Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

2008 MODEL AUDI A6 BOYATMA TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      146 Mesaj
      07 Şubat 2018 14:08:16 Konu Sahibi
      Merhabalar;
      Hatırlayanlarınız olabilir daha önce Audi A7, VW CC, Ford Mustang ile alakalı uzun dönem kullanıcı incelemeleri yayınlamıştım fakat daha sonra özelden atılan rahatsız edici mesajlar nedeniyle konuları kaldırdım hatta Youtube videosu projemizi bile iptal ettim çünkü gerçekten çok can sıkıcı mesajlar almıştım. Tahammül gösterecek gücüm kalmadığı için çözüm yolu olarak konuları yönetimin kaldırmasını rica ettim.

Şimdi ise geçen garajıma eklediğim 2008 Model Audi A6 3.2 FSI Quattro aracımla alakalı sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Zira burda işe yaramayan ne kadar çok insan olsa da bir o kadar da bilgili ve tecrübeli insanlar mevcut. Neyse daha fazla uzatmadan konuya gireyim

Araca geçen hafta park halindeyken vurup kaçmışlar bende sanayiye götürüp vurulan parça olan çamurluğu boyattım fakat renk tonu tutmadı aracın rengi güneş ışığı açısına göre mor veya siyaha bürünüyor. Renk tonu biraz özel olduğu için sanırım tutmadı zira işlemi yapan yer Kayserinin en iyisi.

Aklımda aracı tamamen boyatmak var fakat bunun yanında bir çok soru işareti de beraberinde geliyor çünkü çamurluk hariç araç tamamen orijinal ve kilometresi daha 92 bin kilometrede.

Aracımı satma gibi bir kaygım yok ama tamamen boyatma durumunda kötü bir görüntü oluşmasını ve boyalı olduğunu aşırı belli etmesinide istemiyorum sizce ne yapmalıyım? Tamamen boyatmak mı mantıklıdır aracı kaplatmak mı? Eğer yine boyatırsam orijinal rengine boyatacağım ama daha güzel renk tonu tavsiyeleriniz varsa onları da bekliyorum.

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim

|
      |

• Yarbay
      7692 Mesaj
      07 Şubat 2018 14:34:44
      Kaplama yapıp kaplamanın sorunları ile boğuşmanız daha mantıklı geldi bana. tek parça yüzünden komple araç boyanmaz.

Fikrin kadar varsın!
    • Teğmen
      146 Mesaj
      07 Şubat 2018 22:39:02 Konu Sahibi

Merhabalar. Yorumunuz icin tesekkur ederim.

Aracı satmayi dusunmeye basladim şu an en mantıklısı o gözüküyor çünkü kaplamanın sorunları ile ugrasmak istemiyorum boyatmaktan da biraz cekiniyorum acikcasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      mr.big kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      308 Mesaj
      07 Şubat 2018 23:58:16
      Hocam ben de merak ediyordum sizin konuları çekemeyip kim kaldırdı diye meğerse siz kaldırmışsınız. Lütfen devam edin incelemelerinize mesela yeni aldığınız araç çok özel bir araç onunda incelemenizi isteriz.

Sorunuza gelecek olursak yetkili servisle görüştünüz mü? Özel bir boya olduğu için belki şuan Kayseri'de bulunmayabilir

• Teğmen
      146 Mesaj
      08 Şubat 2018 00:12:25 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Imgod

Hocam ben de merak ediyordum sizin konuları çekemeyip kim kaldırdı diye meğerse siz kaldırmışsınız. Lütfen devam edin incelemelerinize mesela yeni aldığınız araç çok özel bir araç onunda incelemenizi isteriz.

Sorunuza gelecek olursak yetkili servisle görüştünüz mü? Özel bir boya olduğu için belki şuan Kayseri'de bulunmayabilir

Merhabalar; hocam konulari begendiginize sevindim benim icin mutlu eden bir sey bu ama bir sure konu acmayı düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda fikrim degisebilir.

Yetkili servis gunes isiginin 10 yillik etkisi nedeniyle yeni boyanan parcayla orjinal parca arasinda bu farkin olabilecegini soyledi

• Yarbay
      2518 Mesaj
      08 Şubat 2018 00:19:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Montainegro

quote:

Orijinalden alıntı: Imgod

Merhabalar; hocam konulari begendiginize sevindim benim icin mutlu eden bir sey bu ama bir sure konu acmayı düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda fikrim degisebilir.

