Şimdi Ara

2011 1.4 dizel corolla manuel yağ eksiltiyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
5
Favori
51.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet arkadaşlar yaklaşık 26 günlük avrupa gezisinden döndüm. Araçla tam tamına 9980km yolyaptım. Sekman seti değiştikten sonra(yukarıdaki mesajlarda bahsetmiştim).

Aracım şuanda 45bin küsürde.

Sonuç Mesajın sonunda önce sürüşü nasıl yaptım bahsedeyim..

Bu yuvarlak hesap 10 bin km içerisinde türkiyede(140-90 arası) Avrupada ise genelde 160-120 arasında sürüş oldu. Şehir içleri hariç otobanlarda.

hatta bir ara 200 le gittiğimde oldu arkadan audi a5 sıkıştırınca hızı kestik mecburen:))

ve bende inanamadım ancak Araçtaki sorunu çözdüler. Dün geldim pazartesi servise gidecem 10 bin bakımına . Aracın yağında çok az bir eksilme var yağ çubuğundan baktığımda.

Dahada önemlisi yağ lambası yanmadı. Halbuki böylesine değişeme ugrayan motorda ilk başta hani bir uyum falan derlerya açıkçası ben yine yakar diyordum lambayı. Sonuçta piston ve sekman atılmış arabaya ve pompa 2.kez değişildi.Turboda daha önce değişilmişti.

Ben bu kilometreye kadar yani 30 bine kadar mesajlarımda vardır hep yaktı lambayı ancak şuanda tık yok(maşallah). Pazartesi gidecem ve anlatacam. hatta tebr,k edecem.

Berlinde de gösterdim toyata bayisine sorun yok dediler. Gerçi almanyada bizim kasalar ve motorlar yok. Orda eski kasa var ve uzerin 1.8lik 2.0 lık motırlar lar.

Bu arada Aurisin hibridi satışa çıkmıştı harika bişey. Bence türkiyeye gelirse düşünüle bilir. dış konsept aynı neredesye ufak makyalar var gündüz farları spot lambalar.. İçerisi priusa benziyor jeostik vites. vs.

Neyse arkadaşlar görünen o ki aracın sorunu ortadan kalktı.

İnceletem pazartesi detayları pazartesiden sopnra görüşürüz..

Kolay gelsin

Selamlar.

Bu arada toyotaya açık tehtid eğer bir sonraki modele cruise control takmazssalar almayacam. Çok lazım oldu çooooookkkk çok.

• Nihayet sorunun çözüldüğünü duymak güzel. Geçmiş olsun diyelim.
  • 2011 model 1.4 D4D Corollamız var.

3 gün önce İstanbul-Bartın arası bir yolculuğumuz oldu. Kocaeli yolunda iken araç belirli aralıklarla uyarı sesi veriyordu. 4-5 defa belli aralıklarla tekrar etti. Ne olduğunu anlayamadım ilk başlarda ama sonrasıda motor yağının düşük seviyede olduğu yazısı çıktı. Mecburen en yakın benzinciye girerek motor yağı takviyesi yaptık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

2011 model 1.4 D4D Corollamız var.

3 gün önce İstanbul-Bartın arası bir yolculuğumuz oldu. Kocaeli yolunda iken araç belirli aralıklarla uyarı sesi veriyordu. 4-5 defa belli aralıklarla tekrar etti. Ne olduğunu anlayamadım ilk başlarda ama sonrasıda motor yağının düşük seviyede olduğu yazısı çıktı. Mecburen en yakın benzinciye girerek motor yağı takviyesi yaptık.

Merhaba,
    Aracın KM nedir ve en son ne zaman bakım yapıldı? Fikir vermesi açasında detay verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koraykoru

quote:

Merhaba,
    Aracın KM nedir ve en son ne zaman bakım yapıldı? Fikir vermesi açasında detay verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

En son yolculuğa çıkmadan önce 6500 küsür km'de idi. Yaklaşık olarak 250 km yaptıktan sonra yağ seviyesinin az olduğuna dair uyarı aldım. En yakın benzin istasyonuna girerek motor yağı aldım.

Aracı satın aldığımız Zeytinburnu Derindere bayisinde yağ eksiltme problemi ile karşılaşabileceğimizi söylediler. Ancak belli bir süre sonra bu durumun da ortadan kalkacağı söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roland Deschain -- 25 Temmuz 2011; 22:54:15 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koraykoru

quote:

Merhaba,
    Teşekkürler.

En son yolculuğa çıkmadan önce 6500 küsür km'de idi. Yaklaşık olarak 250 km yaptıktan sonra yağ seviyesinin az olduğuna dair uyarı aldım. En yakın benzin istasyonuna girerek motor yağı aldım.

Aracı satın aldığımız Zeytinburnu Derindere bayisinde yağ eksiltme problemi ile karşılaşabileceğimizi söylediler. Ancak belli bir süre sonra bu durumun da ortadan kalkacağı söylendi.

Servisinize gidip yağı tamamlatacaktınız...

