Şimdi Ara

2008'in İlk Çeyreğinde AMD Zarar mı, Yoksa Kâr mı Eder?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
63
Cevap
0
Favori
2.227
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 2008'in İlk Çeyreğinde AMD Zarar mı, Yoksa Kâr mı Eder?
Sayfaya Git:
Sayfa:

2008'in İlk Çeyreğinde AMD Zarar mı, Yoksa Kâr mı Eder?

(En Son Oy Tarihi: 20.4.2008)
Giriş
    3723 Mesaj
    bence zarara devam edecektir
    |
    |
    3052 Mesaj
    ilk çeyrekte zarar edecek bencede
    ama sonrası için ne olur bilemem umarım bir atak yapar
    |
    |
    |
    |
    AMD sanırım ATI sayesinde kar edebilir. Baksanıza Nvidia ürünlerini habire erteliyor
    |
    |
    3870 de baya satıyor.

cf anakartlarda 790 780 ler gelio

x2 lerdede fiyat kırlıdıgı için satılıyor yani herkes intel toplamıyor phenomlar tr de cok asırı satmıyor ama yur dısında satabilir bilmiyorum ama şmi accık ati sayesinde kar eder martta 3 cekirdekler ve daha sonra b3 revizyonla intele samarı vurursa kar eder dusuncesindeyim
    ve intelin yeni mikroişlemci mimariside amd den cakma oldugunu dusunursek amd bu mimariyi nekadardır kullanıyor tecrubesi var ben intelin o mimari ile patlıyacagı kanaatindeyim
    |
    |
    |
    |
    Ati'den kar eder. O kesin.
    4 çekirdekli işlemcilerini geliştirdi. Artık AR-GE masrafları azalacaktır. Yani buğdayı ekiyordu şimdi toplamaya başladı kar edecektir muhakkak ama bu kar 2007e ettiği zararı çıkarır mı bilemem.
    |
    |
    ben amd nin kar edeceğini hiç sanmıyorum herkes ati den kar eder diyor ama nvidia bir bomba patlatırsa ki suskunluğu hiçde hayra alamet değil o zaman yine iki ayrı cephede mücadele etmesi gerekecek.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Jeune Ottoman

Core2Duolardan üstün olan Phenomları eğer iyi pazarlayabilirse ve reklamını iyi yaparsa şu an bulunduğu bataktan kurtulacaktır.

Reklam konusunda AMD'nin Intel'den biraz örnek alması lazım , Intel reklam işini gerçekten çok iyi başarıyor (Geçmişten bir örnek : "Pentium 4") Pentium 4 reklamı o kadar iyiydi ki birine bilgisayarın ne diye sorduğunda Pentium4 diyordu sadece insanlar AMD ler daha üstün olmasına rağmen bu işlemcileri aldılar.

Şimdi ise Intel hem üstün hemde Core2Duoların reklamını aşırı derecede başarılı yaptı.

AMD nin Phenom işlemcilerini satışa çıkarırken bunlara dikkat etmesi lazım. Yoksa kendi sonunu hazırlar.

Core2Duolardan üstün değil phenomlar.üstün olsaydı zaten ibreyi kendisine çevirirdi.çeviremedi çünkü yaptıkları işlemciler alelacele baştan savma olarak yapılan işlemciydi
    |
    |

• Binbaşı
    1074 Mesaj
    en büyük reklam pc dergilerinde testlerden başarıyla çıkmak ve editörün övgülerini almaktır.son dönemde intel bunu iyi başardı yüksek performanslı işlemcileriyle..
    |
    |
    |
    |
    |
    |

1. Soru: Zarar mi yoksa , Kar mi eder?
    bu sorunun cevabi evet veya hayir olamaz.. bu soruya verilebilecek cevap:

1 Kar eder..
    2 Zarar eder..
    3 Zar veya kar etmez..(mantik olarak anlamsizdir. cunku kar ve zarar denilen ogeler asiri degiskendir. Bu sebeple cevap asla tahmin edilemez.)
    4 Bilmiyorum...

bu secenekleri koysaydiniz daha iyi olurdu..

