Şimdi Ara

2010 YENİ DOBLO SES SİSTEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
29.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kolay gelsin. Ses sistemi konusunda bilgisi olan arkadalardan ricam 2011 model Yeni doblo 1.6 premio blue and mee + konfor paket aracım var. Bu aracın cd/mp3 çaları hangi marka ve hangi modeldir. Özellikleri nasıldır? Aracın ön arka hoparlörlerini değiştirerek daha temiz (profesyonel olmayan) bir ses elde etmek istiyorum. Tam olarak teknik verilerine ihtiyacım var. Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Sökülüp takılırken dikkat edilmesi gerekenler nedir? Anfi eklemek istemiyorum. Sadece hoparlör değişimi ile yetinmek istiyorum. Dediğim gibi profesyonel bir ses beklentim yok sadece temiz ve boğulmayan bir ses arzu ediyorum. Hoparlör çapları kaç cm dir? Değiştirip memnun kalan var mı? Ayrıca da bu konuda çok bütçe ayırmak istemiyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• blaupunkt. tek bildiğim bu
  • bişey daha öğrendim, ön kapılarda 13cm, arka direklerde 10 cm hoparlör varmış.

Ayrıca anfi eklememekle iyi yapıyorsun, elektrik aksamının garantisini bitiriyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akineton -- 14 Aralık 2010; 12:41:32 >
  • teşekkür ederim verdiğin bilgiler için
  • taktın mı bilmiyorum dostum ama ben 1-2 haftaya hertz marka takmayı düşünüyorum bilgi verirsen sevinirim.
  • ben arkalara 10cm lik hertz taktım, orta seste ses kalitesi daha iyi fakat 20'yi geçince sesi bozuyor, 80tl bu dediğim hoparlörler, elimde olduğu için taktım fakat o para verip değiştirmeye değmez, illaki değiştirmek istersen daha ekonomik birşey al derim. Önler içinde 16.5 cm yazıyor orijinal kataloğunda 13 değil yani, açıp bakmadım, bende 16.5 cmlik 2 mid-woofer alıp takmak istiyorum ileride , illaki ses değişir ama yaptığımız masrafa değmez gibi geliyor, sonuçta amfi olmadan sadece teyp 25den sonra tillahı olsa sesi bozar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TKY

ben arkalara 10cm lik hertz taktım, orta seste ses kalitesi daha iyi fakat 20'yi geçince sesi bozuyor, 80tl bu dediğim hoparlörler, elimde olduğu için taktım fakat o para verip değiştirmeye değmez, illaki değiştirmek istersen daha ekonomik birşey al derim. Önler içinde 16.5 cm yazıyor orijinal kataloğunda 13 değil yani, açıp bakmadım, bende 16.5 cmlik 2 mid-woofer alıp takmak istiyorum ileride , illaki ses değişir ama yaptığımız masrafa değmez gibi geliyor, sonuçta amfi olmadan sadece teyp 25den sonra tillahı olsa sesi bozar.

:( hertz için daha iyi olur diye beklemiştim... 10cm için o zaman en iyisi pionner ozaman çünkü sonyden çok fazla verim alamadım 16,5 cm olmasına rağmen. kapılar umarım 16,5 olur çünkü blankpunt bulursam onu takacağım yoksa önlere de pionner takarım. kapılar nasıl sökülüyor bakmam lazım ama hava o kadar soğuk ki dışarda uzun süre ince çalışacağımı sanmıyorum :(

verdiğin bilgiler için sağol. Eğer başka değiştiren varsa yazsın lütfen!!!

• önlere hertz'in bi modeli vardı forumda okumuştum, kompenant takımı gibi ama amfiye gerek kalmadanda güzel sonuçlar veriyormuş. okuduğum gibiyse eğer onlar bariz sesi değiştirebilir.
    Arkaları değiştireceksen eğer dediğim gibi 50-60 civarı 10cm pioneer bulursun, araştırmalarıma göre hertz pioneerdan biraz daha iyi ama ne kadar fark vardır dersen aman aman değildir. orijinal hoparlörleri çıkarında görürsün, ortasında tiz yok, mıknatısı ufak kısaca dandik bir hoparlör, değiştirmek faydalı olur.
  • ön kapıların sadece hoparlör kısmı çıkmıyormu? kapıyı tamamen sökmek mi gerekir bu konuda bilgisi olan var mı? eski opel vectra yı ellibin kez söktüm ama bunda siftahım yok :)

ön kapı hopl. değiştirmede yardımcı olacak var mı?
  • quote:

önlere hertz'in bi modeli vardı forumda okumuştum, kompenant takımı gibi ama amfiye gerek kalmadanda güzel sonuçlar veriyormuş. okuduğum gibiyse eğer onlar bariz sesi değiştirebilir.
    Arkaları değiştireceksen eğer dediğim gibi 50-60 civarı 10cm pioneer bulursun, araştırmalarıma göre hertz pioneerdan biraz daha iyi ama ne kadar fark vardır dersen aman aman değildir. orijinal hoparlörleri çıkarında görürsün, ortasında tiz yok, mıknatısı ufak kısaca dandik bir hoparlör, değiştirmek faydalı olur.

arkları çıkardım baktım büyük ihtimal pionner ile değiştireceğim.

