Şimdi Ara

2007 TOYOTA COROLLA 1.4D 4D ALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
268
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> 2007 TOYOTA COROLLA 1.4D 4D ALDIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi ben bu aracı aldım(comford diye geçiyor) fakat dizel motorların eski nesil yeni nesil muhabbeti oluyormuş.

şimdi ben internette araştırırken güvendiğim bir adam demiş ki "Yeni araçlarda aracı çalıştırırken 1 dk rölantide bekletmenize gerek yoktur o eskiler için geçerlidir" demiş.

Şimdi merak ediyorum benim aldığım en yeni araç olduğu için bana yeni gibi geliyor fakat yukardaki tırnak içinde geçen cümle benim aracım için geçerli midir?

Bilgi verebilirseniz cok sevinirim

|
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
    blue skies from pain.

And did they get you to trade your heroes for ghosts?
    We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year.
  • peki mesela youtube da videoyu çekenlerin altında 2015 model araçlar var şöyle yapın böyle yapın gibisinden tavsiyelerde bulunuyorlar. Bende 2007 olduğu için dedikleri beni yanıltır mı yani aracın motoru hakkında bilginiz var mı yeni midir eski midir motor ismi olarak?

Eski anam babam d4d motordur. Yoldan gelince 30 sn rölantide bekleyin turbo yağlansın, ilk çalıştırınca da hemen hareket edebilirsiniz ancak ısınmadan 3000 deviri geçmeyin. Bu kadar.

Edit: eski dediğim yenisi var anlamında değil aynıdır.
    @webkurtadayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellman406 -- 10 Eylül 2016; 13:50:55 >
    |
    |
    webkurtadayı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: cellman406

Eski anam babam d4d motordur. Yoldan gelince 30 sn rölantide bekleyin turbo yağlansın, ilk çalıştırınca da hemen hareket edebilirsiniz ancak ısınmadan 3000 deviri geçmeyin. Bu kadar.

@webkurtadayı
    quote:

Orijinalden alıntı: cellman406

@webkurtadayı

çok bilinen bi video tavsiye sitesinde dizel araçlarda 2000 de vites değiştirin az yakıt tüketin gibi bi tavsiyede bulunmuşlar. 2000 in altına düşürmeyin diye de bi söylem var halk arasında. Ben de şaştım kaldım genelde 2000-3000 devir arası kullanıyorum aracı şehir içinde. Uygun devir nedir acaba bu araç için

• quote:

Orijinalden alıntı: Atal

Bu mesaj silindi.
    quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

dizel makine için 3000 devir yüksek bir devirdir. yolun durumuna göre toyota 1.4D4D için (1750-2250 205tork) 1500-2200 arası vites değiştirilebilir. araç torkunu daha düşük devirlerde veriyorsa (1250-1500 gibi) daha düşük devirlerde de vites değiştirilebilir. yol ve trafik durumuna göre.

Görseldeki değerleri okuma becerim yok benim ya siz anlarsınız diye tahmin ediyorum

|
    |

• Yarbay
    2777 Mesaj

Hocam 2000de de değiştirebilirsiniz 3000de de. Erken değiştirirseniz daha az yakar genel olarak, daha yavaş gitmiş olursunuz, daha az devir çevirdiğiniz için motor ömrü daha uzun olur. Diğeri için de tersi geçerli. Ama çok da takılmaya değecek farklar değil bunlar, dizeli çok uzun süre devirli kullanmayın yeter. @webkurtadayı

|
    |
    webkurtadayı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok takmayın bence. Komşuda Şahin var kontağı basar basmaz gidiyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

http://www.vidyoto.com/guncel-haber/toyotadan-2007-oncesi-corolla-yaris-icin-servis-kampanyasi.html
    |
    |
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.