Şimdi Ara

2010da Hüsran, 2011'de Yeniden Hazırlık, [FİNAL: 'İTÜ BİLGİSAYAR MÜH.'] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
21
Favori
25.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Orijinalden alıntı: 1938

Kullandığın yayınları sormuş arkadaşlar çalışma tarzını fakat cevap vermemişsin ben de merak ediyorum cevabını Başarılar bu arada

Kbakmayın nete çok da giremiyorum bu tür şeyleri ayrıntılı yazmak lazım

Herkesin kendine özgü bir çalışma stili olmalı bence ya bizim sınıfta falan dıştan bakınca en umursamaz en vurdumduymaz tip benim mesela derste verilen soruları çözmeyen hocayı dinlemeyen vs Ama neye nasıl çalışçağını, kendi eksikliklerini bilince az çalışmayla çok şey başarılabiliyor (tabi bu demek değil ki az çalışarak yaptım hayır efem kapasitem yettiği kadar da baya çalıştım yani artistiğe gerek yok ) En önemli nokta bu

Çalışma kitaplarına gelince , özellikle ağır son sınıf konularında(ışık teorileri, organik vs) kesinlikle celal aydın yayınlarını tavsiye ederim bana çok faydası oldu Hatta diğer konularda dahi alabilirsiniz dar gelirliliğin alemi yok Bir de dershaneye gidiyorsanız sürekli sınav yapıyorlardır size tavsiyem faydası yoksa gitmeyin arkadaşım Evde konu çalışın o zamana emin olun daha iyi. Tepki gösterirlerse söyleyin böyle böyle diye olmadı çıkarın masaya vurun (elinizi tabi)

çok teşekkürler yorumunuz için...

• Umarım bu sene sonunda istediğin yere girer ve bu sıkıntılarının ve bu çalışmalarının karşılığını alırsın...
  • Sınava 3gün kala !!

23.06.2011

Evet beyler bayanlar, LYS1 i de atlattık 5gün önce Hatırladığım kadarıyla kontrol ettim; mattan 47 48, geodan da 24 25 net var. Umarım sürpriz çıkmaz. Şu an amacım YGS1 sıralamamı düşürmemek. Ha düşürse de çok düşürmemek eheuehe

3 gün sonra LYS2 var. Bundan biraz tırsıyorum. Aslında fizik-kimyam iyi bu sene işte ama herşeyi belli edecek son sınav olunca insan çekiniyor . Fizikte ve kimyada min 24 - max 29 net civarı yapıyorum. Biyolojinin etkisi az diye (ve kısmen tembellikten ) gerçekten çok az çalıştım. Ondan 23 24 yapsam yetecek

Bu son günleri FEM'in video çözümlü express testlerini yaparak geçiriyorum. Arada da denemeler. Bıkkınlık hat safhada hani girsek de sonra yatıp uyusak modundayım

Neyse bundan sonraki güncellememde sınav sonucu falan da olur heralde Bu başlığa Sene sonu ve sonuç: ODTÜ veya İTÜ Bilgisayar Mühendisliği yazacağım inşallah Yazamazsam da şu an yazdıklarımın arkasındayım kimse merak etmesin Neyse ben gidip yatayım gece 2 olmuş hala ayaktayım laptop başında nasıl LYS öğrencisiysem . Kalın sağlıcakla..

• Konuyu güncelle, biz de ibret alalım.
  • @ cwr

Gerçekten ibretlik bi konu olmuş

Umarım hedefine kavuşursun tez zamanda
  • 26.06.2011

LYS 2 Sınavı Sonrası

Normalde yok işlem hatası yaptım çok yanlış çıktı yok dikkatsizliğimden çok yanlış çıktı falan diyenleri pek dinlemem ama maalesef fizik 2 testinde benim başıma geldi. Momentum sorusunda üstte 3.bir cisim varmış onu görmedim, elektirk ve manyetik alan sorusunda birini artar bulup direkt o heyecanla artar artarı işaretleyip geçmişim Sonuç olarak benim için en önemli ders olan fizikte battım:) Diğerleri fena değil gibi biyoloji beklediğimden daha iyi açıkcası

Fizik 25d 4y 1b
    Kimya 27d 3y
    Biyo 27d 3y

ODTÜ zaten mümkün değil, İTÜ ise çok zor şu an itibariyle. Nereyi yazarım başka tercihe bilmiyorum açıkcası İTÜ'den aşağısını hiç düşünmemiştim. Konudaki en karamsar yazım da bu oldu sanırım