DLS ve pionner arasında kaldım. internette çok ucuz. stokburada adlı sitede var daha öncede alışveriş yapmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakabey05 -- 20 Ocak 2011; 14:40:08 >
  • ses sistemi gerçekten tatmin edici deil bende deiştirmek istiorum ama bu konuda pek bilgim yok yaptıklarınızı ve sonuçları burda paylaşırsanız sevinirim
  • mutlaka :) çünkü herkes şikayetçi ama ses soluk yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventekinci

Arkadaşlar kolay gelsin. Ses sistemi konusunda bilgisi olan arkadalardan ricam 2011 model Yeni doblo 1.6 premio blue and mee + konfor paket aracım var. Bu aracın cd/mp3 çaları hangi marka ve hangi modeldir. Özellikleri nasıldır? Aracın ön arka hoparlörlerini değiştirerek daha temiz (profesyonel olmayan) bir ses elde etmek istiyorum. Tam olarak teknik verilerine ihtiyacım var. Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Sökülüp takılırken dikkat edilmesi gerekenler nedir? Anfi eklemek istemiyorum. Sadece hoparlör değişimi ile yetinmek istiyorum. Dediğim gibi profesyonel bir ses beklentim yok sadece temiz ve boğulmayan bir ses arzu ediyorum. Hoparlör çapları kaç cm dir? Değiştirip memnun kalan var mı? Ayrıca da bu konuda çok bütçe ayırmak istemiyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ilk önce teyp çerçevesi lazım size burdan bakınhttp://forum.donanimhaber.com/m_30630459/tm.htm

• ön kapılar 16,5 cm
    arka direkler 10 cm

teyp 4*40 wt
    5 bant ekolayzır ile beslemeli. marka belirtilmemiş ama genellikler blaunkpund koyarlardı, eğer öyle olsaydı hoparlörlerde aynı marka olmalıydı fakat değil. çok dandik markası bile omayan bir hopl. var. sadece hopl. değiştirmek çok daha mantıklı lazin 4x40wt beslemesi yeterli olacaktır. internetten alacağınız hopl. için stokburada ya bakabilirsiniz. hem en çok çeşit orda hemde en ucuz orası.

ben JBL, JVC, ve pionner tavsiye ediyorum. sonylerde iyi ses alamazsın. birde kullanmadım ama DLS için iyi diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: locked13

quote:

Orijinalden alıntı: leventekinci

Arkadaşlar kolay gelsin. Ses sistemi konusunda bilgisi olan arkadalardan ricam 2011 model Yeni doblo 1.6 premio blue and mee + konfor paket aracım var. Bu aracın cd/mp3 çaları hangi marka ve hangi modeldir. Özellikleri nasıldır? Aracın ön arka hoparlörlerini değiştirerek daha temiz (profesyonel olmayan) bir ses elde etmek istiyorum. Tam olarak teknik verilerine ihtiyacım var. Deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Sökülüp takılırken dikkat edilmesi gerekenler nedir? Anfi eklemek istemiyorum. Sadece hoparlör değişimi ile yetinmek istiyorum. Dediğim gibi profesyonel bir ses beklentim yok sadece temiz ve boğulmayan bir ses arzu ediyorum. Hoparlör çapları kaç cm dir? Değiştirip memnun kalan var mı? Ayrıca da bu konuda çok bütçe ayırmak istemiyorum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ilk önce teyp çerçevesi lazım size burdan bakınhttp://forum.donanimhaber.com/m_30630459/tm.htm

Adam sadece hoparlör değiştirmek istiyorum demiş, illa reklam yapacan diye niye olur olmadık yere link veriyosun?

• quote:

Orijinalden alıntı: cakabey05

ön kapılar 16,5 cm
    arka direkler 10 cm

teyp 4*40 wt
    5 bant ekolayzır ile beslemeli. marka belirtilmemiş ama genellikler blaunkpund koyarlardı, eğer öyle olsaydı hoparlörlerde aynı marka olmalıydı fakat değil. çok dandik markası bile omayan bir hopl. var. sadece hopl. değiştirmek çok daha mantıklı lazin 4x40wt beslemesi yeterli olacaktır. internetten alacağınız hopl. için stokburada ya bakabilirsiniz. hem en çok çeşit orda hemde en ucuz orası.

ben JBL, JVC, ve pionner tavsiye ediyorum. sonylerde iyi ses alamazsın. birde kullanmadım ama DLS için iyi diyorlar

sökülmüş teybin arkasının çekilmiş resmini gördüm, delphi marka, bir yerden okuduğuma göre grundig üretiyormuş.
  • quote:

quote:

önlere hertz'in bi modeli vardı forumda okumuştum, kompenant takımı gibi ama amfiye gerek kalmadanda güzel sonuçlar veriyormuş. okuduğum gibiyse eğer onlar bariz sesi değiştirebilir.

arkları çıkardım baktım büyük ihtimal pionner ile değiştireceğim.

DLS ve pionner arasında kaldım. internette çok ucuz. stokburada adlı sitede var daha öncede alışveriş yapmıştım

Rms si yüksek olanı almak mantıklı olabilir. yüksek seste daha az bozabilir, bu arada 20den sonra sesi bozuyor demiştim teybin ayarlarına da bağlı şuanki ayarlarım daha iyi 27ye kadar idare ediyor, sonra önlerle beraber ses yavaştan bozulmaya başlıyor.

• jbl iyiymiş gerçekten kime sorsam tavsiye ediyo bide bu orjinal teyp kaldırsın die bi aparat takıolarmış 20 lira falanmış fiyatı bilgisi olan var mı bununla ilgili ??
  • quote:

quote:

ön kapılar 16,5 cm
    arka direkler 10 cm

teyp 4*40 wt

sökülmüş teybin arkasının çekilmiş resmini gördüm, delphi marka, bir yerden okuduğuma göre grundig üretiyormuş.

keşke kaç ohm onada baksaydın :( varsa resm gönderebilirmisin ona göre hoparlör takalım ve en üst seviyede performans alalım orj bozmadan??

• www.teamdoblo.com dan bakmıştım ama ohm yada watt falan yazmıyordu sanırım, siteye giremedim aylık bandwidth limitini aşmış bikaç gün sonra düzelir, düzelince resmi bulur eklerim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.