2. Soru: Zarar eder mi? (alternatif soru: Kar eder mi?)
    bu soru yukaridaki mevcut anket cevaplarinin kullanilmasina uygundur..

saygilar sevgiler
    |
    |

Sistem: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz defult; Sapphire AM2RX780; Kingston HyperX 2x2kit 5CL 1066mhz; Sapphire HD5770 1gbx2 Crossfire ; 80gb Samsung Sata2 NCQ+ 1TB Samsung Sata2; Cooler Master HAF 912 Plus; Tagan 600w Dualforce 2......
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Bencede zarar eder AMD ilk cıktıgında bızı kandırıyorlardı bılgısayarcı arakadaslar saf altından yapılıyor fln diye intelin yer baska

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukiyanen -- 11 Şubat 2008; 11:32:09 >
    |
    |
    Asus z370 Tuf Plus Gaming 4000 Mhz | INTEL Core i8 8700K( 5.0 ghz )|MSİ GTX 1070ti | 500GB Kingston SSD | Seagate 3 TB HDD | G.SKILL Trident Z 3200 Mhz Ram | NZXT S340 ELITE LIMITED PURPLE EDITION | Nzxt Kraken X62 | Asus Rog Swift pg278q 2k 144 hz|Power everest rampage rgb-1050 80plus gold 1050w full moduler | nzxt aer rgb 140mm 3 adet
  • Yüzbaşı
    634 Mesaj
    AMD/ATI işlemci alanında ve grafik alanında maalesef bekleneni veremedi AMD kullanıcısıydım şu an intel ve nvidia kullanıyorum. grafik alanında 9800pro kullandım en son ondan sonra hep nvidia kullandım. ati pek eskisi gibi değil.

AMD zarar edecek Allah vere de batmasa

ekleme: hala intel inside AMD outside

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirTigin -- 11 Şubat 2008; 13:56:34 >
    |
    |
    Q6600 3.64 GHZ|ASUS STRIKER II EXTREME|CORSAIR 2x4 GB 1600 DDR3 CL9|MSI GTX 560 Ti Twin Frozer II|Cooler Master Silent Pro 1000W|COOLER MASTER COSMOS RC 1000|OCZ VERTEX 2 SSD 60 GB - WD CAVIAR BLACK 1 TB - SAMSUNG SPINPOINT F1 750 GB|SAMSUNG T260 25.5 |LOGITECH Z 5500 5.1|ASUS XONAR D2 7.1|MICROSOFT WIRELES LASER DESKTOP 7000 - A4 TECH X718|HP PAVILION DV6551|NIKON L120
  • Kurmay Yarbay
    2992 Mesaj
    @ Towarscke

Hocam özlettin kendini, nerelerdesin yahu.

Cevap kısmına gelecek olursak.

1. Soru değil zaten sadece konu başlığı.

Geriyede 3 olasılık kalıyor, onlarda ankette var. Bilmiyorum diyen adam zaten yanıtlamaz.
    |
    |
    http://www.ftd.de/technik/it_telekommunikation/92092.htmlINTEL I KARTELLESMEKTEN ALMANYA VE AMERIKADA SIKAYET ETTI...SARURN DA YA DA Belirli yerlerde intel haric ürün giremez...
    |
    |
    Reklam olayına sonuna kadar katılıyorum. hangi tv reklamında amd reklamı gördünüz? yalnız zamanında insanlar nedense hem fiyat, hem perfformans, hem de güç tüketimi açısından üstün olan athlon 64 ler dururken gidip o dandik p4 lere 200$ veriyorlardı. "amd iyi olsa pahalı olur" hatta ısınma sorununu aşalı 5 sene olmasına rağmen bugün bile "amdler ısınıyor" diyenleri görüyorum

forumda ara sıra p4 kullanan arkadaşların 3d mark 06 cpu puanlarına rastlıyorum. 500 cpu puanı bile alamamış. ben eski athlon 64 ümle neredeyse bunun 2 katına yakın puan alıyordum. herşey 3d 06 puanı değil ama önemli bir ölçüt.p4 leri çiğneyip tüküren athlon 64 ün reklamını yapamadıktan sonra bugünkü durumunun reklamını nasıl yapabilirki? öyle donanımhaberdeki video incelemelerin altına küçük bir banner koymakla olmuyor bu işler. buradakiler zaten bu işi genellikle bilen kişiler o reklamlara aldırış etmezler pek önemli olan bilinçsiz tüketiciyi tavlayabilmek. ve intel bunu çok iyi yapıyor. p4 zamanında bile kar oranı amd den oldukça fazlaydı.performansı evler şenlik celeronlar bile o kadar iyi itelediki millete insanlar yediği kazığın farkında bile değildi.