• Geçmiş olsun hocam umarım istediğin yere girebilirsin darısı bizim başımıza.
  • Geçmiş olsun. Yine de gerçek sonuçları beklemek gerek, belli olmaz. Bir aksilik çıkmazsa temmuzun ortası gibi açıklanır zaten.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliğinin %30 İngilizce programı geçen yıl en son MF-4 9360.'sını almış. 517 taban puanla kapatmış. Bu yıl da tıp fakültelerine ve diğer sağlık bölümlerine olan ilgi artarsa, ayrıca artan kontenjanların da olduğunu göz önünde bulundurursak, bu bölümün taban başarı sırası bu yıl bence 12000'lere gerileyebilir. (Aslında objektif olarak bakarsak iyi bir şey değil bu ya, neyse. ) Taban puan da bir miktar düşebilir.

Yorumların hepsini okuyamadım; ama sanırım okul başarısında sonlara yakınmışsın. Fen lisesi mezunu olduğunu düşünürsek okul puanın en kötü ihtimalle 65'tir. (Doğru mu?) YGS-LYS netlerin ve bu okul puanın sonucunda toplam MF-4 puanın 513 civarı olabilir. Geçen yıl bu puan, bu puan türünde 10000-12000.'lik dolaylarına denk geliyormuş. Hem taban puan hem de taban başarı sırası yakın. Belki gelebilir, belli olmaz. Daha gerçek sonuçlar bile belli değil.

Eğer illa bilgisayar mühendisliği istiyorsan sana Hacettepe Üniversitesini de öneririm. Bu alanda Türkiye'de en iyi üniversitelerinden biri, eğitim dili de yine İngilizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 26 Haziran 2011; 20:01:48 >

• Umarım herşey gönlüne göre olur arkadaşım. AlacaKaranlık arkadaşın da dediği gibi hacettepe güzel bir alternatif. Ayrıca eğer imkanın varsa bilkent veya koç'un yarı burslularını da düşünmelisin derim. Bu arada azmini tebrik etmek lazım.
  • @:AlacaKaranlık: , okul puanı 66 hocam. Puan hesaplama motorlarından hesaplayınca 514-515 çıkıyor. Ama aynı hesaplamayla ygs puanımı hesaplayınca 454 veriyor benim ygs puanım 457 ama aradaki fark ygs matematiğin katsayısının bu sene artmasından kaynaklanıyor. Bilmiyorum LYS'e eklenirken bi etkisi olur mu, olursa 516 517nin kapısında duruyorum :)

Fazla da pollaynna olmamak gerekir ben bu sıralamardan geçen seneye göre fazla puan düşeceğini sanmıyorum ancak bilgisayar puanlarındaki genel düşüş bu sene de az da olsa yaşanırsa ve fen sınavından dolayı 1 2 puan bile sıralamaya göre puanlar gerilerse o zaman şansım olabilir zannımca

@kings_eyes , büyük konuşmayayım hocam ama ailemi ikna edebilirsem bir sene daha kalabilirim itü olmazsa
  • İşte o 3. sene iknası zor. Aklımda yok degil. Aslında ben kalıcam dedim mi kalırımda bizimkiler istemiyor babam haric. Sonucta ideal her seyden önemli. Eger bu ideal gerceklesecekse 2 sene kayıp bile degildir. Yapabileceginden daha kötüsünü yapıp 4 sene okumak 4 sene kayıptır gözümde. Ancak tekrardan aynı stresleri yasamak 3. senede daha zor olur. İns. bu sene standart sapma vs. bir sekilde bekledgnden daha iyi bir sıralama gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

@:AlacaKaranlık: , okul puanı 66 hocam. Puan hesaplama motorlarından hesaplayınca 514-515 çıkıyor. Ama aynı hesaplamayla ygs puanımı hesaplayınca 454 veriyor benim ygs puanım 457 ama aradaki fark ygs matematiğin katsayısının bu sene artmasından kaynaklanıyor. Bilmiyorum LYS'e eklenirken bi etkisi olur mu, olursa 516 517nin kapısında duruyorum :)

Fazla da pollaynna olmamak gerekir ben bu sıralamardan geçen seneye göre fazla puan düşeceğini sanmıyorum ancak bilgisayar puanlarındaki genel düşüş bu sene de az da olsa yaşanırsa ve fen sınavından dolayı 1 2 puan bile sıralamaya göre puanlar gerilerse o zaman şansım olabilir zannımca

