Şimdi Ara

2011 Avensis 1.6 uzun yol yakıt tüketim değerleri ve izlenimleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımız 2011 1.6 132 HP Avensis Elegant Extra. Malatya-Muğla ve ara yerleri de sayarsak gidiş dönüş toplam 3000 km yol yaptık. Öncelikle tüketim değerlerini vermek istiyorum. Giderken 4 kişi + bagaj + klima hep açık. 100-110 aralığında 6.3 litre/100km tüketim değeri yakaladık. Dönüşte ise rampalarda düşük vites yüksek devir ve Uzunyayla taraflarında 150-160 barajında seyredildi. Konya tarafında 120 barajında kalarak gelindi. Yine 4 kişi + bagaj + klima 6.8 litre/100km tüketim gördük. Tabi dönüşte daha performans odaklı olduğundan dolayı değer arttı biraz.

Aracın uzun yol durumuna gelecek olursak; bence D sınıfı araçların keyfi kesinlikle uzun yol. Araç yüklü durumda olmasına rağmen hiç sıkıntı yaratmadı. Düz yolda zaten 6. vites 120 ile çok rahat bir seyahat sunuyor. Uzunyayla taraflarında 150-160 ile 45 dakika boyunca seyrettim. Çok yormadı. Rampalarda 1.6'nın etkisi biraz hissediliyor ancak doğru devir-vites seçiminde sizi üzmeden çıkarıyor. Virajlardaki stabilitesi güzel. Sonuç olarak uzun yolda çok keyifli bir araba.

İyi forumlar.

• çok tasarruflu kullanmışsınız hakikaten değerler müthiş tebrik ederim
  • 4 kişi + bagaj +klima 6 lt civarı yakmanız büyük tasarruf.Ama malum benzine zam geldi.Şehir içi ort. kaç lt yakıyor araba?
  • Bir de lpg olsaydı degmezdik keyfinize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beantragen

4 kişi + bagaj +klima 6 lt civarı yakmanız büyük tasarruf.Ama malum benzine zam geldi.Şehir içi ort. kaç lt yakıyor araba?

Şehir içi ben biraz atik kullanıyorum 9.2 litre civarında trafikte. Sakin kullandığımda ise 7.5-8 litre tüketiyor ama trafik az tabi. Yoğun trafikte 9 litre civarı diyebilirim.
  • bu değerleri LPG ye uyarlayalım.

benzinde 6,3 yakıyor, LPG ile yüzde 10 fazla: 7 litre yakıyor desek; 7*2,50 = 17,5 kuruş. D sınıfı...

BEDAVA

benim almak istediğim ama başka planlardan ertelediğim bir araç avensis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

bu değerleri LPG ye uyarlayalım.

benzinde 6,3 yakıyor, LPG ile yüzde 10 fazla: 7 litre yakıyor desek; 7*2,50 = 17,5 kuruş. D sınıfı...

BEDAVA

benim almak istediğim ama başka planlardan ertelediğim bir araç avensis.

LPG uygulaması ile gayet iyi değerler yakalayanlar var. Sorunsuz olması da cabası. Az kilometre yaptığımız için LPG uygulamadık.
  • eski atmosferik alt devirleri ölü vs diye atılıp tutulsa da , gayet iyi bir motor . değerler gayet güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

eski atmosferik alt devirleri ölü vs diye atılıp tutulsa da , gayet iyi bir motor . değerler gayet güzel

Evet alt devirler belki biraz ölü denebilir şehir içinde ama kesinlikle bezdirecek cinsten değil. Zaten 3000 üstünde bayağı canlanıyor. Mesela uzun yolda kamyon arkası kalıp sollamaya çıktığımda 2.-3. vites veya 3'ten 4'e doğru kesinlikle üzmüyor. Özellikle 3. vites ani hızlanmalarda canlı.
  • 1.6 motorkarda oto sanziman yok mu

• Full#Throttle F kullanıcısına yanıt
    6,3 litre oldukça iyi bir değer maşaAllah. 6. vitesin artısı olsa gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdil83

1.6 motorkarda oto sanziman yok mu

Yok ne yazıkki sadece manuel.

quote:

Orijinalden alıntı: Mazotşist

Kesinlikle. Özellikle güzel bir asfalt düz bir yol olursa 6. viteste araba gayet sessiz ve düşük tüketimde ilerliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 23 Ağustos 2013; 17:57:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

quote:

quote:

Kesinlikle. Özellikle güzel bir asfalt düz bir yol olursa 6. viteste araba gayet sessiz ve düşük tüketimde ilerliyor.

Enistemin 1.6 corolla da var ama..nasil bi satis politikasi ise

olsada otomatik 4 ileri...6 ilerideki sessizligi arardinizz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Enistemin 1.6 corolla da var ama..nasil bi satis politikasi ise

olsada otomatik 4 ileri...6 ilerideki sessizligi arardinizz...

1.8 Avensis'ler CVT şanzuman ile geliyor. Onlar oldukça başarılı.

• aynı aracın 2012 olanı var kesinlikle aynı fikirdeyim araç çok keyifli
  • Teknik verisi 5,3 lt olan araca, 4 kişi+bagaj+klima+110km/saat ile 6,3 lt yaktırmak
    takdire şayan!!!

http://www.arabam.com/sifir-0-km/AracDetay?versionId=1861114&vehicleComponentId=2
  • quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Teknik verisi 5,3 lt olan araca, 4 kişi+bagaj+klima+110km/saat ile 6,3 lt yaktırmak
    takdire şayan!!!

http://www.arabam.com/sifir-0-km/AracDetay?versionId=1861114&vehicleComponentId=2

Hayır çok merak ediyorum, derdim ne ola ki geleyim burada yalan yanlış yazayım? Amacım sadece bilgi paylaşımı yapmak. Dönüş verisinin fotografını koyabilirim isterseniz. Gidişte çekmedim. Dönüşteki ortalama hala duruyor sıfırlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Full#Throttle -- 23 Ağustos 2013; 19:06:42 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

eski atmosferik alt devirleri ölü vs diye atılıp tutulsa da , gayet iyi bir motor . değerler gayet güzel

Evet alt devirler belki biraz ölü denebilir şehir içinde ama kesinlikle bezdirecek cinsten değil. Zaten 3000 üstünde bayağı canlanıyor. Mesela uzun yolda kamyon arkası kalıp sollamaya çıktığımda 2.-3. vites veya 3'ten 4'e doğru kesinlikle üzmüyor. Özellikle 3. vites ani hızlanmalarda canlı.

Avensisi var motorunu iyi biliyorum cok kullandim , soylemim birazda aracin haksiz elestrilmesine yonelikti. gayet yeterli bir unite yakit olarakta bende ayni degerleri gorebiliyorum.Kazasiz belasiz uzun yillar kullanirsiniz insallah:)

• pompada da olçmenizi tavsiye ederim çogu kez karsılasıyoruz yol bilgisayarı ile pompa olçumleri arasında 1-1.5 litre farklı cıkanlar oldu
  • Değerler fena sayılmaz ama daha da iyi olabilirdi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.