Şimdi Ara

2008'in İlk Çeyreğinde AMD Zarar mı, Yoksa Kâr mı Eder? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

2008'in İlk Çeyreğinde AMD Zarar mı, Yoksa Kâr mı Eder?

(En Son Oy Tarihi: 20.4.2008)
Giriş
  • 780g yongalı anakartlar 5 martta çıkıyor söylentilere göre 1 gb ekran kartı ramıne ulaşabiliyor ve dx10 destekli ayrıca pixel 4 shader 4 destekli daha ne olsun amd 780g ler cıkmaya başladığı an bir cok ilk kulanıcının tercihi olacaktır orta seviye haddinden fazla satış yapar gibime geliyor ben bile düşünüyorum anakartı 780 g almayı
  • Oylama için son 15 gün, boş geçmeyelim lütfen.
  • bende zarar edeceği kanısındayım...

AMD Phenom X4 9600: 306$ + KDV (AMD'nin şu anda piyasadaki en iyi işlemcisi denilebilir)
    INTEL Core 2 Quad Q6600: 296$ + KDV

Q6600, 9600'den performans açısından 1 gömlek daha üstün.. siz olsanız hangisini alırsınız???

INTEL FOREVER!!!
  • walla amd reklam yapmadıkça pazarlama yöntemleri geliştirmedikçe sadece reklam olarak magazalarda gördükçe cok tutulmaz.
    Örnek :ilk defa evine pc alıncak olan bir çocuk işlemci olarak amd mi der yoksa intel mi der.
    O cocuk bu zamana kadar hep intel kelimesini işitigi için inteli istiycek.Amd verelim deseler bile kabul etmez
  • oyunlarada destek olması lazım hem amd hem ati görünmesi ve kartlarınıda coj gibi güzel bi optimizasyon yaptırtması iyi olur yoksa gidişat iyi değil grafikte toparlanır gibi nvidia karşısında ama cpu da nerede bilemicem
  • Yukarıda yorum yapmışım bi daha yapiyim Amd'nin nesi var nesini aliyim şu an 4 çekirdekliler zaten bana hitap etmiyor diğerleri eski model niye Amd'den güç yönetimi iyi olan cpular hariç başka şeyler göremedik hala bence bu bile zararın cevabıdır.
  • zarar eder bence
    iyi birşeyler yaparda durumu toparlar inşallah
  • Başlık yanlış olmuş... AMD USA' da geçen yıl %57lik pay oranına sahipti İNTEL %43 sen oraya türkiyede zarar ettii... Ilk çeyrekte TÜRKİYEDE kar edebilicekmi yazmalıydın..;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: geberit

Yukarıda yorum yapmışım bi daha yapiyim Amd'nin nesi var nesini aliyim şu an 4 çekirdekliler zaten bana hitap etmiyor diğerleri eski model niye Amd'den güç yönetimi iyi olan cpular hariç başka şeyler göremedik hala bence bu bile zararın cevabıdır.

AMD' yi tercih etmelisin çünkü 100$ lık amd ile 100$lık inteli karşılaştırdığında GRAFİK, OYUN, Ve benzeri birçok uygulamada amd işlemcileri daha performanslı...

AMD'yi tercih etmelisin çünkü DÜNYADA BİRTEK OYUNCULAR AMD İLE QUAD CROSSFİRE yapabiliyor.. En performanslı şekılde 4 e.kartı bağlayabiliyor...

AMD'yi tercih etmelisin çünkü.. Overdirve yazılımı ve buna benzer birkaç yazılımı ile inanılmaz güç tasarrufları sağlıyor uygulamasız zaman dılımlerınde güç tasarrufunu en minimuma çekıyor 500+ PC' li şirketlerde faturalar yüz güldürüyor..;)

Senin nedn AMD yi tercih etmediğini bilmediğindenn Benim sana bu cevapları yazmam çok bile...

• 3 çekirdek ile yeniden başa oynayacaklar, eminim buna.
    Fiyat ve OC performansı dengesi yine önemli..
  • quote:

Orjinalden alıntı: WEST-2

Başlık yanlış olmuş... AMD USA' da geçen yıl %57lik pay oranına sahipti İNTEL %43 sen oraya türkiyede zarar ettii... Ilk çeyrekte TÜRKİYEDE kar edebilicekmi yazmalıydın..;)

Pazar payı ile kâr farklı kavramlar, AMD anlaşılmaz bir biçimde pazar payına oynuyor ama bunu yaparken aşırı fiyat kırdığından zarar ediyor. Tomshardware, AMD'nin pazar payına bu kadar önem vermesini anlayamıyor ve olsa olsa muhtemel bir satın alınmada fiyatını yüksek tutmak istemesi olabilir diyordu.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: geberit

Yukarıda yorum yapmışım bi daha yapiyim Amd'nin nesi var nesini aliyim şu an 4 çekirdekliler zaten bana hitap etmiyor diğerleri eski model niye Amd'den güç yönetimi iyi olan cpular hariç başka şeyler göremedik hala bence bu bile zararın cevabıdır.

