Şimdi Ara

2010'da 100$'lık bitcoin almış olsaydınız şimdi 72 milyon dolarınız vardı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
2
Favori
8.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batucan57

quote:

Orijinalden alıntı: bombombombom

quote:

Benim anlayamadığım amaç ne neden bu bitcoin ihtiyaç duyuyor insanlar?

gizlilik

Peki hocam bu gizlilik deki amaç ne?

Genelde yasal olmayan alışverişlerde kullanılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemersini

quote:

Kiralık katil, paralı terörism, yüklü miktarda uyuşturucu ve kadınların köle olarak satılması
    gibi ödemesi çok para tutan ağır suçların ödemelerinde kullanılıyor.
    Çünkü bu kadar çok parayı normal dolar ile gümrükte üstünde taşıyarak geçiremezsin.
    Bankadan gönderirsen paranın kimden kime geldiği belli olur.
    Bende Türkiye bitcoinin kullanımını yasaklamayı bir düşünmeli
    çünkü bu paradan hiçbir çıkarımız kalmadı, tam aksine daha çok zarar veriyor.

Şimdi anladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

Peki nakte nasıl çeviriyoruz bu parayı?

Koinim.com, Paribu.com gibi siteler ile.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler, ben sadece alışverişlerde mi kullanılıyor acaba diye düşünüyordum değilmiş demekki

• Viaccess kullanıcısına yanıt
    Shhshshsh uzaktan seyret kağıt para devri bu yüzyıl bitecek

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Savaş çıktığında altından başka ödeme yöntemi olmaz. Boş iş bunlar.

Savaş çıktığında en iyi para saklama taktiği bu olacak. Bitcoine kimse el koyamıyor, taşıması ve göndermesi çok kolay (dünyanın her yerine rahatlıkla gönderirsin) dokunamıyor, hackleyemiyor (sen hata yaparsan başka). Altın ise fiziki çalınma, el koyulma vs. gibi ihtimaller var, yanında taşımasıda dert.

quote:

Bitcoin'in orjinal amacı (2009'da ilk çıktığında) kimsenin kontrol etmediği, internette takılanların rahatlıkla kullanabileceği bir para birimi oluşturmaktı. Ama aç gözlü yatırımcıların eline geçince sonuç bu hale geldi. Şuan para birimi olarak kullanmaktan çok yatırım aracı haline geldi.

Bu arada haber başlığı tam anlamı ile clickbait. Bitcoin'den en çok kazanan 2 kitle.
    1- Gerçekten inanıp en baştan beri yanında duranlar (2009'da 0.00001 $ civarı idi)
    2- Zamanında ucuzdan alıp sonra unutanlar. Ondan böyle haberler görüp, hatırlayıp satanlar

savas ciktiginda altının degerli olmasının nedeni fiziksel olmasi zaten...gelecegi,yasalligi bile belli olmayan bitcoinle savas zamanı kim odeme alir bilmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 23 Mayıs 2017; 11:11:23 >

• Eskiden tüm Kadıköy büyük dedeminmiş. Boş arazi diye herkese dağıtmış. Eğer dağıtmasaydı. Şimdi milyar dolarlık adamdık. Ah dede ah!

• quote:

Orijinalden alıntı: _PiSLiCK_

Anladım hocam teşekkürler, ben sadece alışverişlerde mi kullanılıyor acaba diye düşünüyordum değilmiş demekki

Alışverişte kullanılabiliyor (Steam'den oyun alma vs.) Ama Türkiye'de kullanım oranı çok az, eğer Batı Avrupa'ya veya Japonya'ya gittiysen, orda Bitcoin'in hemen hemen her yerde geçtiğini görmüşsündür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Savaş çıktığında altından başka ödeme yöntemi olmaz. Boş iş bunlar.

