Şimdi Ara

## 2009 TOYOTA AVENSiS - ANA BAŞLIK ## (164. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.304
Cevap
17
Favori
291.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

kullanıma göre,
    kışın tabiki 1 litre fazla yakıyor.
    .
    25 nisanda 11 aylık yakıt bilgisini paylaşmıştım:
    .
    kapsamlı yakıt bilgisi:
    11 ayda 9500 km.
    yaklaşık
    2500 km şehir dışı,
    7 bin km şehir içi,
    826 litre Lpg
    80 litre benzin.
    .
    Yani 100 km de 8.7 lt Lpg ve 0.85 litre benzin
    (genelde kışlık lastik ve şehir içi kısa mesafe kullandığımız için)

cok tesekkurler hocam.Yakit degerleri super..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende avensis almayı düşünüyorum ilk aracım olacak 2004 - 2006 model max bütçem 28 bin. Aracı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Konforu yakıtı nasıl. Benim için önemli olan şuan için yakıt. Yakıtı nasıldır acaba ? 1.6 mı yoksa 2.0 mı önerirsiniz ikisi arasındaki yakıt farkı çok mu ? Hangi modeli alınır ilanlarda 118 binde 2.0 D-4D otomatik confort modelini 4 parça boyalı 27 bin diyen var sizce uygun mu? Ayrıca bazı forumlarda 2.0 motorlara lpg takılmıyor diye okudum 1.6 lpg liler ise performans açısından çok vasat kalıyormuş Gönlüm otomatikten yana ama bu araç hakkında pek bilgim yok bana yardımcı olursanıuz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimo01 -- 4 Temmuz 2014; 11:47:49 >
  • 1.6 motor o kasada zorlandığı için 2.0 motorla aynı yakacaktır. ama otomatik düşünürseniz ozaman yakıt musluğunu biraz daha açacaksınız. t25 lerin piyasasını bilmiyorum ama 2004-2006 modellerin boyasızını bulmak biraz zor olsa gerek :)
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba... Arabamı sattı ve avensis bakıyorum. Çok hoşuma giden bir araç. Ama merak ettiğim sadece şu (yukarıda bir arkadaş sıralama yapmış ama tam karşılamadı ihtiyacı):

2012 makyaj sonrası elegant ile elegant extra arasındaki farklar mevcut satılanlardan anlaşılıyor. Peki ilk çıkan 2009 sonrası kasalarda ki farklar neler ve aracın hangi donanım paketinde olduğunu anlayabileceğim püf noktaları nelerdir? Hatta elinde broşür tarzı bir şey olan arkadaş varsa daha makbule geçer.

Saygılarımla teşekkür ederim...
  • denmus D kullanıcısına yanıt
    Anahtarsız giriş ve çalıştırma
    hız sabitleyici
    17 inç jant
    bunlar elegant extra da var,
    zaten 2009 da e.extra yoktu, 2010 dan sonra çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimo01

arkadaşlar bende avensis almayı düşünüyorum ilk aracım olacak 2004 - 2006 model max bütçem 28 bin. Aracı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. Konforu yakıtı nasıl. Benim için önemli olan şuan için yakıt. Yakıtı nasıldır acaba ? 1.6 mı yoksa 2.0 mı önerirsiniz ikisi arasındaki yakıt farkı çok mu ? Hangi modeli alınır ilanlarda 118 binde 2.0 D-4D otomatik confort modelini 4 parça boyalı 27 bin diyen var sizce uygun mu? Ayrıca bazı forumlarda 2.0 motorlara lpg takılmıyor diye okudum 1.6 lpg liler ise performans açısından çok vasat kalıyormuş Gönlüm otomatikten yana ama bu araç hakkında pek bilgim yok bana yardımcı olursanıuz çok sevinirim.

Lpg takılacaksa 2.0 alma.
    1.8 al. Hem lpg ye uygun, hem otomatik ,hemde çekişi iyi, hemde mtv üzmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Anahtarsız giriş ve çalıştırma
    hız sabitleyici
    17 inç jant
    bunlar elegant extra da var,
    zaten 2009 da e.extra yoktu, 2010 dan sonra çıktı.

Tamam teşekkür ederim, anladığım kadarıyla yılları ne olursa olsun temel olarak elegant ile extra arasında (makyaj sonrası koltuklar ve ekran hariç) ki farklar hep aynı idi. Doğru anlamışmıyım?
  • Geçen gün arabamın camı kırılarak hırsızlığa uğradım. Bu yüzden alarm taktırmak istiyorum. Serviste 400 lira gibi abartılı bir fiyat çıkardılar. Cyclone L-3000 alarm modeli araca uyumlu mu? Sustalı anahtar olduğundan ilgimi çekti. İmmobilizer çipini sustalı anahtarın içine mi koymam gerekiyor nasıl olacak bilgisi olan var mı?
  • Avensis sahipleri nerdesiniz? Konuyu canlandıralım.

