Şimdi Ara

2010 TOYOTA VERSO ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
22.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KULLANAN YADA İNCELEME ŞANSI OLAN VARMI?
    MOTOR 1.6 132HP...
    1480KG ARABA...
    11.7 SN 0-100 ÇIKIŞ....

BEN YILLIK 10BİN KM Yİ PEK GEÇMİYORUM....
    DİZEL MANTIKLI GELMİYOR AMA RENAULT SCENİC DE FENA DEĞİL ASLINDA?? HEM 1.5DCİ 105HP

TERCİHİNİZ NE OLURDU?

• Yakın tanıdığımın dizel corallası vardı sattı 2010 verso aldı en fazla 5000 km kullanabildi. Performansı düşük ve yakıt tüketimi yüksek olduğu için sattı
  • CMax, Scenic, C4 Picasso gibi dizel seçeneklere bakın bence. Benzinin litresi kaç para olmuş. 10.000 km'de benzin-dizel tüketim farkı en az 1500-1700TL civarı olur. Birisi "Senede 30.000'den fazla yapmıyorsanız dizel almayın" diye kuyuya taşı atmış.
  • Bir tanıdığım aldı .Aracın genel özelliklerinden memnun ancak yakıt konusunda biraz yakıyormuş dediğine göre.Yakıt sizin için problem değilse diğer özellikleri güzelmiş.Tabi gidip incelemenizde yarar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibhaavci

Yakın tanıdığımın dizel corallası vardı sattı 2010 verso aldı en fazla 5000 km kullanabildi. Performansı düşük ve yakıt tüketimi yüksek olduğu için sattı

beygir gücünü ağırlığa oranlarsak aslında pekte öyle olmuyor. 1300küsür kiloluk scenicler 85hp idi.

belki gücü 132hp olunca yakıtı da fazladır. fabrika verileri genelde 9litre şehir içi diyor ama ne derece inandırıcı olur bilemem..
    arabam.com daki testte ortalama tüketim 8.5 litre diyor.
    o kullanan tanıdığınız kişi çok mu performanslı kullanıyordu acaba?
    belki dizelden benzine geçince pahalımı geldi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: r7153

quote:

Orijinalden alıntı: ibhaavci

Yakın tanıdığımın dizel corallası vardı sattı 2010 verso aldı en fazla 5000 km kullanabildi. Performansı düşük ve yakıt tüketimi yüksek olduğu için sattı

beygir gücünü ağırlığa oranlarsak aslında pekte öyle olmuyor. 1300küsür kiloluk scenicler 85hp idi.

belki gücü 132hp olunca yakıtı da fazladır. fabrika verileri genelde 9litre şehir içi diyor ama ne derece inandırıcı olur bilemem..
    arabam.com daki testte ortalama tüketim 8.5 litre diyor.
    o kullanan tanıdığınız kişi çok mu performanslı kullanıyordu acaba?
    belki dizelden benzine geçince pahalımı geldi acaba?

biri dizel diğeri benzin değil mi ?

• 1480KG baya ağır bir araç... 132 bg 1.6 motor anca kaldırır.... çok yakabilir şaşmamak lazım....
  • verso 1485 kg / 132 hp= 11.25

c-max tdci 1335 kg / 109 hp = 12.24

c-max benzin 1335 kg / 100hp = 13.35

scenic 1.5dci 1485 kg / 105 hp = 14.14

grant picasso 1.6hdi 1539kg / 110hp= 13.99

kilonun güce oranına bakınca bunlardan en performanslı olan verso...
    hesap kitaba uymaz belki ama bu heasapta yanlış bişey varmı? ben mi yanlış düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

1480KG baya ağır bir araç... 132 bg 1.6 motor anca kaldırır.... çok yakabilir şaşmamak lazım....

verso benzinli, diğerleri cmax,scenic,picasso dizel...
    ama 4-5bin tl fiyat farkı var.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Ben 2009 aralıkta 2010 verso aldım. Hem dış hem de iç dizayn olarak beğeniyle kullanmaktayım. Bagaj büyük, içi çok ferah ve rahat. Ancak yakıt tüketimi ağırlığından dolayı biraz fazla. Eski modellerine göre yakıt tüketimi daha azmış. Eski kasasında 110 beygir, 2010'da 132 beygir. Bu yeni motor sadece yeni avensislerde kullanılmaktaymış. Aldığımdan beri 2400 km yaptım. Eskişehir'de şehir içi kullanıyorum. Ortalama yakıt tüketimi 8,5-9 arası. Çok fazla uzun yola çıkamadığım için uzun yolda değerlendiremedim. Yol bilgisayarı kaç kilometrede ortalama gösteriyor bilmiyorum ama bir kez Ankara'ya gidip geldim, ortalama 8 gösterdi. Bunun haricinde bence C max, Scenic gibi araçlarla karşılaştırıldığında bence ilk tercih edilecek araç Toyota Verso'dur. Saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: leosdr