Savaş çıktığında en iyi para saklama taktiği bu olacak. Bitcoine kimse el koyamıyor, taşıması ve göndermesi çok kolay (dünyanın her yerine rahatlıkla gönderirsin) dokunamıyor, hackleyemiyor (sen hata yaparsan başka). Altın ise fiziki çalınma, el koyulma vs. gibi ihtimaller var, yanında taşımasıda dert.

quote:

Bitcoin'in orjinal amacı (2009'da ilk çıktığında) kimsenin kontrol etmediği, internette takılanların rahatlıkla kullanabileceği bir para birimi oluşturmaktı. Ama aç gözlü yatırımcıların eline geçince sonuç bu hale geldi. Şuan para birimi olarak kullanmaktan çok yatırım aracı haline geldi.

Bu arada haber başlığı tam anlamı ile clickbait. Bitcoin'den en çok kazanan 2 kitle.
    1- Gerçekten inanıp en baştan beri yanında duranlar (2009'da 0.00001 $ civarı idi)
    2- Zamanında ucuzdan alıp sonra unutanlar. Ondan böyle haberler görüp, hatırlayıp satanlar

savas ciktiginda altının degerli olmasının nedeni fiziksel olmasi zaten...gelecegi,yasalligi bile belli olmayan bitcoinle savas zamanı kim odeme alir bilmem...

https://www.wikiwand.com/en/Legality_of_bitcoin_by_country_or_territory

Genel olarak gelişmiş ülkelerde Legal, devlet tarafından tanınmış.

• o hesapla gidersek ohoooo, önemli olan 2010 da bu işleri fark edip yatırım yapaak kapasite de ön görülü olmaktır gerisi fasa fiso.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 de 5 milyon bitcoin olsa elimizde, bunu muhtemelen 200 bin dolar civarına geliyor.

Şimdi 12 milyar dolar olacaktı. Dünyanın en zenginleri listesindesiniz.

• Bu gelen patlayacak bitcoin ayak sesleri,

hiç bir emtia göz göre göre bu kadar değerlenemez NŞA,

değerlenmemeli, manipüle ediyorlar, balon ya patlar ya fısmaya başlar..
  • Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur diye bir söz var. O geldi nedense aklıma.
  • Bunlar amariganin oyunu.

• Masak personeline bunu anlatamazdın tutuklanırdın.
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Abicim bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin çok rica ediyorum. Geçen de bi arkadaş 1400 dolarken tavan yaptı diyordu, ona da aynı cevap verdim. İnternet ilerliyor, siz geriden takip ediyorsunuz.

• Aynı mantıkla birkaç yıl önce 100 liralık dogecoin alıp kenara attım. Hep zarar yazdi. Neyseki dolar biraz arttı da 120 lira fln olmuş şimdi

• Herkes 2010 da bitcoin alanlar zengin oldu diyor ama 1 tane ortaya çıkmış bitcoin zenginine rastlamadım. Koskoca dünyada en az 3-5 bin kişi mantıken almış olması lazım 2010 da bitcoin, nerde bu binlerce bitcoin zengini?

O zaman ya yalan söylüyorlar o fiyattan kimseye 2010 da satmadılar ya da hackerlar aracılığıyla bitcoinleri bilgisayarlardan çaldılar. Yoksa ortalığın bitcoin zengininden geçilmemesi lazımdı şu an. Hadi sen ben akıl edemedik almadık ama illa ki bitcoin alan binlerce kişi olması lazım.

• Buralar eskiden dutluktu buradan bir arazi alsaydık şimdi zengindik gibi bir şey bu. Ya da Apple'ın %1'lik hissesini 100 dolara satan adamın hikayesi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Starin

Abicim bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin çok rica ediyorum. Geçen de bi arkadaş 1400 dolarken tavan yaptı diyordu, ona da aynı cevap verdim. İnternet ilerliyor, siz geriden takip ediyorsunuz.

Şimdi not alın, özür dileyeceğiniz zamanlar da gelecektir. Çok bilmek (bildiğini sanmak) pişmalıklarla neticelenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 23 Mayıs 2017; 13:51:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.