Yetkili servis gunes isiginin 10 yillik etkisi nedeniyle yeni boyanan parcayla orjinal parca arasinda bu farkin olabilecegini soyledi

Ton farkı illaki oluyor hocam. Ya arabayı tamamen boyatacaksın ki o zamanda kapılar açılınca direkler sırıtacak ya da çamurluğa tonu tutturana kadar zımpara boya

Benim doblo'da kazadan sonra hazır 3 parça değişecek kalanınıda boyayın başlamışken ton farkı olmasın dedim. 2002 model araba boyanırsa değeri düşer diye ekstradan anca tavanı boyatabildim. Şimdi ön sağ çamurluk, kaput, sağ ön kapı ve tavan m3 mavisi, kalanı gece mavisi oldu. Bicolor renkle geziyorum sağdan bakınca farklı ton soldan bakınca farklı

Tavanda filan güneş yanığı varsa tamamen boyattır gitsin. Arabanın görüntüsü çok değişiyor.

|
      |

Asus Z97 TUF SaberTooth Mark Sİntel Core İ7 4790K@4.4 GHzMSI GTX 1060 3GB GDDR5@192 Bit / Aero ITX OC
      Corsair Vengeance PRO RED 8 GB DDR3 @ 2400 MHz CL11Corsair AX760iCorsair Obsidian 750D
      Logitech G27

Sony PS4 500 GB Xbox One S 500 GB
    • Yarbay
      4835 Mesaj
      08 Şubat 2018 00:21:00
      Boyaciya verin, boyanan parca ile 3 5 gun ugrassin, rengi yakalar.

Bu islerin icinde birisi olarak bazi renkler gercekten zor ama yakalanmayacak renk yok.

Kendi aracimda bile bu kadar imkana ragmen 4. Seferde yakaladik. Gerci gumus renk ama ben bakinca ton farki gordugum icin ugrastim. Normal bir vatandas ayirt edemiyordu farki.

|
      |

• Yüzbaşı
      308 Mesaj
      08 Şubat 2018 22:28:01

Hocam bence bahane etmişler başka bir arkadaşın dediği tonun tutmaması diye bir şey yok yapamamışlar işte. İsterseniz yapabilene kadar uğraşın o temizlikte bir A6 heba olmasın boş yere.

|
      |
      Montainegro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      146 Mesaj
      08 Mart 2018 09:24:50 Konu Sahibi
      Tavsiyeler icin tesekkurler. Arac komple yurtdisindan siparis edilen ozel bir renge kaplanacak. Su an urunun gelmesini bekliyoruz

|
      |

• Yüzbaşı
      402 Mesaj
      08 Mart 2018 09:31:38
      Kaplama yaptiginizda deneyimlerinizi birkac fotograf ile paylasirsaniz cok guzel olur

|
      |

Nexus 4>Lenovo p70>iPhone 6s

iPad 3rd Gen 16gb WiFi+3g

Intel i5 4670k/MSI z87 G45 Gaming /MSI GTX 770 Twin Frozr Lite Edition/4x4gb G-Skill Ripjaws X 1866Mhz/Seagate Barracuda 1tb/Corsair 400r/CX750 v2/Logitech g300/Logitech g103/Razer Goliathus Fragged Edition/Logitech f310/AOC e2461fwh
    • Binbaşı
      1689 Mesaj
      08 Mart 2018 09:47:02
      arac hangi renk kaplancak kaplama işini en iyi yapan yerlerden birisi gmg garage bide kaplama icin orayla görüsseydiniz

|
      |

g51
    • Yarbay
      12167 Mesaj
      08 Mart 2018 09:49:05
      Aynı renk bir araçtan çıkma çamurluk da düşünebilirsiniz. Hiç değilse orijinal boyalı olur, 1 parça değişenin de sebebini izah edecek güzel bir kaç fotoğraf ile değer kaybını da çözmüş olursunuz.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
      |
      |

2000 Volkswagen Polo 1.4
      2000 Volvo S40 2.0
      31.01.2014 Benzinin litre fiyatı 5.07 TL Motorinin litre fiyatı 4.67 TL
Reklamlar
nice türkiye
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
paykasa
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.