Şimdi Ara

2007-2011 arası kredi çekenler tazminat davası açıp iade alabilirsiniz (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
135
Favori
65.641
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankalara göz dağıdır büyük ihtimal. 1 hafta sonra tersi haber çıkar. Geri planda neler dönüyor öğrenemeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip 50 bin bizim var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de buna kızıyorum işte. Zamanında seksen sekiz kalem olarak bankaların bu paraları almasına engel olunmuyor, sonra millet fark edince "dava açın/thh'ye gidin paranızı geri alın". Yahu bu işlerle uğraşması gereken ben miyim arkadaş?
  • 2011 de 110bin 0.75 Akbank, takipteyim :)
  • Bizde 2006 yada 2007 de konut kredisi çekmiştik faiz 1.80'di ilk başta bunu mahkemeye taşıyabilir miyiz ki?
  • 65000 de benim var . takip edelim bakalım
  • Bu konuyu biz büro olarak araştırdık(avukatım).

Bir takım veriler elde ettik(adli ve idari yargıda iki ayrı safahatı var, idari yargı kesinleşti). Adlide de açılmış birkaç tane dava var. Bunlarda dava seyri devam ediyor. Henüz karara çıkan dosya yok. Bu nedenle net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak dosyadaki belgeleri incelediğimizde, davacının somut durumuna göre değişebilecek bir netice olduğunu gördük. Bu konuda bilirkişilerin yaklaşımı önemli, o yüzden temasta olduklarımız var. Gidişata göre olay netleşecek.

Biz henüz bu konuda iş almıyoruz, sonucunu henüz göremiyoruz çünkü. Ancak somut olarak durumunun, bu olaydan faydalanmaya uygun olup olmadığını merak edenlere yardımcı olabilirim.
  • 50 Binde bizim mevcut takip edeceğim ama belirli bir oran verilmesi gerekmiyor mu ? Atıyorum şu krediyi şu faiz oranının üzerinde kullanmışsanız bu hakkınız mevcuttur diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrec4nl4r

50 Binde bizim mevcut takip edeceğim ama belirli bir oran verilmesi gerekmiyor mu ? Atıyorum şu krediyi şu faiz oranının üzerinde kullanmışsanız bu hakkınız mevcuttur diye.

4 yıllık bir süreç var. Bu süreç içinde her dönem olması gereken oran başka, kullandırılan oran başka. Tek bir kıstas yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laiklikforever

Bu konuyu biz büro olarak araştırdık(avukatım).

Bir takım veriler elde ettik(adli ve idari yargıda iki ayrı safahatı var, idari yargı kesinleşti). Adlide de açılmış birkaç tane dava var. Bunlarda dava seyri devam ediyor. Henüz karara çıkan dosya yok. Bu nedenle net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak dosyadaki belgeleri incelediğimizde, davacının somut durumuna göre değişebilecek bir netice olduğunu gördük. Bu konuda bilirkişilerin yaklaşımı önemli, o yüzden temasta olduklarımız var. Gidişata göre olay netleşecek.

Biz henüz bu konuda iş almıyoruz, sonucunu henüz göremiyoruz çünkü. Ancak somut olarak durumunun, bu olaydan faydalanmaya uygun olup olmadığını merak edenlere yardımcı olabilirim.

Hocam mesela ben 2011 ocakta %0.76 oranla 67000 TL çekmiştim yapı krediden ve ödemem 10 yıl 853 TL. Benim somut durumum nedir size göre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheartgs43 -- 29 Eylül 2016; 16:21:03 >

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Şu anda açılmış bir somut davada size çok yakın bir oran söz konusu ve bilirkişi raporu olumsuz gelmiş durumda. Sizin oranınız zaten düşük.

Bu durumdan muhtemelen 2008-2009 döneminde, %1.00'ın üstünde faizle kredi kullananlar yararlanabilecek.
  • quote:

Şu anda açılmış bir somut davada size çok yakın bir oran söz konusu ve bilirkişi raporu olumsuz gelmiş durumda. Sizin oranınız zaten düşük.

Bu durumdan muhtemelen 2008-2009 döneminde, %1.00'ın üstünde faizle kredi kullananlar yararlanabilecek.

Tamam hocam saolasın zaten mantıklısı o şekilde

• 60 binlik kredimiz var konu takip.

• quote:

2008 Yılında 50.000 TL çekip 65.000 civarı geri ödeme yaptık. Bu durumda faiz oranı %1.00 'in üstünde oluyor bu yararlanma şansımız varmı demek oluyor anlayamadım ?
  • emrec4nl4r E kullanıcısına yanıt
    Bankanızın kapsama dahil bankalardan olup olmadığına bakılacak ve sözleşme tarihi ile faiz oranınıza bakılacak.

Bu doğrultuda bir sonuca gidilecek.
  • Ben 0,72 den çekmiştim. Bana hiç olmaz herhalde. Çünkü ülke tarihi 0,6x in altını hiç görmedi

• Aralıkta 2010da 0,60dı nisanda 0.74de düştü

• 2011 nisan 80 bin 0.76 dan konut kredisi ziraatten
    2008 veya 2009 1.12 civarı ihtiyaç 11 bin iş bankası

takipteyim
  • mabeynihumayun M kullanıcısına yanıt
    İş Bankası belki olabilir. Ziraat'teki düşük zaten.
  • 2011 subat ayı 0,76 veya78 den yapıkredi bankası 75 bin çekip 120 ay 119 küsür(993,14*120) geri ödedim hatta hala ödüyorum bizede bişiler gelir mi acaba az ödemişiz çok ödemişiz bunun matematiğini yapabilen var mı aramızda :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.