Şimdi Ara

2008 TOYOTA COROLLA-1.4D YAKIT TÜKETİMİ YOL BİLGİSAYARI DEĞERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçenlerde 2008 1,4d-4d corolla aldık.Yol bilgisayarında neredeyse her gün karşıya geçip dönmeme rağmen ortalama tük. olarak 5 lt gösteriyor.Bu
    hesaba göre göstergedeki bir dişle 150 km falan gitmem lazım ama tek dişe düştüğünde menzile bakıyorum 50 km falan diyor.Şimdi ben hangsine
    inanayım?Kullanan arkadaşlar varsa bi zahmet yardımcı olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gladyator] -- 23 Mayıs 2014; 17:00:08 >

• Depoyu tamamen doldurun, yol bilgisayarını sıfırlayın 400-500 km gittikten sonra tekrar depoyu doldurun. aldığınız yakıtı, yaptığınız km ye bölün bu sizin gerçekte yaktığınız değerdir. Bazı araçların yol bilgisayarlarındaki sapma oranı çok fazla olabiliyor. Bu arada bulduğunuz değeri de bizimle paylaşırsanız seviniriz.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Dostum bu yöntemi ben de biliyorum lakin aradaki sapma çok fazla 2 kat neredeyse.Kullanan arkdaşlarda aynı sorun var mı acaba
    onu öğrenmek istiyorum.Bu gidişle zaten fulleyip gerçek değeri hesaplıyacağım çünkü yol bilgisayarı hiç güven vermiyor.
    Denedikten sonra buraya sonucu yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladyator]

Dostum bu yöntemi ben de biliyorum lakin aradaki sapma çok fazla 2 kat neredeyse.Kullanan arkdaşlarda aynı sorun var mı acaba
    onu öğrenmek istiyorum.Bu gidişle zaten fulleyip gerçek değeri hesaplıyacağım çünkü yol bilgisayarı hiç güven vermiyor.
    Denedikten sonra buraya sonucu yazarım

Hocam yakıt mevzularına meraklıyım, ve kullanma şansına sahip olduğum araçların tamamında bu durumu gözlüyorum. Bazı araçlarda (model belirtmeyeceğim) çok ciddi sapma oranları gördüm ama hiç birisi %15 ten fazla değildi. 2 kat gibi bir şey olması pek mümkün değil gibi ama siz ölçerseniz lütfen beni de konudan haberdar edin.

• Arkadaşlar yok mu hiç corollacı buna benzer bir sıkıntı yaşayan duyan eden ??
  • Citroen c4 sifir sapma. Ne kadar hesapladıysam hep aynı cıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimki 2011 benzinli corolla ama sapma falan olmuyor atıyorum yol bilgisayarı 7 litre gösteriyorsa gerçekte de 7.1- 6.9 gibi çok az sapmalar olabiliyor ama çok çok az.
  • Son cizgide menzili dusuk gosterir yolda kalmaman icin. Menzin 0 olsa bile en az 50km yol yapabilirsin. Yine de end DOĞRU olcum depo hesabidir.

• Akşam eve dönerken menzili 35 km gösteriyordu karşıya geçicem için güvenemedim yakıt aldım bari fulleyip depo hesabı yapım dedim 45 lt
    mazot aldı.Yol bilgisayarından range baktım 730 km gösteriyor.Ortalama tüketim bakıyorum 5,1 falan 54 lt lik depo var bu hesaba göre
    range 1000-1100 km arası göstermesi lazım yani bır yanlış var ama bakalım ne çıkacak.Depo hesabını yapıp yazıcam buraya inş bakalım

Bu arada 1,4d-4d corolla kullanan arkadaş varsa buraya kendi tüketim değerini yazarsa çok makbule geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladyator]

Akşam eve dönerken menzili 35 km gösteriyordu karşıya geçicem için güvenemedim yakıt aldım bari fulleyip depo hesabı yapım dedim 45 lt
    mazot aldı.Yol bilgisayarından range baktım 730 km gösteriyor.Ortalama tüketim bakıyorum 5,1 falan 54 lt lik depo var bu hesaba göre
    range 1000-1100 km arası göstermesi lazım yani bır yanlış var ama bakalım ne çıkacak.Depo hesabını yapıp yazıcam buraya inş bakalım

Bu arada 1,4d-4d corolla kullanan arkadaş varsa buraya kendi tüketim değerini yazarsa çok makbule geçer

Kalan menzil son km lerdeki ortalama hızınıza göre hesaplanır.demekki depoyu doldurmadan düşük km ortalama hıza sahipsinizki(trafiğe girdiniz muhtemelen) fulleyince 700 lü değerler gösterdi.boş yolda 90 la giderseniz bir süre menzil artmış olarak görürsünüz.kalan menzil şehiriçinde özellikle istanbulda araç hızları çok değişken olduğu için pek fikir vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 24 Mayıs 2014; 1:06:54 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.