AMD' yi tercih etmelisin çünkü 100$ lık amd ile 100$lık inteli karşılaştırdığında GRAFİK, OYUN, Ve benzeri birçok uygulamada amd işlemcileri daha performanslı...

AMD'yi tercih etmelisin çünkü DÜNYADA BİRTEK OYUNCULAR AMD İLE QUAD CROSSFİRE yapabiliyor.. En performanslı şekılde 4 e.kartı bağlayabiliyor...

AMD'yi tercih etmelisin çünkü.. Overdirve yazılımı ve buna benzer birkaç yazılımı ile inanılmaz güç tasarrufları sağlıyor uygulamasız zaman dılımlerınde güç tasarrufunu en minimuma çekıyor 500+ PC' li şirketlerde faturalar yüz güldürüyor..;)

Senin nedn AMD yi tercih etmediğini bilmediğindenn Benim sana bu cevapları yazmam çok bile...

Nası 100$ lara yok ya e1260 e2180 bunlar dahamı performansız yani??grafikler öyle demiyo ama

• quote:

yawaşşşşşş

• ben zarar edecegi gorusundeyim
    phenomlari cok pahaliya satiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.alkan

quote:

yawaşşşşşş

neye yavaş fiyat performans bakımından amd intelden daha iyi amd türkiye'de zarar edebilir bu dünya sadece bizden ibaret değil evrensel olarak bir düşün sadece bizler mi amd sadece bizler mi intel kullanıyoruz Türkiye'de zarar eder ingiltere'de kar eder ya da başka bir yerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknwrx69 -- 28 Mart 2008; 0:00:22 >

• Anketi boş geçmeyelim lütfen, son 3 gün kaldı.
  • Bende zarar edeceği kanaatindeyim. Amd şu an ne fiyat nede performans konusunda kullanıcıları tatmin edebilmiş değil. Amd kullanan biri olarak daha alması gereken çok yol olduğunu düşünüyorum...
  • Kar etse ne fark eder, zarar etse ne fark eder... Gereksiz bir anket olmuş... Kar edince bize ne faydası olacak, zarar edince ne zararı olacak? Yerli firma değil, vergisini bize vermez...

Ha dersiniz ki zarar ederse yakında AMD batar, intel iyice tekel olur, biz daha pahalı işlemci alırız vs vs... Zarar da etse AMD gibi firmayı batırmazlar merak etmeyin... Bu tür işlerin arkasında hükümetler vardır, AMD sadece oyun işlemcisi üreterek para kazanmaz, kendi ülkesi için dünya kadar işlemci vs tasarlıyordur, ARGE merkezidir... Yani kendi ülkesi için stratejik önemdedir. Ayrıca çok büyük firmadır... "Too big to fail" derler yabancılar...
  • yurt dışı fiyatları rekabet düzeyinde ama malesef bizim uyanıklar işlemci yeni diye daha yüksek fiyatlara satıyorlar amd bence asıl satışını iş istasyonlarına yönelik işlemcilerinde yapıyor o yüzden kolay kolay zarar yapmaz allahtan 45 nm yorkfieldler conreolara çok fark atamadı yoksa işi yaştı amd nin 2008 yılına hem grafik hem işlemci tarafında iyi bir giriş yaptı amd ammavelakin geçen senenin zararı ne olacak?
  • Evet, geçen yıl olduğu gibi zarar eder. 35% (77)
    Ne zarar ne de kâr eder. 16% (35)
    Hayır, bu çeyrekte kâr etmeye başlar. 47% (103)

Toplam oy : 215

Anketim sonuçlanmıştır arkadaşlar. Katılan arkadaşlara teşekkür ederim. Anket sonucuna göre düşük bir oranda da olsa AMD'nin geride bıraktığımız çeyrekte kâr edeceği beklentisi çıktı, bakalım gerçekler nasıl çıkacak.

Bundan sonra verilen oylar sayılmayacaktır. Lütfen anketi cevaplamayınız. Kıstas olarak yukarıda yazdığım değerleri alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.