Şimdi Ara

2009-ÖSYS Ek Yerleştirme // Sonuçlar 14 Ekim 14:00'da Açıklandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
0
Favori
10.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Puanlar bana çok düşük geldi.216 puana maden 204 puana su ürünleri mühendisliği var.Bu sene ne oldu anlamadım 2 yıllık tercihi yapacaktım 4 yıllık yazacağım.Açıköğretime girilecek puanlarla öğrenci alan bölümler var.Böyle giderse 2-3 seneye kadar herkes rahatlıkla üniversiteye girebilecek sadece iyi bölümler için rekabet olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Puanlar bana çok düşük geldi.216 puana maden 204 puana su ürünleri mühendisliği var.Bu sene ne oldu anlamadım 2 yıllık tercihi yapacaktım 4 yıllık yazacağım.Açıköğretime girilecek puanlarla öğrenci alan bölümler var.Böyle giderse 2-3 seneye kadar herkes rahatlıkla üniversiteye girebilecek sadece iyi bölümler için rekabet olacak.

Hocam dikkatli baktın mı özel üni. falan olmasın?
  • Arkadaşalr ufak bir sorum daha olacaktı.Ben sözelciyim ama ea2 puanım baya bir yere tutyor.ea 2 ye puanı geldigi yerleri yazsam sorun olurmu.Galiba 0.3 le çarpılıyordu o zman puan.En temel bildigiyi unuttuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

Arkadaşalr ufak bir sorum daha olacaktı.Ben sözelciyim ama ea2 puanım baya bir yere tutyor.ea 2 ye puanı geldigi yerleri yazsam sorun olurmu.Galiba 0.3 le çarpılıyordu o zman puan.En temel bildigiyi unuttuk

0,3 lü puanın o bölümün 0,8 li puanının üstündeyse tercih edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

Arkadaşalr ufak bir sorum daha olacaktı.Ben sözelciyim ama ea2 puanım baya bir yere tutyor.ea 2 ye puanı geldigi yerleri yazsam sorun olurmu.Galiba 0.3 le çarpılıyordu o zman puan.En temel bildigiyi unuttuk

Evet sözelciysen, ea bölüm seçerken ek puan 0.3 ile çarpılıyor.
  • Arkadaşlar bende 2 yıllık bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum. say1 puanım (0.3 ile) 222 . Düz lise mezunuyum. Bu bölüme giden arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cn.gates

Arkadaşlar bende 2 yıllık bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum. say1 puanım (0.3 ile) 222 . Düz lise mezunuyum. Bu bölüme giden arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi?

Klavuzu inceledin mi? Puanları, hangi okul kaç puanla kapatmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: G.Eroğlu

quote:

Arkadaşlar bende 2 yıllık bilgisayar programcılığı yazmayı düşünüyorum. say1 puanım (0.3 ile) 222 . Düz lise mezunuyum. Bu bölüme giden arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi?

İnceledim. Adana ceyhan meslek yüksek okulu --> 220, Ardaha meslek yüksek okulu --> 213, Kahramanmaraş-Göksun meslek yüksek okulu --> 193 . Puanlar bu civarlarda.

• quote:

quote:

quote:

İnceledim. Adana ceyhan meslek yüksek okulu --> 220, Ardaha meslek yüksek okulu --> 213, Kahramanmaraş-Göksun meslek yüksek okulu --> 193 . Puanlar bu civarlarda.

Saydıklarına yerleşmen yüksek ihtimal.

• Arkadaşlar öss puanım ea 1: 262 ea 2: 251

Bu puanlarla istanbul içi 4 yıllık nerelere girebilirim sizce 4 yıllık için tercih yapayımmı yoksa seneye mi şansımı denesem daha iyi olur?

Ayrıca tabloya bakıyorum en küçük puan kısmında 80.473 falan yazıyor tam olarak ne oluyor bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LastStand -- 6 Ekim 2009; 17:56:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastStand

Arkadaşlar öss puanım ea 1: 262 ea 2: 251

Bu puanlarla istanbul içi 4 yıllık nerelere girebilirim sizce 4 yıllık için tercih yapayımmı yoksa seneye mi şansımı denesem daha iyi olur?

Ayrıca tabloya bakıyorum en küçük puan kısmında 80.473 falan yazıyor tam olarak ne oluyor bu?

Ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı.
  • ark. bilg. öğretmenliği için yeni açılan üniler varmı veya puanı belli olmamış üniler 319 puanla gelme ihtimali varmı?
    ben bitek hatay üni. gördüm ilgilenenler varsa gözümden kaçmış olabilir başka varmıdır ?
  • ek yerleştirme aöf kayıtları ne zmn bilen varmı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Puanlar bana çok düşük geldi.216 puana maden 204 puana su ürünleri mühendisliği var.Bu sene ne oldu anlamadım 2 yıllık tercihi yapacaktım 4 yıllık yazacağım.Açıköğretime girilecek puanlarla öğrenci alan bölümler var.Böyle giderse 2-3 seneye kadar herkes rahatlıkla üniversiteye girebilecek sadece iyi bölümler için rekabet olacak.

Hocam dikkatli baktın mı özel üni. falan olmasın?

Baktım vallaha 199 puana muğlada 4 yıllık su ürünleri bile varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: carisma-style

ben de ek.lere katılacam ama sorularım var ea-1:264 , ea-2:255 aldım, 4 yıllıkları yazamıyorum hiç birine puanım tutmuyor, 2 yıllıklarda hangi bölümleri yazayım sonradan dgsye katılmayı düşünüyorum. (anadolu lisesi mezunuyum) onun için iyi bir bölümü bitirmem lazım düşünceleriniz nedir ark.lar?

Dgs kılavuzunu internetten indir.Hangi bölümler nerelere girebiliyor kontrol et.Eşit ağırlık alanında bazı bölümler diğerlerine göre daha çok bölüme geçiş yapabiliyor.Bende senin gibi anadolu lisesi mezunuyum 4 yıl önce senle aynı durumdaydım gidip açıköğretim yazdım pişman oldum bu sene bitiriyorum.Benimde aklımda 2 yıllık yazıp sonra iyi bir okula geçmek var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burlipi

ark. bilg. öğretmenliği için yeni açılan üniler varmı veya puanı belli olmamış üniler 319 puanla gelme ihtimali varmı?
    ben bitek hatay üni. gördüm ilgilenenler varsa gözümden kaçmış olabilir başka varmıdır ?

ODTU Kuzey Kıbrıs Kampüsü'nde 3 tane boş kontenjan var burslu. 308 taban puanı. Konusu da var hatta araştırabilirsin.
  • Düz lise mezunuyum.

Anladığım kadarıyla taban puanı benim puanımdan yüksek yerleri tercih yapamıyorum, doğru mudur?

Ege bilgisayar mühendisliğinde 1 tane boş yer kalmış, asıl tercihler de burayı yazmış olsaydım puanım 250 bile olsa yerleştirilir miydim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

Düz lise mezunuyum.

Anladığım kadarıyla taban puanı benim puanımdan yüksek yerleri tercih yapamıyorum, doğru mudur?

Ege bilgisayar mühendisliğinde 1 tane boş yer kalmış, asıl tercihler de burayı yazmış olsaydım puanım 250 bile olsa yerleştirilir miydim?

boşluk mu kalmış yoksa kayıt mı yaptırmamış o kişi? sanmıyorum boşluk olduğunu eğer öyleyse yerleşirdin ilk tercihde
  • Haklısın, kayıt yaptırmamış olabilir. Peki şimdi orayı tercih edebilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.