazarlık yok yazılı,yani adam arabayı kullanıyor,ihtiyacı da var zaten ve beğeniyorda aracı,fakat yinede oltayı atıp biryandan da bekliyor

İşin özü bu,istersen ilan sahipleri ile aç bir konuş,hepsi tok satıcı.

Bunu tüm araçlarda da görebilirsin. Mesela 508 daha çıkalı 2 hafta oldu,ikinci eli düşmüş bile,keza Jetta,Passat birsürü ilan var böyle. Hem kullanıyor,alıcı çıkarsa da düşünürüm satarsam karlı olur falan.

• Üstad görüşmeyeli nasılsın? keyifler yerindedir umarım.

Epey oldu görüşmeyeli aracından memnun musun? Son gelişmeler nasıl? Yeni c4 ile ilgili sayfalara olur olmadık insanlar girmiş birbirlerine savaş açmışlar araç ile ilgili yorumdan çok kavga dinliyoruz :-) artık sizden bi yorum alalım arka amortisörlerden ses geliyormu benim araçta eski c4 :-) kasislerde tak diye bi ses geliyodu bi çok arkadaş amortisörler patlak diye dalga geçiyodu bunun dışında sizin eksiklik yada hata olarak gördüğünüz bi sıkıntı varmı? yol tutuş nasıl? rüzgar sesi? yakıt değerleri nasıl ? iyide zam gelmiş ama yapıcak bişey yok artık focusa 60 bin verene kadar canavar gibi bineriz c4'e :-))

Hocam yeni fotolarıda bekleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi praoh -- 14 Haziran 2011; 12:01:20 >
  • vallahi bende cevap bekliyorum... bayağı oldu... sonuçlar nasıl... araç yakıt vb. bilgi bekliyoruz.
  • Slm arkadaşlar.

Araçtan memnuniyetimde herhangi bir değişiklik yok. Gayet memnunum hatta Golf,Megane,Auris araçlarına arada binince C4 ümü daha bir çok seviyorum

Aracım şu an 6500 km de ve hiçbir sorunu yok maaşallah. Tüketime gelinde bir depo ile 1000 km rahat gidiyorum. Oda çok fazla ekonomi yapmadan,şehir içi ağırlıklı kullanımda. Şu an yol bilgisayarı 950 km de ve ortalama tüketim 5,5 lt.

Aracın süper ivmelenmesi sayesinde otobanda kafa tuttuğum araçların çıtasını C den, D ye yükselttim açık söyliim

Rüzgar sesi 150-160 larda Golf'tekinde daha az,ama hiç yok diyemem. Rahatsız edici düzeyde olmadığı kesin. Zaten o seste motor sesi gelmediğinden dikkatinizi çekiyor.

Arka amotisörden ben hiç ses duymadım ama çukarlara falanda dikkatli girerim,o sebeble hasıl olmadı henüz. Ama 3,5 ay oldu alalı bu sürüşümle ses gelmiyorsa benim için o konu kapanmıştır. Dangur dungur kullanacak olanda gitsin ladaya şahine binsin,yazık sonuçta 50.000 TL para bu makineler. 500 tl ye telefon alıpta 6 ay ekran jelatini çıkarmayan bir toplumuz yani

Şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten fiyatlarda uçmuş. Ben 45.000 TL ye indirim falan almıştım. Şimdi listesi 50.000 olmuş,durduk yerde primde yapmış

• Eyvallah hocam Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin darısı olmayan bizlerin başına :-)
  • slm arkadaşlar,
    öncelikle 1,6 HDI Confort 92HP M/T aracımı 5 nisan'da aldım.
    Şu an 6100 km'de, ortalama 5,5 gösteriyor.
    full depo ile karışık 1100 km yaptım. uzun yolda sanırım bu 1200-1300 km olur diye tahmin ediyorum.
    Haftasonu istanbul'a gittim bursadan 100 liralık mazotla 600 km yaptım. bence çok çok uygun bir rakam.
    Focus siparişi verip iptal ettirdim ve yeni c4 aldım. İyi ki böyle bir karar vermişim diyorum. Focustan çok çok daha konforlu ve sessiz bir araç.
    Araca hangi arkadaşım bindiyse benzinlimi aldın diye soruyor :) Bu da ayrı bir haz tabi :) hayır dizel diyorum inanmıyorlar :)
    Emniyet kemerinin ve hava yastığının aktif olduğunu gösteren dikiz aynasının üstündeki plastik kısımda zırıltı gelmeye başlamıştı. 92 HP confortlarda yağmur ve far sensörü olmadığından ön tarafı boş kalıyor bu sebeple de zırıltı yapmaya başladı.
    servise verdim yapışkanlı sünger koydular yalıtım yaptılar 3 gün sonra yine yapmaya başladı bende söktüm ve plastik kısımlara küçük yapışkanlı süngerler sıkıştırdım.
    Şuan taş gibi oldu zırıltı felan yok :) sökmüşken sarı yanan T10 ampulleri de T10 beyaz ledli ampullerle değiştirdim. Gece içerde floresan yakmışım gibi oluyor:)