İki aydır avensis sahibi olarak araçtan çok memnunum. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 30 Ağustos 2014; 13:15:46 >
  • 2009 elegant kullanan var mı acaba.LPG uyumu nasıl ve parçası çok mu pahalı önerir misiniz?
    kırk bin civarı ,pazarlığa girmedim.Birde kasa eski 2009 da iki kasa mı çıktı anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.emin

2009 elegant kullanan var mı acaba.LPG uyumu nasıl ve parçası çok mu pahalı önerir misiniz?
    kırk bin civarı ,pazarlığa girmedim.Birde kasa eski 2009 da iki kasa mı çıktı anlamadım

1.6 VE 1.8 motorlar LPG ye uyumludur.
    2003-2009 MODELLER 110 BEYGİR
    2009-2014 MODELLER 132 BEYGİRDİR.
    .
    Eylül 2008 den sonraki modeller eski kasa 2009 diye satıldı.
    yani 2009 model hem eski kasa hem de yeni kasadır.
    2012 de yeni kasa küçük bir makyaj gördü.
    bahsettiğiniz bütçede eski kasa almak pek akıllıca olmaz.
    40-50bin liraya yeni kasa elegant 2009-2010 makyajsız alınabilir.
    45-55bin liraya da yeni kasa elegant extra 2011 makyajsız alınabilir.
    .
    eski kasa
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-cok-temiz-77000-km-177042851/detay
    .
    yeni kasa makyajsız.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2009-toyota-avensis-elegant-tv-navigasyon-lpgli-takas-olur-165370162/detay

• Teşekkürler LordFord50 fiyatlar konusunda beklemek biraz avantaj olurmuki .Çünki fiyatlarda bir denge yokmuş gibi ne dersiniz.Sıfırlardaki kampanyalar,kış mevsimi v.b.
  • arkadaşlar merhaba avensis 2009 multidrive s sahibiyim son günlerde dikatimi çeken bişeyler var sabahları otoparktan çıkıyorum ve yokuş aşağı iniyorum ayağımı frenden çektinden sonra araba ıslık çalıyor frenlerdenmi yoksa başkı bir yerden mi geliyor anlayamadım bu konuda fikri olan varsa paylaşabilirmi
    Teşekkürler
  • Arkadaşlar Avensis 1.6 yeni kasalarla ilgilenmeye başladım.Nette araştırırken dikkatimi çekti avensis ler...Sebeblerini sizlerle paylaşmak istiyorum ki almayı düşünen arkadaşlarla görüş alış verişi yapalım...

D seğmenti araçları takip ederim almak isterim her seferinde vaz geçip alt sınıf alırım,genelde herkezde böyledir..Benzinli ve 1.6 motorlulardan bahsediyorum.Laguna-avensis-vectra-mondeo hep aynıdır..Kasa ağır olduğundan araç vasat bir hızlanma sergiler ve acayip benzin tüketir..Mesela Laguna 2009 1.6 benzinli araç 0-100 hızlanma 12.5 sn===şehir içi yakıt tüketimi 10 lt dir..Performans olarak geri kalacaksın hende fazla benzin tüketeceksin,bu durum hemen hemen hepsinde aynıydı..Taki yeni kasa avensis e kadar...

1.6 LT benzinli motor 132 BG---160 nm tork =====0-100 hızlanma 10.4 SN

Yakıt tüketimi--ş.içi=8.3---ş.dışı=5.4---ort=6.5 Bazı C segmenti araçlardan bile az...

Değerler bunlar D sınıfı bir araç kalite malum fiyatları süper,donanım fazla daha ne olsun avensis alınası bir araç,bende bundan dolayı avensis düşünmeye başladım...

• Arkadaşlara bazı sorularım olacak,2009-2010 modellerde (elegant) ESP standart mıdır..

2009-2010-2011 model 1.6 corolla larda 124 BG olan hızlanma avensis e göre aynı ama yakıt tüketimleri avensis e göre daha fazla...Avensis daha ağır olmasına rağmen yakıtları neden az dediğim corollaya göre...VVt-İ motor ve valvematik motor farkı olabilir mi....
  • hay-bey kullanıcısına yanıt
    Elegant ile elegant extra arasında güvenlik donanımları olarak fark yok, ikisi de Full.
    konfor odaklı farklar var: hız sabitleyici, anahtarsız giriş ve start stop gibi.
    daha güçlendirilmiş ama yakıt tasarrufu amaçlı valvematik motorlar kullanılıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=89336323&p=1#89336323

• Continental 215/55 R17 98H XL TS 850 P Kış Lastiği 467tl

Michelin 215/55 R17 94H Alpin 5 Oto Kış Lastiği 449tl

Pirelli 215/55 R17 98V SOTTOZERO Serie3 XL Kış Lastik 428tl

Goodyear 215/55 R17 98V UltraGrip 8 Performance Kış Lastiği 400tl

Lassa 215/55 R17 94V Snoways ERA Kış Lastiği 300tl

hangisi???
  • tanesi dimi?
  • absolutevanilla A kullanıcısına yanıt
    Evet

• absolutevanilla A kullanıcısına yanıt
    auris 1.6 cvt 1375 kilo birader o kadar hafif değil o araba corolla dan ağır
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.