Şimdi Ara

2008+ MONDEO VS 2010+ MAZDA 3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HB arabadan sıkılmam sebebiyle daha büyük bir araba almayı düşünüyorum. 35-36000TL arasında mondeo ve mazda3 sedan kararsız kaldım. Segment olarak mondeo D ve mazda 3 C segmenti. donanım olarak iki araç da birbirine yakın, ancak mondeo alırsam biraz daha eski bir araba almış olacağım. 2 araç da piyasada pek olmayan araçlar. LPG illaki takılacak.

Yorumlarınızı bekliyorum.

• İki yaş fark etmez,Mondeo yerince bir tercih olacaktır.LPG'li alırsanız sistemi iyi inceleyin başarısız montaj ve yanlış-kalitesiz kite karşı hassas 125PS'lik motor.
  • aracı lpgsiz alıp bildiğim biyere kendim taktırmayı düşünüyorum.
    ancak mazdalar sorunsuz arabalar diye duyduğum için karar vermek çok zor. mondeonun da kasa büyüklüğü beni korkutuyor. B segmenti bir arabadadan direk D'ye geçince sıkıntı yaşamak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caitlin

aracı lpgsiz alıp bildiğim biyere kendim taktırmayı düşünüyorum.
    ancak mazdalar sorunsuz arabalar diye duyduğum için karar vermek çok zor. mondeonun da kasa büyüklüğü beni korkutuyor. B segmenti bir arabadadan direk D'ye geçince sıkıntı yaşamak istemiyorum.

Kasa büyüklüğü meselesi kişiden kişiye değişir,ben smarttan Mondeo'ya geçmedikçe arada çok fark hissetmem kullanış açısından.Ha sen ben daracık yerlerde kullanıyorum,tampon tampona park ediyorum diyorsan başka fakat Mazda3 de bakmayacaksın o zaman aralarındaki farkı hissetmek mümkün değil.En fazla 10cm uzun 5cm geniştir Mondeo 3'e göre.Mazda güzel araba,sorunsuz araba Mondeo da sorunsuz araba.Kaldı ki Mazda3 ile Focus arasındaki benzerlikleri öğrendiğin zaman bu söylediğin şeyin yersiz olduğunu göreceksin.Aynı altyapı üzerine üretilmiş iki araç Focus ve 3,hatta dizel motoru da PSA grubuna ait motordur.Benzinlisi verimsiz bir motor zaten Mazda'nın tavsiye etmiyorum.
  • park açısından hiç sorunum yok zaten sorunum olsa hic dusunmezdim o konuda sıkıntım yok şükürler olsun ki :)

motor konusunda mondeo 125 mazda 105 beygir zaten güç olarak arada bir fark var, 1.2 motordan bıktığım için aradaki farkı hissedebileceğim bir araç istiyorum. ama 2.0 aracın da yakıtıyla ugğraşmak işime gelmiyor. onun için 1.6 kesin tercihim.

mondeo konusunda sıkıntım 2011 model arabamı satıp 2008-2009 almak kafama yatmıyor pek.
  • quote:

park açısından hiç sorunum yok zaten sorunum olsa hic dusunmezdim o konuda sıkıntım yok şükürler olsun ki :)

motor konusunda mondeo 125 mazda 105 beygir zaten güç olarak arada bir fark var, 1.2 motordan bıktığım için aradaki farkı hissedebileceğim bir araç istiyorum. ama 2.0 aracın da yakıtıyla ugğraşmak işime gelmiyor. onun için 1.6 kesin tercihim.

mondeo konusunda sıkıntım 2011 model arabamı satıp 2008-2009 almak kafama yatmıyor pek.

Aradaki gücü hissedersiniz elbet fakat müthiş bir fark beklemeyin.Kapasite belli araç ağırlığı belli.Fakat Mazda'ya ezilmeyecektir emin olun.Model işi sizin bileceğiniz iş,kalite mi yaş mı sorusunu kendinize soracaksınız ki ne fark eder iki yaş sadece nicel bir değer olarak kalacaktır.Mondeo'nun piyasası 3'ten iyi,daha kaliteli kısacası üst sınıf araba hadi modeli düşüyor diye ucuza gidecek olsa hak vereceğim de ne alaka kafanızdaki meseleyi çözemedim çevredekiler 2011 model arabayı sattı 2008 model aldı falan diyecek diye mi korkuyorsunuz ki..MAdem yeni istiyorsunuz ya daha fazla para çıkaracaksınız ya da kalite ve rahatlıktan ödü vereceksiniz.
  • teşekkürler yorumlarınız için.

2008 almaktaki çekincem 30bindeki arabamı satıp en iyi ihtimal 70-80binde bir araba alacak olmam. kilometre yüksek olacağı için sorun yaşar mıyım korkusu aslında. tabi gönül isterdi ki daha fazla para olsun daha yenisini alalım.
    motor konusunda bu yaz illallah dedim 1.2 motor lpg ve klima açtığımda araba çok bayıldı.
  • quote:

teşekkürler yorumlarınız için.

2008 almaktaki çekincem 30bindeki arabamı satıp en iyi ihtimal 70-80binde bir araba alacak olmam. kilometre yüksek olacağı için sorun yaşar mıyım korkusu aslında. tabi gönül isterdi ki daha fazla para olsun daha yenisini alalım.
    motor konusunda bu yaz illallah dedim 1.2 motor lpg ve klima açtığımda araba çok bayıldı.

Hacimli motor klimanın altında çok ezilmez,Mondeo'da sıkıntı yaşamazsın 3'te de..Km işi duruma bağlı.O modelde olup 50-60.000'de araçlar bulabilirsin Mazda ile arasındaki iki yaş fark ortalama olarak 20-30.000km olacaktır ki bu da yüksek ihtimalle bu şekilde olmayacaktır pratikte bakarsınız 2008 50.000'de güzel mondeo denk gelir bakarsınız 2011 70.000'de 3 denk gelir..Mazdaların düşük km'lerde olması yüksek ihtimal dahilinde fakat zaman varsa mondeo için beklemeye değer çok güzel araçlar denk geliyor.
  • teşekkürler ben de takip ediyorum mondeo piyasasını. dediğiniz gibi tamamen kullanıma bağlı yaşı az km yüksek araç da denk gelebilir sadece biraz iyi araştırıp acele etmemek lazım.

trend düşünmüyorum ancak makyajlı kasa trend denk gelirse o da benim fiyat aralığımda zaten pek mümkün değil.
  • Yorumları okumadan Ford Mondeo der geçerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.