• elinize sağlık bir foto ekleyebilir misiniz acaba.teşekkürler...
  • syn mareşal aracınızın son durumunu merak ettim hala süper mi yoksa artık iyi seviyesine düştü mü?
  • c4 plus paketi biliyorum fakat fiyat listesinde Teknoloji Paketi - Style Paketi var bunların içeriğini bilen varmı
  • Otomatik kapanan aynalar sadece plus'tamı var yoksa confort 'lardada varmı ?
  • o kadar lezzetli ki araba,
    golf auiris a3 falan nedir ya marka onlar sadece marka.
    arabam dışarıdan güzel tasarlanmış diyorsan, içerisi dolu dolu teknolojisi yüksek rahat konforlu havalı ve güçlü istiyorsan bence hiç düşünme.
    112 hp otomatik dizel ile şehir içi 950 km düşük yakıt uyarısı verdiğinde aldıgım yol.
    uzun yolda bu 1.200km olur ve bundan çok memnunum. bu yüzden 2011 ve 56.000km de :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanıcılar hala memnun musunuz C4 'ten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapisiz

kullanıcılar hala memnun musunuz C4 'ten?

kardeş ben aracımı 2012 ekim ayında aldım, 22.000 km geldi ufak tefek sesler gelmeye başladı sağdan soldan ama ben pek kafaya takan yapıda birisi değilimdir bu tip sesleri..Yakıtı kokluyor, özellikle kaymak yolda araba çok konforlu,direksiyon simidi biraz büyük, ve ağır sanki..
  • 2 haftadır honda 2012/2013 LPG ile c4 2011/12/13 arasındayım Otomatik dizel seçeneği ile ..Tüm forumları okudum nerdeyse..

2011 -2013 arasındaki bariz farklar var mı?(plus paket için geçerli -Fakat şuan 2011 Ex. de seçenekler arasında yardımcı olursanız sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXERA

2 haftadır honda 2012/2013 LPG ile c4 2011/12/13 arasındayım Otomatik dizel seçeneği ile ..Tüm forumları okudum nerdeyse..

2011 -2013 arasındaki bariz farklar var mı?(plus paket için geçerli -Fakat şuan 2011 Ex. de seçenekler arasında yardımcı olursanız sevinirim..

2011-2012-2013 Comf pluslar arasında farklar var.Donanım isim olarak aynı olsada baylas devamlı donanımları kırpmakta.
    2011- 2012 comf plus ta 2013 lere ek olarak Direksiyon üstünde bt - ışıklandırma düğmeleri var. Güneşliklerde 2 taraf içinde aydınlatma var. Arka camlar karartılmış, Ön koltuk altları saklama gözleri var.
    2013 ve sonrası comf. plus c4 lerde yukarıda yazdıklarım yok. 2014 lerde başka donanımları da kırpmış olabilirler ....

Exclusivelerde donanım olarak bir kırpılma bildiğim kadarıyla yok.

Son olarak yeni kasa hondanın içi c4'ten sonra içimi çok daraltıyor,özellikle ön cam çok basık. İç malzeme kalitesi olarakta c4 bariz olarak daha kaliteli.
    Honda şanzıman olarak üstün , c4 ün mcp şanzımanı can sıkıcı olabiliyor.Vites geçişlerinde yığılmayı anlayabiliyorum da arabanın devamlı yarım debriyaj gitmesi beni cidden çıldırtıyor.