Merhaba arkadaşlar,
    Ben 2009 aralıkta 2010 verso aldım. Hem dış hem de iç dizayn olarak beğeniyle kullanmaktayım. Bagaj büyük, içi çok ferah ve rahat. Ancak yakıt tüketimi ağırlığından dolayı biraz fazla. Eski modellerine göre yakıt tüketimi daha azmış. Eski kasasında 110 beygir, 2010'da 132 beygir. Bu yeni motor sadece yeni avensislerde kullanılmaktaymış. Aldığımdan beri 2400 km yaptım. Eskişehir'de şehir içi kullanıyorum. Ortalama yakıt tüketimi 8,5-9 arası. Çok fazla uzun yola çıkamadığım için uzun yolda değerlendiremedim. Yol bilgisayarı kaç kilometrede ortalama gösteriyor bilmiyorum ama bir kez Ankara'ya gidip geldim, ortalama 8 gösterdi. Bunun haricinde bence C max, Scenic gibi araçlarla karşılaştırıldığında bence ilk tercih edilecek araç Toyota Verso'dur. Saygılar....

şehir içi 8.5- 9 litre 132hp bir araç için gayet normal değilmi? benim 1.4 75hp symbol bile aynı yakıyor!!!!!
    zaten bu arabayı alan adam drift atıp, spor arabayla kapışmak için alınmıyor!!!
    daha önce yaptığım tabloda güç/kilo hesabı da ortada...
    peki siz alırken neye göre aldımız? güçmü? konformu? ne?

• Çok aşırı bir yakıt tüketimi var fabrika değerlerine bakmayın.O fabrika değerlerini zaten herhalde koltukları söküp bayır aşağı ölçmüşler .Araba yığılıyor ve yol bilgisayarında inanılmaz rakamlar ortaya çıkıyor.Benzin istasyonuyla akraba olursunuz.
  • o 132 beygirlik motor yeni avensiste kullanılan motordur valvematic diye geçer corollada kullanılan 122 beygirlik motordan üstündür ve daha az yakar

yeni avensiste yaptığımız testen bir bilgi aktarayım avensiste 1380 kg (olması lazım tahmini) civarındadır
    200 km yol gittik sürekli bastık 160 -190 km civarı gittik ortalama 8.8 ltr /100 km verdi

132 beygir 160 nm tork u ile o motor benzinli seçenekler arasında ekonomik ve güçlü motorlardan biridir
    yakıt konusunda rakiplerine göre sizi üzmez performans konusunda extra bişeyler beklemediğiniz sürece sizi tatmin eder
    0-100 ü 11.7 saniye imiş (sizin söylediğinizi baz alıyorum bilmiyorum)bu rakam avensiste 10.4 saniye ,corollada 10.4 saniye ,dizel corollada 11.9 saniyedir bu bu da ek bir bilgi olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 8 Nisan 2010; 11:26:35 >
  • Toyota bölümünde verso sahiplerinin yazılarını okumanızı tavsiye ederim. Burada amacı karalamak olan çok insan var.Bilgisizce eleştiri amaçlı yazıyorlar. Toyota bölümünde çok daha samimi, doğru cevaplar bulabilirsin.1480 kg bir araç için şehir içi 10 litre yakması bile normalken verso sahipleri 8-9 litre yaktığını söylüyor. Bence çok iyi değer. Eleştirilen yanı varsa o da düşük devirlerde motorun isteksiz olması. Bunun nedeni ise valvematic motorun özelliği. Düşük devirlerde eski motor(110hp)a göre daha güçsüz(bu sayede yakıt tüketimi düşük), ama yüksek devirlerde güçlü ve performanslı.
  • bu tarz araçlarda benzinli motor iyi seçim değildir. dizel bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leosdr

Bu yeni motor sadece yeni avensislerde kullanılmaktaymış.

Aurislerde de kullanılıyor 132 hp lik motor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

Toyota bölümünde verso sahiplerinin yazılarını okumanızı tavsiye ederim. Burada amacı karalamak olan çok insan var.Bilgisizce eleştiri amaçlı yazıyorlar. Toyota bölümünde çok daha samimi, doğru cevaplar bulabilirsin.1480 kg bir araç için şehir içi 10 litre yakması bile normalken verso sahipleri 8-9 litre yaktığını söylüyor. Bence çok iyi değer. Eleştirilen yanı varsa o da düşük devirlerde motorun isteksiz olması. Bunun nedeni ise valvematic motorun özelliği. Düşük devirlerde eski motor(110hp)a göre daha güçsüz(bu sayede yakıt tüketimi düşük), ama yüksek devirlerde güçlü ve performanslı.

Motorun düşük devirlerde cansız olan yapısı yakıt tüketimini azaltmaz aksine bir hayli arttırır,insanları yanıltmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: asabi_troll

bu tarz araçlarda benzinli motor iyi seçim değildir. dizel bakın.

bu tarz dan kastiniz nedir
    hangi tarz icin benzinli hangi tarz icin dizel?acabilirmisiniz?
  • boşver Versoyu tasarımı kötü. O paraya yeni astra HB var mükemmel araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZHERCO

boşver Versoyu tasarımı kötü. O paraya yeni astra HB var mükemmel araba.

astrayla pek sınıfı tutmuyor ama... :))
    sağol yine de:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.