• Şubat 2011 de corolla aldım 1,4 dizel ve 8 bin km civarında yağ eksiltti ve sinyal verdim. O esnada da bolu gerede de otoyoldaydım ve ilk benzinlikten yağ alıp 1 lt yağ ilave ettim. Ama bu arabalar sıkıntılı ve iki gün önce yine kontrol ettim ve yine eksilmiş araba şuan 14500 km de 10 bin bakımını yaptırdım.Bunun öncesi peugeot partner vardı oda dizeldi onu 115 binde sattım ama gram yağ eksiltmiyodu diğer forum sayfalarında turbo dan kaynaklanan bi sorun olduğunu söylüyolar ama palavra toyota ya yakışan bi durum değil. Şimdi adapazarında ki toyota merkezine arayıp sorunu mu oraya ileticem ama cözüm bulamazsam gerekirse de tüketici haklarından hakkımı ararım problem değil ben bu arabaya 50 milyara yakın para verdim ama hep yanımda yağ bidonu mu gezdiricem 80 binde accentim var oda dizel ama yağ eksiltmiyo Arabsnın kitapçığında belirtilmiş yağ eksiltebilir diye ve bu yüzden mahkemelik bile olsan bişey kazanamazsın diyorlar diğer yorum sayfalarında peki o zaman diğer turbo dizeller neden yağ eksiltmiyo ben arabadan soğudum....

• hala yağ eksiltiyorsa yasal süreci başlat, kazanırsın.. bu hata kronik.. bende 2008 d4d var gram yağ eksiltmiyor..
    accent dizel vardı 4 sene kullandım hiç eksiltmedi..
  • 5500 km de mm d-4d aracım. Dün baktım max ve min noktalarının tam ortasında yağ seviyesi.Sıfır aldığım aracı 4 aydır kullanıyorum ve alırken 6 ay yada 10,000 km de yağ için getirin demişlerdi. Bu durumda fazladan bir eksiltme olduğu söylenemez. Öncesinde fiesta aracımda da benzer yağ eksiltme vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filenperno

5500 km de mm d-4d aracım. Dün baktım max ve min noktalarının tam ortasında yağ seviyesi.Sıfır aldığım aracı 4 aydır kullanıyorum ve alırken 6 ay yada 10,000 km de yağ için getirin demişlerdi. Bu durumda fazladan bir eksiltme olduğu söylenemez. Öncesinde fiesta aracımda da benzer yağ eksiltme vardı.

Bende aracımı Nisan ayında aldım, 4 aydır kullanıyorum. 5300KM de dün kontrol ettim yağ seviyesi tam ortanın biraz üzerinde %75 gibi bir oranda diyebilirim.
  • Benim araçta 6500 km.de. Yağ seviyesi ise yağçubuğunun ortasında. Şu an için herşey normal gözüküyor. Düzenli kontrol ediyorum bakalım 10 bin km bakımına kadar eksiltme olacak mı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertdur88 -- 23 Ağustos 2011; 15:57:31 >
  • ocak 2011 de corolla elegant aldım.Bugune kadar yazmadım çünkü km dolsun diye bekledim.9400 km de şuan aracım ve henüz yağ eksiltme olmadı.Yani bu durum bütün araçların sorunu değil bazılarında varolan bir problem bence ama şunuda söylemeliyim almadan önce birçok aracın test sürüşünü yaptım en sessiz dizel corolla .....Güzel araba
  • Turboyu kontrol ettirin derim,bende bakım yaptırdıktan 7000 km sonra zaman zaman yağ basıncı uyarısı ortaya çıkmıştı servise gittiğimde turbonun değişmesigerektiğini söylediler.aracım şu anda 19500 km de

• Benim aracım hiç yağ eksiltmiyor. 50 Bin km boyunca böyle bir problem yaşamadım. Biz böyle bir problem yaşamazken siz neden yaşıyorsunuz bunu Toyota servisinin size mantıklı bir şekilde açıklaması lazım.

Toyota ve servisleri hatayı kabul etmek ve mantıklı çözüm üretmek konusunda bazen malesef çok yetersiz kalıyor.

Garantim dolduğumdan beri yetkili servislerden uzak duruyorum elimden geldiğince, memnuniyet seviyem yaklaşık 4 farklı servisi denememe rağmen çok düşük...

Peşini siz bırakmayın diyorum
  • 18 binde yağ eksiltmişti takviye yapılmıştı sonra 20 bin bakmı yapıldı kilometre tekrar 28-29 bini gösterdiğinde yağ lambası yandı ben çözümü buldum aracı SATIYORUM !
  • Yerine ne almayı düşünüyorsunuz ?
  • Cmax olabilir..
  • Merhabalar URSAVAS ismindeki arakadaştan bi haber varmı acaba aracındaki problem çözüldü mü?EN son Turbo , vakum pompası ve segmentler değişmişti cevap bekliyoruz.....
  • Merhaba,

2011 1,4 dizel

20.000de yağ ikazı yandı, 2 litre yağ doldurduk.
  • bi ek bilgi, ayrıca bi de 2002 model corolla var kullanıyorum, benzinli 1,6

50bin km deyken yağ bitti, (motor da bitti), ücretsiz nataş motoru değiştirmişti.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.