Son olarak C4 ü tercih ederim. ( Hem honda hemde c4 kullanıyorum ama belirteyim benim aracım manuel. )

• quote:

Orijinalden alıntı: weba

quote:

2 haftadır honda 2012/2013 LPG ile c4 2011/12/13 arasındayım Otomatik dizel seçeneği ile ..Tüm forumları okudum nerdeyse..

2011-2012-2013 Comf pluslar arasında farklar var.Donanım isim olarak aynı olsada baylas devamlı donanımları kırpmakta.
    2011- 2012 comf plus ta 2013 lere ek olarak Direksiyon üstünde bt - ışıklandırma düğmeleri var. Güneşliklerde 2 taraf içinde aydınlatma var. Arka camlar karartılmış, Ön koltuk altları saklama gözleri var.
    2013 ve sonrası comf. plus c4 lerde yukarıda yazdıklarım yok. 2014 lerde başka donanımları da kırpmış olabilirler ....

Son olarak yeni kasa hondanın içi c4'ten sonra içimi çok daraltıyor,özellikle ön cam çok basık. İç malzeme kalitesi olarakta c4 bariz olarak daha kaliteli.
    Honda şanzıman olarak üstün , c4 ün mcp şanzımanı can sıkıcı olabiliyor.Vites geçişlerinde yığılmayı anlayabiliyorum da arabanın devamlı yarım debriyaj gitmesi beni cidden çıldırtıyor.

Son olarak C4 ü tercih ederim. ( Hem honda hemde c4 kullanıyorum ama belirteyim benim aracım manuel. )

2012 c. plus ile anlaşma üzereyim 51.000 tl 35.000 km ilk bakımı yapılmış garantisi devam eden sizce mantıklı mı yoksa fiyatlar düşermi piyasa da daralmaya başladı biraz biraz düşüyor beklemek mi mantık lı ne dersiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: weba

quote:

2012 c. plus ile anlaşma üzereyim 51.000 tl 35.000 km ilk bakımı yapılmış garantisi devam eden sizce mantıklı mı yoksa fiyatlar düşermi piyasa da daralmaya başladı biraz biraz düşüyor beklemek mi mantık lı ne dersiniz?

ARkadaş geçen hafta 26000 deki 2013 comfortu 50k ya aldı.Fiyatı 50k ya indirmeye çalış derim.

Aracı aldıktan sonra paraya kıyıp birde navigasyon taktırırsan( ön konsoldaki tek kötü görüntü araba ile gelen ufacık turuncu bilgi ekranı ) 4/4 lük araban olur.Uzun yıllar kullanırsın.

• inan aklımdaki oydu fakat 2011 le 2012 arasında çok fark mı diye düşünüyorum ? kasa motor donanım ? 50k ya 2011 var ama 2012 51-53k arası tereddüte kaldım sonuçta 1 sene
  • quote:

inan aklımdaki oydu fakat 2011 le 2012 arasında çok fark mı diye düşünüyorum ? kasa motor donanım ? 50k ya 2011 var ama 2012 51-53k arası tereddüte kaldım sonuçta 1 sene

Model yılı farkı var , haliyle bu da fiyata yansıyor.Karar senin ama 2013 alma donanım kırpık çünki.
  • iyi günler arkadaşlar. bu sene ocak ayında 22.000 km'de 2011 confort plus mcp dizel navigasyonlu c4 aldım. şu ana kadar 5000 km yaptım. forumlarda almadan önce çok araştırmıştım. araç gerçektende az yakıyor. ankara-burdur-Isparta-ankara 881km ort.hız 78 (cruz hep 90'da idi, günübirlik yol) 3.8lt/100km yaktı (150TL). dönüşte depoyu doldurduğumda ekranda 1680 km görmek çok güzeldi. şu anda şehiriçi ortalama 5.5lt, trafik çok yoğun olduğunda 6.5lt yakıyor. 2011 sonrası modellerde donanım farklarını buradaki arkadaşlardan öğrendim. bunun dışında bence en büyük farklılık viteste. 2010-2011 araçlar kalkışlarda gaza basmadan gitmiyor. sanki manuel araç gibi. 2011 sonrası ise ayağınızı frenden çekince araç ileri atılıyor.

2011 CİTROEN C4 CONFORT PLUS DONANIM 6500 KM OLDU  *HALA SÜPER* 2011 CİTROEN C4 CONFORT PLUS DONANIM 6500 KM OLDU  *HALA SÜPER*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sckarinca -- 12 Eylül 2014; 0:31:56 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.