fx 60 ın üzerine fx 62 nin ilk çıktığı zaman dergilerde "kral öldü yaşasın yeni kral" diye bahsediyorlardı. veya bu forumun en bilinen editörlerinden olan fx 57 ye isim verebilicek kalitede işlemci üretebiliyordu. amd piyasaya amiral gemisi bir işlemci çıkardığında insanlar hayalimdeki konfigürasyonun değiştiği gündür gibi yorumlar yapıyordu. ama bu günlerini iyi değerlendiremedi ne yazıkki.

Amd yi bu işi gerçekten bilen performans testlerinden anlayan kullanıcılar tercih ediyordu ama amd performans olarak geriye düşmesiyle onlarında çoğunu intele kaptırdı. bugün phenomlar aynı frekanstaki intellerle yaklaşık aynı performansı gösterebiliyor ve iyi bir fiyat performans oranı sunuyor ama biraz oc potansiyelinin artması ve 3.0 ghz gibi saat hızlara ulaşması lazım. q6600 ler rahatlıkla 3.4 ghz e çıkabildiğini düşünürsek 2.3@3.0 ghz son derece düşük bir hız.

Amd 3 çekirdekli phenomları 100-120 $ civarı bir fiyattan sürebilirse yüksek satıış oranları yakalayabilir. ama bu fiyat amd ye ne kadar kar getirir bilemem. çünkü yüksek arge masrafı yaparak ürettiğiniz işlemciyi düşük fiyattan satmak pek kar getirmez. şöyle en ucuz core 2 duo yu 150 $dan satacaksın ki ayakta kalasın.

intel şu anda o kadar rahat durumdaki sen ne kadar ucuz verirsen ver ben daha ucuza satarım diyebilecek durumda resmen. amd nin kar etmesini isterim ancak yakın zamanda zor gözüküyor

ancak amd core 2 duo nun ilk çıktığı günlere nazaran bugün aradaki farkı kapattığı söylenebilir. atinin sonraki nesil ekran kartlarıda nvidia yı geçebilirse 2008 in sonlarına doğru kara geçeceği kesin.amd nin şu sıralar dell ve ibm gibi markalarla da işbirliği içinde olması onların toparlanmasına katkıda bulunabilir ayrıca.

sabahın 4 ünde bu yazıyı yazmam için parmaklarıma sinyal gönderen beynimi.........................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 22 Şubat 2008; 14:32:46 >
    |
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    Iyi ki YAZMISSIN......

|
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

@ Towarscke

Hocam özlettin kendini, nerelerdesin yahu.

Cevap kısmına gelecek olursak.

1. Soru değil zaten sadece konu başlığı.

Geriyede 3 olasılık kalıyor, onlarda ankette var. Bilmiyorum diyen adam zaten yanıtlamaz.

Ben kendi doyumuma ulastim.. o sebepten sadece komik buldugum konulara ve bazen de ilginc bakis acilarina ustun koru cevap veriyorum.. bazi olaylar var ki ; burdaki konulardan cok farkli noktalarda ama biz goremiyoruz...

Komik olan konulara kisaca bahsedeyim istersen..
    Arada bir driver muhabbetlerine bakiyorum... Kim ne destegi veriyor kim nasil calisiyor muhabbetleri cok komik oluyor...
    birazda yeni biseylere bakiyorum, kim ne konusuyor ne yapiyor diye biraz suzuyorum ortaligi... ama cevap vermiyorum fazla.. sadece sinirlenirsem cevap veriyorum.. gercekten korluk derecesinde tikanmis olan arkadaslari gordugumde sinirleniyorum biraz... yada gercekten guluyorum...

yaslaniyorum galiba... :)
    |
    |

Sistem: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz defult; Sapphire AM2RX780; Kingston HyperX 2x2kit 5CL 1066mhz; Sapphire HD5770 1gbx2 Crossfire ; 80gb Samsung Sata2 NCQ+ 1TB Samsung Sata2; Cooler Master HAF 912 Plus; Tagan 600w Dualforce 2......

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.