@kings_eyes , büyük konuşmayayım hocam ama ailemi ikna edebilirsem bir sene daha kalabilirim itü olmazsa

Hocam 517 puan yapıp YGS-LYS'den toplam eğer hiç bir üniye gitmezsen ben çok üzülürüm bu kadar azimden sonra gene karar senin de 517 -520 puan ne demek ya Şaka maka darısı başımıza inşallah EA cı olarak

• hayırlı olsun sevindim adına
    sen puanını beğenmiyosun galiba ama
    bence bozma moralini ne olacağı belli olmaz
    İtü tutar inşallah
    yıldız teknik felanda güzeldir araştırırsın zaten
  • itü tutmadı diye 3. seneye kalmak delilik.

yıldız, hacettepe bunlar da iyi eğitim veriyor.
  • olm left 4 dead atıyoduk nie gelmion
    şaka bi yana, 3. seneye kalma mevzunu yarın konuşucam senle yüz yüze haberin olsun
    daha dur bi sonuçlar açıklansın , hemen girmişsin seneye de gircem moduna
  • 3. yıl mı ? Forumda gördüğüm en idealist adamsın @cwr Dur bakalım sıralamalar bir gelsin, hemen karamsarlığa kapılman yanlış.

Bu arada 3. yıla kalsan bile dershane fiyat olarak problem olmaz sanırım derecen dolayısıyla ?
  • Bu ODTÜ ve İTÜ bağımlılığı da nedir? Eğer illa bilgisayar mühendisliği istiyorsan, o ikisi olmazsa, Hacettepe Üniversitesi var. (Eğitim dili bunda da İngilizce.) Burası dışında, YTÜ var. Bunların dışında, Ege Üniversitesi de çok iyi. Bu şartlarda sırf ODTÜ ve İTÜ tutmadı diye, 513-517 arası bir puan alıp 3. yıla kalmak da çok kritik ve idealist bir karar.

Şehir olarak düşünürsek... Zaten Uşak'taymışsın. Gideceğin yer ya İstanbul olacak ya da Ankara olacak. Bunlar olmazsa İzmir olacak. (Ege'ye kadar söylediğim üniversiteler için)

Bu sektörde işini bilmedikten, alanında kendini ilerletmedikten sonra, üniversite etiketi tek başına bir avantaj değil.

Neyse, kafanı artık çok kurcalamayalım. Yine de en son karar senin. 3. yıla kalmak da, bu yıl tutan bir üniversiteye gitmek de... Daha gerçek sonuçlar da açıklanmadı. Ne olacağı belli olmaz, belki başarı sıran beklediğimizden iyi gelir. Bu yıl İTÜ kazanma olasılığın düşük de değil, önceki iletimde açıkladığım gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 26 Haziran 2011; 23:15:55 >

• Abi İTÜ-ODTÜ sevdasını da geçtim. İTÜ Bilgisayar Müh. olmazsa seneye kalmak ne demek? Orası olmazsa yaz İTÜ Uçak Müh. ya da İTÜ İşletme Müh. . Yıldız veya Hacettepe Bilgisayar'a düşmek zorunda değilsin. Ha birde diyelim bilgisayar mühendisi olacaksın. İTÜ'nün YTÜ'ye oranla sana ne katacağını nerden biliyorsunda bu kadar idealist oluyorsun anlamadım.
  • odtü
    itü(i)
    tobb etü
    itü
    ytü
    hacettepe diye yazardım :D senin kadar idealist bir bilgisayar mühendisi adayı olsaydım :)

maddi durumun nasıl bilmiyorum ama itü(türkçe) altına bilkent yüzde 50 burslu bilgisayar müh. yazardım zengin ve bilgisayar mühendisi idealisti olsam. yıllık 9,500 lira ve başarını artırırsan bursun artabiliyor ama.orayı düşünceksen önceden gidip görüşmen iyi olur bilkentte yetkili görevlilerle.sadece bir tavsiye :)

NOT:netlerin öyle gelirse itü olurr bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelenbevili172hhc -- 27 Haziran 2011; 18:25:12 >
  • cwr ne içtiyse aynısından..

Hocam,delirdin mi? 2-3 puanla kaçıracaksın İTÜ'yü ya da gelecek ve sen 3.sene diyorsun.

YTÜ,Hacettepe de gayet iyi ki bunları kazandın,Hayırlı olsun.Umarım İTÜ olur.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.