Şimdi Ara

2011 CİTROEN C4 CONFORT PLUS DONANIM 6500 KM OLDU *HALA SÜPER*

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
19.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

RESİMLER SONRAKİ MESAJIMDA.

Aracım C4 CONFORT PLUS 1.6 HDI 112 HP M/T ( DÜZ VİTES )

-Bir depo benzin ile 1000 km yapabliyorsunuz,daha da düşecektir tüketimi çok yavaş kullandığımı da söyleyemem,ortalama karma 5,8 lt.
    -Çift bölgeli klimatronik klima çok konforlu görevini başarı ile yapıyor,
    -Direksiyon yumuşak,araca iyi hükmediyor ve çok fonksiyonel,
    -Neredeyse konsoldaki düğmelerden yapabileceğiniz herşeyi direksiyon üzerindeki düğmelerden de yapabiliyorsunuz,
    -Hill horder ( yokuş kalkış desteği ) süper birşey ve düz viteslilerde de mevcut,
    -Park sensörü çok iyi çalışyor, mesafe değil ama yaklaşım yönünü gösteriyor,hoperlör açık ise yaklaşımda sesi kısılarak park sensörünün sesinin duyulmasını sağlıyor,ayrıca park sensörü iptal düğmesi de mevcut,
    -2 adet sustalı uzaktan kumanda ( yedeği de aynı ve bu plus tan itibaren böyle ) anahtar çok şık, tek bagajı açabilir, açma düğmesine basık tutarsanız camları açabilir ( yaz sıcağında havalandırma için birebir ), kapama düğmesine basık tutarsanız ise camlar otomatik kapanır,
    -Sinyal ve flaşör sesi 4 ayrı şekilde değiştirilebilir,bu sayede diğer tüm uyarı sesleri de o gruba göre değişiyor, ( emniyet kemeri uyarıs,low fuel uyarısı vs. sesleri de değişiyor )
    -Cruise control çok kullanışlı ve pratik,
    -Koltuklar çok rahat ve iyi konfor sunuyor,
    -Gösterge ışıklarını direksiyondan tek tuş ile kapatıp,ya da ışık şiddetini ayarlayıp gece sürüşlerini daha az göz yorucu yapabilirsiniz,
    -Yine direksiyondan iç lambaları tek tuş ile yakıp kapatabiliyorsunuz,
    -Bluetooth özelliği çok pratik ve kolay konfigüre edilebilir, araç kiti çok başarılı,kısık seste bile konuşsanız karşı taraf net anlayabiliyor,
    -USB okuma hızı çok yüksek,flash bellek takılır takılmaz mp3 leri okuyor,
    -Teyp çok kullanışlı faka ses performansı tatmin edici olmasına rağmen daha da iyi olabilirdi diye düşünüyorum,çoğuna iyi gelecektir,
    -Vites geçişleri biraz sert fakat sorunsuz,
    -Hareketli kol dayama aynı zamanda işlevsel bir kutu ve çok işe yarıyor,
    -Sağ ve sol dikiz aynaları aracı kapadığınızda otomatik katlanıyor,açtığınızda otomatik açılıyor,ayrıca içerdende de tek tuş ile seyir haline dahi bunu yapmak mümkün,bu da dar geçişler için büyük kolaylık,
    -Viraj aydınlatma da farlar auto konumunda iken direksiyonu hafif sola kırsanız dahi bunu hissedere sol sis farını,sağ için ise sağ sis farını yakarak viraj içini başarılı bir şekilde aydınlatıyor,gece sürüşü için çok güzel,
    -Bagaş çok geniş,zaten sınıfının lideri konumda,
    -Arka koltuklar ve tavan çok başarılı bir yaşam alanı sunuyor, ( özellikle Astra J yi gördükten sonra bana 3 oda 1 salon geldi )
    -Kararan iç dikiz aynası gece için büyük kolaylık,
    -Güneşlik aynalarında ayna kapağı açıldığında 2 şer lamba otomatik yanıyor,
    -Araç hareket ettiğinde tüm kapılar otomatik kilitleniyor ve bunu durup kapıyı açık kapasanız dahi herseferinde yine otomatik yapıyor,
    -Geri vites lambası 2 adet,arka sisler 2 adet, ( birçok marka gibi tek değil )
    -4 camda Auto modlu,
    -Yedek lastik tam boy,
    -Lastikler Michelin demeyi unutmuşum, ( Conti değil yani Almanlar gibi )
    -Direksiyon deri ve çok şık,
    -Ön konsol yüksek ve yumuşak silikon, ( bazı arkadaşlar araç trafikte diğerlerinden yüksekte gibi yorumları yapmıştı,sebebi torpidonun yüksek konumundan dolayı ve benim en çok hoşuma gidende araç içerisinde buydu, D segementi araç gibi )

Motor performans konusunda yorum yapmayacağım HDI 112 HP 270 Nm tork yeterli sanırım. Bunu çok rahat hissettiriyor ve çokta sessiz bir şekilde.

Umarım faydalı olabilmiştir yorumlarım.Ekleyeceğim bir şey olursa editlerim.

EDIT: LASTİK MARKASI VE ORTALAMA TÜKETİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M A R E Ş A L -- 14 Haziran 2011; 12:58:32 >

• bilgiler için çok teşekkürler
    araç parasına değer diyebilirmiyiz yani?
    bir de mümkünse gece iç mekan resimleri ekleyebilirmisiniz..saygılar
  • Bilgiler icin gerçekten tesekkurler.. Nasipse bende bu araci dusunuorum birkac ay sonra gecen test etme sansimda oldu ben cok begendim aracin surus keyfini.. Ama tabii almadan once birkac kez daha test etmeyi dusunuyrum, olmadi 1 gunlugune kiralayip iyice test etmek bile var kafamda
  • hocam hayırlı olsun..kazasız güle güle kullanırsın inşallah..darısı bize inşallah yaza düşünüyorum kısmetse..evet arkadaşında dediği gibi hem gece hem de normal fotoları bekliyoruz
  • benim sorum da önceki kasa da arka süspansiyonda vuruntu sesi geliyordu bu kasa da o ses varmı. ayrıyetten sizede hayırlı olsun darısı bizim başııza .
  • Ankara Göral'ın Türkiye'ye gelmiyor dediği aracı(dizel 112hp confort plus paketli) satın alıp izlenimlerinizi yazmanız çok hoş olmuş. Tam aradığım inceleme. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheThinker -- 25 Mart 2011; 18:25:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheThinker

Ankara Göral'ın Türkiye'ye gelmiyor dediği aracı(dizel 112hp confort plus paketli) satın alıp izlenimlerinizi yazmanız çok hoş olmuş. Tam aradığım inceleme. Teşekkür ederim.

Ciddi misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozden05

bilgiler için çok teşekkürler
    araç parasına değer diyebilirmiyiz yani?
    bir de mümkünse gece iç mekan resimleri ekleyebilirmisiniz..saygılar

Rahatlıkla değer,çok memnunum ve tavsiye ederim.

Resim eklemek istemiyorum,forumda bazı arkadaşlar tavsiye etmedi

Biraz daha geçsin atarım resimleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M A R E Ş A L

quote:

Orijinalden alıntı: TheThinker

Ankara Göral'ın Türkiye'ye gelmiyor dediği aracı(dizel 112hp confort plus paketli) satın alıp izlenimlerinizi yazmanız çok hoş olmuş. Tam aradığım inceleme. Teşekkür ederim.

Ciddi misin?

Evet, özel olarak sipariş verebileceklerini ancak diğer araçlardan 1-2 ay daha geç gelebileceğini çünkü sipariş üzerine üretileceği söylendi bana. Size uygun aracı bulmak ayrı dert, düzgün bir satış elemanı bulmak ap ayrı bir dert günümüzde =)
  • Bende bu aracın 92hp olanını aldım.. Başka bir başlıkta yazmıştım.. 230 nm torku sonuna kadar hissediyorsunuz.. Araç kafa kaldırıyor.. İyi bir karar verdiğim için öyle mutluyum ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysaglam

Bende bu aracın 92hp olanını aldım.. Başka bir başlıkta yazmıştım.. 230 nm torku sonuna kadar hissediyorsunuz.. Araç kafa kaldırıyor.. İyi bir karar verdiğim için öyle mutluyum ki..

Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.
  • Üstad hayırlı olsun maşallah arabayı hiç durdurmamışsın hemende 2000 km yapılmış. Darısı başımıza inşallah ve yorumlarla birlikte fotograflarıda bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: praoh

Üstad hayırlı olsun maşallah arabayı hiç durdurmamışsın hemende 2000 km yapılmış. Darısı başımıza inşallah ve yorumlarla birlikte fotograflarıda bekliyoruz.

2100 oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

benim sorum da önceki kasa da arka süspansiyonda vuruntu sesi geliyordu bu kasa da o ses varmı. ayrıyetten sizede hayırlı olsun darısı bizim başııza .

Önceki kasayı kullanmadım,ancak 307 ile aynıdır sanırım eski C4. Yeni C4 ile kıyaslarsak daha konforlu çalışıyor.

Eski C4 ve 307 lerde helezon aralığına takılan kauçuk bir parça ile takırtı sorunu giderilmişti. Benim 307 de de serviste yaptırmıştım bunu,ses kesilmişti. Yani 2 sene öncesinden bahsediyorum.

Yeni C4'te ise bu sorunun halledilmiş olması doğaldır, Auris gibi yumuşak sürüşlü bir araçtan daha fazla konfor sunuyor diyebilirim.
  • resimler mahrum bırakmayın bizleri
  • Resimlerin hepsi telefon ile çekilde çok net olmayabilir. Birtanesi araç sonax'a giderken ki resim. Ben diğer araçta idim ( Corolla ) ,giderken merak ettim,dıştan çektim

İlave ederim resimleri,şimdilik bunlar.

2011 CİTROEN C4 CONFORT PLUS DONANIM 6500 KM OLDU  *HALA SÜPER*

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M A R E Ş A L -- 29 Mart 2011; 15:03:18 >

• teşekkür ederiz fotolar için tekrar güle güle binin aracınıza..
  • ya benide çok düşündürüyor superlux tasarruflu araç benim gözümde c4 ama işte gittim citroene boş modele bindim beğenmedim iç mekanı exclusive i merak ediyorum bana hitap edebilecekmi
  • geniş ekran exclusive donanımda da yokmu ?
  • Zahmet olmazsa gece karanlığında göstergelerin resmini ekler misiniz? Bu arada verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.